Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 19.05.2024 11:11:00  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...

94 rocznica odzyskania niepodlegoci
Przedstawienie rozpocza piosenka w rytmie hip hopu wykonawcy Eldo: „Nie pytaj mnie o ni”, czyli o Ojczyzn, i nie pytaj, co ona moe zrobi dla Ciebie, ale co ty moesz zrobi dla niej.
Piosenka Jana Pietrzaka „Nadzieja” przekonuje nas o tym, e mimo rnych trudnoci jakie spotykamy, yjc w naszym kraju trzeba mie nadziej na lepsz przyszo, poniewa o to dla nas walczyli polscy onierze powstania kociuszkowskiego, listopadowego, styczniowego, warszawskiego i wielu innych powsta.
W kolejnej piosence "Dziwny jest ten wiat" usyszelimy, e dziwny jest nasz wiat, w ktrym yjemy bo wci czowiekiem gardzi czowiek, to mimo wszystko, ludzi dobrej woli i tych, ktrzy troszcz si o nasz Ojczyzn jest wicej.
W piosence „Polskie kwiaty” usyszelimy o tsknocie, jak przeywa czowiek, ktry opuszcza Ojczyzn i dom rodzinny. Tak tsknot przeywali polscy pisarze okresu romantyzmu: Juliusz Sowacki i Cyprian Kamil Norwid, ktrych utworw suchalimy. Norwid pisa o tsknocie do kraju, w ktrym nawet kruszyn chleba z szacunkiem podnosi si z ziemi.
Podkadem do tych utworw bya muzyka Fryderyka Chopina, ktry emigrowa w czasach powstania listopadowego i na emigracji rozpacza po upadku powstania listopadowego.
Sowacki, Norwid i Chopin yli w czasach, kiedy Polski nie byo na mapach, a mimo wszystko rozwijali jzyk polski i polsk kultur. W czasach niewoli Polacy musieli przeciwstawia si germanizacji i rusyfikacji.
W atmosferze walki o jzyk polski Maria Konopnicka, napisaa: „Rot”, jedn z najwaniejszych pieni patriotycznych.
Po odzyskaniu niepodlegoci pie ta rywalizowaa z „Mazurkiem Dbrowskiego” o miano hymnu narodowego.
Na tej akademii powiconej odzyskaniu niepodlegoci nie mona zapomnie o postaci, ktra woya wielki wkad w walk o wolno, czyli o Jzefie Pisudskim.
W okresie I wojny wiatowej dowodzi I Brygad Legionw Polskich w walkach z Rosjanami.
Pie „My Pierwsza Brygada” piewali walczcy o niepodlego legionici Jzefa Pisudskiego. I udao si. 11 listopada 1918 roku Polska odzyskaa niepodlego, a my wszyscy spotkalimy si na akademii z okazji wita Niepodlegoci.
Patriotyzm, Ojczyzna, „11 listopada” - by moe to s nudne tematy. W czasach kiedy mamy maksymaln wolno trudno mwi o patriotyzmie i trudno by patriot.
Dzisiaj nie musimy stawa z karabinem w rku w obronie Ojczyzny. Wspczesny patriota, to osoba dbajca o innych, znajca histori Polski, odnoszca si z szacunkiem i godnoci do wit i symboli narodowych.
Patriota to kto, kto stara si utrzymywa dobry wizerunek Polski i Polakw na wiecie, jest dumny z bycia Polakiem i z polskich tradycji, posiada wyksztacenie mogce pomc ojczynie.
Piosenka finaowa "Powrcisz tu" mwi nam, e nawet "Gdy los ci rzuci gdzie w daleki wiat..." to zatsknisz za swoj Ojczyzn i do Niej powrcisz.

Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.