Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 18.01.2022 17:54:44  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
B&N
Karta rowerowa
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj

Licznik
Pozostało

do wakacji
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Konkurs na gazetkę szkolną
          Podobnie jak w ubiegłym roku Samorząd Uczniowski naszej szkoły zadbał o to, by również w murach naszej szkoły panował klimat Świąt Bożego Narodzenia.
Tym razem zadaniem każdej klasy było przygotowanie w swojej sali gazetki o tematyce świątecznej. Aby zmobilizować uczniów do aktywnej współpracy podczas wykonywania tego zadania, ogłoszono konkurs na najładniejszą gazetkę świąteczną.
Komisja konkursowa została postawiona przed bardzo trudnym wyborem, ponieważ prawie wszystkie klasy wykazały się kreatywnością i zaangażowaniem. Prace były oceniane zgodnie z ustalonymi kryteriami:
zgodność z tematem;
ujęcie informacji dotyczących historii świąt Bożego Narodzenia oraz związanych z nimi polskich tradycji, zwyczajów i obrzędów;
pomysłowość i oryginalność;
estetyka wykonania, samodzielność oraz wkład pracy.
Oto wyniki konkursu:
Klasy I - III
✅I miejsce - klasy 2a i 2b,
✅II miejsce - klasy 1c, 3b,
✅III miejsce - klasy 3a i 2c.
Klasy IV - VIII
✅I miejsce - klasa 7a,
✅II miejsce - klasy 8a i 6b,
✅III miejsce - klasy 4c, 6a,7b i 8c.
Uczniowie zwycięskich klas otrzymali immunitety szkolne, zwalniające ich od odpowiedzi ustnych w ustalonych terminach. Ponadto laureaci I miejsca otrzymali dodatkową nagrodę w postaci poprowadzenia radiowęzła szkolnego w ustalonym terminie.
Organizatorzy konkursu, wszystkim uczniom i wychowawcom dziękują za ogromne zaangażowanie w przygotowanie świątecznych gazetek i wystroju klas lekcyjnych.Paczka dla Seniora
          Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, to jeden z tych okresów w roku, kiedy rodzina się jednoczy i spotyka.
Wiele jest jednak osób zapomnianych, samotnych, potrzebujących. Często osoby starsze w ciszy i samotności przeżywają swoje małe dramaty, trudności materialne, zdrowotne, fizyczne i psychiczne. Czekają na kogoś, kto nigdy nie przyjdzie, zmagając się z trudem dnia codziennego. Wspomnienie młodości, potęguje w nich przeświadczenie o własnych słabościach, bezradności. Osoby starsze, samotne potrzebują naszego zainteresowania i pomocy!
Samorząd Uczniowski i Koło Wolontariackie po raz kolejny zainicjowali akcje "Szlachetna paczka" i „Świąteczna Paczka dla Seniora”. Ogłoszono zbiórkę artykułów spożywczych, słodyczy oraz środków czystości, do paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, przedstawiciele szkoły dostarczyli żywność z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, prosto do domów potrzebujących osób.
Opiekun SU, p. Barbara Siedlecka - akcja niesienia pomocy seniorom, która została przez nas przeprowadzona uświadomiła nam, jak bardzo ta pomoc jest potrzebna. Dlatego naturalną była dla nas decyzja o kontynuacji akcji w okresie przedświątecznym. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu, święta wielu starszych i potrzebujących osób będą choć odrobinę bardziej magiczne. Szczególnie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie chcemy pokazać, że seniorzy nie są sami, że o nich pamiętamy. Przygotowanie i dostarczenie pod wskazane adresy świątecznych paczek pozwoliło im pozostać bezpiecznie w domu i w ten sposób poczuć atmosferę Bożego Narodzenia.
Chcemy podziękować Seniorom za ich mądrość i doświadczenie życiowe. Podarujmy Im radość i miłość! Otwórzmy dla Nich swoje serca. Ludzie żyją z sobą, a nie obok siebie.
Pragniemy serdecznie podziękować ofiarodawcom artykułów do paczek świątecznych - rodzicom, nauczycielom - dla najbardziej potrzebujących Seniorów z sołectw Bieniewice, Konstantów, Faszczyce Stare.


Kiermasz charytatywny
          Niezwykle ważnym aspektem jest kształtowanie wśród młodego pokolenia postawy otwartości na niesienie pomocy innym. Dzięki współpracy oraz wyjątkowemu zaangażowaniu ze strony nauczycieli i pedagogów oraz uczniów, ta misja jest możliwa.
W dniach 16 i 17 grudnia w gościnnych i pełnych świątecznej atmosfery progach naszej szkoły odbył się Charytatywny kiermasz świąteczny, którego misją jest: rozumieć i pomagać.
Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje w postaci stroików i ozdób choinkowych.
Ozdoby to prace uczniów, którzy brali udział w konkursie plastycznym „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”. Wcześniej zostały ocenione i nagrodzone.
Dziękujemy uczniom, którzy swoim uczestnictwem w konkursie przyczynili się do zasilenia funduszu zbiórki pieniędzy. Są to uczniowie z klas I – VIII: Mikołaj Smykiewicz (Ic), Marysia Szymańska (Ia), Iga Dutkiewicz (Ia), Adam Komorowski (Ib), Kacper Osicki (Ic), Alicja Szczepaniak (Ic), Natalia Krukowska (Ic), Pola Antończyk (Ic), Łukasz Słomiany (Ic), Zygmunt Sobkiewicz (Ic) Matylda Lau (Ic), Oskar Lipiec (Ic), Damian Marciniak (IIb), Jakub Komorowski (IIIa), Nina Dudkiewicz (IIIa), Hanna Szczepaniak (IVa), Hubert Lipowski (VIa), Natalia Lipowka (VIB), Marta Szymańska (VIIa), Agata Olszak (VIIa), Iga Sadowska (VIIc), Iga Mielcarz (VIIIA).
Dzięki hojności rodziców, nauczycieli i dzieci uzbieraną sumę w całości przekazaliśmy na szczytny cel charytatywny - leczenie p. Ani cierpiącej na chorobę nowotworową. Wszystkim jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie i dobre serce !.
Nawet najmniejsza wpłata pozwoli zmienić życie człowieka.
Konkurs kolęd w języku angielskim

Motywowanie uczniów do nauki języków obcych i poszukiwanie nowych możliwości edukacji, prezentacja kolęd i pieśni zimowych w języku angielskim, umożliwienie konfrontacji własnych możliwości z rówieśnikami, rozwijanie umiejętności językowych to niektóre z wielu celów jakie przyświecały przedświątecznemu konkursowi kolęd i piosenek w języku angielskim.
Formułę i tegorocznego festiwalu, z nagranymi występami, wymusiła pandemia. Chętni uczniowie we własnym zakresie przygotowywali wykonanie jednego utworu w języku angielskim.
Następnie komisja składająca się z nauczycieli języka angielskiego wysłuchała i oceniła występy zgłoszonych uczestników do konkursu w dwóch kategoriach: klasy III - V oraz VI - VIII.
Nie było to łatwe zadanie bo każdy występ był piękny i niepowtarzalny. Jednak ustalono zwycięzców i wyróżnionych w tym konkursie.
W kategorii klas III -V laureatkami zostały:
✅Helena Radziszewska, klasa 4a oraz Hanna Szczepaniak, klasa 4a - I miejsce,
✅Zofia Mikołajczyk, klasa 4a - II miejsce,
✅Nina Dutkiewicz, klasa 3b- III miejsce.
W kategorii klas VI - VIII:
✅Miriam Wachowiak, klasa VIIc - I miejsce,
✅Adam Szypke, klasa VIb - II miejsce,
✅Natalia Lipowska, klasa VIb - III miejsce.
Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu.
Na zwycięzców czekają nagrody, które wręczone zostaną po 10 stycznia.


Zdrowa śniadaniówka
          Informujemy, że rozstrzygnięty został konkurs „Zdrowa śniadaniówka – pracuje główka”.
Cieszymy się, że nie brakuje w naszej szkole amatorów zdrowego żywienia. Przygotowywane przez naszych uczniów śniadania wyglądały niezwykle apetycznie, a pomysłów na zdrowe przekąski nie brakowało.
Wykonane w formie plakatów, albumów i książeczek projekty wyglądają przepięknie.
Spośród dostarczonych prac jury wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych. Ponieważ wybór nie był łatwy a zaangażowanie uczniów ogromne, dlatego wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 12 osób.
A oto lista nagrodzonych uczestników konkursu:
✅Pierwsze miejsce zajęła Maja Szpuda z klasy I b,
✅drugie miejsce: Klaudia Gwiazda z klasy II b,
✅III miejsce: Zuzanna Król z klasy I a.
✅Wyróżnienia zdobyli: Iga Koceniak z klasy I b, Karolina Garcon z klasy I a, Oliwia Sybilska z klasy I b.
✅ Nagrody za udział w konkursie otrzymali: Zosia Bajron z klasy I a, Antek Chłystek, Nikola Florczak, Olaf Olszewski, Adam Komorowski i Staś Wilczek z klasy I b.
Prezentujemy projekty zrealizowane w formie książeczek i plakatów. Uczestnikom serdecznie gratulujemy pięknych prac i zdrowych nawyków żywieniowych.Laureagtki konkursu - witraż bożonarodzeniowy
          Kolejne pasmo sukcesów naszych uczniów. Po sportowych, językowych sukcesach pora na plastyczne.
Miło nam poinformować, że w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Szopka Betlejemska - witraż" uczennice naszej szkoły:
✅Laura Adamska, klasa VIIIC zajęła I miejsce.
✅Lena Adamska, klasa VIIB zdobyła Wyróżnienie.
Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów oraz przyjemności czerpania przyjemności z obcowania z pięknem i sztuką.


Andrzejki
          Andrzejki to popularne święto, które obchodzimy co roku pod koniec listopada. Przypada ono w wigilię świętego Andrzeja, który jest patronem Grecji, Rosji oraz Szkocji. W Polsce Andrzejki obchodzone są bardzo hucznie i stanowią świetną okazję do wspólnego świętowania przed adwentem, który rozpoczyna się już
Andrzejki to magiczny wieczór (potocznie nazywany ostatkami), który obchodzimy w nocy z 29 na 30 listopada i potocznie nazywany jest ostatkami. Święto to jest najlepszą okazją do wspólnej zabawy i hucznego świętowania, bowiem w grudniu rozpoczyna się adwent. Andrzejki kojarzą się przede wszystkim z wróżbami, wśród których najpopularniejsze jest lanie wosku
29 listopada listopada w naszej szkole odbyły się zabawy andrzejkowe. W całym budynku rozbrzmiewała muzyka. Uczniowie wraz z wychowawcami zgłębiali tajniki wróżb i zwyczajów andrzejkowych.
Samorząd Uczniowski zorganizował i przeprowadził kiermasz fantów i wróżb andrzejkowych. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem. Było lanie wosku, panny i kawalerowie sprawdzali kto pierwszy się ożeni lub która pierwsza wyjdzie za mąż, komu fortuna sypnie złotem i złotym. Nawet nauczyciele uczestniczyli w zabawach. Po wyciągnięciu wróżby odbierali słodki poczęstunek (wyśmienite lukrowane pierniczki, które już przypominają o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia).
Oj wielkie brawa dla Samorządu Uczniowskiego - o wszystkim pamiętają.


25 edycja "Zbiórki żywności"
"Zawsze bądź szlachetny. Bądź do pomocy gotowy.”
Johann Wolfgang Goethe

          26 listopada wystartowała 25. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności pod hasłem „Święta godne, a nie głodne”.
Rok do roku Polacy pokazują, że mają wielkie serca, dzieląc się tym co mają z osobami, które naszej pomocy potrzebują.
Rok do roku również dołączają bardzo licznie wolontariusze z naszej szkoły, więc i tym razem, pomimo pandemii, nie mogło być inaczej.
Przez 2 dni, 26 i 27 listopada, 46 wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach, zbierało żywność dla najbardziej potrzebujących, w marketach na terenie Błonia (2 Biedronki, Netto) i Leszna (Lewiatan, Biedronka, Carrefour). Udało Im się zebrać ponad tonę produktów, które trafią na świąteczne stoły ludzi najbardziej potrzebujących.
Dziękujemy Im za bezinteresowną pomoc, trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi.
Niech każdy dobry uczynek, dobre słowo wraca do Nich i daje Im satysfakcję, ponieważ „w ofiarowaniu siebie najpiękniejsze jest to, że to, co do nas wraca jest zawsze lepsze od tego, co dajemy”.


Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową
          Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową oraz zapoznania się z regulaminem konkursu.

WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS
NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

REGULAMIN
✅1. Warunki uczestnictwa:
Uczestnikiem konkursu może zostać każdy uczeń klas 1 – 8 naszej szkoły.
Uczestnicy będą oceniani w kategoriach wiekowych:
klasy 1 - 3 SP
klasy 4 – 8 SP
✅2. Cele konkursu:
rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów;
rozwijanie wrażliwości estetycznej;
inspiracja do poszukiwania nowych form plastycznych
stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych;
pielęgnowanie tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych;
umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
✅3. Zadanie konkursowe:
Ozdoby bożonarodzeniowe wykonujemy dowolną techniką z możliwością zastosowania techniki mieszanej.
✅4. Termin:
Swoje prace składamy u pań: Magdaleny Kacalińskiej i Hanny Wasilewskiej Weiss do dnia 11 grudnia 2021r.
Do każdej pracy należy dołączyć metryczkę zawierającą: imię, nazwisko i klasę.
✅5. Ocena prac i zasady przyznawania nagród:
o wyłonieniu zwycięzców konkursu zdecyduje Komisja Konkursowa.
Prace ocenianie będą zgodnie z następującymi kryteriami:
ogólny wyraz artystyczny
estetyka wykonania
oryginalność pomysłu oraz użytych materiałów
stopień trudności wybranej techniki plastycznej
nawiązanie do tematyki świątecznej
✅Organizator przewiduje nagrody rzeczowe oraz dyplomy w każdej kategorii wiekowej.
✅ Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 15 grudnia 2021r.
✅ Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.
✅ Prace przekazane na rzecz konkursu przechodzą na własność Organizatora i zostaną
wystawione na kiermaszu bożonarodzeniowym, z którego fundusze zostaną przeznaczone na cel charytatywny.
✅ Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
✅Organizatorzy konkursu: Magdalena Kacalińska, Hanna Wasilewska-Weiss
Konkurs kolęd i piosenek w języku angielskim
          Miłośników kolędowania zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie kolęd i piosenek w języku angielskim oraz zapoznania się z regulaminem konkursu.

WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS KOLĘD
I PIOSENEK BOŻONARODZENIOWYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM


REGULAMIN✅Cele konkursu:

· motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego i poszukiwanie nowych możliwości edukacji,
· rozwijanie umiejętności językowych,
· rozbudzenie w uczniach chęci wspólnego śpiewania kolęd, pastorałek oraz piosenek bożonarodzeniowych,
· ujawnianie uzdolnień i umiejętności muzycznych dzieci,
· promowanie kultury i tradycji bożonarodzeniowych angielskiego obszaru językowego.
✅Termin konkursu:
17 grudnia

Zasady uczestnictwa:
1.Konkurs odbędzie się w formie online.
2. Każda klasa zaproszona do udziału w konkursie może wytypować do 2 reprezentantów.
3. Chętni uczniowie
-A nagrywają swój występ w formie pliku dźwiękowego, lub
-B nagrywają swój występ w formie filmiku video, lub
-C występują online w dniu konkursu
4. Plik z nagraniem należy przesłać do dnia 16 grudnia na teamsie lub na dzienniku do swojego nauczyciela j. angielskiego
5. Uczestnicy konkursu występują indywidualnie.
6. Uczestnicy biorący udział w konkursie występują w dwóch kategoriach wiekowych:
- klasy III – V szkoły podstawowej
- klasy VI-VIII szkoły podstawowej
7. Uczestnicy wykonują dowolnie wybrany jeden utwór w języku angielskim ,
- kolęda/piosenka bożonarodzeniowa musi być zaśpiewana z pamięci,
- utwory mogą być wykonywane z podkładem muzycznym lub z akompaniamentem własnym lub a’capella
- wykonaniu kolędy mogą towarzyszyć stroje i rekwizyty przybliżające treść i charakter utworu,
- kolejność występów jest ustalana przez organizatorów.
- długość utworu nie może przekraczać 3 minut.
8. Występy oceni jury, nauczyciele j. angielskiego: Magdalena Radziszewska i Magdalena Wachowiak
Kryteria oceny:
1. Oceny prezentacji konkursowych dokonuje Jury Magdalena Radziszewska i Magdalena Wachowiak
2. Dokonując oceny Jury bierze pod uwagę
- oryginalność prezentowanego utworu (1-10)
- poprawność językową (1-10 pkt)
- wartość artystyczną prezentacji: wszelkie elementy, które dodatkowo wzbogacą występ tzn. : stroje, rekwizyty, dekoracje, instrumenty, scenki tematyczne, itp. (1-6 pkt).
- muzykalność ( 1-10 pkt)
Nagrody:
1. Każdy uczestnik konkursu otrzyma 5 lub 6 z języka angielskiego , ocena cząstkowa za aktywność, w zależności od zajętego miejsca
2. Dla zwycięzców trzy pierwsze miejsca 1,2,3 nagrody rzeczowe

ZAPRASZAMY PRZYŁĄCZ SIĘ
Konkurs z języka angielskiego
          Dnia 20 listopada odbył się KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Miło nam poinformować, że do etapu rejonowego zakwalifikowały się:
✅Aniela Annunciato - uczennica klasy VIIIb,
✅Karolina Petryka, uczennica klasy VIIIA.
Dziewczęta uzyskały 80% , choć konkurs należał do bardzo trudnych.
W konkursie języka angielskiego uczestniczyło 14884 uczniów z Mazowsza, do etapu rejonowego zakwalifikowano 1034 uczniów.
Gratulujemy bardzo serdecznie i trzymamy kciuki na etapie rejonowym, który odbędzie się już 8 grudnia.

Strona 1 z 140 1 2 3 4 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.