Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 17.05.2022 10:23:52  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
B&N
Karta rowerowa
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj

Licznik
Pozostało

do wakacji
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Dzień języka anielskiego i dzień chłopaka
          Od wielu lat, w naszej szkole odbywa się Dzień Języka Angielskiego, podczas którego jest wiele konkursów i imprez:
- Wystawa projektów dotyczących Wielkiej Brytanii;
- Przegląd Piosenki Anglojęzycznej.
Uczniowie oprócz oglądania i podziwiania prac mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się czegoś więcej o krajach anglojęzycznych.
W tym dniu miał również miejsce „Przegląd Piosenki Anglojęzycznej”. Chętne osoby zaprezentowały swoje ulubione piosenki. Występując przed jury i publicznością musiały wykazać się nie tylko znajomością języka angielskiego, ale także zaprezentować swoje zdolności wokalne.
To jeszcze nie koniec atrakcji w tym dniu, ponieważ Samorząd Uczniowski dołączył z obchodami Dnia Chłopaka. Nasi chłopcy, i ci duzi i ci mali oprócz życzeń otrzymali słodką niespodziankę (oni to lubią).
Było więc wesoło, słodko, kolorowo, nagrodowo i nikt w tym dniu "nie wyszedł po angielsku" ze szkoły.

Klasy trzecie w Warszawie
          20 października odbyła się wycieczka klas trzecich do Warszawy. Program wycieczki był bardzo interesujący. Pierwszym punktem programu była wizyta w Teatrze "Capitol" i obejrzenie spektaklu pt. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". Podczas przedstawienia uczniowie poznali sympatycznego i kochającego zwierzęta doktora oraz jego przyjaciół - papugę Polinezję, małpkę Czi-Czi oraz świnkę Geb-Geb, którzy zabrali dzieci do afrykańskiej krainy.
Spektakl niesie przekaz uwrażliwiający na los zwierząt, które czekają na ludzkie dobre i mądre wsparcie.
Po godzinnym przedstawieniu, koniecznie trzeba było poświęcić kolejną godzinkę na rozprostowanie kości na spacerze po pobliskim Ogrodzie Saskim, który jak zawsze o tej porze lśnił odcieniami złota, brązu i czerwieni. Dzieci dowiedziały się, że był on pierwszym parkiem publicznym w Polsce a dla mieszkańców stolicy udostępniony został już w 1727 r.
Niewątpliwie parkowi dodaje uroku .„olbrzymia fontanna empirowa", przy której zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Duże wrażenie zrobiły piękne rzeźby Poezji, Muzyki, Zimy, Matematyki i Wiosny.
Przechodząc do Placu Piłsudskiego zatrzymali się na nieco dłużej przy słynnym grobie-pomniku - Grób Nieznanego Żołnierza, którego ideą powstania było uczczenie pamięci poległych w walce o niepodległość Polski. Grób jest cennym narodowym pomnikiem symbolizującym największe poświęcenie.
W Ogrodzie Saskim czekała na wszystkich jeszcze jedna atrakcja - zabawy na nowoczesnym placu zabaw położonym tuż obok wielkiej fontanny i Grobu Nieznanego Żołnierza.
Spacer oraz zabawy upłynęły w bardzo miłej atmosferze, a pamiątką są „ogrodowe” zdjęcia.
Konkurs "KRUS"
         „KRUS" zaprasza dzieci urodzone w latach 2007-2015 do udziału w kursie e-learningowym pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, który w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Wśród tych, którzy go ukończą i prześlą swoje zgłoszenia, rozlosowanych zostanie 100 hulajnóg.
Szczegóły konkursu dostępne są w „aktualnościach” na stronie www.krus.gov.pl”

Dziewczęta drugie w powiecie
          W dniu dzisiejszym, 21 października - kolejny sportowy sukces osiągnęły nasze reprezentantki w piłce nożnej.
Na zawodach powiatowych w Zielonce stanęły na podium zajmując II miejsce. W składzie naszej srebrnej drużyny znalazły się: Zosia Sitarska, Julia Krajewska, Hania Ksit, Iga Sadowska, Gabrysia Bożałek, Zosia Łażewska, Julia Gwiazda, Krysia Czernuszyn, Oliwia Smykiewicz oraz Oliwia Parol.
Dziewczęta reprezentowały w rozgrywkach gminę Błonie. Warto dodać, że przegrały tylko jeden mecz z drużyną gospodarzy zawodów - Zielonkami.
Brawo dziewczęta - gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Dobry początek na zawodach wojewódzkich
          W dniu 21 października odbyły się Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Kamionie. Bardzo udany debiut zaliczyły nasze dziewczynki z kategorii dzieci w następującym składzie: Helena Radziszewska, Asia Krzycka, Paulina Boryś, Marysia Krzycka, Julia Wolska oraz Maja Wachowiak. Zajęły 8 miejsce w województwie mazowieckim!
Gratulujemy sukcesu i życzymy wytrwałości w dalszej pracy, żeby za rok ponownie powalczyć o najwyższe cele! Trzymamy kciuki i wierzymy, że się uda.


Święto ziemniaka w naszej szkole
          Na wschodzie i w Warszawie jada się najwięcej białych; zachodnia, południowa i północna część Polski gustuje podobno w żółtych. W różnych regionach w Polsce inaczej nazywany: kartofel (z niem. Kartoffel) – zwłaszcza etnolekt śląski, ale także w całym kraju, pyra – gwara poznańska, grula – gwara góralska (wschodnie Podhale) bulwa – język kaszubski.
Obecnie na Ziemi uprawia się ponad 1000 odmian ziemniaka, a przeciętny mieszkaniec planety je ich średnio 33 kilogramy rocznie. Ziemniak to bulwa udomowiona po raz pierwszy w Andach 8000 lat temu, do Europy dotarł on jednak dopiero w XVI wieku - w 1556 roku hiszpański odkrywca Gonzalo Jimenez de Quesada przywiózł je do Europy.
Okazuje się, że ziemniaki służyły nie tylko do jedzenia, ale były również „zdrowotnymi amuletami”. Inkowie nosili je przy sobie, by zapobiec reumatyzmowi. Maria Antonina natomiast dla ozdoby wplatała we włosy kwiaty ziemniaków. Co kraj, to obyczaj.
W naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, 21 października pod hasłem "Ziemniak rządzi!" obchodzono Święto tego bardzo popularnego warzywa.
Po krótkim zapoznaniu się z historią ziemniaka, quizie uczestniczyliśmy w degustacji ziemniaczanych potraw. Nie zabrakło pyszności takich jak: tradycyjne placki ziemniaczane na słodko i pikantnie, frytki, babki ziemniaczane przygotowane przez uczniów przy niewielkiej pomocy mam. Na zajęciach plastycznych uczniowie wykonywali stemple z ziemniaka. a ci którzy w tym dniu przyszli do szkoły przebrani za ziemniaka nie byli odpytywani na lekcjach.
Było więc pysznie, zabawnie i kolorowo.
W tym roku szkolnym obchodziliśmy święto jabłka i ziemniaka - uczniowie mile wspominają te dni - i już pytają, czyje kolejne święta będziemy obchodzić.


Wygrana w piłce nożnej dziewcząt
          Wdniu dzisiejszym -19 października - odbyły się Gminne zawody w piłkę nożną dziewcząt.
Miło nam poinformować, że nasza reprezentacja zajęła I miejsce nie dając szans pozostałym drużynom.
W najbliższy czwartek 21 października, dziewczęta reprezentować będą naszą gminę w zawodach powiatowych.
Serdecznie gratulujemy, liczymy na powtórzenie sukcesu i już trzymamy kciuki.

Kiermasz książek dla Moniki
          Od kilku lat w naszej szkole Samorząd Uczniowski działa bardzo prężnie i w pełni demokratycznie, a wszystko to dzięki zaangażowanym uczniom i ich opiekunce.
Realizuje wiele istotnych zadań oraz organizuje ciekawe imprezy szkolne. Chętnie włącza się w akcje charytatywne. Tym razem zorganizowali zbiórkę książek na "Kiermasz książek dla Moniki".
Zebrane książki przekazane zostały do Szkoły Podstawowej w Bożej Woli. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zasilą zbiórkę pieniędzy na 6-cio miesięczną terapię komórkami macierzystymi aby pokonać raka przez Panią Monikę.
Uczniowie angażując się po raz kolejny w przeprowadzenie akcji charytatywnej udowodnili, że pomoc i wsparcie potrzebujących wpisana jest w ich życie.


XXI pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.
          9 października, uczniowie klas IV wraz z pocztem sztandarowym, uczestniczyli w w XXI pielgrzymce Rodziny Szkół na Jasną Górę.
Nie lękajcie się” to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego i tradycyjnie hasło tegorocznej XXI pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.
Pielgrzymka do Częstochowy była okazją do poznania historii jasnogórskiego sanktuarium, wplecionego w polskie dzieje i literaturę, wyrażenia naszej pamięci, szacunku i uznania dla Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia oraz całego Jego życia i posługi pasterskiej tak ważnej dla naszej Ojczyzny.
Budujące było także spotkanie tysięcy przedstawicieli szkół, kierujących się w wychowaniu zasadami głoszonymi przez największego z Polaków – św. Jana Pawła II.
Mamy nadzieję, że uczestnicy pielgrzymki wrócili usposobieni do tego, aby iść naprzód z nadzieją i dzielić się radością, wrażeniami oraz treściami spotkania we wspólnocie rodziny i rówieśników.Konkurs filmowy "Zoom natury - spotkanie z przyrodą
          Gminny Konkurs Filmowy "Zoom Natury - spotkanie z przyrodą."

REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU

✅Niniejszy regulamin, zwany dalej regulaminem, określa warunki uczestnictwa w konkursie oraz tryb przeprowadzania Konkursu.
✅Organizatorem Konkursu jest Gmina Błonie i Szkoła Podstawowa nr 2 w Błoniu.
✅Cele konkursu :
- Promowanie walorów przyrodniczych Polski.
- Rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania przyrodą własnego regionu.
- Zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas natury oraz jej ochrony.
- Rozwijanie umiejętności nagrywania i montowania filmów.
- Rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz prezentacja twórczości uczniów w dziedzinie fotografii,
✅ Na prace konkursowe czekamy w terminie do 21 lutego.
✅Warunki uczestnictwa i przebieg Konkursu
- Konkurs ma charakter zamknięty. Skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej i młodzieży ze szkół średnich z terenu gminy Błonie.
- Udział w Konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.
- Konkurs składa się z jednego, centralnego etapu.
✅Uczestnicy Konkursu wykonują 3 minutowy film lub 3 zdjęcia na temat Zoom Natury - spotkanie z przyrodą."
✅Każdy uczeń może zgłosić tylko jedno nagranie filmowe wykonane na potrzeby Konkursu.
✅Zgłoszenie musi zawierać tytuł filmu, płytkę z nagranym filmem, opis imię i nazwisko ucznia, jeżeli w filmie jako ścieżka dźwiękowa zostanie wykorzystany utwór muzyczny należy podać w opisie nazwę utworu, tytuł piosenki i imię i nazwisko autora.
✅Zgoda na wykorzystanie nagranych filmów przez Szkolną Telewizję Internetową Korczak TV.
✅Fotografie powinny być wykonane samodzielnie, muszą być pracami autorskimi. Wyklucza się prace tworzone wspólnie (współautorstwo).
✅Nie zezwala się na stosowanie fotomontaży polegających na łączeniu elementów zdjęcia pochodzących z różnych plików.
✅Zdjęcia na konkurs należy wywołać w wybranym formacje od rozmiaru 15 na 21cm.
Zgłoszone maksymalnie trzy fotografie od jednego uczestnika należy opisać według następującego wzoru: Imię_Nazwisko_Kategoria _Tytuł-zdjęcia.
✅Przesyłając zgłoszenie uczeń akceptuje regulamin Konkursu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
✅Płytkę z nagranym filmem lub zdjęcia i zgłoszenie do konkursu przyjmują panie Ewa Podyma i Edyta Kurlej .
✅Na zakończenie Konkursu, Komisja Konkursowa, wyłoni spośród wszystkich uczestników laureatów.
✅Przy ocenie prac Komisja Konkursowa w składzie:
Pani Aldona Cyranowicz - dyrektor szkoły
Pani Ewa Podyma - nauczyciel przyrody
Pani Edyta Kurlej - pedagog terapeuta i opiekun Szkolnej Telewizji Internetowej Korczak TV weźmie pod uwagę następujące kryteria:
a) stopień zaangażowania w realizację filmu lub fotografii ;
b) zgodność z tematyką konkursu;
c) pomysłowość autora/autorów;
d) oryginalność i kreację;
e) ciekawy sposób ujęcia tematu.
✅Termin ogłoszenia wyników konkursu zostanie podany po zapoznaniu się z pracami uczestników.


Witraż "Szopka bożonarodzeniowa
          Szkoła Podstawowa w Koczargach Starych (gmina Babice, woj. Mazowieckie) zaprasza do twórczej interpretacji tematu w ramach XVI Międzyszkolnego konkursu plastycznego 2021 r.
Cele konkursu:
✅ Zainteresowanie młodzieży sztuką,
✅Inspiracja wyobraźni twórczej młodzieży,
✅Aktywizacja środowiska szkolnego wokół tematu i formy (w roku 2020 konkurs nie odbył się z powodu pandemii, w tym roku konkurs będzie realizowany bez względu na zaostrzenie restrykcji związanych z pandemią),
✅Czerpanie z dziedzictwa kulturowego,
✅ Stworzenie możliwości rozwoju talentu,
✅Prezentacja twórczej działalności młodzieży,
✅ Promocja indywidualnych zdolności uczniów,
✅Współpraca między różnymi placówkami oświatowymi.
Regulamin konkursu:
✅ Konkurs jest adresowany do dzieci:
I kategoria - Dzieci z IV - VI klasy szkoły podstawowej
Technika – witraż papierowy,
II kategoria - Dzieci z VII, VIII klasy
Technika – witraż papierowy,
✅Zachęcamy do twórczej interpretacji tematu. Format prac wyłącznie
A-3, (prace innego formatu nie będą brane pod uwagę),
✅ Kryteria oceny: zgodność pracy z tematem (Szopka), ciekawe opracowanie tematu, wyraz artystyczny (kolorystyka, kompozycja), estetyka wykonania, wykonanie witrażu z papieru (karton, bibuła itp.), praca musi posiadać charakter witrażu (elementy imitujące szybki powinny być półprzezroczyste).
✅Termin składania prac do 17 listopada 2021 r.
✅ Prace należy dostarczyć do sekretariatu szkoły będącej organizatorem konkursu wraz z listą uczestników. Należy również podać nazwę, adres, telefon, fax lub mail szkoły (placówki),
✅ Uczestnicy zgłaszając swoje prace do konkursu tym samym wyrażają zgodę na ekspozycję prac opatrzonych ich imieniem i nazwiskiem (również na wykonywanie i publikację zdjęć prac oraz uczestników oraz przetwarzanie danych osobowych do celów konkursowych),
✅ Każda praca powinna być podpisana na odwrocie (imię i nazwisko autora, klasa lub wiek, imię i nazwisko nauczyciela (instruktora) pod kierunkiem, którego praca była wykonana oraz nazwę szkoły (placówki),
✅ Należy do pracy dołączyć załącznik 1 podpisany przez rodziców (zgodę rodziców na uczestnictwo dziecka w konkursie oraz wykorzystywanie wizerunku oraz dorobku uczestnika,
✅ Wernisaż (rozdanie nagród, wyróżnień i dyplomów) odbędzie się 26 listopada (piątek) 2021 roku o godzinie 15:00 (w przypadku zmiany terminu placówki zostaną poinformowane),
✅ Laureaci konkursu i instruktorzy zostaną powiadomieni o wynikach konkursu,
✅ Nauczyciele (instruktorzy) laureatów konkursu otrzymują dyplom za udział ich podopiecznych w międzyszkolnym konkursie plastycznym,
✅ Dostarczenie prac konkursowych do organizatora oznacza akceptację niniejszego regulaminu konkursu,
✅ Ostateczna interpretacja regulaminu konkursu należy do organizatorów,
✅ Prace konkursowe należy odebrać do 1 czerwca 2022 roku.
Prace należy złożyć w szkole do dnia 10 listopada do p. Hanny Wasilewskiej-Weiss.
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.
Strona 8 z 144 << < 5 6 7 8 9 10 11 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.