Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 12.08.2022 02:17:51  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
B&N
Karta rowerowa
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj

Licznik
Pozostało

do wakacji
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Udanych Wakacji - do zobaczenia już we wrześniu!

Dziękujemy za wspólnie spędzony rok szkolny. Udanych wakacji!!!
Do zobaczenia wkrótce...

Wakacje czas zacząć…Wszystkim Dzieciom życzymy wspaniałych,
wesołych i bezpiecznych wakacji.
Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń,
bajkowych przygód i samych słonecznych dni.
♦♦♦♦♦
Wszystkim Rodzicom dziękujemy za całoroczną współpracę,
życząc jednocześnie, by nadchodzący okres wakacji
był czasem radości i odpoczynku.
Dziękujemy za każde dobre słowo i za każdy miły gest.


Link do prezentu wakacyjnego!

Nie zapomnijcie włączyć dźwięku!


"Lato w mieście 2022"
„Dzieci nie myślą o tym, ani o tym co było,
ani o tym co będzie, ale cieszą się
chwilą obecną, jak mało kto potrafi”


de la Bruleye Jean

         „Lato w mieście", to inicjatywa, która ma za zadanie ubarwić wakacyjny czas dzieciom, które nigdzie nie wyjechały bądź jeszcze nie wyjechały. W akcję angażują się zarówno szkoły, jak i ośrodki sportowe czy biblioteki. Wszystko po to, żeby dzieciaki nie poczuły, co to jest nuda.
Może wspinaczka, piłka nożna czy park linowy? A może wyjazd na basen, przejażdżka kolejką retro lub zwiedzanie ? Nawet najbardziej wybredni znajdą w bogatej ofercie letnich atrakcji coś dla siebie.
W akcji „Lato w mieście 2022” organizowanej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach w terminie 27.06 – 08.07.2022 roku uczestniczyło 45 dzieci z klas I – V szkoły podstawowej.
Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 13.30 zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem. Dzieci przebywały pod troskliwą opieką pań: Jolanty Wiącek, Barbary Siedleckiej, Magdaleny Kacalińskiej, Doroty Chłodnickiej - Sadłochy i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
Organizacja letniego wypoczynku dla naszych dzieci, była zgodna z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia - w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Podsumowanie sportu
         Kolejny rok szkolny przechodzi do historii. Rok pełen wydarzeń, przeróżnych emocji i zmian, ale nade wszystko sukcesów naszych uczniów, którzy pomimo czasu pandemii, z którą musieliśmy się zmierzyć, przez blisko 7 miesięcy pracowali na miarę swoich możliwości, niejednokrotnie ponad siły. Świadczą o tym nie tylko wysokie wyniki w nauce, ale również w innych dziedzinach a przede wszystkim w sporcie.
Nasi uczniowie odnosili ogromne sukcesy uczestnicząc w licznych zawodach na różnych szczeblach: gminnym, powiatowym między powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim.
Osiągnięcia naszych uczniów na bieżąco były przekazywane do publicznej wiadomości.
24 czerwca w Bramkach, miało miejsce uroczyste podsumowanie sportowego roku szkolnego 2021/2022, podczas którego Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego Pan Jan Żychliński ogłosił wyniki klasyfikacji punktowej szkół podstawowych w kategorii Dzieci” i Młodzież”.
Miło nam poinformować, że nasza szkoła zajęła 2 miejsce w kategorii „Dzieci” i 3 miejsce w kategorii „Młodzież”.
Gratulujemy i dziękujemy zarówno uczniom jak i trenerom, nauczycielom wychowania fizycznego, którzy wspólnie pracowali na ten sukces.


Pożegnanie klas VIII
         „Poloneza czas zacząć” – tak blisko 200 lat temu pisał Mickiewicz, upamiętniając na kartach „Pana Tadeusza” najpiękniejsze polskie tradycje szlacheckie. Tymi słowami rozpoczęty został bal ósmoklasistów, którzy 21 czerwca br. celująco zdali egzamin z dobrej i kulturalnej zabawy.
Muzyka, eleganckie stroje uczniów oraz powaga z jaką odnieśli się do tradycji wzruszyły wszystkich: rodziców, wychowawców i bliskich, którzy towarzyszyli im w tej wyjątkowej chwili.
Po odśpiewaniu hymnu, uczniowie klas ósmych przekazali sztandar szkoły nowemu pocztowi – uczniom klasy VII.
W dalszej części uroczystości dyrekcja szkoły, wychowawcy wręczali dyplomy, nagrody i wyróżnienia za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe i działalność w organizacjach uczniowskich.
Rodzicom uczniów, którzy kończą szkołę podstawową z wyróżnieniem wręczone zostały Listy gratulacyjne. Podziękowania otrzymali również rodzice, za aktywne uczestnictwo w życiu klasy i szkoły oraz zaangażowanie społeczne.
Młodzież również nie zapomniała o wszystkich, którzy włożyli trud w jej wychowanie. Uczniowie podziękowali Dyrekcji szkoły, wychowawcom, nauczycielom i oczywiście rodzicom. Wyrazem wdzięczności były symboliczne kwiaty złożone na ich ręce oraz zadedykowany program artystyczny, w którym nie zabrakło okazji do śmiechu. Ósmoklasiści zaprezentowali swoje talenty aktorskie i w zabawny sposób przedstawili szkolną rzeczywistość w kabarecie pt. „Tyle było dni…”.
Druga część wieczoru miała zupełnie inny charakter. Uczniowie bawili się przy muzyce, a rodzice zadbali, aby wspomnienie było jeszcze przyjemniejsze i przygotowali dla wszystkich wspaniały poczęstunek.
Absolwenci naszej szkoły bawili się doskonale bawili się podczas swojego pierwszego, prawdziwego balu. Dziękujemy rodzicom za świetną organizację oraz uczniom za miło spędzony wieczór. Zwieńczenie nauki w szkole podstawowej w takiej formie pozostanie w pamięci na zawsze…
Tymczasem życzymy wspaniałych wakacji, dostania się do wymarzonych szkół oraz owocnych sukcesów w dalszej edukacji.
Kolejne udane zawody
         Aż miło tak rozpocząć wakacje !🙂
W przeddzień zakończenia roku szkolnego, odbyły się ostatnie a zarazem najważniejsze zawody dla naszych zawodników Ogólnopolskie Finały "Lekkoatletyki Dla Każdego".
W 36 osobowym składzie reprezentacji województwa mazowieckiego znalazło się się aż 4 zawodników z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Bieniewiczanka".
Z przyjemnością informowaliśmy już, że Krzysztof Hrehoruk zdobył złoty medal na 60m z czasem 8,17 ustanawiając swój nowy rekord życiowy !
Ale to nie koniec medali - do sztafety mieszanej 8x200m powołani zostali Paulina Boryś i Krzysztof Hrehoruk. Startowali kolejno na pierwszej i drugiej zmianie i po fantastycznym biegu wyprowadzili reprezentację Mazowsza na prowadzenie, które pozostali zawodnicy zdołali utrzymać do końca biegu z czasem 3:32:41.
Po podsumowaniu serii pozwoliło to na zajęcie 2 miejsca, zaraz za województwem śląskim o 0,39 sekundy!
A oto wyniki naszych zawodników :
1. Krzysztof Hrehoruk 60 m 8,17 I miejsce oraz II miejsce w sztafecie;
2. Paulina Boryś 60 m 8.95 12 miejsce i 2 miejsce w sztafecie;
3. Antoni Kupść 1000m 3:11:91, 16 miejsce,
4. Julia Wolska 1000m 3:42:27, 21 miejsce.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i ich trenerowi! Już nie mogą doczekać się przyszłego sezonu!🥇
Klasy VI - integracja
         Wiosna i wczesne lato to doskonały czas na to, by bawić się na świeżym powietrzu. Ciekawe gry i zabawy na świeżym powietrzu mogą stać się doskonałym sposobem na poprawę kondycji fizycznej oraz samopoczucia (pandemia wpłynęła na gorszą kondycję fizyczną oraz znaczny spadek energii).
Tuż przed udaniem się na zasłużone wakacje, w czwartek 23 czerwca klasy VI wybrały się na kolejne zajęcia integracyjne, które odbyły się na terenie Restauracji Łowisko w Piorunowie. Znamy i lubimy to miejsce – odwiedzamy je kolejny raz. Wspólne rozmowy na zielonej trawie, gry zespołowe, zabawy ruchowe, biesiadowanie przy smacznej pizzy sprawiły, że czas na powietrzu był przyjemny i pożyteczny.
Takie spotkania sprawiają, że nasze klasy stają się zgranymi, wesołymi zespołami. Wierzymy, że po wakacjach nasze relacje staną się jeszcze lepsze, a to za sprawą pomysłów pani Basi i pani Hani. Wszyscy razem tworzymy team na szóstkę.Bieg po złoto
         Wiadomość z ostatniej chwili, prosto z Sieradza!
Nasz uczeń Krzysztof Hrehoruk zdobywa złoty medal w finale ogólnopolskim w biegu na 60 m, z rekordem życiowym 8,17!🥇
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wręczenie nagród laureatom konkursu na gazetkę szkolną
         21 czerwca w Ratuszu Miasta Błonie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Konkursie Dziennikarskim pod hasłem "Wydajemy gazetkę szkolną''.
Na spotkaniu obecni byli: Starosta Warszawski Zachodni Pan Jan Żychliński, Burmistrz Błonia Pan Zenon Reszka, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach Pan Marek Parafiniuk, redaktor Gazety Leśnej Pan Rafał Jajor oraz przedstawiciele Wydziału Oświaty Kultury i Sportu: zastępca naczelnika wydziału oświaty, kultury i sportu Pani Urszula Tkacz, inspektor ds. oświaty, kultury i sportu Pani Maria Halicka, inspektor do spraw promocji Pani Karolina Gąsińska.
Wśród obecnych byli również opiekunowie zwycięskich zespołów redakcyjnych: Pani Anna Michnicka ze Szkoły Podstawowej nr 34 z Radomia, Pani Teresa Kupiec ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym, Pani Edyta Włodarska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach, Pani Beata Jastrzębska ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach i Pani Anna Łoboda z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 30 im. Królowej Jadwigi w Radomiu.
Opiekunowie zwycięskich zespołów redakcyjnych odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Urząd Miejski w Błoniu.
✅Kategoria kl. IV-VIII szkoły podstawowe
I miejsce - Monitor 34
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 34 w Radomiu;
II miejsce - Zygzak
Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym;
III miejsce - Czas na przerwę…
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
✅ Kategoria kl. I-III szkoły podstawowe
I miejsce - Siódemeczka;
Szkoła Podstawowa nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach;
II miejsce - 30tkowe wieści pozytywnej treści
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 30 im. Królowej Jadwigi w Radomiu.
Organizator konkursu Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach dziękuje za wsparcie oraz objęcie konkursu honorowym patronatem - Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Starosty Warszawskiego Zachodniego, Burmistrza Błonia. Słowa podziękowania organizator kieruje również za objęcie patronatem medialnym Błońskiego Informatora Samorządowego.
Klasy III na wycieczce we Wrocławiu
         9 czerwca 2022 r. klasy trzecie wybrały się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Po dojechaniu na miejsce, wraz z przewodnikiem dzieci podziwiały między innymi piękną katedrę, spacerowały po Moście Tumskim i Rynku Starego Miasta.
Niektórzy, idąc w kierunku Starego Miasta, szukali po drodze krasnoludków, które rozrzucone są po całym Wrocławiu.
Następnie wszyscy udali się na najwyższy punkt widokowy Wrocławia Sky Tower, który mieści się na 49 piętrze. Widoki zapierały dech w piersi!
Następnego dnia mali turyści udali się do wrocławskiego ZOO. Udało im się podziwiać zwierzęta z całego świata a także zwiedzić Afrykarium i jego niesamowite podwodne skarby. Dzieci podziwiały ryby i rośliny z mórz i oceanów. Wywarły one na wszystkich ogromne wrażenie. Kulminacyjnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Odrze.
To piękne i malownicze miasto na długo zapadnie wszystkim w pamięci. Warto było pojechać i poznać Wrocław. Zapewne niektórzy tu jeszcze powrócą!
Harmonogram zakończenia roku szkolnego
         Uwaga! 24 czerwca blisko a wraz z nim koniec roku szkolnego!
Proszę o zapoznanie się z harmonogramem Uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego 2021/2022.


Konkurs ortograficzny
         20 maja w Błoniu odbył Powiatowy Konkurs Ortograficzny O TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII POWIATU WARSZAWSKIEGO ZACHODNIEGO.
Celem konkursu było:
✅doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i interpunkcyjnej;
✅kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych;
✅kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli;
upowszechnianie kultury języka, kształcenie szacunku dla mowy ojczystej,
✅krzewienie i promowanie poprawnej polszczyzny, motywowanie do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii, interpunkcji, poprawności językowej,
✅integracja środowisk szkolnych powiatu warszawskiego zachodniego.
Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu, którzy zmagali się z zawiłościami polskiej ortografii, znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
✅Wiktor Grzegorczyk z klasy IV zajął I miejsce;
✅Piotr Sobiecki z klasy V zajął II miejsce;
✅Aniela Annunciato z klasy VIII zajęła miejsce III;
✅Michał Piwko z klasy VI uzyskał wynik dobry.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Strona 1 z 149 1 2 3 4 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.