Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 04.12.2024 21:50:08  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Organizacja zakończenia roku szkolnego
         Uwaga! 21 czerwca blisko, a wraz z nim koniec roku szkolnego!
Proszę o zapoznanie się z harmonogramem Uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego 2023/2024.



Zebranie rodziców I klas

          DYREKCJA SZKOŁY PODTAWOWEJ IM. jANA pAWŁA II W BIENIEWICACH INFORMUJE, ŻE 19 CZERWCA 2024 R. (ŚRODA) O GODZ. 17:00 ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW, KTÓRZY OD WRZEŚNIA ROZPOCZYNAJĄ NAUKĘ W KLASIE PIERWSZEJ.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Klasy V - na ludowo
          Dnia 28 maja, uczniowie klas piątych wraz z opiekunami Paniami Eweliną Wasiotą i Małgorzatą Stępień-Jurzyk oraz Panem Krzysztofem Piotrowskim pojechali do Łowicza, jednego z najstarszych miast w Polsce i położonej pod Łowiczem miejscowości Maurzyce.
Wycieczka miała charakter etnograficzno- edukacyjny, której celem było przybliżenie kultury, obrzędowości, tradycji i zwyczajów regionu, który ma bogatą i ciekawą historię a jednocześnie jest tak blisko nas - można rzec po sąsiedzku - więc warto złożyć wizytę.
Podczas zwiedzania łowickiego muzeum, którego najciekawszą ekspozycję stanowi wystawa poświęcona ludowej tradycji regionu uczniowie obejrzeli znajdujące się tu eksponaty dotyczące tradycyjnego budownictwa, rolnictwa, kolekcja strojów ludowych, elementy dekoracyjne izb księżackich (np. wycinanki, pająki), wyroby rzemiosła oraz przedmioty związane z kulturą duchową i obrzędowością.
W Maurzycach zwiedzili Skansen Ziemi Łowickiej - niezwykłe muzeum na wolnym powietrzu, którego ekspozycję stanowią kolorowe, niezwykle malownicze drewniane domy i budynki gospodarcze charakterystyczne dla wsi tego regionu.
Był to kolejny udany wyjazd, podczas którego dopisywała dobra pogoda i świetny humor, krótko mówiąc – było zdrowo, kolorowo i na ludowo!










Bieg Papieski
          27 maja, już po raz piętnasty w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach odbył się „Bieg Papieski”. Hasło przewodnie Biegu brzmiało: „Biegamy, bo pamiętamy”, ponieważ celem wydarzenia jest zachowanie w pamięci postaci promotora sportu, Patrona naszej szkoły św. Jana Pawła II i uczczenie poprzez Bieg Jego kanonizacji (27 kwietnia 2014), dziewiętnastą rocznicą śmierci (2 kwietnia 2005), a także 46 rocznicę Jego wyboru na Papieża (16 października 1978) i 104 rocznicę Jego urodzin (18 maj 1920).
Celem imprezy było także: upowszechnienie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, propagowanie wartości oraz korzyści niesionych przez sport – fair play oraz popularyzacja zdrowego stylu życia i biegów masowych.
Do udziału w imprezie zaproszeni byli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Bieg odbywał się w kilku kategoriach - klasy I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII (dziewczęta, chłopcy).
Bieg rozpoczął się od tradycyjnej rozgrzewki - a następnie biegacze wyruszyli energicznie po wyznaczonej trasie. Uczestnicy biegu bardzo szybko i z uśmiechem na ustach pokonali zaplanowany dystans. Na linii mety dyrektor szkoły Pan Marek Parafiniuk wręczył szczęśliwym, choć zmęczonym uczestnikom dyplomy, medale, pogratulował i już zaprosił do udziału w kolejnej edycji.
Aby to piękne wydarzenie zachować w pamięci, uśmiechnięci i szczęśliwi biegacze chętnie pozowali do zdjęć.
Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego naszej szkoły, wolontariuszom za organizację tego wydarzenia oraz zawodnikom, bez których bieg nie miałby miejsca.







Udany start dziewcząt w zawodach między powiatowych
          W dniu 29.05.2024 r. na Stadionie LA przy Szkole Podstawowej w Młodzieszynie odbyły się finały międzypowiatowe w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców.
Do dzisiejszego finały zakwalifikowały się również uczennice naszej szkoły, które toczyły zaciętą walkę w każdej z czterech konkurencji, osiągając wiele dobrych wyników. Rezultaty jakie uzyskały pozwoliły im stanąć na podium za zajęcie III miejsca. Brawo!👏
Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę wystąpiły w składzie:
🔰Paulina Boryś,
🔰Zofia Zasońska,
🔰Maja Obrębska,
🔰Michalina Milewska,
🔰Hanna Szczepaniak,
🔰Amelia Kopka.
Opiekunem zespołu był pan Piotr Michalski. Gratulacje! - dla zawodniczek i ich opiekuna.

Ósmoklasiści na strzelnicy
          Strzelectwo to wspaniała dyscyplina sportowa z wieloma tradycjami i sukcesami naszej kadry narodowej na arenie światowej.
Nasi ósmoklasiści jeszcze nie posiadają takich umiejętności -no ale od czegoś trzeba zacząć. W poniedziałek 27 maja udali się na strzelnicę TenClub, znajdującą się w Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu, aby uczestniczyć w zajęciach realizujących w pełni podstawę programową z zakresu obsługi broni ujętą w ramach przedmiotu „Edukacja dla bezpieczeństwa”.
Podczas spotkania zostali przeszkoleni z teorii i praktyki obejmującej takie zagadnienia jak:
🔰Zasady bezpieczeństwa w kontakcie z bronią,
🔰Podstawy strzeleckie,
🔰Chwyt broni- celność- zgranie – przyrządów celowniczych, regulacja oddechu.
Po części teoretycznej przyszła pora na część praktyczną, podczas której każdy uczeń oddawał strzały na osi strzeleckiej w ramach rywalizacji sportowej z pistoletu i karabinku sportowego. Rywalizację w kategorii dziewcząt wygrała Emilia Cieślak (65 pkt) natomiast w kategorii chłopców Hubert Lipowski (79 pkt). Gratulacje!
Udział w zajęciach pomógł uczniom zapoznać się ze strzelectwem jako dyscypliną sportową, która kształtuje w młodzieży nie tylko samodyscyplinę i odpowiedzialność ale także jest doskonałym treningiem koncentracji.



Klasy II w Górach Świętokrzyskich
          24 maja 2024 r. uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami wybrali się na całodniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Pierwszym punktem programu był Sabat Krajno – Park Rozrywki i Miniatur.
W Alei Miniatur „Cudowny Świat” dzieci zobaczyły najwspanialsze budowle i dzieła stworzone przez naturę, m. in watykańską bazylikę z Placem Świętego Piotra, fontannę Di Trevi, Krzywą Wieżę w Pizie, Wieżę Eiffla, Operę w Sydney, Statuę Wolności. Większość modeli wykonana jest w skali 1:25, dzięki czemu łatwo można porównać wielkość poszczególnych budowli.
Następnie udaliśmy się do kina 6D, gdzie dzieci mogły obok tradycyjnego obrazu 3D doświadczyć efektów specjalnych - ruchomych foteli, pryskającej wody, efektu burzy, baniek mydlanych, strzału powietrznego czy wiatru.
Nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w sklepiku z pamiątkami, gdzie dzieci rzuciły się w wir zakupu upominków dla siebie i najbliższych.
Następnie uczniowie udali się do Parku Legend w Nowej Słupi. Podążając multimedialną ścieżką edukacyjną dzieci poznały piętnaście legend i baśni związanych z regionem świętokrzyskim. W baśniowej scenografii połączonej z projekcjami wizualnymi uczniowie dowiedzieli się kto to był Madej, jak wyglądał sabat czarownic na Łysej Górze, czego bały się diabły.
W sali edukacyjnej w sposób interaktywny można było poznać historię i przyrodę regionu świętokrzyskiego a także przelecieć się na wirtualnej miotle.
Po zjedzeniu smacznego obiadu wycieczkowicze udali się do Zagnańska, gdzie rośnie największy celebryta w świecie drzew - „DĄB BARTEK”. Obwód pnia przy ziemi tego najpotężniejszego drzewa w Polsce wynosi blisko 14m, wysokość 30m a rozpiętość korony 20x40m.
To był ostatni punkt wyprawy. Dzieci w drodze powrotnej już pytały kiedy będzie następna wycieczka, bo ta im się bardzo podobała.






KLasy VIII w Pradze
„Tajemnica piękna kryje się w oku obserwatora” – Santa Montefiore

          W dniu 21 maja, klasy VIII pod opieką Pań – Barbary Siedleckiej, Krystyny Sierakowskiej, Hanny Wasilewskiej-Weiss - udały się na 4 dniową wycieczkę do Wrocławia i Pragi. W pierwszym dniu zwiedzaliśmy piękną i malowniczą stolicę Dolnego Śląska – Wrocław, który zwany jest miastem stu mostów rozciągających się nad Odrą, drugą co do długości rzeką w Polsce.
Jednym z miejsc, które odwiedziliśmy był Rynek tego miasta. Przepiękna Starówka i niesamowity późnogotycki Ratusz wyglądający jak domek z piernika zachwyciły nas wszystkich. Zobaczyliśmy m.in. Ostrów Tumski, Katedrę - wewnątrz, Stare Jatki, późnogotycki Ratusz, pomnik Aleksandra Fredry oraz dwa małe domki nazwane „Jasiem” i „Małgosią”.
Widzieliśmy Ossolineum – polski instytut naukowy i kulturalny, gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, na którym mieszczą się figury czterech cnót kardynalnych: Sprawiedliwości, Męstwa, Roztropności, Umiarkowania.
Drugi dzień spędziliśmy w Pradze. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od Hradczan, czyli królewskiego wzgórza. Zobaczyliśmy klasztor na Strahowie, Sanktuarium Loretańskie, uroczystą odprawę warty przed Pałacem Prezydenta, katedrę św. Wita z Kaplicą św. Wacława,z kunsztownymi witrażami, silną atmosferą duchową i Kryptą Królewską oraz monumentalny Zamek Praski - ponad tysiącletnia siedziba czeskich władców, Złotą Uliczkę, Tańczący Dom na brzegu Wełtawy, jeden z pierwszych przejawów nowoczesnej architektury w postsocjalistycznych Czechach . Przespacerowaliśmy się przez Most Karola - najsłynniejszy i najstarszy most na Wełtawie - przez Stare Miasto do Rynku. Na rynku staromiejskim zobaczyliśmy jeden z najbardziej charakterystycznych i najlepiej zachowanych zabytków czeskiej Pragi - astronomiczny zegar Orloj, ratusz, kościół św. Mikołaja, gotycki kościół Marii Panny oraz pomnik Jana Husa.
Spacer zakończyliśmy na Nowym Mieście na Placu Wacława - handlowym i administracyjnym centrum miasta, miejscu ważnych wydarzeń historycznych i towarzyskich.
W trzecim dniu pojechaliśmy do niewielkiej górskiej miejscowości Dolní Morava. Jest to miejscowość wypoczynkowa, o której głośno zrobiło się za sprawą otwarcia najdłuższego mostu wiszącego na świecie Sky Bridge 721. Znajduje się na poziomie około 1130 m n.p.m., ma 721 metrów długości, łączy dwie góry, a wędruje się nad „przepaścią”.
Most wisi w maksymalnym punkcie 95 metrów nad ziemią. Zapierające dech w piersiach widoki na Masyw Śnieżnika, przejazd kolejką linową czy spacer w chmurach to sprawia, że obiekt ten stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych Sudetów.
Na górę wjechaliśmy kolejką linową Śnieżnik”. Po przejściu mostu na drugą stronę, do górnej stacji kolejki linowej wróciliśmy ścieżką edukacyjną „Most Czasu”. Tam czekała na nas niespodzianka – czyli kolejna atrakcja - zjazd na dół torem bobslejowym.
Ten wyjazd gwarantował nam niezapomniane widoki i sporą dawkę adrenaliny. To ekstremalne przeżycie, ale nie trzeba było mieć jakiejś większej odwagi, żeby tam się wybrać.
W drodze powrotnej do domu ponownie odwiedziliśmy Wrocław. Naszą przygodę rozpoczęliśmy we Wrocławiu i tam również ją zakończyliśmy.
Tym razem udaliśmy się do Aquaparku, jednego z największych parków wodnych w Europie. Podczas naszego 2 godzinnego pobytu w Aquaparku, pod czujnym okiem ratowników i pracowników w basenie, każdy z uczniów mógł skorzystać z 8 zjeżdżalni o różnym stopniu trudności, leniwej rzeki, basenu pływackiego, 4 jacuzzi, strefy zabaw dla dzieci czy basenów zewnętrznych połączonych z rozległym ogrodem. Ponadto na zewnątrz, na terenach zielonych rozłożone są leżaki, jest również boisko do siatkówki i specjalny tor do zjeżdżania. Podobało się wszystkim.
W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki dzielili się swoimi wrażeniami i żałowali, że ten czas tak szybko ucieka ale wiemy jedno - wspomnienia jednak pozostaną na zawsze!








Piknik Rodzinny 2024


"Rodzina to wszystko. To nasza siła, nasza radość, nasze życie." - Aleksandr Hercencenter


          25 maja 2024 r. w słoneczne, sobotnie przedpołudnie, w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „Moja Rodzina, Moja Siła”
Jak zawsze w przygotowanie imprezy plenerowej zaangażowana była cała społeczność szkolna.
Organizując imprezę chcemy uświadomić dzieciom, jak również ich rodzicom czym jest rodzina, jaka jest jej waga i moc, bo przecież to wspólnota, którą łączą miłość, wzajemne wsparcie i pomoc w każdej chwili. To w rodzinie człowiek uczy się elementarnych zasad, to tam kształtuje się osobowość młodego człowieka i to, w jakiej rodzinie się urodzi, jakie będą w niej priorytety, style wychowania, postawy rodzicielskie będzie stanowiło jego przyszłość. Dziecko uczestnicząc w jej życiu poznaje wzory zachowań, normy oraz zasady postępowania społecznego.
W dniu dzisiejszym dla dzieci i rodziców przygotowano szereg atrakcji, a plac przed szkołą stał się miejscem rodzinnych spotkań oraz wesołej zabawy.
Już o godz. 10.00 pojawili się pierwsi rodzice oraz dzieci, aby zarejestrować się, wyruszyć na poszukiwanie miejsc gdzie można było miło spędzić czas, zdobyć pieczątkę na karcie uczestnika imprezy i pakiecik w postaci kolorowego plecaczka z nadrukiem.
Dyrektor szkoły p. Marek Parafiniuk, powitał wszystkich gorąco, zachęcił do wspólnej zabawy i podziękował rodzicom oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowania.
Na wszystkich uczestników czekały liczne atrakcje: Malowanie figurek gipsowych, Tor przeszkód, Wiejska zagroda, Dmuchańce, Karaoke, Szachy, Gry i zabawy logopedyczne.
Niewątpliwą atrakcją był pokaz magii i iluzji w wykonaniu p. Kacpra Mysiorka, podczas którego zarówno dzieci, jak i dorośli udali się w podróż do krainy fantazji. Spektakl wypełniony był zabawą, śmiechem i magią, angażujący całą publiczność.
Kolejną atrakcją, będącą zarazem częścią dzisiejszego spotkania był mecz w piłkę siatkową RODZICE vs UCZNIOWIE.
Rodzice zaskoczyli wszystkich skuteczną, a zarazem dobrą technicznie grą. Ich wysiłki się opłaciły ponieważ w końcówce udało im się wygrać mecz 2:0.
Mecz przebiegał w radosnej atmosferze a towarzyszące emocje, podgrzewane były w czasie rywalizacji przez kibiców, którzy dopingowali swoich faworytów.
Pan Dyrektor podczas ceremonii wręczania medali docenił jednak wysiłek i zaangażowanie wszystkich zawodników.
W przerwach między poszczególnymi zajęciami i konkursami można było odwiedzić stoiska, gdzie cały czas dostępne były wspaniałe owocowe koktajle oraz ciasta - pyszności pogłębiły nastrój prawdziwego rodzinnego świętowania.
Jak widać w tej bogatej ofercie, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie da się ukryć, iż wydarzenie takie jak to, niebywale integruje i umacnia rodzinę, ale także daje okazję do wspólnego spędzenia czasu i zbliża do siebie jej członków.
Organizator - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach - dziękuje sponsorom, którzy swoim wsparciem finansowym przyczynili się do uświetnienia obchodów: Radzie Rodziców, Sołectwom Bieniewic, Witanowa, Dębówki, Nowej Wsi, Konstantowa, Starych Faszczyc, Bramek i GKRPA w Błoniu.
Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie kiermaszu ciast, z którego dochód przeznaczony zostanie na potrzeby szkoły.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy oraz tym, którzy w tym dniu odwiedzili naszą szkołę.
Do zobaczenia w przyszłym roku!.










Piknik Rodzinny 2024
„Wspomnienia, które tworzymy z naszą rodziną, są wszystkim”
Candace Cameron Bure

          Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach zapraszają na Piknik Rodzinny pod hasłem „Moja Rodzina, Moja Siła”, który odbędzie się w sobotę 25 maja na terenie szkoły w godz. 10.30 - 14.00.
Rejestracja w godz. 10.30 – 12.00
W programie:
✅KĄCIK PLASTYCZNY:
🔰Figurki gipsowe
✅KĄCIK KULINARNY:
🔰Koktajle owocowe
🔰Słodkie stoisko „RODZICE DZIECIOM”- kiermasz ciast
✅ WYSTĘP ILUZJONISTY KACPRA MISIORKA
oraz
🔰Mecz Rodzice - Uczniowie
🔰Gry logopedyczne
🔰Wiejska zagroda
🔰Zabawy integracyjne
🔰Rozgrywki sportowe
🔰Dmuchańce
… i niespodzianka przygotowana dla każdego uczestnika!
Będzie czas na radość, wzruszenia, śmiech i wspólną zabawę. Przyjdźcie koniecznie! Zapraszamy!



Powiatowe Finały w 4-boju lekkoatletycznym
          W dniu 13 maja na stadionie lekkoatletycznym Zespołu Sportowo-Rekreacyjnego w Lesznie odbyły się Powiatowe Finały w 4-boju lekkoatletycznym dziewcząt w kategorii dzieci.
Zawodniczki musiały wykazać się wieloma rodzajami zdolności motorycznych. Zdobywały punkty indywidualnie i dla drużyny w czterech konkurencjach: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg długi na dystansie 600 m.
Naszą szkołę reprezentowała 6-osobowa drużyna w składzie:
🥇Zofia Zasońska,
🥇Paulina Boryś,
🥇Maja Obrębska,
🥇Helena Radziszewska,
🥇Amelia Kopka,
🥇Hanna Szczepaniak.
Dzięki wspólnie włożonemu wysiłkowi zajęła czołowe I miejsce🏆, kwalifikując się tym samym do startu na szczeblu między powiatowym.
Dodatkowo Zosia Zasońska osiągnęła najlepszy indywidualny wynik wśród wszystkich dziewcząt biorących udział w rywalizacji i otrzymała tytuł najlepszej zawodniczki zawodów.
Brawo dziewczęta, brawo Zosia, brawo trener Pan Piotr Michalski!
Udział w takich zawodach rozwija nie tylko umiejętności sportowe, ale także ducha drużyny oraz charakter zawodników. Gratulacje dla zespołu i życzymy powodzenia na dalszym etapie rywalizacji.

Strona 10 z 189 << < 7 8 9 10 11 12 13 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.