Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 27.04.2024 23:16:25  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...

Wieczór Polskiej Pieśni Patriotycznej
          W ieczór Polskich Pieśni Patriotycznych, czyli Międzypokoleniowe Śpiewanie dla Niepodległej…

Echo patriotycznych pieśni rozbrzmiewało w wypełnionej po brzegi Sali widowiskowej Centrum Kultury w Błoniu, gdzie 13 listopada zgromadzili się mieszkańcy, by śpiewem uczcić wolną i niepodległą Ojczyznę, ożywić pamięć o naszych bohaterach, opowiedzieć historię o partyzanckich marszach i o żołnierzach biegnących do ataku przy wybuchach pocisków.
Wieczór Polskich Pieśni Patriotycznych przygotowali uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach pod kierunkiem Pani Anny Ziarno – nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, Pani Kariny Juragi - Horosz - nauczyciela muzyki oraz Pani Ewy Samsel – nauczyciela języka polskiego. Dołączyła również p. Marta Palma akompaniująca na skrzypcach.
Na wstępie, wicedyrektor szkoły Pani Mariola Wysińska bardzo gorąco powitała tych wszystkich, którzy przyjęli nasze zaproszenie i przybyli na ten niezwykły wieczór wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.
Zaproszenie do wspólnego śpiewania przyjęli nasi Goście Honorowi: Prezes Rady Pamięci Niepodległej Rzeczpospolitej Kampinoskiej Pani Urszula Przymus, uczestnik powstania warszawskiego, wiceprezes Zarządu Głównego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Jan Antoni Witkowski pseud. „Jaś”, kombatanci żołnierze AK Pan Witold Grzybowski ps. „Kot”, Ułan i żołnierz AK, powstaniec na terenie Kampinosu, który odbył trasę z Wileńszczyzny razem z oddziałem ”Doliny” , Państwo Krystyna i Zbigniew Myśliccy z oddziału „Skowronek”, proboszcz parafii świętej Trójcy w Błoniu ksiądz kanonik Tadeusz Gałecki, sekretarz gminy Przemysław Kubicki, sołtysi, nauczyciele, rodzice, mieszkańcy gminy Błonie.
Po powitaniu, zabrzmiały najpiękniejsze pieśni i piosenki patriotyczne, które kiedyś zagrzewały do walki, koiły po bitwie dając namiastkę wolności, pokrzepienia i nadziei, a w tym szczególnymi dniu śpiewane publicznie były hołdem dla bohaterów, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.
Niezwykły nastrój podkreślony blaskiem świec, udzielił się uczestnikom uroczystości podczas recytacji wierszy o tematyce patriotycznej, przeplatanej akordami pieśni patriotycznych.
Ten program był także krótką polską historią w pigułce. Każdy utwór poprzedzony był krótkim omówieniem okoliczności jego powstania, zawierał informację o autorach tekstów i muzyki. Znajomość historii własnej ojczyzny jest ze wszech miar wskazana i winna być w zasadzie obowiązującą. Mamy piękną, wspaniałą historię za sobą i mamy wszelkie moralne prawa być z niej dumni.
Spotkanie było nie tylko czasem zadumy nad dziejami Polski, wyrazem wdzięczności i pamięci dla naszych przodków, którzy trudzili się, walczyli i ginęli za naszą wolność, ale przede wszystkim naszym świadectwem miłości do Ojczyzny.
Miłym akcentem były wystąpienia szanownych gości: Pani Urszuli Przymus i księdza kanonika Tadeusza Gałeckiego, dziękującym organizatorom i wykonawcom za wzruszającą ucztę muzyczną oraz zaprezentowanie wysokiego poziomu artystycznego, patriotycznego i muzycznego.
Zrobiło się jeszcze milej, kiedy Pani wicedyrektor odebrała medal pamiątkowy przyznany naszej szkole przez Radę Pamięci Niepodległej Rzeczpospolitej Kampinoskiej.
Na zakończenie uroczystości Pani Mariola Wysińska serdecznie podziękowała wykonawcom za ten wyjątkowy wieczór, pełen wzruszeń i refleksji nad wartościami, które kształtują tożsamość człowieka, bo przecież powtarzając za W. Szymborską: Bez tej miłości można żyć, mieć serce puste jak orzeszek, malutki los naparstkiem pić z dala od zgryzot i pocieszeń […] Bez tej miłości można żyć, ale nie można owocować.
Pieśni patriotyczne są dowodem historii naszego narodu. Były zawsze i niech będą nadal manifestacją naszej wspólnoty i tożsamości narodowej, a dla młodego pokolenia niech będą szansą na zakorzenienie się we własnej kulturze i historii.
Wieczornica, przeszła do historii, ale wspomnienie wspólnie spędzonego czasu na długo pozostanie w pamięci uczestników.







Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.