Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 29.04.2024 13:28:45  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Zebrania z rodzicami
ZEBRANIA Z RODZICAMI

8, 9 listopada (środa, czwartek) 2023 r. odbędą się zebrania z rodzicami poświęcone śródokresowej analizie wyników nauczania i zachowania w I semestrze roku szkolnego 2023/2024 w/g poniższego harmonogramu.
Serdecznie zapraszamy!




KLASY IV - VIII


Pamiętamy o zmarłych...
„Umarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią się im płaci”


                            Wisława Szymborska
         P amiętamy...
Przed nami 1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych. To święto, to czas refleksji i zadumy, to czas, w którym odwiedzamy groby naszych bliskich, by powrócić pamięcią do wspólnie spędzonych chwil, zapalić znicze i złożyć kwiaty jako symbol, że pamiętamy o tych, którzy już od nas odeszli na zawsze.
Pamięć o zmarłych jednoczy ludzi różnych pokoleń i przekonań, łączy przeszłość z teraźniejszością.
Pamięć daje nieśmiertelność, bo istniejemy póki ktoś o nas pamięta...
31 października, w przeddzień Święta Zmarłych, tradycyjnie już przedstawiciele SU i Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunami wyruszyli na cmentarz wojskowy w Błoniu.
W atmosferze ciszy i spokoju oczyścili groby a zapaleniem symbolicznych zniczy uczcili śmierć poległych za Ojczyznę.
Wszystkie spotkane na cmentarzu osoby z wielkim uznaniem wypowiadały się na temat zaangażowania, postawy młodych wolontariuszy, co dodatkowo utwierdzało ich w przekonaniu, że działają w dobrej sprawie.
Dzięki tej akcji uczniowie poznają historię regionu i uczą się szacunku do tradycji, bo przecież opieka nad grobami, to takie odświeżanie pamięci o zmarłych, coś, co możemy dać zmarłym od siebie.
Pamięć o ludziach, którzy odeszli, troska o groby i cmentarze jest jednym z najważniejszych dowodów naszej kultury – nasi uczniowie to wiedzą.
Któż bowiem ma zatroszczyć się o naszą zbiorową pamięć, jeżeli nie zrobimy tego my sami, bo jak powiedział Patron naszej szkoły Jan Paweł II – „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci i sercach żywych”.




Pole nadziei...
         P ole pełne nadziei…
W ostatni październikowy poniedziałek zostaliśmy zaproszeni do włączenia się w akcję wspólnego sadzenia cebulek żonkili.
Jest to kontynuacja nawiązanej współpracy z Fundacją prowadzącą Hospicjum Onkologiczne w Bramkach, a wspólna praca i integracja dała nam wiele radości.
Każdy z nas sadził byliny z zapałem, ale najprzyjemniejszym zadaniem okazało się udeptywanie ziemi, którą przysypywaliśmy sadzonki.
Pomimo, że wróciliśmy trochę brudni, to jednak bogatsi o nowe doświadczenia (nauczyliśmy się sadzić rośliny) i świadomość, że to co robimy ma niebagatelne przesłanie.
Już nie możemy się doczekać sadzenia cebulek przy szkole, które jeszcze przed nami, a że mamy już wprawę i zostaliśmy przeszkoleni, to pójdzie też na pewno sprawnie 🙂






3 miejsce w powiecie
„Nie zaniżaj swoich sportowych celów do swoich możliwości. Zamiast tego podwyższaj swoje możliwości do swoich celów.”
         W dniu 30 października w Łomiankach odbyły się powiatowe zawody sportowe w koszykówce dziewcząt kategoria dzieci.
Nasza drużyna reprezentująca gminę Błonie stanęła na podium zajmując III miejsce.
A oto skład naszych brązowych medalistek:
🔸Paulina Boryś,
🔸Joanna Krzycka,
🔸Helena Radziszewska,
🔸Pola Mielcarz,
🔸Maja Obrębska,
🔸Michalina Milewska,
🔸Ula Roguska,
🔸Sara Figiel,
🔸Hanna Szczepaniak,
🔸Aniela Dobrowolska,
🔸Pola Osińska,
🔸Maja Florczak.
Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów!


W "Baziółce"
         W piątek 27 października, uczniowie klas 1c i 2c pod opieką Pań - Doroty Chłodnickiej –Sadłochy, Magdaleny Mateli oraz Lidii Nowakowskiej wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa „Baziółka” Swedeponic Polska znajdującego się koło Grodziska Mazowieckiego.
W firmie, która zajmuje się hydroponiczną uprawą świeżych ziół, dzieci zobaczyły cały proces ich uprawy od nasionka poprzez każdy etap jego wzrostu.
Dzieci poznały nazwy ziół, ich wygląd, smak i zapach. Odwiedziły różne miejsca np. szklarnia, czy kiełkowalnia, gdzie panują specyficzne warunki potrzebne roślinom.
Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał miły upominek, a jego aromat unosił się w całym autokarze.
Dziękujemy Pani Emilii za wspaniałą lekcje przyrody, która na długo pozostanie w pamięci uczestników tej niezwykłej wyprawy.🌱🪴🌱







Spotkanie z Powstańcami Warszawskimi
         B ieniewicka młodzież pamięta o Powstańcach Warszawskich....
Każdego roku 1 sierpnia o godzinie 17:00 cała Polska staje w bezruchu. Zatracamy się w przemyśleniach, pielęgnujemy wspomnienia przodków i honorujemy tych, którzy z wielką odwagą wyszli na ulice Warszawy, by walczyć o wolność naszej ojczyzny.
2 października 1944 roku, po 63 dniach heroicznego i samotnego boju prowadzonego przez powstańców z wojskami niemieckimi, wobec braku perspektywy dalszej walki, przedstawiciele Komendy Głównej AK, podpisali w Ożarowie układ o zaprzestaniu działań wojennych w Warszawie.
Zdaniem historyków to największa bitwa II Wojny Światowej, podczas której warszawiacy podjęli próbę wyzwolenia miasta z rąk niemieckiego okupanta.
Z okazji rocznicy tych pamiętnych wydarzeń, uczniowie klas ósmych naszej szkoły, udali się do Domu Powstańców Warszawskich, aby uczcić Powstańców Warszawskich i skorzystać z unikalnej możliwości spotkania się z Nimi oraz podzielenia się własnymi przemyśleniami o tym, co jest dla nich ważne i co było ważne dla ich rówieśników z 1944 roku.
Osobiście spotkaliśmy się i rozmawialiśmy z naszymi bohaterami - grupą Powstańców Warszawskich: Zofia Czekalska ps. "Sosenka", Halina Bieżan-Glonek ps. „Lalunia”, Bogdan Bartnikowski ps. "Mały", Janusz Maksymowicz ps. "Janosz", Jerzy Mindziukiewicz ps. "Jur", Stefan Maciąg ps, „Kropidło”, Jan Witkowski ps. "Jaś", Janusz Walędzik ps. " Czarny", Zbigniew Daab ps. "Kapiszon", Witold Lisowski ps. "Prosty", Kazimierz Olesiński ps. "Sęp", Leszek Żukowski ps.”Antek”, Jan Sałkowski ps."Kuba", Irena Paśnik ps. "Miła", "Irka".
To Oni wraz z innymi, z podniesioną głową i błyskiem w oczach ruszyli, by odzyskać wolną, niepodległą, suwerenną Ojczyznę.
Nie bali się, nie wahali, nie kalkulowali. Nie obliczali szans prawdopodobieństwa na zwycięstwo. Po prostu chcieli wolnej Polski za wszelką cenę, również za cenę własnego życia.
Ofiara, poświęcenie i odwaga Powstańców Warszawskich stały się wartościami, które tworzą naszą tożsamość narodową.
Swoimi wspomnieniami z okresu Powstania Warszawskiego podzielił się z młodzieżą - pan Janusz Walędzik ps. "Czarny".
W chwili wybuchu walk miał zaledwie 14 lat i podobnie jak starszy brat, który od początku był w konspiracji on również nie wyobrażał sobie, aby nie walczyć.
Pan Janusz barwnie opowiadał o ówczesnych wydarzeniach, przybliżał szczegóły swojej powstańczej działalności, dzielił się osobistymi przeżyciami z czasów wojny, udostępnił również prywatną kolekcję eksponatów powstańczych oraz unikatowe fotografie.
Jako żołnierz Szarych Szeregów miał ważne i odpowiedzialne zadanie - utrzymywać łączność między placówkami swojej kompanii. Jak powiedział cyt. "(...) to było bardzo niebezpieczne bo ciągle byłem w ruchu, pod obstrzałem. Ale przeżyłem i mogę teraz spotykać się z młodzieżą (...)".
Pan Janusz zakończył wspomnienia słowami, iż młodzież nigdzie nie znajdzie, nie przeczyta tego, czego może dowiedzieć się właśnie podczas takich spotkań ze świadkami historii. Dlatego są one nieocenione w podtrzymywaniu pamięci historycznej wśród kolejnych pokoleń Polaków.
W podziękowaniu za spotkanie uczniowie wręczyli symboliczne kwiaty oraz listy przez siebie napisane i dedykowane każdemu z 27 Powstańców - był to bardzo wzruszający moment dla obu stron.
Pragniemy budować społeczność międzypokoleniową, która wzajemnie się wspiera, umacnia i kultywuje pamięć.
Przekazaliśmy oficjalne zaproszenie do naszej szkoły oraz na zbliżający się Wieczór Polskiej Pieśni Patriotycznej - zaproszenie zostało przyjęte z entuzjazmem więc z niecierpliwością czekamy na rewizytę.
Spotkanie, które przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze z tak wybitnymi postaciami było niezwykle cennym doświadczeniem oraz żywą lekcją historii dla naszej młodzieży.









Konkurs plastyczny - kartka świąteczna
          U waga - konkurs plastyczny!

Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej związanej tematycznie ze świętami Bożego Narodzenia, która zostanie wykorzystana (w całości lub fragmentarycznie) jako okładka kartki świątecznej, tradycyjnie
wysyłanej przez Burmistrza i wydziały Urzędu Miejskiego do współpracujących podmiotów oraz sympatyków Gminy Błonie.
Regulamin konkursu (kliknij)

Jak powstaje prąd
          W arsztaty eksperymentalne „Skąd się bierze prąd”.

23.10.2023r. uczniowie klasy 6a brali udział w bezpłatnych warsztatach eksperymentalnych „Skąd się bierze prąd”. Warsztaty organizowane były w ramach projektu „Fizyczna karuzela” na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas warsztatów uczniowie poznali czym jest „elektryczny świat”.
Na zajęciach zostały omówione odnawialne i alternatywne źródła energii. Prowadzący warsztaty doktorant p. Mateusz Winkowski omówił budowę i zasadę działania prądnicy (generatora). Następie wszyscy uczniowie sprawdzali jak za pomocą swoich mięśni można zamienić energię mechaniczną w energię elektryczną, której efektem było świecenie żarówki w układzie doświadczalnym. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się również jak działa elektrownia wodna czy wiatrowa. Dużą frajdę sprawił uczniom samodzielnie wykonany eksperyment z wiatrakiem, którego śmigła wprawiane były w ruch wydmuchiwanym przez usta powietrzem. Każdy mocno się przykładał, aby wytworzyć jak największy prąd wskazywany przez miernik. To doświadczenie ilustrowało działanie elektrowni wiatrowej.
Równie ciekawym eksperymentem było wprawianie w ruch zabawek za pomocą energii pochodzącej ze światła lampy halogenowej. Uczestnicy warsztatów sprawdzili, słuszność zastosowania elektrowni słonecznych (paneli fotowoltaicznych).
Na końcu klasa dowiedziała się jak działają ogniwa chemiczne (baterie). Do tej części wiedzy również prowadzący przygotował doświadczenie. Podzielił uczniów na grupy. Każda miała za zadanie zbudować obwód składający się z diody, ziemniaków, przewodów oraz prętów miedzianych i cynowych. Po odpowiednim połączeniu elementów wszyscy uzyskali pożądany efekt, czyli świecenie diody. W eksperyment zaangażował się również wychowawca klasy p. B. Piwowarski, który wraz ze swoim zespołem dzielnie pracował nad dodatkowymi udoskonaleniami obwodu. Zatem wnioskiem z doświadczenia jest fakt, że przy pomocy ziemniaka można wytworzyć prąd.
Samodzielnie wykonywane doświadczenia podczas warsztatów eksperymentalnych uczą kreatywności, współdziałania w grupie i umiejętności wyciągania wniosków, a przy tym dają możliwość równie ważnej fantastycznej zabawy.
Renata Soprych (nauczycielka fizyki i techniki)




Święto origami
          Ś wiatowy Dzień Origami to kolejne z nietypowych świąt obchodzone w naszej szkole.
Zadbał o to SU, który zorganizował akcję tworzenia pięknych dzieł z papieru. Zajęcia odbyły się w świetlicy, a uczestniczyli w nich uczniowie młodszych klas, którzy z wielkim zaangażowaniem składali figurki zwierząt i innych przedmiotów z kwadratowej kartki papieru, bez użycia kleju i nożyczek.
Fantastyczne kształty powstały przy pomocy zręcznych zgięć papieru, fantazji i znajomości reguł składania, które maluchy poznały dzięki starszym rówieśniczkom.
Warto wiedzieć, że sama sztuka ma już ponad tysiąc trzysta lat, a za jej kolebkę błędnie uznaje się Japonię, bowiem origami wymyślone zostało w Chinach.
Mamy nadzieję, że te zajęcia zainspirują kogoś do rozwijania swojej kreatywności, a będzie to być może wstępem do nowej pasji.



Klasy 2 w operze
          G mach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej to jeden z najbardziej reprezentacyjnych budynków Warszawy, w którym znajduje się jedna z największych scen operowych świata, o powierzchni 1150 m². Widownia mieści na parterze, w amfiteatrze i na trzech balkonach 1768 osób.
Teatr Wielki w Warszawie wyrósł na jeden z najbardziej aktywnych teatrów operowych w Europie, który przygotowuje przedstawienia, koncerty zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.
19 października uczniowie klas drugich udali się do Opery Narodowej w Warszawie na spektakl „ Ale heca w operze”. Ta nowoczesna forma spektaklu przypominająca grę edukacyjną wciągnęła wszystkich - nawet najbardziej wymagających widzów do wspólnej przygody w niezwykłym świecie oper.
Największe hity operowe (fragmenty z oper: Carmen, Straszny Dwór, Halka, Królowej Nocy, Czarodziejski flet, jak również pieśni Moniuszki min „Prząśniczka” ) w wykonaniu Dziecięcego Chóru Artos im. W. Skoraczewskiego stanowiły kompas w tej muzycznej podróży.
Przedstawienie i wizyta w teatrze były doskonałą okazją dla naszych młodych melomanów, stawiających pierwsze kroki wśród operowej publiczności, aby poznały operę od innej strony, w jej realnej formie w sposób naturalny. Ponadto mają ogromny wpływ na rozbudzenie w nich zainteresowania kulturą oraz wyzwalania pozytywnych uczuć i emocji.
Uczniowie już na samym początku byli zafascynowani miejscem, w którym znaleźli się po raz pierwszy. Wiele emocji wzbudziły wśród nich bajeczna sceneria, barwne kostiumy, nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie.
Dzieci spędziły w teatrze wyjątkowe chwile, które pozostaną na długo w ich pamięci a brawa na zakończenie spektaklu były wyrazem uznania za niezapomniane przeżycia i wrażenia. Do szkoły powróciliśmy zadowoleni, z uśmiechem na twarzy, nową wiedzą oraz odrobiną teatralnej magii.🎭🎼🎻❤️





Konkurs plastyczny "Niechaj Polska zna..."
          Zapraszamy do Międzyszkolnego Konkursu plastycznego ,,Niechaj Polska zna, jakie dzieci ma − wizerunki Wielkich Polaków zasłużonych dla Ojczyzny”.
✅Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej na temat:
"Niechaj Polska zna, jakie dzieci ma − wizerunki Wielkich Polaków zasłużonych dla Ojczyzny”.
✅Cele Konkursu:
- wybranie najciekawszych prac plastycznych, które w najbardziej interesujący, trafny merytorycznie oraz kreatywny sposób przedstawią tematykę konkursu, upamiętniając zasłużone postaci, które poświęciły całe życie dla ojczyzny wolnej, a swoją postawą i pracą rozsławiali jej dobre imię.
- promowania wiedzy historycznej wśród uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych;
- rozwijania ekspresji twórczej, kreatywności oraz wyobraźni plastycznej;
- promowanie osób uzdolnionych plastycznie.
✅Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych publicznych i niepublicznych z terenu gminy Błonie.
✅Konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe:
- klasy I-III
- klasy IV-VIII

Regulamin konkursu (kliknij)

Karta zgłoszenia (kliknij)

Zgoda rodziców (kliknij)


Strona 13 z 179 << < 10 11 12 13 14 15 16 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.