Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 18.01.2022 16:38:23  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
B&N
Karta rowerowa
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj

Licznik
Pozostało

do wakacji
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Spotkanie z muzyką
          Od kilku już lat, uczniowie klas I - III szkoły podstawowej raz w miesiącu, uczestniczą w koncertach z cyklu „ "Spotkania z muzyka” dla klas I-III organizowanych przez Filharmonię Narodową w Warszawie.
Muzyka na żywo potrafi sprawić, że człowiek zapomina o wszystkim, wchodzi w świat wyobraźni, która prowadzi go do miejsc wyśnionych.
Przez nastrój, przez ten panujący dookoła spokój – człowiek jest w stanie wchłaniać muzykę jeszcze mocniej. Skupiać się na niej i tylko na niej.
Dzieci również odczuwają ten klimat. Oczywiście nie wszystkie, oczywiście nie zawsze. Jednak ciężko oprzeć się wrażeniu, że również zachowują się inaczej. Jakby spokojniej, jakby skupiają się bardziej na słuchaniu i popuszczaniu wodzy fantazji.
I nasze dzieci tego doświadczają - cieszy nas to.
Bo jak napisał Dawid Crossby - "Muzyka to najsubtelniejsza forma przekazu, można stwierdzić, że żadna dziedzina sztuki nie porusza ani nie wpływa na podświadomość tak, jak muzyka".


Pływanie dla najmłodszych
          Wraz z nowym rokiem szkolnym na uczniów klas I - V czekają nowe wyzwania. Jednym z wielu jest nauka pływania. W tym celu uczniowie wyjeżdżają raz w tygodniu na basen w Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu.
Dzieci uwielbiają wodę!, a więc z wielką frajdą oddają się zabawie. Pływanie także znakomicie wzmacnia mięśnie i rozwija koordynację ruchową, wycisza i relaksuje.
Efekty pływania są bardzo szybko widoczne – dzieci są sprawniejsze, bardziej wytrzymałe oraz wolniej się męczą podczas aktywności fizycznej, dzięki czemu jest ona dla nich przyjemnością i nie zniechęcają się do niej.
Pierwsze zajęcia wszystkim uczestnikom bardzo podobały się i już odliczają dni do następnego wyjazdu.
Bezpieczny tydzień w drodze do szkoły


          Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to inicjatywa, której głównym celem jest zachęcenie ludzi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń, konkretnie chodzi o wybieranie ekologicznych środków podróżowania np. rowerem.
W 2021 roku Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu był obchodzony od 16 września ) do 22 września.
Wiele szkół przygotowuje z racji tej inicjatywy różne atrakcje, konkursy z nagrodami, pikniki czy warsztaty.
W naszej szkole w dniach 20.09.21r. - 24.09.21r. Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję "Bezpieczna jazda rowerem w kasku", która miała na celu propagowanie bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach w czasie jazdy rowerem z domu do szkoły i ze szkoły do domu.
W akcji uczestniczyło 92 uczniów z klas IV-VIII.
Z przyjemnością informujemy, że:
I miejsce zajęła klasa VIIb;
II miejsce zajęła klasa VIa;
III miejsce klasa IVc.
Samorządowi Uczniowskiemu dziękujemy za organizację i sprawne przeprowadzenie akcji, uczestnikom za zaangażowanie i udział w akcji, Radzie Rodziców za nagrody a zwycięzcom składamy gratulacje.
Światowy dzień jabłka
"Owoców jest wiele na świecie,
Ale najlepsze z nich jabłko przecież!
Takie czerwone, okrąglutkie,
Takie soczyste i kruchutkie.
Chcesz być zdrowy i wesoły,
więc jabłuszko weź do szkoły”
          Jabłko, najpopularniejszy owoc w naszym kraju, bogaty w witaminy i wartości odżywcze, ma również swoje święto obchodzone na całym świecie, które przypada na 28 września.
Samorząd Uczniowski naszej szkoły, już planuje akcję propagowania zdrowego odżywiania się, a przede wszystkim zachęcenie do codziennego spożywania jabłek.
W trosce o zdrowe nawyki żywieniowe uczniowie zostaną poczęstowani zdrowym jabłkiem. Będzie to też okazja, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca spożywanie co najmniej 400g warzyw i owoców dziennie.
Zapewne będzie również okazja do organizowania zajęć, plastycznych, technicznych i zręcznościowych z użyciem jabłek.
Koleżanki i koledzy z Samorządu Uczniowskiego zachęcają, aby w tym dniu każdy z uczniów przyszedł do szkoły ubrany w kolorach jabłek (czerwony, żółty, zielony) z emblematem tego owocu, a w nagrodę nie będą pytani na lekcjach.
Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w kolejnej akcji naszego nowego Samorządu Uczniowskiego.
XI Plener Malarski w BłoniuCentrum Kultury w Błoniu jak co roku jest organizatorem Pleneru malarskiego „Błonie – piękno, które mijasz”. Jest to już jedenasty plener z tego cyklu.
Plener jak zwykle będzie dwudniowy, odbędzie się w pełnym reżimie sanitarnym w dniach: 24.09.2021 (piątek) godz. 10.00 – 13.00 oraz 25.09.2021 (sobota) godz. 11.00 – 14.00.
Tematem i zarazem lokalizacją tegorocznego pleneru jest Park przy DPS w Bramkach, ul. Północna 18, Bramki. W piątek 24 września będziemy czekać na uczestników na Rynku przed Ratuszem, na pół godziny przed otwarciem imprezy, żeby umożliwić wszystkim rejestrację i pobranie akcesoriów potrzebnych do pracy.
W sobotę 25 września nie mamy możliwości zorganizowania transportu, więc każdy musi dojechać/dowieźć dziecko własnym środkiem transportu.
Plener jest dwudniowy, jednak nie oznacza to konieczności uczestniczenia każdego dnia. Piątek to dzień dedykowany szkołom, sobota dla indywidualnych uczestników (również tych, którzy chcą kończyć rozpoczęte poprzedniego dnia prace).
Jak zwykle organizatorzy zapewniają uczestnikom papier (opieczętowany), podkład i sztalugi oraz - ze względu na pandemię - maseczki, rękawiczki i płyn do dezynfekcji, natomiast resztę rzeczy potrzebnych do pracy plastycznej przynoszą ze sobą (ołówki, kredki, pastele, farby – w zależności od techniki, którą preferują i wybiorą). Dodatkowo zapewniają poczęstunek dla wszystkich uczestników.
Zgłoszenia do uczestnictwa w tegorocznym plenerze przyjmowane są do dnia 22 września włącznie br.,
tel. 22/752 63 00 lub
email:sekretariat@centrumkultury.com.pl
Spotkaj się z niemieckim w Warszawie          Spotkaj się z niemieckim w Warszawie

„Spotkaj się z niemieckim w …..” to cykl imprez plenerowych dedykowanych wszystkim zainteresowanym nauką języka niemieckiego i nie tylko. Spotkania będą się odbywały w 8 miastach w Polsce od 20. do 30. września. Cykl imprez jest częścią kampanii „Język Twojej Pasji” reklamującej język niemiecki.
Inauguracja już w najbliższy poniedziałek w Warszawie w Centrum Praskim Koneser. Będziemy tam i my.
Organizatorzy chcą odczarować mit trudnego i nieprzystępnego języka. Pokazać, że nauka niemieckiego wcale nie jest nudna, a przede wszystkim niesie z sobą konkretne korzyści w przyszłości.
Niemiecki da się lubić
Na przebój wydarzenia zapowiada się kiosk przeniesiony żywcem z Niemiec, gdzie będzie można zaopatrzyć się w lubiane i znane artykuły produkowane w Niemczech np.: misie Haribo.
W rolę sprzedawcy wcielą się niemieckojęzyczni pracownicy Instytutu. „Dla uczniów to niepowtarzalna okazja, by sprawdzić swoje umiejętności językowe a walutą będzie tym razem nie euro lub złoty, ale punkty za poprawnie rozwiązane zadania oczywiście związane z niemieckim.
Na pewno nie będzie to szkolny test. Na imprezie „Spotkaj się z niemieckim w Warszawie” liczy się przede wszystkim dobra zabawa” – wyjaśnia Karin Ende, dyrektorka działu językowego Goethe Institut w Warszawie.
Opiekunowie lub rodzice będą mogli w tym czasie zapoznać się z ofertą językową Instytutu, porozmawiać z jego pracownikami.
Pokaz magii, muzyka na żywo i co jeszcze?
A to jeszcze nie koniec atrakcji. W Warszawie wystąpi na żywo zespół muzyczny Munich SuperCrew. Nie zabraknie też znanych i lubianych postaci ze świata kultury, które podzielą się swoimi doświadczeniami z nauką języka niemieckiego.
W programie przewidziany jest występ popularnego magika Piotra Szumnego, którego początki kariery zawodowej są związane właśnie z Niemcami.
„Moja przygoda z niemieckim rozpoczęła się, gdy od znajomego odkupiłem niemieckojęzyczną książkę o iluzji znając tylko trzy słowa JA, DANKE I BITTE, a miałem wówczas już lat 18. Tak bardzo pragnąłem poznać jej treść, że sam słówko po słówku przy pomocy słownika zacząłem ją mozolnie tłumaczyć. W pewnym momencie zauważyłem, że nauka języka niemieckiego stała się moją pasją i trwa ona do dzisiaj. Ta fascynacja nie tylko przynosi mi wiele radości i satysfakcji, ale również przydaje mi się w życiu prywatnym i zawodowym, a to że będę mógł o niej opowiedzieć na imprezach „Spotkaj się z niemieckim” jest dla mnie ukoronowaniem tej niekończącej się przygody z językiem niemieckim" - mówi Piotr Szumny.
Swoją obecność potwierdzili także przedstawiciele niemieckiej ambasady, konsulatów, a także takich organizacji jak DAAD i ZfA.
Na scenie pojawią się również przedstawiciele szkół współpracujących z Instytutem.
Te i inne doświadczenia mają zachęcić uczniów do rozpoczęcia lub dalszej nauki niemieckiego w przyszłości. – „W programie jest jeszcze kilka mocnych punktów. By je poznać trzeba się pofatygować na miejsce” – dodaje Karin Ende.
Obóz sportowy w Puławach
          Miłe wspomnienia z obozu sportowego....
W dniach 24-31 sierpnia grupa uczniów z naszej szkoły przygotowywała się do nowego sportowego roku szkolnego na obozie w Puławach .
To już piąty letni obóz organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Bieniewiczanka.
Podczas obozu wszyscy uczestnicy pracowali nad poprawą ogólnej sprawności fizycznej, kondycji, wytrzymałości i szybkości oraz elementami gier zespołowych.
Oprócz ciężkiej pracy na treningach, aktywnie spędzali czas podczas różnych atrakcji w postaci wycieczki do Farmy Iluzji, paintballu laserowego, kina, spływu kajakowego, parku wodnego oraz będącego wisienką na torcie, jednego z większych parków wodnych w Europie - Suntago!
Organizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom za wytrwałość, ciężką pracę oraz miło spędzony czas.
Ponadto dziękują wszystkim tym, którzy pomogli dofinansować obóz - sołectwa Bieniewic, Dębówki, Konstantowa, Witanowa oraz Starych Faszczyc, a także Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Burmistrzowi Błonia.

Zebrania z rodzicami
ZEBRANIA Z RODZICAMI

8,9 września 2021 r. (środa, czwartek) odbędą się
zebrania z rodzicami poświęcone organizacji nowego roku szkolnego 2021/2022,
w/g poniższego harmonogramu.
Serdecznie zapraszamy!


KLASY I - III


KLASY IV - VIIIPrzypominamy, że przed wejściem do szkoły należy założyć maseczkę oraz zdezynfekować ręce.
Przydział wejść
          Informujemy, że przydział wejść do szkoły i wyjść z budynku szkoły dla poszczególnych klas obowiązuje w/g następującego harmonogramu:

Wyjście tylne otwarte jest w godzinach 7.20 - 9.00. W pozostałych godzinach wchodzimy i wychodzimy wejściem głównym.
Rozkład jazdy autobusu szkolnego w roku szkolnym 2021/2022
          I nformujemy, że w bieżącym roku szkolnym, autobus szkolny kursował będzie według następującego rozkładu jazdy:
godz. 7.00 - Bramki (dowóz do szkoły)
godz. 7.20 - Faszczyce (dowóz do szkoły)
godz. 13.30 - wyjazd sprzed szkoły (powrót do domu)
godz. 15.40 - wyjazd sprzed szkoły (powrót do domu).
Uczniowie dojeżdżający autobusem proszeni są o zgłoszenie tej informacji nauczycielowi w świetlicy szkolnej.
Uwaga! - do ukończenia robót drogowych związanych z budową ronda, autobus kursować będzie z pominięciem Dębówki .
Przypominamy również, że - przed wejściem do autobusu szkolnego wszyscy Uczniowie zobowiązani są do założenia maseczek.
Autobus szkolny w dniu rozpoczęcia roku szkolnego
          Informujemy, że 1września 2021 roku (środa) w dniu rozpoczęcia roku szkolnego autobus szkolny kursuje:
✅godz. 7.10 - Bramki
✅godz. 7.20 - Faszczyce
✅godz. 10.00 - wyjazd sprzed szkoły (powrót do domu).
Przypominamy! - przed wejściem do autobusu szkolnego wszyscy Uczniowie zobowiązani są do założenia maseczek.
Strona 5 z 140 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.