Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 04.12.2024 23:05:23  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Klasy VII w Muzeum Powstania Warszawskiego
          Dnia 14 listopada uczniowie klas 7b i 7c wyruszyli na niezwykłą wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego.
Po dotarciu do muzeum, zostaliśmy powitani przez przewodnika, który wprowadził nas w tematykę powstania.
Muzeum jest pełne interaktywnych ekspozycji, które pozwalają lepiej zrozumieć dramatyczne wydarzenia z 1944 roku.
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o heroicznych czynach warszawiaków, a także o trudnych wyborach, przed którymi stawali.
Wiele osób zafascynowało się multimedialnymi prezentacjami oraz autentycznymi pamiątkami z tego okresu.
Po wizycie w muzeum nadszedł czas na relaks w TePfactorze.
To miejsce pełne wyzwań i zagadek, które wymagały od nas współpracy i pomysłowości.
Uczniowie zostali podzieleni na drużyny, co dodatkowo zwiększyło rywalizację. Każda drużyna musiała zmierzyć się z różnymi zadaniami, które sprawdzały nasze umiejętności logicznego myślenia oraz zwinności.
Śmiechu i radości nie brakowało, a współpraca okazała się kluczowa w pokonywaniu przeszkód.
Wspomnienia z tego dnia na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.


Klasy VI w Wedlu
          Słodki czar czekolady...
Listopad to miesiąc niezbyt lubiany przez wszystkich – dni stają się coraz krótsze, temperatura spada, słońce chowa się za chmurami, a nam przychodzi do głowy myśl o tabliczce czekolady…
No właśnie: Gdzie w ogóle ona powstaje? Jak przebiega ten proces? Która jest najbardziej wartościowa? Ile czasu zajmuje uprawa kakaowca, z którego pozyskuje się jeden z głównych surowców? Kto opracował w Polsce jako pierwszy jej recepturę?
Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi podczas zwiedzania Fabryki Czekolady E.Wedel, a jednocześnie była to okazja do przyjemnych doznań smakowych tego dnia.
Innym punktem wycieczki była też niecodzienna lekcja w-fu w Hangarze 646, podczas której zadbaliśmy o naszą sprawność fizyczną. Tutaj można zapomnieć się podczas różnych akrobacji, pokonywania torów przeszkód, wspinaczek ściankowych.
Historia warszawskiej Starówki w formie gry miejskiej to z kolei świetna metoda na poznanie ważnych faktów, pięknych miejsc i zwrócenie uwagi na szczegóły architektury Starego Miasta. Była to jednocześnie okazja do rozwijania umiejętności orientacji w terenie, korzystania z mapy, logicznego myślenia, współpracy i komunikacji, bo inaczej zadań nie udałoby się grupom zrealizować.
Podsumujmy zatem elementy wycieczki klas VI:
🟫Poszerzenie wiedzy z zakresu biologii, geografii, historii i WOS-u.
🟫Kształtowanie takich kompetencji miękkich jak: samodzielności, zarządzania czasem i zespołem, współpracy, kreatywności.
🟫Rozwijanie zdolności motorycznych, umiejętności akrobatycznych.
🟫Rewelacyjna przygoda, radość, pozytywne emocje i duuużo wrażeń.
I to jest właśnie przepis na brak jesiennej monotonii i listopadowej nudy. Polecamy serdecznie.




Karmniki dla ptaków
„Nakarm ptaki, które marzną, które mokną.
Głodne ptaszki, co pukają w twoje okno.
Tę serdeczną, tę przyjazną dobrą myśl
zamień w czyn i zrób to zaraz. Zrób to dziś.

          Z cyklu: Przygotowania do zimy!🦜🐦‍⬛🦜🐦‍⬛🦜
Zima przed nami, spiżarnie pełne przetworów, w piwnicach ziemniaki, marchewki i buraki, a co z ptakami, które zostają z nami w ten trudny dla nich czas? Oczywiście mogą liczyć na naszych uczniów!
W dzisiejszym dniu na zajęciach świetlicowych dzieci wykonały recyklingowe karmniki, a część z nich trafiło do szkolnych wolontariuszy, którzy zadbają o ich rozwieszenie i napełnianie ziarnami, owocami i słoniną przez cały zimowy sezon. Harmonogram dokarmiania już się tworzy, a ptasie przysmaki też się organizują, więc zima już niegroźna dla wszystkich bieniewickich: wróbli, sójek czy sikorek.



Rodzic w klasie 2a
          13 listopada kolejny Rodzic odwiedził klasę 2a. Tym razem naszym gościem była Pani Joanna Piechota - mama Antka.
Pani Joanna poprowadziła dla nas kreatywne, jesienne zajęcia plastyczno- techniczne.
Dzieci wykazały się pomysłowością i twórczością. Na lekcji zobaczyliśmy jak ciekawie można wykorzystać liście, trawy i inne naturalne dary jesieni.
Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem tworzyli swoje prace. Serdecznie dziękujemy za pomysłową lekcję i już nie możemy doczekać się kolejnych.
Wychowawczyni i uczniowie klasy IIa.




Wieczór pieśni patriotycznej
"Płomień rozgryzie malowane dzieje,
Skarby mieczowi spustoszą złodzieje,
Pieśń ujdzie cało...”
Adam Mickiewicz
          W ieczór Polskich Pieśni Patriotycznych, czyli Międzypokoleniowe Śpiewanie dla Niepodległej…
11 listopada, w sali widowiskowej Centrum Kultury w Błoniu odbył się Wieczór Pieśni Patriotycznych, podczas którego mogliśmy wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne w hołdzie Niepodległej.
Koncert przygotowali uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach pod kierunkiem Pani Anny Ziarno – nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, Pani Kariny Juragi-Horosz - nauczyciela muzyki. Dołączyła również Pani Marta Palma akompaniująca na skrzypcach.
Na wstępie, dyrektor szkoły Pan Marek Parafiniuk bardzo gorąco powitał tych wszystkich, którzy przyjęli nasze zaproszenie i przybyli na ten niezwykły wieczór, aby wspólnie śpiewać i wsłuchać się w pieśni przypominające o historii i patriotyzmie.
Z uwagi na skomplikowane i wielowymiarowe losy Rzeczypospolitej, na przestrzeni wieków powstały tysiące pieśni patriotycznych, które do dziś zachowały się w polskiej kulturze. Przywołują one zarówno ważne, radosne momenty, jak i trudne oraz smutne losy okupowanej Polski.
Organizatorzy i uczestnicy wydarzenia poprzez muzykę i śpiew oddali hołd tym wszystkim, którzy walczyli i ginęli o naszą wolność i niepodległość.
Podczas tego muzycznego spotkania zabrzmiały najpiękniejsze polskie pieśni o tematyce żołnierskiej i patriotycznej, które przez lata towarzyszyły kolejnym pokoleniom. Nie zabrakło również współczesnych kompozycji, które swoją tematyką odnoszą się do takich zagadnień, jak: wolność, równość i solidarność.
Na koniec uroczystości głos zabrał Burmistrz Błonia – Pan Zenon Reszka dziękując wszystkim obecnym a szczególnie młodym artystom, którzy swoją energią i zaangażowaniem przypomnieli, jak ważne jest pielęgnowanie postaw patriotycznych w młodym pokoleniu.
To wzruszające wydarzenie pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników skłaniając do refleksji nad dziejami naszej Ojczyzny.
Wieczór, który tylko z pozoru było kolejną próbą uchwycenia blasku historii dawnych dni, okazał się wydarzeniem niezwykłym. Dzięki niemu odebraliśmy kolejną lekcję patriotyzmu, a także staliśmy się bogatsi o nowe doświadczenia.
Każdy uczestnik wieczoru patriotycznego otrzymał pamiątkowy kotylion, który z pewnością będzie przypominał o tym wielopokoleniowym spotkaniu, podczas którego wspólnym śpiewem oddali hołd bohaterom, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.
Końcowym akcentem tego wyjątkowego wieczoru był słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów przy wsparciu rodziców uczniów naszej szkoły oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Bieniewicach. Bardzo dziękujemy!





Uroczystości 106 rocznlcy w Błoniu
„Ucz się kochać kraj rodzinny
i to od najmłodszych lat.
Ważne, by szanować innych,
byś rozumiał lepiej świat.”
Jerzy Kobyliński

          N arodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.
Narodowe Święto Niepodległości jest okazją do manifestowania patriotycznych postaw oraz przywiązania do Ojczyzny, polskiej historii i tradycji.
Co roku odbywają się uroczystości z okazji kolejnych rocznic odzyskania niepodległości przez Polskę, uroczystości, poświęconej Ojczyźnie i wolności.
Jedenasty listopada to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.
„ Nic nie jest nam dane raz na zawsze, dotyczy to także wolności. Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle o nią walczyć” – mówił Patron naszej szkoły, Wielki Polak Jan Paweł II.
Pamiętając o tych słowach i historii naszego kraju dokładamy starań, by każdy kolejny dzień był świadectwem naszej troski o Ojczyznę.
W tym roku obchodziliśmy 106. Rocznicę Narodowego Święta Niepodległości.
Tradycyjnie delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystościach organizowanych w Błoniu, podczas których hołd bohaterom oddali mieszkańcy Błonia, kombatanci, przedstawiciele Szkół, służb mundurowych, instytucji i stowarzyszeń.
Obchody rozpoczęła Msza Święta z okolicznościową homilią w intencji Ojczyzny w Kościele Świętej Trójcy. W dalszej części uroczystości po przemarszu na Rynek:
🔴odśpiewano hymn narodowy,
🔴wysłuchano przemówienia Burmistrza Błonia Pana Zenona Reszki,
🔴odczytano apel poległych,
🔴złożono wieńce przed Pomnikiem Niepodległości.
Uroczystość uświetniła Kompania Honorowa wystawiona przez 2 Mazowiecki Pułk Saperów w Kazuniu.
Tegoroczny udział naszej szkoły w wydarzeniu był wyjątkowy – uczniowie wystąpili z krótkim programem artystycznym.
Tercet - Ola Olszewska, Ania Palma i Tomek Ziarno, pięknie zaśpiewali piosenkę „Dziś idę walczyć mamo”, a grupa uczniów z klasy VC zademonstrowała patriotyczny taniec z flagami.
Występ bardzo podobał się wszystkim o czym świadczyły gromkie brawa i gratulacje.
Jesteśmy dumni z naszej niezbyt licznej ale świetnej reprezentacji. Brawo! - występy kulturalne, takie jak tańce, piosenki pokazują prawdziwego ducha Dnia Niepodległości i celebrują nasze bogate dziedzictwo kulturowe, pomagając dzieciom nawiązać kontakt z naszą historią.

Taniec z flagami - występ w Błoniu(kliknij)


Piosenka"Dziś idę walczyć mamo" - występ w Błoniu (kliknij)



III miejsce Wiktorii
          W zeszły weekend Wiktoria Wójcik, uczennica Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach i zawodniczka Akademii Młodego Sportowca Centrum Sportu w Błoniu, wzięła udział w turnieju Kozerki Open Kids Head Cup.
Po dwóch dniach zmagań stanęła na podium, zajmując III miejsce w swojej kategorii wiekowej. 🥉

Wielkie brawa! 👏👏👏
Święto Niepodległości
"Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości,
ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości."
Józef Piłsudski


          11 listopada 1918r. jest jedną z najważniejszych dat w dziejach Polski. Dla Polaków dzień ten był dniem triumfu. Po 123 latach nasz naród odzyskał upragnioną niepodległość. Przez prawie pięć pokoleń nasze państwo nie istniało na mapach, rozdarte przez zaborców: Rosję, Prusy i Austrię.
7 listopada nasza społeczność szkolna uczciła 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczestnicząc w ciekawym widowisku przygotowanym przez uczniów klas V przy pomocy i wsparciu wychowawców: Pani Renaty Soprych, Pani Anny Rabeckiej, Pana Krzysztofa Piotrowskiego. Choreografię do układu tanecznego z flagami przygotowała Pani Barbara Siedlecka.
Uczniowie bardzo starannie i sumiennie przygotowali się do tego doniosłego i ważnego wydarzenia. Pięknie udekorowana sala, odświętne stroje, perfekcyjna recytacja, wspaniałe wykonanie pieśni patriotycznych i tańca wywołały w nas odpowiedni nastrój .
Uroczystość przede wszystkim miała nie tylko przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale miała także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości.
Na przestrzeni dziejów było wielu słynnych na całym świecie Polaków, którzy swoją działalnością zasłużyli się dla naszej Ojczyzny. Przypomniano wizerunki i przygotowano Galerię Wielkich Polaków: Ojców Niepodległości - Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego oraz inne postaci zasłużone m.in. w dziedzinie sztuki, kultury, polityki i sportu - Mikołaja Kopernika, Fryderyka Chopina, Jana Pawła II.
Święto 11 Listopada sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych przodków walczących o wolność. Pamiętając o nich – składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie, wychodzimy z domów, by cieszyć się niepodległością na marszach, historycznych paradach, uroczystościach religijnych czy koncertach patriotycznych.
To czas, w którym Polacy wyrażają swoją miłość do ojczyzny i celebrowania wolności, której odzyskanie było wielkim osiągnięciem i marzeniem wielu pokoleń.





Kiermasz na rzecz zwierząt
„Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta”.
-Immanuel Kant


          I stotą szkolnego wolontariatu jest budowanie wśród dzieci i młodzieży postawy wrażliwości oraz dostrzegania wokół siebie innych, którzy potrzebują pomocy oraz reagować na te potrzeby. Bardzo więc cieszą nas inicjatywy, których pomysłodawcami są sami uczniowie. Małgosia i Lena z klasy VI same przygotowały informacyjny plakat oraz organizują kiermasz na rzecz podopiecznych fundacji „Wioska dobra”, chcąc w ten sposób wesprzeć schronisko opiekujące się niechcianymi zwierzętami. Pomóżmy czworonogom przed zbliżającą się zimą i weźmy udział w zbiórce.
Kiermasz odbędzie się 14 listopada na szkolnym korytarzu podczas przerw lekcyjnych. Zapraszamy!

Taniec z flagami
„Niepodległa, niepokorna
zawsze była, będzie, jest.
Uskrzydlona bielą orła,
bije rytmem naszych serc.
Niepodległa, niepokorna
już nie zniknie nigdy z map,
Bo jest nasza, bo jest wolna,
bo na imię Polska, Polska ma.”

(Janusz Szczepkowski, Niepodległa, niepokorna)

          W związku z obchodami 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Była ona wyrazem wdzięczności dla tych Wszystkich, którzy brali udział w walce o Niepodległą. Za pomocą wierszy, tańca i śpiewu złożyliśmy hołd naszym przodkom, którzy oddali za Polskę to, co najcenniejsze – swoje życie.
Zapraszamy do obejrzenia układu tanecznego z flagami w wykonaniu uczniów klasy VC.

Taniec z flagami (kliknij)


Dziady....czytanie
          Skoro listopad to... Dziady oczywiście!
Klasy 7a i 7b spotkały się po zmroku, by wczuć się w klimat cmentarnej kaplicy, w której dzieje się akcja lektury. W ten sposób przeczytaliśmy cały utwór, teraz możemy przejść do jego analizy.

Strona 3 z 189 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.