Dnia 8 grudnia zakończyliśmy zbiórkę żywności, produktów chemicznych i materiałów szkolnych w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.
Wszystkie zebrane rzeczy dostarczyliśmy do błońskiego sztabu wolontariuszy, którzy pracowicie spędzają trwający „Weekend Cudów”, rozdzielając dary, pakując je i dostarczając do ubogich rodzin z terenu naszej gminy, które na pewno na nie czekają.
Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje za zaangażowanie tym, którzy wspomagali akcję: Dyrekcji, Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom. Dziękujemy za ofiarowany czas, hojność, szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.
Cieszymy się, że jeszcze raz udało nam się pomóc, a poniżej dzielimy się pozytywną atmosferą w sztabie, którą też widać na zdjęciach. No i … działajmy dalej!❤️
J ednym z mikołajkowych prezentów dla klas IV była bardzo udana „słodka” wycieczka do Warszawy.
Pierwszym punktem programu była zabawa w „Gamp Laser”, podczas której dzieci rywalizowały ze sobą zdobywając punkty i ćwiczyły przy okazji współpracę zespołową, strategiczne myślenie oraz sprawność ruchową.
Po ponad dwóch godzinach wyrównanych zmagań udało nam się (ale z trudem) opuścić laserową halę i po przerwie na zregenerowanie sił podczas obiadu przejechać do Manufaktury cukierków.
To klimatyczne miejsce w sercu Warszawy wprowadziło nas w nastrój iście świąteczny, a to za sprawą słodkiego zapachu karmelu i innych smakowitych przypraw.
Podczas warsztatów poznaliśmy krok po kroku instrukcję wykonania lizaków, a następnie każdy z nas wykonał swój własny przysmak.
Z manufaktury wyszliśmy z torebkami pełnymi słodkości oraz z wiedzą o tym, jak wygląda praca cukiernika i czym jest ten rodzaj działalności.
Ten dzień był wyjątkowy i ekscytujący, a do Bieniewic wróciliśmy zmęczeni, ale z niezapomnianymi wrażeniami oraz z drobnymi (słodkimi) upominkami dla najbliższych.
K lasy trzecie w teatrze Capitol na spektaklu „ Brzechwa 2020”
„Brzechwa 2020″ to spektakl edukacyjny dla dzieci i młodzieży, oparty na twórczości Jana Brzechwy, w reżyserii Olafa Lubaszenki.
Znana i lubiana klasyka polskiej literatury dziecięcej, została osadzona przez reżysera w kontekście obecnych czasów, współczesnej szkoły i aktualnych problemów z jakimi borykają się codziennie uczniowie oraz ich opiekunowie.
Płynące tym samym ze sceny treści edukacyjne są bardzo uniwersalne, łatwe w odbiorze i atrakcyjne dla najmłodszych.
A to wszystko w bogatej oprawie muzycznej oraz choreograficznej.
5 grudnia lutego uczniowie klas VIIa i VIb i wraz z opiekunami panią Barbarą Siedlecką, Kariną Juraga-Horosz i Hanną Wasilewską-Weiss udali się na wycieczkę do Warszawy. Celem wizyty w stolicy było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, upamiętniającego jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Młodzież uczestniczyła w lekcji muzealnej pt. „Śladami batalionów „Zośka” i „Parasol”.
Szlak powstańczy dwóch harcerskich batalionów „Zośka” i „Parasol” był pretekstem do tego, by poznali przebieg walk w niektórych dzielnicach Warszawy.
Podczas zajęć dowiedzieli się, czym były i jak działały Szare Szeregi w okresie okupacji oraz Powstania Warszawskiego. Ponadto poznały genezę batalionów „Zośka” i „Parasol”, a także poznały losy wybranych bohaterów tamtych zdarzeń.
Zdobycie wiedzy ułatwiło zastosowanie różnorodnych formuł prowadzenia lekcji, takich jak prezentacja multimedialna, pogadanka i praca w grupach.
W niepowtarzalny sposób zaprojektowana ekspozycja muzealna, którą zwiedzaliśmy, oddziaływała na nas obrazem, światłem i dźwiękiem. Wytyczona trasa przedstawiała chronologię wydarzeń i prowadziła przez poszczególne sale tematyczne.
Zajęcia zakończyły się dyskusją na temat indywidualnych odczuć i emocji związanych z Powstaniem Warszawskim i quizem sprawdzającym wiedzę na temat lekcji.
Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie projekcji fantastycznonaukowego filmu pt. „Czarna pantera”.
Z apachniało piernikami i ciastami w naszej szkole podczas świątecznego charytatywnego kiermaszu ciast.
Było to wyjątkowe wydarzenie, w które zaangażowali się uczniowie, nauczyciele i rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach.
Wśród smakołyków znalazły się różnorodne serniczki, szarlotki, pierniki, babeczki oraz słodkie rogaliki.
Wszyscy chętnie zaglądali do stoisk, gdzie kupowali słodkie przekąski, wspierając szczytny cel.
W ten sposób udało nam się zebrać kwotę 1710 zł i przekazać na zakup generatora prądotwórczego, którego całkowity koszt wyniósł 2100 zł.
Urządzenie trafiło do fundacji "Kresy", aby docelowo zostało dowiezione do Ukrainy i służyło ludności w miejscach gdzie z powodu działań wojennych nie ma prądu.
Chcemy podziękować właścicielowi firmy Market Budowlany „Okoń Orzysz panu Rafałowi Okuniewskiemu, który zrezygnował z całkowitego zarobku oraz firmie STALCO i Państwu A. A. Iwańcom za umożliwienie i pomoc w zorganizowaniu całej transakcji.
Dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce i przyczynili się do organizacji kiermaszu: wolontariuszom – za przygotowanie słodkości i ich sprzedaż, rodzicom - za pomoc w tych działaniach, a także tym, którzy kupili pyszności i zapełnili puszkę.🍪🥧❤️
W dniu 7 grudnia chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w powiatowych zawodach w tenisie stołowym.
Aleksander Krysztofiak i Szymon Kubicki reprezentujący naszą szkołę, rozegrali łącznie 4 mecze z czego tylko jeden przegrali - z drużyną z Koczarg, która wygrała turniej.
Chłopcy stanęli na podium na zajęcie 3 miejsca spośród 6 zespołów.
Gratulacje, świetna robota 💪🏅
6 grudnia to dzień, na który czekają wszystkie dzieci i nic nie powinno go zepsuć. O tym dobrze wie nasz Samorząd Uczniowski, który zorganizował dla dzieci z klas 1-3 zabawy mikołajkowe, które odbywały się w czasie przerw na korytarzu szkolnym oraz słodki poczęstunek. Okazuje się, że nasi najmłodsi bardzo lubią towarzystwo swoich starszych kolegów i chętnie z nimi współpracują.
Niektóre z klas wybrały się na wycieczki, inne brały udział w warsztatach pieczenia i zdobienia pierników, a jeszcze w innych uczniowie wręczali prezenty osobom, które wcześniej wylosowali.
W dniu dzisiejszym oczywiście dominował kolor czerwony. Uczniowie, którzy przyszli ubrani do szkoły w tym kolorze nie byli pytani.
Mikołajki to nie tylko prezenty i luźniejszy dzień w szkole. To także wyjątkowa oprawa, niecodzienny klimat i odrobina magii. W tym dniu nasi uczniowie czują się ważni i są dla siebie życzliwi. Dzięki świętowaniu całą klasą zespół integruje się, a wszyscy na chwilę zapominają o problemach. Mikołajkowy czas to moment radości, uśmiechu, dzielenia się szczęściem z innymi.🎁🎅
N a koniec sezonu lekkoatletycznego zameldowaliśmy się w Centralnym Ośrodku Szkoleniowym w Spale na halowym finale ogólnopolskim lekkoatletyki dla każdego oraz czwartków lekkoatletycznych!
Nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i wywalczyli znakomite miejsca!
Krzysztof Hrehoruk, który już nas przyzwyczaił do medali mistrzostw Polski, ponownie wygrał bieg na 60 m i z rewelacyjnym czasem 8,21 nie dał szans konkurencji. Doczekaliśmy się również medalu na średnim dystansie, w biegu na 600 m z wynikiem 1,46 zwyciężył Tomasz Stasiewicz - ogromne gratulacje dla Tomka to jego pierwszy medal na zawodach najwyższej rangi.
W skoku w dal świetnie spisał się Aleksander Krysztofiak, który uzyskał nowy rekord życiowy 4,48 , co pozwoliło na zajęcie 6 miejsca.
W biegu na 600m dziewcząt U12 , 7 miejsce zajęła Paulina Boryś, natomiast w U13, 18 miejsce Julka Wolska.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, sam udział w zawodach ogólnopolskich to niezwykłe osiągnięcie i przeżycie.
A ndrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
I tak właśnie było też w naszej szkole .
W tym roku zabawę andrzejkową świętowaliśmy przez 2 dni. Członkowie Samorządu Uczniowskiego pod czujnym okiem pani Barbary Siedleckiej, 29 listopada zorganizowali dla całej społeczności szkolnej wróżby andrzejkowe a kilka dni wcześniej dyskotekę andrzejkową.
Uczestnicy kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja losowali wróżby przepowiadające przyszłość. Młodszych kolegów i koleżanki do wspólnych zabaw zachęcały uczennice klasy VIII, które z ogromnym zapałem, pasją i kreatywnością wywiązywały się z przydzielonych zadań.
Niezwykłe, magiczne wróżki przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, wróżyły również ze szklanej kuli, magicznych serc oraz kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii.
Dużym powodzeniem nie tylko wśród uczniów, ale również wśród nauczycieli cieszyły się ciasteczka z wróżbami.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.🧙
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bieniewicach zapraszają wszystkich na spotkanie integracyjne w "Krainie Świątecznej Magii", które odbędzie się w sobotę 10 grudnia w godz. 11.00 - 14.00.
Jakie niespodzianki czekają na nas?
✅Aniołowo - dekoracja figurek gipsowych,
✅Choinkowo - ozdoby z papieru,
✅Kuchnia Mikołaja - zdobienie pierników,
✅Świąteczny tor przeszkód,
✅Wspólne kolędowanie,
✅Licytacja.
S amorząd Uczniowski oraz Koło Wolontariackie w naszej szkole starają się uatrakcyjnić czas pozalekcyjny, nie tylko przez organizowanie akcji integrujących naszą społeczność ale również akcji charytatywnych min. na rzecz dzieci dotkniętych choroba nowotworową.
25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Nasi wolontariusze wykorzystali ten dzień, żeby wywołać uśmiech na twarzach małych pacjentów.
Pod hasłem „Dla chorego maluszka – najlepszy kocyk i poduszka” zorganizowali zbiórkę kocyków i poduszek dla pacjentów Kliniki Onkologii Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, w której murach leczone są dzieci w każdym wieku. To niezwykli wojownicy, którzy każdego dnia podejmują walkę z okropnym przeciwnikiem, jakim jest nowotwór.
Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i wielkim sercom darczyńców udało się zebrać kilkanaście kompletów, które dyrektor szkoły Pan Marek Parafiniuk, opiekun Szkolnego Koła Wolontariackiego Pani Ewelina Wasiota oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Barbara Siedlecka, przekazali do IMiD. Te piękne prezenty już w dniu dzisiejszym trafią do rąk małych pacjentów.
W ten sposób wszyscy biorący udział w akcji chcą dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wnieść w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.
Dziękujemy nauczycielom, dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i udział w akcji, żeby dzieciom z kliniki onkologicznej dać tyle radości i świątecznej atmosfery ile to tylko możliwe, bo jak powiedział Janusz Korczak – „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat."❤️