Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 22.11.2024 00:27:27  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...

Klasy III w Warszawie
          Jesienią, za zimno na morze? Zbyt wietrznie na góry? - a więc klasy IIIA i IIIB zaplanowały wizytę w stolicy i spędziły dzień pełen wrażeń.
Warszawa, jako miasto stołeczne ma wiele atrakcji do zaoferowania. O każdej porze roku zachwyca zabytkowym Starym Miastem, proponuje atrakcje dla małych i dużych. Jest też jednym z kulturalnych centrów w kraju.
Nasi uczniowie ten dzień zaczęli od wizyty w Teatrze Polskim, gdzie obejrzeli spektakl "Ferdynand Wspaniały".
Ferdynand Wspaniały nie bez powodu nosi swoje nazwisko – szyje garnitury na miarę, jada w najlepszych restauracjach, sypia w eleganckich hotelach, bywa w najlepszym towarzystwie, a w wolnych chwilach zdarza mu się łapać złodziei. I nie byłoby w tym może nic wyjątkowego gdyby nie fakt, że… Ferdynand jest psem! Wspaniałym psem! Bajkowy klimat, kameralna atmosfera… było fantastycznie.
W pobliżu Teatru Polskiego na Krakowskim Przedmieściu, znajduje się Kościół Św. Krzyża. Wstępując do kościoła dzieci widziały znajdujące się w specjalnej wnęce na pierwszym filarze, epitafium z urną z sercem naszego wielkiego kompozytora - Fryderyka Chopina, jak również poznały ciekawą historię epitafium.
Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego na wystawę zatytułowaną „Warszawa – utracone perły architektury”.
Ekspozycja miniatur zabytków z terenu Mazowsza pozwala odkryć Warszawę, jakiej już nie ma i poczuć dawny klimat regionu.
Siedzibą parku miniatur jest budynek dawnego Banku Landaua - zabytkowy gmach, który przetrwał drugą wojnę światową niemal w nienaruszonym stanie. Niestety wiele innych perełek architektonicznych nie miało tyle szczęścia. To właśnie z myślą o nich powstał Park Miniatur Województwa Mazowieckiego.
Tylko tutaj można poznać niezwykłe budowle Warszawy i okolic, które zabrała wojenna zawierucha. Są tu makiety: Pałacu Saskiego, Wielkiego Salonu i Żelaznej Bramy, pałacu Kronenberga, kamienicy Granzowa przy ul. Grzybowskiej i sąsiadującej z nią Giełdy Warszawskiej, Gościnnego Dworu, pałacu Karasia, pałacu Lubomirskich, Teatru Letniego w Ogrodzie Saskim i pałacu Bielińskich. Docelowo miniaturowych budynków ma być 50.
Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta. Spacerując ulicami dzieci podziwiały malownicze kamieniczki i pomniki (Syrenki, Mikołaja Kopernika, Księcia Józefa Poniatowskiego, Kolumna Zygmunta).
Program wycieczki był bardzo bogaty, więc uczniowie trochę zmęczeni ale bardzo zadowoleni wrócili, aby podzielić się swoimi wrażeniami.





Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.