Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 22.11.2024 01:10:55  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...

Klasa IVc w Krakowie i Wieliczce
          Wycieczki szkolne to zawsze wielka radość dla uczniów. Nie tylko bawią i uczą, ale też pozwalają na urozmaicenie nauki oraz oderwanie się od szkolnej ławki. W dniach 04 - 06 04.04.2018 klasa IVc brała udział w wycieczce do Krakowa i Wieliczki. W środę o godz 8.00 rano, gdy inni rozpoczynali lekcje w szkole oni wyruszyli do dawnej stolicy Polski.
W pierwszym dniu udali się do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, gdzie zwiedzili wystawę „Nauka to takie proste”. Tam mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy o podstawowe prawa fizyki i zapoznania się z nowoczesnymi technologiami, ale przede wszystkim sami przeprowadzali doświadczenia, rozwiązywali zagadki i łamigłówki oraz budowali i majsterkowali.
Z kolei udział w warsztatach „Magia w kuchni” pomógł im doświadczyć, jakie właściwości i „moce” posiadają produkty wykorzystywane w naszych kuchniach.
W drugim dniu pobytu nasi młodzi turyści zwiedzali dawną stolicę Polski - Kraków. Pierwszym etapem poznawania było Wzgórze Wawelskie - zapoznali się z historią Zamku Królewskiego oraz zwiedzili Katedrę.
Następnie swoje kroki skierowali w kierunku kolejnej atrakcji – Rynku Głównego, który jest symbolem miasta, z pewnością jednym z najpiękniejszych i największych średniowiecznych rynków w Europie. Centralne miejsce na Rynku zajmują zabytkowe Sukiennice - średniowieczna budowla handlowa, do dziś służąca kupcom. Na Rynku dumnie stoi pomnik wieszcza narodowego - Adama Mickiewicza, słodko nazywanym tu Adasiem ( miejsce spotkań ludzi umawiających się na tym wielkim placu). Piękne na Rynku są także liczne Kamieniczki o bogatej historii, dodające uroku temu miejscu. Nieodłącznym elementem lokalnego kolorytu są również kramy kwiaciarek, dorożki i gołębie.
Nad Królewskim Rynkiem góruje Bazylika Mariacka, ze słynnym Ołtarzem Wita Stwosza.
Pod Rynkiem natomiast ciągną się Podziemia Rynku Głównego a w nich jeden z oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Wejście do nich znajduje się w Sukiennicach. Zachwyciła ich fantastyczna multimedialna wystawa zatytułowana „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa”.
Zwiedzanie Starego Miasta połączone było z grą miejską – dzieci wykazały się ogromną wiedzą – brawo!.
W ostatnim dniu dzieci udały się do leżącej na obrzeżach Krakowa Kopalni Soli w Wieliczce, która jest niesamowitym podziemnym światem cudów wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie kopalni rozpoczęły na głębokości 64 metrów, a zakończyły na poziomie 135 metrów pod ziemią, oglądając wiele pięknych komór i rzeźb solnych oraz główną atrakcję czyli kaplicę całkowicie wyrzeźbioną w solnej bryle. Spacer po podziemnej trasie w kopalni soli dostarczył wszystkim wielu pięknych wrażeń i na długo pozostanie w ich pamięci.
Obładowani pamiątkami szczęśliwie wrócili do Bieniewic.
Nikt z uczestników wycieczki nie żałował, że wziął w niej udział, ponieważ ten wyjazd dał im wiele radości, wrażeń i wiedzy.















Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 13
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.