Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 17.05.2022 10:46:18  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
B&N
Karta rowerowa
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj

Licznik
Pozostało

do wakacji
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Dzień kobiet

„Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen.
Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”
🌷🌷🌷
          8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. I mimo, że jego ranga, w porównaniu z minionymi okresami, znacznie spadła, co roku z okazji tego marcowego święta, w naszej szkole pojawiają się kwiaty oraz życzenia dla małych i tych większych kobiet.
W ten wyjątkowy dzień zostały one powitane kwiatami oraz drobnymi upominkami a w klasach i na szkolnych korytarzach czuć było wyjątkową atmosferę. Każda klasa świętowała to święto na swój sposób – wręczano kwiaty, drobne upominki.
Męska część przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego pamiętała o tym sympatycznym dniu. Chłopcy zachowali się jak prawdziwi dżentelmeni. Odświętnie ubrani, składali życzenia wszystkim Paniom i uczennicom obdarowując je pięknymi życzeniami, kwiatami - które niezmiennie kojarzą się z tym świętem, uśmiechami oraz słodkim poczęstunkiem.
Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.
Żeńska część naszej szkoły serdecznie dziękuje!!!

Srebro w piłce siatkowej
          Miło nam poinformować, że dniu dzisiejszym drużyna w składzie:
✅Łukasz Bartko,
✅Miłosz Wojciechowski,
✅Wojtek Chojnacki,
✅Wojtek Godzina,
✅Mateusz Szustkowski,
✅Jakub Banasiuk,
✅Antoni Radziszewski,
✅Julian Janiszewski,
zajęła II miejsce w zawodach powiatowych w piłce siatkowej w kategorii młodzież.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Obóz narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej
          To dzięki Nim...
Zgadzamy się z opinią, że narciarstwo to jeden z tych sportów, który pozornie nie męczy – mimo to, nasze nogi wykonują ogromną pracę, której efekty odczuwamy i widzimy dopiero kolejnego dnia.
Każdy z nas może nauczyć się jazdy na nartach – wystarczy cierpliwość, determinacja oraz wykwalifikowany instruktor.
W dniach 27.02. - 6.03, 2022 roku 50 osobowa grupa uczniów klas III - VI przebywała na obozie narciarskim w Bukowinie Tatrzańskiej.
Szkoleniowcami byli: Pan Marek Parafiniuk, Pan Bartosz Piwowarski, Pani Lilianna Kunc - Jasińska, Pan Dariusz Kuruc i Pan Marek Budzyński. To jak jeżdżą, Im właśnie zawdzięczają..
Pomocą swoją służyli Im opiekunowie, którzy z nimi wyjechali (Pani Jolanta Wiącek, Pani Katarzyna Mielcarz, Pan Piotr Michalski).
Z całą pewnością stwierdzamy, że zajęcia te były i są dobrym oraz aktywnym sposobem na spędzanie wolnego czasu.
Młodzi narciarze uczyli się prawidłowego i bezpiecznego zachowania w górach i na stoku narciarskim.
Z każdym dniem dzieci nabywały nowych umiejętności oraz pewności siebie. Debiutanci w jeździe na nartach uczestniczyli w nauce podstaw tej dyscypliny sportu.
Pod okiem doświadczonych instruktorów uczniowie szybko zdobyli umiejętności samodzielnego szusowania. Bardziej doświadczeni narciarze mieli możliwość szlifowania swojej techniki jazdy - przydały się im cenne rady instruktorów, którzy wyjaśniali tajniki sposobów wykonywania rozmaitych ewolucji na Pobyt w Bukowinie Tatrzańskiej okazał się wspaniałą przygodą, która będzie przez długi czas wspominana przez uczniów.
Spędzili aktywnie czas, wiele się nauczyli, zobaczyli ciekawe miejsca, zintegrowali się w gronie koleżanek i kolegów.
Wdzięczni uczestnicy obozu żałują, że było to tylko 8 dni, ale to jest właśnie TO na co warto czekać cały rok!
Za to wszystkim bardzo gorąco dziękują i mówią - do zobaczenia za rok!POMAGAMY! SOLIDARNI Z UKRAINĄ!
          POMAGAMY! SOLIDARNI Z UKRAINĄ!
W związku z atakiem wojsk rosyjskich na naszego sąsiada cała Polska solidaryzuje się z Narodem Ukraińskim. Każdy na swój sposób wspiera w tych trudnych czasach ogarniętą wojną Ukrainę.
Młodzież naszej szkoły, mocno przeżyła wydarzenia w Ukrainie…. Koszmar wojny stał się wszystkim bardzo bliski, ale i przerażający.
W ramach aktu solidarności z narodem ukraińskim i równocześnie aktu sprzeciwu wobec rosyjskiej agresji jako społeczność szkolna podjęliśmy różne działania.
W czwartek został zorganizowany Dzień Solidarności z Ukrainą. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły ubrali się w barwy niebiesko – żółte, przyczepili kotyliony bądź przypinki w kolorach flagi naszego sąsiada. Celem akcji było przekazanie wsparcia narodowi ukraińskiemu oraz wyrażenie sprzeciwu wobec wojny. Wychowawcy przeprowadzili rozmowy ze swoimi podopiecznymi. Były one potrzebne dzieciom, ponieważ od kilku ostatnich dni towarzyszą im niewyobrażalnie trudne, nieznane dotąd odczucia i emocje.
W niektórych salach pojawiły się gazetki ścienne, plakaty a uczniowie klas młodszych wyrazili swoją solidarność, poprzez na pozór zwykłe kolorowanki - malowały ukraińskie flagi, wycinały serduszka, robiły kotyliony. To sposób radzenia sobie z emocjami i sposób na okazanie empatii, którą może być trudno ująć w słowa.
Włączyliśmy się w działania pomocowe organizując w szkole zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, takich jak: środki opatrunkowe i leki, koce, środki higieniczne, żywność, z długim terminem przydatności do spożycia, która nie wymaga obróbki, artykuły dla dzieci (przybory szkolne, zabawki).
Pragniemy serdecznie podziękować Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i tym wszystkim, którzy wspierali nasze działania w ostatnim czasie.
Był to i jest dla nas wszystkich, czas sprawdzianu naszego człowieczeństwa i empatii.❤️
Pomoc Ukrainie
          Dołącz do nas - udostępnij, zareaguj, pomóż!
Uruchamiamy zbiórkę artykułów ( spożywczych, higienicznych, leków), która trwać będzie do 4 marca i jest wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami, a jednocześnie zapewni konkretną pomoc poszkodowanym na miejscu. Nie wiemy, jak sytuacja będzie rozwijać się w kolejnych dniach, ale jedno jest pewne - już teraz nasze wsparcie może zmienić los Ukraińców, którzy zostali dotknięci wrogimi działaniami Rosji.

Teatrzyk świetlicowy
          Dzieci uwielbiają teatrzyki, którymi za każdym razem są tak zafascynowane, jakby widziały jakiś cudowny świat. Dzieje się tak dlatego, że mały widz przeżywa przygody bohaterów tak intensywnie, jakby sam brał w nich udział.
Jeszcze nie ucichły zachwyty nad przedstawieniem przygotowanym i zaprezentowanym przez rodziców a tu już nowa premiera. Tym razem widowisko przygotowali uczniowie uczęszczających do świetlicy szkolnej.
Dzieci od dłuższego czasu pracowały nad sztuką p.t. "Czerwony Kapturek". Trochę męczące były próby i ćwiczenia aktorskie ze względu na pandemię koronawirusa, ale trud się opłacił.
Mali artyści znakomicie odegrali swoje role, zachwycając zarówno wygłaszanymi tekstami, jak i wykonywanymi piosenkami. W przedstawieniu wystąpili:
Natasza Neuman - Czerwony Kapturek,
Tosia Bluszcz – babcia,
Szymon Jakubowski – wilk,
Wojciech Olszewski – gajowy,
Edyta Krawiecka-Ćwieka – mama,
Lena Zając – drzewo,
Julia Tekiela, Zuzia Bartos – narratorzy.
Ola Olszewska - operator dźwięku i oprawa muzyczna.
Przedstawieniem zachwycali się wszyscy zaproszeni nauczyciele i uczniowie klas I –III. Występ dzieci przyniósł moc niezapomnianych wrażeń i emocji więc został nagrodzony gromkimi brawami.
Słyszeliśmy, że wkrótce rozpoczną się prace nad kolejnym przedstawieniem - tytuł na razie jest tajemnicą. Czekamy więc z niecierpliwością.

Do wyświetlenia nagrania musisz się zalogować (sign in) tak jak w usłudze MS Teams:Dziewczęta ze srebrnym medalem
          Po zaciętej, wyrównanej sportowej walce, nasza szkolna reprezentacja dziewcząt, wywalczyła II miejsce w Powiatowym Finale w Mini Piłce Ręcznej, który rozegrano 22 lutego w hali sportowej GOSiR Stare Babice w Zielonkach-Parceli.
Srebrne medale zdobyły:
Agata Olszak,
Oliwia Olczak,
Amalia Jarka,
Maria Pietrzak,
Lena Adamska,
Joanna Mrozek,
Maria Krzycka,
Ada Mordak,
Nina Kupińska,
Zuzanna Parkot.
Serdecznie gratulujemy naszej drużynie i życzymy dalszych sukcesów.


Kolejny sukces naszych sportowców!
          25 lutego w Centrum Sportu w Błoniu odbyły się zawody powiatowe w mini piłce siatkowej chłopców. Nasza drużyna zwyciężyła i będzie reprezentować powiat warszawski zachodni na kolejnym etapie zmagań.
Skład drużyny:
1. Igor Kubala
2. Maciej Kacperski
3. Olgierd Ostrowski
4. Jakub Stasiewicz
5. Franek Gąsiorowski
6. Dawid Banasiuk
7. Kacper Gołębiewski
8. Oskar Gołębiewski
9. Kacper Kotras
Gratulujemy sukcesu i liczmy na więcej! 🏅💪🏆


Teatr rodziców
          Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania występów dzieci przygotowanych dla rodziców. Ale czy można oglądać teatrzyk rodziców przygotowany specjalnie dla dzieci?
Oczywiście, że tak - u nas to możliwe.
W naszej szkole z inicjatywy nauczycieli Pań Małgorzaty Krzyżak i Katarzyny Mielcarz powstał teatr rodziców.
Rodzice bardzo chętnie podjęli propozycję i z dużym zaangażowaniem wzięli się do pracy.
W repertuarze jako pierwsza znalazła się bajka ,,Wyprawa po śnieg”, której autorem jest Pan Paweł Maj – pisarz i jednocześnie rodzic naszej uczennicy.
Wielotygodniowe przygotowania – podział ról, nauka tekstu, dialogi, muzyka, rekwizyty, stroje, dekoracje i liczne próby przyniosły zamierzone efekty.
Cały czas najtrudniejszą przeszkodę w wystawieniu przedstawienia stanowiła wciąż trwająca pandemia koronawirusa Covid-19.
W piątek, 18 lutego udało się - hura! Zaproszono wszystkich uczniów klas I – IV (oni uczyli się stacjonarnie) oraz nauczycieli na premierowe przedstawienie, które odbyło się w Centrum Kultury w Błoniu. Dzieci nie kryły swojego zdziwienie i radości widząc na scenie swoich rodziców i nauczycieli. Niezwykła gra i kunszt aktorski tak zainteresowały małych widzów, że z zapartym tchem i niecierpliwością oczekiwały kolejnych postaci, które pojawiały się na scenie. Gdy bajka dobiegła końca gromkimi brawami nagrodziły aktorów.

Po spektaklu Pani Kasia Mielcarz podziękowała dzieciom za wzorowe zachowanie i fantastyczną atmosferę jaka panowała na widowni.
W niedzielę po raz kolejny nasi artyści zaprezentowali szerokiej, pozaszkolnej publiczności swoją sztukę. Tym razem to przedsięwzięcie artystyczne miało charakter charytatywny - dochód uzyskany ze sprzedaży biletów wstępu przeznaczony został na leczenie Franka.

Cieszymy się, że nasi rodzice wspierają nasze inicjatywy i angażują się w życie szkoły.
Czekamy z niecierpliwością na kolejny występ.


>


Do wyświetlenia nagrania musisz się zalogować (sign in) tak jak w usłudze MS Teams:
Rekrutacja do klas I na rok szkolny 2022/23
          KOMUNIKAT W SPRAWIE ZAPISÓW
DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2022/ 2023

          Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach przypomina Rodzicom dzieci rozpoczynających naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej we wrześniu 2022 r. o konieczności zapisu dziecka do szkoły.
Zapisów dokonuje się w sekretariacie szkoły
w godz. 7.00-15.00
bądź poprzez e-mail: sp_bieniewice@poczta.onet.pl

Walentynki 2022
          Dnia 14.02.2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki❤️ – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni.
Pomimo pandemii Covid -19 wpisał się on już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku Samorząd Uczniowski stara się, aby ten dzień był wyjątkowy więc przygotowuje różne niespodzianki.
Z uwagi na naukę zdalną klas V-VIII, inicjatywę w realizacji zaplanowanych działań walentynkowych przejęli obecni w tym dniu w szkole, uczniowie klas IV. Z powierzonych zadań wywiązali się wzorowo.❤️
Tradycyjnie zorganizowano pocztę walentynkową oczywiście w ścisłym reżimie sanitarnym. Uczniowie klas 0-IV, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali własnoręcznie wykonane serduszka i kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Następnie – Walentynkowy Listonosz „Amorek” – rozdawał pocztę w czasie zajęć lekcyjnych.
Nie zabrakło też wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców. Wszyscy odbiorcy byli mile zaskoczeni.
Chętni uczniowie do szkoły przyszli w czerwonych i różowych strojach walentynkowych (uczniowie ci nie byli pytani w tym dniu), a szkolne i klasowe gazetki udekorowano czerwonymi serduszkami.
Zgodnie ze zwyczajem każdy uczeń i pracownik naszej szkoły został obdarowany pysznym, słodkim specjałem w kształcie serduszka wraz z załączonymi życzeniami.
Niepowtarzalna atmosfera szkolnych walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci wszystkich uczniów i nauczycieli.
Jednocześnie pragniemy, aby okazywanie bliskim miłości było ważne nie tylko w Walentynki, ale każdego dnia, czego wszystkim gorąco życzymy!
Strona 4 z 144 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.