Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 22.11.2024 00:32:25  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...

Kosmiczne ferie
Przy pomocy instruktorów, każdy chętny uczestnik mógł przejechać się na koniu, wspinać się na ściance wspinaczkowej czy wykonać dzbanek z naturalnej gliny na kole garncarskim. Można było pomalować wcześniej wykonane naczynia z gliny.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Policją, podczas którego dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać ferie w domu, na podwórku i na zimowisku. Przypomniały sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zarówno podczas podróżowania samochodem, jak również podczas poruszania się pieszo oraz konieczności noszenia elementów odblaskowych. Każde dziecko mogło przymierzyć strój policjanta.
Ostatecznego, pozytywnego efektu dopełnił smaczny obiad, który dzieci zjadły z ogromnym apetytem.
Z kolei podczas wyjazdu do Warszawy dzieci udały się z wizytą do Centrum Nauki Kopernik, gdzie zwiedziły wystawę „Powietrze więcej, niż nic”. W galerii "Świat w ruchu" obejrzały spektakl - "Teatr Wysokich Napięć”. Zachwycił wszystkich pokaz z dziedziny muzyki. Były to ciekawe doświadczenia dotyczące m.in. dźwięku, rytmu oraz melodii. Wśród mroku widzieliśmy połyskującą czaszę generatora Van de Graaffa i słyszeliśmy odgłosy wyładowań atmosferycznych.
Majsternia to było kolejne miejsce, w którym każdy z odwiedzających, niezależnie od wieku, wiedzy i umiejętności, mógł przekonać się, że „myśli lepiej, niż myśli”. Przy stołach warsztatowych można było samodzielnie podejmować wyzwania inżynieryjne, naukowe, logiczne, mając do dyspozycji przedmioty codziennego użytku – słomki, papier, spinacze, kulki, gumki. Każdy miał szansę na odkrycie.
Największą atrakcją w Centrum Kopernik był robot humanoidalny przypominający Mikołaja Kopernika i posiadający sztuczną inteligencję.
Uczniowie przekonali się, że z robotem można porozmawiać na dowolnie wybrany temat. Mówi w każdym języku, a najlepiej po polsku, angielsku i francusku. Posiada umiejętności mimiczne, potrafi się delikatnie poruszać, a jego umysł jest pełen wiedzy.
Ależ to było niesamowite spotkanie – Kopernik we własnej osobie!
Dużo radości sprawiały dzieciom zabawy w warszawskiej Sali Zabaw „Inca Play”, w różnobarwnym otoczeniu wypełnionym wieloma atrakcjami. Oprócz standardowych konstrukcji, znajdowały się zjeżdżalnie, park linowy. Dzieci mogły również bawić się na platformie zabaw interaktywnych, która posiada różnorodne obrazy i światła.
Nasi kosmiczni odkrywcy bawili się świetnie w Sali zabaw „Airo” gdyż czekały na nich atrakcje nie z tej Ziemi oraz galaktyczna dawka radości, zabawy i humoru:
•trzy piętra kosmicznych zakamarków, kraterów i gór – wymarzone miejsce na wspinaczkę, gonitwę i kosmiczne przygody;
•labirynty, których przejście daje prawdziwą satysfakcję;
•tory przeszkód godne prawdziwego gwiezdnego odkrywcy;
•trampoliny, na których można bezpiecznie ćwiczyć skoki i fikołki;
•tor gokartowy;
•interaktywna strefa - zabawowy hit wśród Ziemian, gdzie dzieci wykorzystują monitory dotykowe i panele zabawowe. Interaktywna piaskownica w zależności od formy usypanego piasku tworzy odpowiedni krajobraz, a mapa hipsometryczna w 3D odwzorowuje ukształtowanie rzeźby terenu;
•zjeżdżalnie.
„Basen relaksuje i kondycje buduje” - to hasło, które przyświecało naszym wyjazdom na basen w Błoniu. Wodny tor przeszkód, jacuzzi, pływalnia – to atrakcje, z których uczniowie mieli okazję skorzystać aby utrwalać wcześniej zdobyte umiejętności pływackie.
Wizyta w Sali kinowej Centrum Kultury w Błoniu to powód do obejrzenia projekcji najnowszych filmu dla dzieci - komediowy wykonany w technice animacji komputerowej pt. „Zadziwiający kot Maurycy” i francuski film o przygodach słynnych galijskich wojowników „Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka”.
Dzieci zwiedziły Muzeum Ziemi Błońskiej, które mieści się w zabytkowym Dworku „Poniatówka” w Błoniu. Z wielką uwagą i skupieniem słuchali pani przewodnik, która przepięknie opowiadała o czasach dawnych i bliższych zatrzymanych czasem historii w mnóstwie eksponatów zgromadzonych w tym muzeum.
Zwiedziły wystawę czasową „Aleksander Winnicki-Radziewicz malarz zapomniany?” – malarz, który ostatnie lata życia spędził w Bieniewicach, a pamięć o tym wielkim artyście tworzącym na naszym terenie dla dziedzictwa kulturalnego regionu jest bezcenna.
Uczestniczyły w zajęciach plastycznych, w których projektowały i wykonywały karty pocztowe oraz znaczki pocztowe.
Zajęcia prowadzone na terenie szkoły również były okazją do integrowania się, nabierania pewności siebie, odkrywania swoich nowych możliwości i umiejętności: sportowych, muzycznych, plastycznych, tanecznych, kulinarnych, astronomicznych.
w Sali gimnastycznej odbył się pokaz astronomiczny w Mobilnym Planetarium "Mój Kosmos".
Pod ogromną kopułą namiotu przy wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizualnych dzieci podziwiały rozgwieżdżone niebo, konstelacje gwiazd oraz przyswajały wiedzę o kosmosie.
Dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki i Układ Słoneczny. Mogły podziwiać bezkres kosmosu, wraz z meteorytami, czarnymi dziurami oraz kometami. Zajęciom towarzyszyły pokazy eksponatów oraz sprzętu astronomicznego.
Uczestniczyli w kosmicznej dyskotece, kosmicznych eksperymentach z suchym lodem oraz budowie robotów i kosmicznych pojazdów z klocków Lego.
Biorąc udział w warsztatach prowadzonych "Woda w życiu codziennym", uczniowie oglądali preparaty wody (widzieli rozwielitki - słodkowodne stawonogi).
Na zajęciach komputerowych uczyli się obsługi programu do tworzenia animacji Scratch" oraz Pivot - powstały pierwsze scenki animacyjne np. Miasto nocą, W teatrze, Disco itp.
Między poszczególnymi zajęciami dzieci zaproszone zostały do dziecięcej Zumby, która wywołała ogromny entuzjazm wśród dzieci.
Wspólny taniec, zabawy poprawiły wszystkim nastrój, rozweseliły, a przede wszystkim pozwoliły wesoło i aktywnie spędzić czas między zajęciami.
Z pewnością można stwierdzić, że aktywnie, wesoło, twórczo, sportowo i zdrowo można było spędzić tegoroczne ferie.

Chcemy podziękować wszystkim, którzy wsparli organizację zimowego wypoczynku dla dzieci
i młodzieży w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła w Bieniewicach.
Słowa podziękowania kierujemy do władz naszej gminy, która pozytywnie odpowiedziała na nasz wniosek i zapewniła dzieciom bezpłatne przejazdy do kina, na basen i muzeum.
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Błoniu zorganizowała naszym uczestnikom akcję dożywiania, za co bardzo dziękujemy.
Dziękujemy Starostwu PWZ za przygotowanie tegorocznych atrakcji w Julinku, a Sołectwu w Bieniewicach za sponsorowanie nagród dla uczestników biorących udział w konkursach i quizach.


Przy takiej organizacji spędzania czasu i zaangażowaniu ludzi nie sposób było się nudzić.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.