rodzicw do udziau w spotkaniach, ktre odbd si w szkole 21 kwietnia i 26 kwietnia o godz. 17.30.
W pierwszym terminie zapraszamy rodzicw uczniw szkoy podstawowej natomiast w drugim terminie rodzicw uczniw gimnazjum.
Spotkania powicone CYBERPRZEMOCY poprowadzi pan Piotr Deputowski, ktrego obszarem zainteresowa badawczych s zagroenia i ryzykowne zachowania dzieci i modziey.
W dzisiejszym, zinformatyzowanym wiecie, w ktrym technologia zwizana jest mocno z prac, nauk i rozrywk konieczne staje si czstsze zwracanie uwagi na spraw bezpieczestwa w wirtualnej przestrzeni.
Powszechny dostp do komputera, a przede wszystkim korzystanie z Sieci to poza wieloma zaletami, liczne zagroenia czyhajce na ich uytkownika.
Wielkimi krokami zblia si tegoroczny egzamin gimnazjalny. Centralna Komisja Egzaminacyjna zaplanowaa na test trzy dni. W terminie od 18 do 20 kwietnia gimnazjalici napisz egzamin ze zdobytej wiedzy, ktry podzielono na trzy czci: humanistyczn, matematyczno-przyrodnicz i z jzyka obcego nowoytnego.
CZʦ HUMANISTYCZNA - 18 kwietnia 2016 r. (poniedziaek)
z zakresu historii i wiedzy o spoeczestwie - godz. 9:00
z zakresu jzyka polskiego - godz. 11:00
CZʦ MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZA - 19 kwietnia 2016 r. (wtorek)
z zakresu przedmiotw przyrodniczych - godz. 9:00
z zakresu matematyki - godz. 11:00
JZYK OBCY NOWOYTNY - 20 kwietnia 2016 r. (roda)
na poziomie podstawowym - godz. 9:00
na poziomie rozszerzonym - godz. 11:00
Z procedurami egzaminacyjnymi mona zapozna si tutaj (kliknij).
Wszystkim trzecioklasistom yczymy poamania pir i jak najwyszych wynikw!
13 i 14 kwietnia 2016 r. (roda, czwartek) odbd si zebrania z rodzicami
powicone srdokresowej analizie wynikw nauczania i zachowania w II semestrze roku szkolnego 2015/2016
w/g poniszego harmonogramu:
Ju 5 kwietnia 2016r klasy szste przystpi do sprawdzianu szstoklasisty.
Zbliajcy si sprawdzian po raz drugi zostanie przeprowadzony w nowej formule. Najwiksz zmian jest to, e skada si z dwch czci. Nowoci na sprawdzianie jest jzyk nowoytny.
Kada z czci bdzie przeprowadzona w formie pisemnej. Zadania bd sprawdza wiadomoci i umiejtnoci okrelone w podstawie programowej szkoy podstawowej.
Sprawdzian jak co roku przeprowadza Centralna Komisja Egzaminacyjna.
Cz pierwsza rozpocznie si o godz.9.00, trwa bdzie 80 minut i obejmuje zadania z jzyka polskiego oraz matematyki.
Cz druga odbdzie si o godz.11.45, trwa bdzie 45 minut i dotyczy zada z jzyka obcego nowoytnego.
Poszczeglne czci sprawdzianu rozdzielone s przerw.
Wszystkie informacje dotyczce sprawdzianu zamieszczone s na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
  W naszej szkole od kilku dni bardzo mocno czu byo ducha zbliajcych si wit Wielkanocnych. Wyjtkowy, witeczny nastrj, ktry ogarn niemal wszystkich, spotgowaa akademia nawizujca do tradycji wielkanocnych, przygotowana przez najmodszych uczniw naszej szkoy - klasy I - III szkoy podstawowej.
"Wielkanoc to najstarsze i najuroczyciej obchodzone przez chrzecijan wito. Niedziela palmowa - rozpoczyna w kociele obchody Wielkiego Tygodnia nawizujc w liturgii do uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy". Wanie o tych tradycjach i obrzdach, czyli malowaniu pisanek, witecznym niadaniu w Wielk Niedziel i polewaniu wod w Lany Poniedziaek, czyli migusie - Dyngusie" opowiedzieli modzi artyci w swoim krtkim przedstawieniu. Wprowadzili nas w niezwyky witeczny czas i przypomnieli co symbolizuj wielkanocne potrawy: jajko, baranek, chleb, bukszpan, wdlina oraz sl i pieprz.
Pikny wystp dzieci by wzbogacony odpowiednim podkadem muzycznym, ukadami choreograficznymi a na zakoczenie jak stary obyczaj kae, dyngusiarze pokropili wszystkich wod.
Po akademii nastpio rozstrzygnicie konkursu na najadniejsze ozdoby wielkanocne, w ktrym udzia wzio 85 uczniw klas I - III, IV - VI szkoy podstawowej i klas I - III gimnazjum. Wszystkie prace byy pikne, kolorowe i wykonane rnymi ciekawymi technikami. Na wszystkich uczniw, ktrzy wykonali witeczne ozdoby, czekay nagrody ufundowane przez Rad Rodzicw.
Nastpnie wrczone zostay stypendia "Dam rad" za miesice stycze i luty, najbardziej pracowitym uczniom naszej szkoy.
Na zakoczenie uroczystoci Dyrektor szkoy Pan Marek Parafiniuk zoy caej spoecznoci szkolnej yczenia witeczne - zdrowych i wesoych wit Wielkanocnych, radosnych spotka w gronie rodzinnym oraz smacznego wiconego jajka.
Po zakoczeniu spotkania wielkanocnego wszyscy udali si do domw rozpoczynajc wiosenn przerw witeczn, ktra trwa bdzie do 29 marca 2016 roku.
W zwizku ze zbliajc si przerw witeczn,
prosimy rodzicw chccych zapisa dzieci na dyur w wietlicy szkolnej w dniach 24, 25, 29 marca 2016r. o zoenie wniosku w sekretariacie szkoy.
We wniosku naley poda imi i nazwisko dziecka oraz dat i godziny w jakich bdzie chciao ono przebywa w wietlicy szkolnej.
Wnioski naley skada do 22.03.2016 r.
W przypadku braku zgosze dyur nie bdzie organizowany.
12 marca 2016r. zwycizcy szkolnych eliminacji 39. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka wzili udzia w etapie gminnym, ktry odby si w Centrum Kultury w Boniu.
Gratulujemy laureatom! A oto oni:
Kategoria:
- uczniowie szk podstawowych klas IV-VI
II miejsce - Pawe Ziarno z klasy IV b
III miejsce – Aleksandra Krzycka z klasy VI b
-uczniowie szk gimnazjalnym
Wyrnienie - Aleksandra Kominek z klasy II gimnazjum
Wyrnienie – Oksana Stpie z klasy II gimnazjum.
  24 lutego w Bibliotece Szkolnej odbyy si zajcia warsztatowe dla uczniw klas 2 szkoy podstawowej, ktre miay za zadanie pomc dzieciom w przygotowaniu prac konkursowych do XV Powiatowego Konkursu Czytelniczego ,, Wydajemy wasn ksik”. Byy to bardzo niezwyke zajcia … .
Przyjechay do nas dwie wspaniae Panie: Pani Anna Buniak – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Boniu ( Filii Biblioteki Pedagogicznej im. KEN w Warszawie) oraz Pani Teresa Kacperska, na co dzie kierownik Biura Podry TERTUR, ktra pokochaa caym sercem Mazowsze i postanowia przybliy jego bogat histori, prowadzc nas szlakiem Smoka Mazowieckiego.
Uczestnicy przebierali si w stroje: dziewczta w peleryny z wysok kryz, chopcy w tuniki z namalowanym Smokiem Mazowieckim. Kady dowiadywa si o tej niezwykej postaci: e prawie przez 200 lat, w czasie kiedy Mazowsze byo udzielnym ksistwem, symbolem Mazowsza by Smok. Pierwszy zacz uywa tego symbolu w swych pieczciach ksi czerski Trojden. Smok Mazowiecki, zwany te mijem sowiaskim albo wywern, pochodzi z legend arturiaskich, by wic symbolem opoki, siy i wadzy.
Legendy te przenis na Mazowsze ksi anglosaski Magnus, ktry po bitwie pod Hastings w 1066r., gdzie zgin jego ojciec krl Harold, musia ucieka, eby unikn mierci, ale te eby zgromadzi wojska i pomci mier ojca odzyskujc ziemie.
Zajcia miay na celu poznanie historii Polski, Mazowsza i jego dynastycznych wadcw w formie gry i zabawy, dlatego uczestnicy otrzymywali numery pod ktrymi kryy si imiona kolejnych Piastw Mazowieckich i ich on. Najpierw chopcy poznawali swoje ksice imiona, potem kada dziewczynka dowiadywaa si jak ma na imi i ktrego ksicia jest on. Krl Bolesaw Krzywousty jest nr 1 poniewa on rozpocz istnienie Mazowsza jako ksistwa w 1138r., wydajc dokument o podziale Polski na dzielnice. Jako krl dosta koron i prawdziwy miecz (rekonstrukcja zrobia ogromne wraenie).
Pani Teresa bardzo ciekawie opowiedziaa o tym kto czym zasyn w Ksistwie Mazowieckim. Na koniec dzieci dowiedziay si rwnie o mazowieckim skarbie pilnowanym przez Mazowieckiego Smoka.
Pikna to bya lekcja historii! Uczestnicy z wypiekami na twarzy wczuwali si w swoje role i uwanie suchali ciekawych opowieci. Bez cienia wtpliwoci wikszo uczestnikw napisze swoj konkursow ksik sigajc do historii Mazowsza i jego Smoka. Bardzo dzikujemy Paniom za wspaniae zajcia!