Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 20.07.2024 15:30:08  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Dyplom "Szkoła pamięta"
          J uż po raz czwarty MEiN zorganizowało akcję „Szkoła pamięta”. W tym roku wzięło w niej udział ponad 11 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatach z całego kraju. O ważnych postaciach i wydarzeniach z naszej historii pamiętały także społeczności polskich szkół za granicą.
W akcję zaangażowało się ponad 1 mln 700 tys. uczniów oraz 156 tys. nauczycieli. Wśród nich jest również nasza szkoła.
W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom przesłany przez Biuro Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Po raz 26 Zbiórka Żywności
          P od hasłem “Święta godne, a nie głodne” rozpoczęła się 26. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności.
Jak co roku, Banki Żywności organizują w okresie przedświątecznym zbiórkę, która ma na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. W zbiórkę są zaangażowane Banki Żywności w całym kraju oraz ponad 2000 sklepów. Jednak bez wsparcia tysięcy wolontariuszy skuteczne przeprowadzenie Świątecznej Zbiórki Żywności byłoby niemożliwe.
Rok do roku Polacy pokazują, że mają wielkie serca, dzieląc się tym co mają z osobami, które naszej pomocy potrzebują.
Rok do roku również dołączają bardzo licznie wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II członkowie prężnie działającego Koła Wolontariackiego.
Przez 2 dni - 25 i 26 listopada, - 41 zaangażowanych w akcję uczniów zbierało żywność dla najbardziej potrzebujących, w sklepach „Biedronka” na terenie Błonia.
To niesamowite kiedy mówią, że takie akcje są niezwykle potrzebne nie tylko ludziom ubogim, ale również Im, ponieważ biorąc w nich udział, uczą się wrażliwości na drugiego człowieka, dostrzegają jego troski i potrzeby.
Dla większości z nich to już kolejny udział w zbiórce żywności i z pewnością nie ostatni.
Dziękujemy Im za bezinteresowną pomoc i trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi. ❤️




Konkurs bożonarodzeniowy
          Z apraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie "Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa".
Konkurs 3 kategorie wiekowe:
klasy I -III
klasy IV-VI
klasy VII-VIII
Prace składamy do 8 grudnia w świetlicy szkolnej do p. M. Kacalińskiej i w sali nr 19 do p. Hanny Wasilewskiej -Weiss.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu:

Regulamin konkursu bożonarodzeniowego (pobierz)




Przeżyjmy to jeszcze raz...
          15 listopada odbył się Wieczór Polskiej Pieśni Patriotycznej w naszej szkole. Relacja i zdjęcia były już zaprezentowane kilka wiadomości wcześniej na naszej stronie. Teraz chcielibyśmy zaprosić Wszystkich na nagranie tego koncertu. Polecamy włączyć koncert na dużym ekranie albo założyć słuchawki, poczekać na wieczorny nastrój...
Zaśpiewaliśmy 18 utworów: Pierwsza Kadrowa, O Mój Rozmarynie, Rozkwitały Pąki Białych Róż, Pałacyk Michla, Hej Chłopcy Bagnet Na Broń, Szara Piechota, Dziś Idę Walczyć Mamo, Serce W Plecaku, Chłopcy Silni Jak Stal, Legiony, Dziewczyno Z Granatem, Na Znojną Walkę, Nim Wstanie Świt, Biały Krzyż, Już Dopala Się Ogień Biwaku, Lawina, Jedenasty Listopada, przeplatane przepięknymi fragmentami narracji.
          Skład zespołu poprowadzonego przez nasze nauczycielki Annę Ziarno (gitara) i Karinę Juragę-Horosz (pianino) to wokalistki - Zuzanna Dąbrowska, Oliwia Michno, Zofia Mikołajczyk, Aleksandra Olszewska, Magdalena Olszewska, Anna Palma, Marta Pokraśniewicz (flet poprzeczny), Eliza Pokropek, Aleksandra Ryszka, Barbara Ryszka, Iga Skrzecz, Hanna Szczepaniak, Laura Trelewicz, Miriam Wachowiak, Hanna Warmuz oraz wokaliści - Gabriel Bełch, Szymon Jakubowski, Tomasz Kamiński, Lukasz Stachlewski. Narratorami byli Oliwia Olczak, Zofia Pater, Hanna Szczepaniak, Gabriel Bełch, Adrian Bury, Xawery Figiel, Kajetan Godzina, Tomasz Kamiński, Jakub Stasiewicz oraz Kacper Turek - przygotowani przez nauczycielkę języka polskiego - panią Anetę Bronisz. Nastrojowe dekoracje przygotowały nasze nieocenione panie - Magdalena Kacalińska oraz Hanna Wasilewska-Weiss.


Link do koncertu

Zapraszamy do wspólnego śpiewania!
Światowy Dzień Pluszowego Misia
          T rudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.
Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu, albo piękny i kolorowy zamieszkujący dziecinne łóżeczko. Może to być też zupełnie malutki Misio, którego nosimy „na szczęście” przy kluczach. Czy wreszcie – może to być jeden z Wielkich i Sławnych Misiów, o których mówi się wszędzie np. Kubuś Puchatek, Miś Yogi albo Miś Uszatek.
25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Samorząd Uczniowski zachęcił aby każdy uczeń, jak corocznie, mógł przynieść ulubionego misia do szkoły. Nasi milusińscy byli bohaterami tego dnia. Brali udział w lekcji np. wf-u, zaprzyjaźnili się z innymi misiami, tańczyli w objęciach swoich opiekunów.
Wizyta misiów niewątpliwie umiliła im czas spędzony w szkole oraz uchroniła od odpytywania. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego wykonali pamiątkowe zdjęcia w poszczególnych klasach.







Zabawa andrzejkowa
          Z okazji zbliżających się Andrzejek, Samorząd Uczniowski wykazał się kolejną inicjatywą - zorganizowanie dyskoteki andrzejkowej.
Nasz DJ zadbał o to, aby na dyskotece nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy. Dzięki temu wszyscy wspaniale się bawili od pierwszej do ostatniej minuty.
Dla klas IV - VI andrzejkowe szaleństwo trwało od godz.16-ej do godz.18-ej, natomiast dla klas VII-VIII od godz. 18-ej do godz.20-ej.
Niewątpliwą atrakcją wieczoru były konkursy na najbardziej oryginalne przebranie andrzejkowe oraz Miss i Mistera gracji i elegancji. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody.
Podsumowując – dyskoteka była wspaniała!!! Wszyscy doskonale się bawili, aż przykro było kończyć tak udaną zabawę. Mimo zmęczenia, uczniowie zakończyli dyskotekę w doskonałych humorach. Wychodzili zadowoleni, z nadzieją, że to nie ostatnia taka dyskoteka.



DJO - jak Dzień Języków Obcych
          D nia 17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności językowej i kulturowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować oraz motywowanie uczniów do nauki języków obcych.
W wielu szkołach organizowane są większe i mniejsze aktywności promujące to święto. Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Już z kilkudniowym wyprzedzeniem, każda z klas brała udział w losowaniu kraju, który prezentowała innym klasom a przede wszystkim komisji oceniającej przygotowanie prezentacji.
Na czwartej lekcji rozpoczęła się nasza językowa podróż po Europie, podczas której uczniowie odwiedzali kolejne kraje dowiadując się na ich temat wielu ciekawych rzeczy.
Miały miejsce pokazy filmów, prezentacji multimedialnych, plakatów, strojów, a nawet pokaz gorącego flamenco. Dla chętnych degustacja hiszpańskich oliwek czy barszczu litewskiego, knedli, sałatek, deserów, słodyczy, napojów i innych specjałów pochodzących z różnych krajów europejskich. Trzeba przyznać, że próbowanie tradycyjnych potraw był jednym z najprzyjemniejszych sposobów na poznawanie innych kultur.
Przygotowując to święto organizatorki (jak zawsze niezawodne Panie uczące języków obcych w naszej szkole) starały się pamiętać, że to nie tylko święto języka angielskiego ale również innych języków. Proponowane zadania miały więc elementy śpiewania, mówienia czy słuchania w innych językach.
Gorące podziękowania kierujemy do uczniów, wychowawców i rodziców z zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tego wspaniałego święta.
Po raz kolejny nasza szkoła zamieniła się w kolorowe wydarzenie jakim jest Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Dla wszystkich uczniów była to okazja do zabawy językowej, poznania innych kultur i spędzenia czasu razem. Nasza szkolna podróż po Europie dostarczyła nam wielu ciekawych informacji oraz wrażeń - wyjątkowo lubimy ten dzień.
A wracając do konkursu na najbardziej oryginalną prezentację wylosowanego kraju - wygrali uczniowie klasy VIIB - gratulacje, Eviva España. Ole!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.












Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
          20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła konwencję, która gwarantuje wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Konwencja o prawach dziecka ma za zadanie chronić dzieci i wspierać je w rozwoju. Sytuacja obecna jest daleka od idealnej - niestety na całym świecie trwają konflikty zbrojne, które narażają pierwsze i główne podstawowe prawo dzieci, czyli prawo dzieci do życia.
W tym roku ten dzień upływał pod hasłem tolerancji i przeciwdziałania dyskryminacji. Do świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka zaproszone zostały placówki edukacyjne z całej Polski. Nasza szkoła również przystąpiła do tej akcji.
Samorząd Uczniowski wraz z Kołem Wolontariackim przygotowali wiele aktywności na ten dzień okazując solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie, szczególnie tymi, których prawa nie są respektowane.
Dominował u nas kolor niebieski – dzieci, młodzież i nauczyciele ubrali się tego dnia na niebiesko oraz wykorzystali ten kolor także do przyozdobienia placówki.
Zaprezentowany został krótki film o prawach dzieci (wcześniej już publikowany na fb).
Podczas apelu przypomniano uczniom o tym najważniejszym dokumencie dotyczącym praw dziecka.



Wędrujące pudełko
          W dniach 25. 10 do 8.11. nasi uczniowie korzystali z przesłanych materiałów z Instytutu Goethego w ramach projektu Deutsch Plus. Była to skrzynka z grami, która 8 listopada przesłana została do następnej szkoły w Polsce.
Z pewnością była to świetna zabawa, utrwalenie słownictwa i poznanie nowego. Super pomył z instytutu - wędrujące pudełko z grami.🙂







Brąz w unihokeju
          W dniu 21 listopada w Płochocinie odbyły się zawody powiatowe w unihokeju chłopców, kategoria dzieci.
W zawodach uczestniczyło 6 zespołów. Walka była wyrównana i każda drużyna pokazała wysoki poziom gry.
Zdobywamy 3 miejsce! Mecz o 3 miejsce na podium rozstrzygnięty poprzez emocjonujące rzuty karne.
Skład naszej drużyny stanowili:
✅Jan Sieklicki,
✅Filip Koceniak,
✅Mateusz Samsoniuk,
✅Krzysztof Gługowski,
✅Igor Szymański,
✅Radosław Pluta,
✅Wiktor Słoma,
✅Michał Piwko.
Gratulacje dla zawodników i trenera Pana Piotra Michalskiego.🥉🏑👏


Konkurs plastyczny "Niepodległa"
          D la upamiętnienia powrotu Polski na mapy świata po 123 latach zaborów obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.
Na okoliczność tego ważnego dla nas Polaków święta w szkole w Bieniewicach zorganizowany został konkurs plastyczny „Niepodległa”.
Celem konkursu było promowanie idei patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa, motywowanie uczniów do poznawania historii Polski, rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz promowanie utalentowanych dzieci i młodzieży.
Konkurs kierowany był do uczniów naszej szkoły w 2 kategoriach:
Klasy I – III,
Klasy Iv – VIII.
Prace, które napłynęły na konkurs charakteryzowały się kolorystyką naszych barw narodowych.
Oprócz tradycyjnej formy plakatowej wpłynęły też prace nowatorskie, bardzo pomysłowe i to te zostały ocenione najwyżej. Podczas oceny zwracano uwagę na: interpretację tematu, pomysłowość, estetykę a przede wszystkim na wkład pracy i samodzielność.
Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę.
Jury wyłoniło zwycięzców konkursu:
✅Kategoria klas I – III
I miejsce – Maria Wielechowska klasa 3b, Tomasz Ziarno klasa 3a;
II miejsce – Wiktoria Wójcik klasa 2a;
III miejsce - Nina Kiljańska klasa Ic, Aleksandra Kimala klasa 1c.
Wyróżnienia:
Gabrysia Łomża klasa 1c, Wiktoria Skalska klasa 1c, Natalia Sudczak klasa 2c, Hanna Szymborska klasa 1a, Adam Komorowski klasa 2b, Jakub Kociel klasa 1b, Magda Twaróg klasa 1a, Krzysztof Zaperty klasa 2b, Lilianna Kupiś klasa 1b.
✅Kategoria klas IV – VIII
I miejsce – Jakub Komorowski klasa 4a, Adrianna Mordak klasa 8a,
II miejsce – Aleksander Krysztofiak kasa 5a,
III miejsce – Michał Zabost, Maciej Zabost klasa 7a.
Wyróżnienia:
Patrycja Wyrzykowska klasa 8a, Zofia Antosik klsa 8a, Iga Sadowska klasa 8a, Iga Skrzecz klasa 8c, Hanna Szczepaniak klasa 5a, Oliwia Olczak klasa 8a, Julia Buturla klasa 4a, Marta Zaleska klasa 7a, Anna Zaleska klasa 8a.
Cieszy nas fakt, że tak dużo osób skupionych było wokół idei konkursu, sprawy niepodległości, najistotniejszej dla naszego życia zbiorowego. Mamy dług wobec osób walczących o wolność oraz zobowiązanie, by dbać o dobro Ojczyzny, pielęgnować pamięć o jej bohaterach oraz przypominać młodym pokoleniom o naszej historii.
Podczas odbywającego się 15 listopada wieczoru polskich pieśni patriotycznych, nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy konkursu jak i wszyscy, którzy przystąpili do konkursu otrzymali z rąk dyrektora szkoły Pana Marka Parafiniuka dyplomy i nagrody.
Na zakończenie tej miłej uroczystości, dyrektor szkoły Pan Marek Parafiniuk zaznaczył, że prace konkursu „Niepodległa” są dowodem na to, iż młode pokolenie Polaków ma swój czynny wkład w tworzenie naszej tożsamości narodowej.
Nie zabrakło słów podziękowania inicjatorkom konkursu – Paniom Małgorzacie Jurzyk - Stępień, Annie Ziarno, Karinie Juraga – Horosz oraz tym, które pomagały w organizacji i podsumowaniu tego przedsięwzięcia – Paniom Magdalenie Radziszewskiej, Aleksandrze Sosińskiej i Hannie Wasilewskiej – Weiss.
Po złożeniu gratulacji laureatom, wyróżnionym i pozostałym uczestnikom konkursu dyrektor szkoły zaprosił do obejrzenia wystawy pokonkursowej.














Strona 32 z 181 << < 29 30 31 32 33 34 35 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.