Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoÅ‚y | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 01.07.2025 22:19:18  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
SamorzÄ…d Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Åšwietlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...

Bieniewickie spotkania z kultur±
Rok 2009 dla Zespo³u Szkó³ w Bieniewicach przebiega wyj±tkowo, obfituj±c w wydarzenia kulturalne. Odby³y siê bowiem, zorganizowane przez szko³ê, a¿ cztery wyjazdy teatralne do stolicy. Bra³a w nich udzia³ zarówno m³odzie¿ ze szko³y podstawowej, jak i gimnazjum, pracownicy szko³y, rodziny, ¶rednio oko³o 60-70 osób. Ka¿dy, kto chcia³ poszerzyæ horyzonty intelektualne, mia³ okazjê poznaæ dzie³a polskie i ¶wiatowe oraz zbli¿yæ siê do s³awnych osób, które budz± powszechne zainteresowanie.
Pierwszy wyjazd by³ przeznaczony dla uczniów szko³y podstawowej. 15 stycznia br. dzieci obejrza³y w Teatrze Lalka przedstawienie "Cuda w budzie", które w przystêpny sposób ukazywa³o, jak s³owa dramatu budz± siê do ¿ycia na deskach teatru. M³odzie¿ szkolna pozna³a pracê osób tworz±cych przedstawienia, m.in. aktorów, re¿ysera, scenografa, o¶wietleniowców, charakteryzatorów. Spektakl by³ ogromnym przedsiêwziêciem artystycznym, wyst±pi³ w nim niemal ca³y zespó³ Teatru Lalka. Na m³odych widzach pozostawi³ niezatarte wra¿enie, gdy¿ interesuj±co i barwnie opowiada³ o zakulisowym ¿yciu teatru i anga¿owa³ widzów w zdarzenia na scenie.
Nied³ugo potem, 4 lutego br. zorganizowano popo³udniowy wyjazd do teatru, w którym uczestniczy³a spo³eczno¶æ szkolna i lokalna. Tym razem obejrzano w Teatrze Roma s³awn± operê "Upiór w operze". To najwiêksze wyzwanie produkcyjne, jakie podj±³ ten teatr w ostatnim 10-leciu. Na uwagê w przedstawieniu zas³uguje kilka elementów. Po pierwsze, tworzywo literackie, czyli klasyczna opowie¶æ o mi³o¶ci. Mamy trójk±t: m³od± kobietê i dwóch mê¿czyzn - dojrza³ego mistrza i m³odego romantyka. Ka¿dy z nich fascynuje g³ówn± bohaterkê, Christie, inaczej. M³oda ¶piewaczka dokonuje trudnego i niebezpiecznego wyboru. Opera oparta jest na powie¶ci Gastona Leroux - dzie³a o ¶wiatowym zasiêgu, znanego dziêki licznym przek³adom i adaptacjom – równie¿ filmowym. Zosta³o ono przybli¿one tak¿e bieniewickiej spo³eczno¶ci w piêknej formie, jak± nadali mu arty¶ci Teatru Romy.
Kolejny wyjazd zorganizowano 17 marca br. Tym razem uczniowie wraz ze swoimi rodzinami poznali s³awne "Metro" w re¿yserii Janusza Józefowicza. Chocia¿ prapremiera tego musicalu odby³a siê 30.01.1991 r. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, przedstawienie do dzi¶ cieszy siê ogromn± popularno¶ci±. Jego fabu³a zainteresowa³a przede wszystkim m³odzie¿ gimnazjaln±. Opowiada o grupie m³odych ludzi, artystów szukaj±cych szczê¶cia w ¿yciu. Bohaterowie przedstawiaj± swoje marzenia, a ka¿da wy¶piewana nuta, ka¿dy wytañczony takt jest tych marzeñ spe³nieniem. Widzimy na scenie pasje, entuzjazm, taniec i ¶piew. Jest tam mi³o¶æ, szaleñstwo i m³odo¶æ. To opowie¶æ o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o m³odzieñczych idea³ach i w³adzy pieni±dza, ale przede wszystkim to historia romantycznej mi³o¶ci. M³odzie¿ zobaczy³a swoje rozterki, wahania i problemy w piêknej muzycznej oprawie na deskach Teatru Buffo.
W ramach bieniewickich spotkañ teatralno-kulturalnych 1 kwietnia odby³a siê równie¿ wycieczka uczniów gimnazjum do Muzeum Narodowego w Warszawie. Nasza m³odzie¿ pod opiek± wychowawców uczestniczy³a w lekcjach z cyklu Pomó¿ swojemu oku, prowadzonych przez pracowników muzeum. Dziêki temu – w niecodziennym otoczeniu dzie³ sztuki – uczniowie pog³êbili swoj± wiedzê o dziele malarskim. Mieli te¿ mo¿liwo¶æ zwiedzenia galerii malarstwa polskiego i innych wystaw muzealnych.
Ostatnie spotkanie z kultur± by³o skierowane do uczniów szko³y podstawowej. W Teatrze Wielkim 5 kwietnia br. obejrzeli oni widowisko "W krainie czarodziejskiego fletu" na motywach opery A. Mozarta Czarodziejski flet. M³odsi uczniowie mog³y poznaæ specyfikê teatru operowego, który wspó³tworz± ró¿ne dziedziny sztuki. By³a tu: muzyka orkiestrowa, ¶piew, taniec, ruch sceniczny oraz to, co tworzy obraz, czyli formy architektoniczne, barwy, ¶wiat³a, kostiumy, charakteryzacja. Uczniom podoba³y siê ró¿norodne efekty specjalne, jak np. padaj±cy deszcz, ¶nieg, kolorowe dymy czy ,,z³oty py³”.
Wszystkie wyjazdy zorganizowane zosta³y pod kierunkiem Hanny Wasilewskiej-Weiss, nauczycielki przedmiotów artystycznych, we wspó³pracy z nauczycielami bloku humanistycznego: Marty Osiad³y i Ma³gorzaty Herc. ¯ywe zainteresowanie spo³eczno¶ci szkolnej: uczniów, ich rodzin, nauczycieli, pracowników placówki jest dowodem na to, ¿e wyjazdy w celu poznawania dzie³ klasyki i spotkania ze sztuk± s± potrzebne i na sta³e zago¶ci³y w kalendarzu ¿ycia szko³y.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zaloguj siÄ™ do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.