Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 19.07.2024 14:12:47  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Akcja charytatywna
          Wiecie, jak to jest stracić dom? Obyście nigdy nie znaleźli się w takiej sytuacji.
Jeszcze wszyscy pamiętamy informację o tym, że w czasie pożaru dzieci z Badowa Górnego straciły swój Rodzinny Dom Dziecka, który miał być dla nich bezpieczną przystanią.
Ogień strawił cały budynek. W trakcie pożaru w domu przebywało 12 dzieci. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Dom nie nadaje się do zamieszkania.
Natychmiast ludzie dobrej woli przystąpili do akcji charytatywnej, mającej na celu niesienie pomocy dla pogorzelców. Zbierane były pieniądze, dary rzeczowe nie tylko z Polski, ale i zagranicy.
Przystępując do zbiórki kosmetyków dla dzieci, przyborów szkolnych, artykułów higienicznych, nasze szkolne środowisko po raz kolejny udowodniło, że potrafi pomagać ludziom potrzebującym pomocy. Nie jesteśmy obojętni… Znieczulica ogarniająca świat odziera nas z dobra, które jest jednym z wyznaczników człowieczeństwa.
Po raz już kolejny raz pokazaliśmy, że nadal jesteśmy czuli na krzywdę, szczególnie tych najmniejszych, najbardziej bezbronnych. Daliśmy przykład, że czyniąc coś dobrego, wywołując uśmiech na twarzy dziecka, wspólnie potrafimy czynić świat piękniejszym i lepszym.
Zebrane dary w naszej szkole przedstawiciele SU zawieźli do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żyrardowie, która przekaże je dzieciom z RDD w Badowie.
Dziękujemy również Rodzicom, którzy zawsze rozumieją i wspierają nasze akcje dobroczynne.




Instytut Goethego - kolejny raz
          W dniach 7.11. i 14.11. 2019 klasy VIa i VIb pojechały w ramach projektu Deutsch Plus na wycieczkę do Instytutu Goethego, który do końca grudnia udostępnia instalację wirtualną, związaną z opowiadaniem pt.”Przemiana”Franza Kafki.
Główny bohater opowiadania, Gregor Samsa budzi się pewnego dnia jako karaluch rozmiarów człowieka.
Dzięki wirtualnej rzeczywistości każdy z nas przeniósł się do pokoju bohatera opowiadania Kafki oraz stał się karaluchem na pięć minut. W pokoju było nawet lustro, w którym widzieliśmy siebie jako insekta.
Główne zadanie to odnalezienie klucza i wydostanie się z pokoju. Mnie się nie udało , ale i tak świetnie się bawiłam. Wycieczkę w to miejsce polecam każdemu, kto chce zobaczyć świat z perspektywy ogromnego robaka!
Instytut Goethego promuje znajomość języka niemieckiego za granicą i wspiera współpracę kulturową.
Do Instytutu można przyjść nie tylko z klasą, ale też z rodzicami.
Instalację można odwiedzić od poniedziałku do piątku, od 10.00 do 14.00 w ramach wycieczki szkolnej, samemu zaś w tych samych dniach, ale od 15.00 do 18.00. W Instytucie jest też biblioteka. Jest tam mnóstwo książek i magazynów po niemiecku.
W Instytucie Goethego można również zapisać na kurs języka niemieckiego.

Tekst opracowała Aniela Annunciato, VIb







Dwa ognie - jest dobrze
          Po sukcesach w koszykówce przyszedł czas na kolejną dyscyplinę zespołową - dwa ognie.
25 listopada drużyna dziewcząt brała udział w zawodach na szczeblu powiatowym. Nasza reprezentacja stanęła na podium zajmując III miejsce. Wcale nie było łatwo bo do zawodów zgłosiło się 12 drużyn.
Nasze zawodniczki ze swojej grupy wyszły na I miejscu wygrywając z następującymi drużynami: Bieniewice - Łomianki SP Nr1 15:5, Bieniewice - Błonie SP Nr 2 9:3, Bieniewice - Babice 8:7, Bieniewice- Łomianki SP Nr 3 20:3. W półfinale przegrały z Koczargami 8:6.
O brązowy medal walczyły z drużyną SP w Babicach wygrywając ten mecz14:5.
Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych najmłodszych zawodniczek. Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów.








Dzień Pluszowego Misia
          Dzień Pluszowego Misia obchodzimy w listopadzie. Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa - co rok obchodzimy 25 listopada.
To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.
Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.
Popularność maskotki sprawiła, że zaczęto ją chętnie wykorzystywać w powstających bajkach dla dzieci. Na tej fali powstało wiele kultowych misiowych postaci takich jak m. in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Barnaba.
W Polsce również narodzili się nowi pluszowi bohaterowie np. Miś Uszatek, Miś z okienka, Miś Coralgol.
Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci.
Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy.
Z okazji Dnia Pluszowego Misia organizowane są uroczystości i występy, publiczne czytanie książek o pluszowym misiu, a dzieci tego dnia mogą przynosić ze sobą do przedszkola i szkoły swoje ulubione pluszaki.Tak było i u nas. Uczniowie klas I na dzisiejsze zajęcia zabrali swoich pluszowych przyjaciół - i tych małych, i tych dużych.
Na zajęciach plastycznych różnymi technikami wykonywali portrety misiów. Było origami, lepienie z masy solnej, malowanie farbami itp. Powstała rysunkowa Kraina misiów (wyturlaj misia).
Na koniec dnia odbyła się sesja zdjęciowa, podczas której utrwalona została wizyta pluszowych gości.








Siódmoklasiści poznają nowy zawód
          Silny psychicznie , zdecydowany i odważny, to cechy którymi musi się charakteryzować ratownik medyczny, który każdego dnia w sytuacjach nagłego zagrożenia walczy o zdrowie i życie innych osób.
Do obowiązków ratownika medycznego należy udzielenie szybkiej, sprawnej i profesjonalnej pomocy.
Jak wyglądała droga zawodowa naszego kolejnego gościa dowiecie, się już niedługo z artykułu zamieszczonego w szkolnej gazetce.
Dziś chcieliśmy bardzo podziękować Pani Elizie Ostrowskiej, która poświęciła nam swój czas w piątkowe popołudnie. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.







Nasze judoczki...
          Judo to sport walki, który mogą trenować dzieci już od najmłodszych lat. Jest to sztuka walki, która poza samoobroną uczy szacunku do przeciwnika, posłuszeństwa i lojalności wobec mistrza. Sztuki walki judo jest sportem, który ma bardzo pozytywny klimat, ponieważ promuje kulturę osobistą, honor, skromność oraz uparte i konsekwentne dążenie do celu.
Jest to samodoskonalenie i kształtowanie własnego charakteru, dlatego też judo to sport szczególnie polecany dla dzieci.
Nasze uczennice Zuzia Białek z klasy IV i Zuzia Parkot z klasy V trenują tę dyscyplinę sportową. Systematycznie uczęszczają na zajęcia do klubu UKS Piranie w Grodzisku Mazowieckim.
Zwycięstwo to wynik ciężkiej pracy, a niepowodzenie to konsekwencja tego, jak niewiele wysiłku włożyło się w trening.
Nasze dziewczęta wiedzą o tym więc bardzo sumiennie przykładają się do treningów. I są tego efekty podczas udziału w zawodach, turniejach.
Ostatnio dziewczęta brały udział w XV Międzynarodowym Turnieju Judo Młodzików i Dzieci o Puchar Wójta Sochaczewa. Obydwie zawodniczki stanęły na podium zdobywając medale w swoich kategoriach wagowych. Zuzia Białek zdobyła srebrny medal za zajęcie zajęła II miejsca natomiast Zuzia Parkot brązowy medal za zajęcie trzeciego miejsca.
Brawo dziewczęta! Gratulacje!Życzymy dalszych sukcesów.





Klasy IA i IIIA w UP w Warszawie
          Co to jest Urząd Patentowy - wydaje się, że wszyscy wiedzą, ale być w nim, dane było już tylko nielicznym.
Od dzisiaj, do tej grupy mogą zaliczyć się uczniowie klasy IA i IIIA, dzięki wycieczce do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie, w której brali udział.
Wyjazd zorganizowany został dzięki mamie Mai i Mateusza - p. Justynie Bączyk, która umożliwiła im wizytę w tym niezwykłym Urzędzie.
Uczestnicy nie spodziewali się, że to miejsce będzie dla nich tak interesujące. Mieli możliwość obejrzenia sal sądowych, na których toczą się postępowania w sprawie używania marki / loga.
Dowiedzieli się jak opatentować wynalazek, jak długo trwa taki proces i na czym polega praca eksperta, który sprawdza czy można wydać takie dokumenty.
Każdy miał możliwość zasiąść w fotelu prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.
Uczniowie wraz z opiekunami bardzo serdecznie dziękują wszystkim pracownikom za niesamowicie miłe przyjęcie, mnóstwo wrażeń i wiedzy.
Kto wie może kiedyś sami coś stworzą i opatentują. Tego im wszystkim życzymy.










Zawód - fotograf
          Dla osób z artystyczną duszą praca fotografa może wydawać się pracą marzeń. Możemy skończyć odpowiednią szkołę czy kursy i będzie to dobrym doświadczeniem. W wielu dziedzinach fotografii, jak np. w filmie, takie wykształcenie jest potrzebne. Często jest tak, że będąc fotografem musimy robić dobre zdjęcia i ważny jest efekt pracy nie zdobyte dyplomy.
Zawód ten ma nie tylko wiele zalet, ale także wady. Po pierwsze ciężko przebić się w tej branży z powodu dużej konkrecji.
Pomysłem na zdobycie klientów może być propozycja znacznie niższych stawek niż konkurencja. Kiedy zyska się uznanie, można bez obaw podwyższyć stawki i lepiej zarabiać.
Jest jednak bardzo ważny warunek, należy stale się szkolić i inwestować w dobry sprzęt. Fotograf zazwyczaj pracuje jako freelancer, co oznacza, że sam ustala sobie godziny pracy i decyduje o tym, ilu zleceń chce się podjąć. Jest to duża zaleta, ale wymaga samodyscypliny.
Od ilości i rodzaju przyjmowanych zleceń zależy bezpieczeństwo finansowe. Zdecydowanie plusem tej pracy jest to, że jest to niezwykle kreatywne zajecie. Cały czas można uczyć się nowych rzeczy.
Nie jest to praca biurowa, można wychodzić, być wśród ludzi albo przyrody.
Z tą pracą wiążą się też częste wyjazdy, czasem nawet w odległe rejony świata.
Za te i inne informację, poświęcony nam czas i możliwość zobaczenia wspaniałych zdjęć bardzo dziękujemy Pani Karolinie Mikiewicz, która była gościem na zajęciach Doradztwa Zawodowego w kl 7.






Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę....
          Kiedy ruszyła akcja pomocy dla zwierząt pod hasłem "Pomóż zwierzakom", Samorząd Uczniowski naszej szkoły natychmiast do niej przystąpił.
Na czym polegała akcja? - w jej ramach zorganizowano zbiórkę dobrej jakości karmy w dowolnej ilości.
W przeprowadzonej w szkole zbiórce karmy dla schroniska w Sochaczewie, udało się zgromadzić dużą ilość zarówno karmy suchej jak i mokrej (w puszkach i saszetkach). Wynik akcji okazał się naprawdę imponujący - zebrano 150 kg karmy.
Dnia 18 listopada 2019 roku przedstawiciele klas pod opieką p. Magdaleny Wachowiak po raz już kolejny pojechali do " Schroniska dla zwierząt w Sochaczewie", aby przekazać dary zebrane podczas akcji w naszej placówce.
Mamy nadzieję, że zbiórka chociaż w pewnym stopniu pomoże zwierzętom ze schroniska przetrwać zimę. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy okazali wielkie serce włączając się do naszej akcji.
Poszanowanie zwierząt przez człowieka wiąże się z poszanowaniem ludzi między sobą, dlatego od najmłodszych lat należy uczyć człowieka obserwować, rozumieć, szanować i kochać zwierzęta.
Taki właśnie cel przyświeca akcjom na rzecz zwierząt. Samorząd Uczniowski pragnie złożyć serdeczne podziękowania Pani Magdalenie Kotowskiej - za pomoc w zorganizowaniu transportu do schroniska.












Nasz koszykarki na podium...
          Nasza drużyna koszykarska dziewcząt przyzwyczaja nas do tego, że z każdych zawodów wraca z medalami.
Dzisiaj w Żyrardowie odbył się Międzypowiatowy Finał Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt Szkół Podstawowych.
Po wcześniejszym zwycięstwie w finale powiatowym, wygraniu swojej grupy w półfinale, dziewczęta zapewniły sobie udział w dzisiejszych zawodach.
W drodze losowania nasza drużyna znalazła się w grupie B z drużynami z Pruszkowa i Franciszkowa.
Po wygranych meczach z Pruszkowem 29 :10 i Franciszkowem 17:12, zajęły I miejsce w grupie kwalifikując się do dalszych rozgrywek, gdzie zmierzyły się z drużyną z Grodziska Mazowieckiego (drużyna klubowa). Tym razem jeszcze nie udało im się pokonać takich przeciwniczek. Ale za rok, kto wie?
Los chciał, że nasz zespół w walce o brązowy medal spotkał się ponownie z zespołem z Pruszkowa. Tu nie dały za wygraną i wynikiem 27: 12 zapewniły sobie miejsce na podium.
Miło nam poinformować, że drużyna koszykówki dziewcząt naszej szkoły pod wodzą Pani Barbary Siedleckiej stanęła na podium zajmując III miejsce.
WIELKIE GRATULACJE! Taki wynik w piłce koszykowej uzyskaliśmy po raz pierwszy w historii szkoły .
O tym, że nasze dziewczęta grały bardzo dobrze świadczy fakt, że trenerzy klubów w Grodzisku Mazowieckim i Żyrardowie zaproponowali naszym trzem najlepszym zawodniczkom treningi w swoich klubach, a Pani Basia gratulacje odbierała od organizatorów jak i wszystkich opiekunów grup.
Trzeba przyznać, że dziewczęta rozegrały bardzo dobre mecze, gdzie mądra gra i podejmowanie prawidłowych decyzji rzutowych, GRA ZESPOŁOWA!!!, brawura - przełożyło się na wspaniałe wyniki.

Skład drużyny:
Zofia Sitarska,
Amelia Ostrowska,
Katarzyna Pniewska,
Hanna Ksit,
Zuzanna Koceniak,
Barbara Czernuszyn,
Iga Skrzecz,
Oliwia Olczak,
Maria Krzycka,
Julia Krajewska,
Zuzanna Parkot,
Maria Pietrzak.
Jeszcze raz gratulujemy!!!








Akcja "Sedes to nie kosz na śmieci"
          ...Nie po raz pierwszy piszemy o warsztatach w klasach I - III prowadzonych przez Pana Piotra Burkiewicza, pracownika z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Błoniu.
Tym razem w ramach Edukacji Ekologicznej poprowadził warsztaty pt. „Sedes to nie kosz na śmieci”. Podczas zajęć Pan Piotr opowiadał jaką drogę musi pokonać woda zanim trafi do naszych kranów i co się dzieje ze ściekami. Wiedza teoretyczna miała praktyczne zastosowanie w przeprowadzanych doświadczeniach.
Dzieci dowiedziały się, że śmieci wrzucone do toalety mogą spowodować zapchanie wewnętrznej kanalizacji w budynku i doprowadzić do poważnej awarii, której usunięcie bywa nieprzyjemne i bardzo kosztowne. Taki zator może sprawić, że ścieki cofną się i zaleją mieszkanie, ogród lub ulicę powodując duże straty materialne i zanieczyszczenie środowiska.
Co roku usuwanych jest setki zatorów sieci kanalizacyjnej, które powstały na skutek wrzucania do toalety przedmiotów, które nigdy nie powinny się tam znaleźć.
Od dzisiaj dzieci już wiedzą i pamiętają, że sedes to nie kosz na śmieci oraz czego i dlaczego nigdy nie należy wrzucać do sedesu, bo np. włosy, nawilżane chusteczki, materiały opatrunkowe, rajstopy, szmaty – materiały łączą się w sploty i uniemożliwiają swobodny przepływ ścieków wewnątrz rury.
Uczniowie oraz wychowawcy klas I - III pragną bardzo gorąco podziękować Panu Piotrowi Burkiewiczowi, za przeprowadzenie kolejnych zajęć warsztatowych. Zajęcia zawsze bardzo dobrze zostają przyjęte przez dzieci, dają im nie tylko wiedzę ale również przyjemnie spędzony czas w miłej atmosferze.








Strona 69 z 181 << < 66 67 68 69 70 71 72 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.