Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 20.07.2024 01:28:20  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Klasy V w Łowisku
          Majowy powrót do szkoły po nauce zdalnej był wyzwaniem zarówno dla nauczycieli jak i dla uczniów. Ten długi czas izolacji wpłynął na relacje. Klasy V-te chcą być zgranymi klasami - a zgrana klasa nie tworzy się jednak w jeden dzień! Integrujemy się w różnych sytuacjach. Po wycieczce do Kazimierza nad Wisłą udaliśmy się na zajęcia integracyjne do pobliskiego Gospodarstwa Agroturystycznego w Piorunowie.
Zgrana klasa to „bezpieczna baza” do wspólnego przeżywania sukcesów i porażek bez ryzyka ośmieszenia czy wykluczenia. Klasa zżyta ze sobą chętnie podejmuje się realizacji nowych, coraz trudniejszych zadań.
Ponadto uczestnicy zajęć integracyjnych nabywają i rozwijają umiejętności z zakresu asertywności, komunikacji czy rozwiązywania konfliktów.
Dzięki temu kształtuje się u dzieci postawa prospołeczna, za którą idzie poczucie odpowiedzialności za innych i częstsze udzielanie pomocy.
Spotkanie w "Łowisku" wszystkim się podobało a pizza, którą nam zaserwowano bardzo smakowała.
Już myślimy o powtórzeniu spotkania na powitanie nowego roku szkolnego.









Kolorowy zawrót głowy
          Ostatni tydzień nauki w roku szkolnym 2020/21 rozpoczęliśmy na kolorowo! Wiosna i lato to pory roku kiedy świat staje się bardzo kolorowy: drzewa i krzewy zaczynają kwitnąć, a łąki i trawniki pokrywają się kwiatami. Tak też i nasza szkoła przez tydzień była bardzo barwna! Dlaczego? - odpowiedź jest prosta, obchodzono Kolorowy Tydzień.
Każdego dnia, uczniowie przychodzili na lekcje w określonym kolorze ubrań. Byliśmy zaskoczeni tym, jak wiele osób włączyło się do naszej zabawy! Nauczyciele również brali w niej udział! Każdy, kto wszedł do szkoły, z pewnością od razu zauważał, jaki kolor dominuje danego dnia.
Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem.
✅Poniedziałek – kolor zielony „Ziemia naszym domem”.
✅Wtorek – kolor czerwony „Stop wypalaniu traw!”
✅Środa – kolor niebieski „Dbamy o czystą wodę”.
✅Czwartek – kolor żółty „Dzień Słońca!”
✅Piątek – kolor biały ( galowe stroje) „Jak zdrowo żyć”.
Każdego dnia dla tych wszystkich, którzy uczestniczyli w zabawie przygotowane były słodkie niespodzianki zakupione ze środków Rady Rodziców.
Tydzień ten był bardzo ciekawy i miły, dlatego z pewnością postaramy się o to, żeby w naszej szkole częściej miały miejsce takie organizacje! Samorząd ma już nawet kilka pomysłów...
Dziękuje wszystkim za udział w zabawie - Samorząd Uczniowski.









Tajny Agent
          Kultura osobista obejmuje między innymi normy i wzory postępowania oraz zasady określające stosunki międzyludzkie. Celem „Tajnego Agenta” było uświadomienie dzieciom stosowania właściwych zachowań, przypomnienie podstawowych zasad.
Wyróżnieni uczniowie zostali wybrani przez „agentów” w wyniku obserwacji ich zachowań w szkole .
Fundatorem nagród byłą Rada Rodziców przy SP w Bieniewicach, której bardzo gorąco dziękujemy.






Konkurs Miłośników gier planszowych
          Na zaproszenie do udziału w szkolnym konkursie Miłośników gier planszowych odpowiedziało z klas 1-3 piętnaście osób.
Każda gra zgłoszona do udziału w konkursie wykonana była bardzo dokładnie i starannie. Technika wykonania pracy była dowolna. Otrzymaliśmy kolorowe plansze z ciekawymi instrukcjami. Uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością, zdolnościami plastycznymi i wyobraźnią. Gratulujemy i już teraz zapraszamy ponownie do udziału za rok.
Przedstawiamy laureatów konkursu:
✅I miejsce
1. Łucja Pobozil
2. Sara Figiel
3. Jakub Komorowski
✅II miejsce
1. Jan Majchrzyk
2. Lena Zając
3. Maja Głuszczyk
4. Tymek Kamiński
5. Kasia Kowalczyk
6. Zuzia Bluszcz
✅III miejsce
1. Kaja Pietrzak
2. Lena Stachlewska
3. Maja Florczyk
4. Bianca Brzeźnicka
5. Tosia Bluszcz
6. Maks Kitala


Klasy V w Kazimierzu
          Wodząc palcem po mapie Polski oraz zastanawiając się gdzie fajnie byłoby wybrać się na krótką wycieczkę, pomyśleliśmy o Kazimierzu Dolnym.
Jak pomyśleliśmy, tak uczyniliśmy - w dniu 23.06.2021r. klasy V a i Vb wybrały się na wycieczkę do malowniczego Kazimierza Dolnego.
Uczniowie, swoją niezapomnianą przygodę rozpoczęli od podróży w czasie. Dzięki niej dowiedzieli się jak wyglądały początki powstania miasta oraz jakie historyczne wydarzenia związane były z nazwą "Kazimierz Dolny".
Jednym z pierwszych punktów programu wycieczki był Rejs statkiem po Wiśle do Janowca. Płynęliśmy w górę Wisły, obok zamku w Janowcu do Mięćmierza i z powrotem. Dużo radości uczniom sprawiały towarzyszące nam przez cały czas mewy.
Po tej "aktywności" przyszedł czas na pyszny obiad w restauracji "Austeria Kazimierska" - było miło i smacznie.
Następnie dzieci weszły na Górę Trzech Krzyży, z której mogły podziwiać widok na zabytkowe miasto. Oprócz tego, poznały historię trzech drewnianych krzyży, ustawionych na wzniesieniu. Z tego zabytkowego miejsca można było zachwycać się niesamowitą panoramą okolic.
Kolejną atrakcją dla naszych uczniów było zwiedzanie uroczego rynku i słynnych renesansowych kamieniczek. Tam uczniowie nabyli pamiątki dla siebie i swoich bliskich. Wszyscy wracali z drożdżowymi kogutami - jednym z symboli Kazimierza Dolnego. Wcześniej poznały legendę o kogucie z Kazimierza i powód przyjęcia koguta jako symbol tego miasta.
O tym, że wycieczka do Kazimierza Dolnego była bardzo udana, nie trzeba przekonywać jej uczestników - uczniów klas V - a wspomnienia z niej na długo pozostaną w Ich pamięci. Jak się okazuje nawet ogromna ulewa uznana została za atrakcję tego dnia.
Ten piękny dzień, to już wspomnienie, a na pamiątkę pozostały nam zdjęcia, zapraszamy do ich obejrzenia.








Kolejny sukces szkolnej gazetki
          W czerwcu odbyła się XVII edycja powiatowego konkursu „Jak zostać rzetelnym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji”, skierowanego do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Konkurs swym zasięgiem obejmuje nie tylko teren powiatu sochaczewskiego, ale i dwie pobliskie gminy, tj. Kampinos i Błonie - z powiatu warszawskiego zachodniego, stąd też udział w tegorocznej edycji szkoły z Bieniewic, która zgłosiła gazetki szkolne.
Komisja konkursowa oceniła wszystkie prace, na podstawie zebranych punktów wyłoniono zwycięzcę, przyznano miejsca na podium oraz liczne wyróżnienia.
Organizatorzy konkursu, czyli Starostwo Powiatowe w Sochaczewie oraz Szkoła Podstawowa w Budkach Piaseckich - z powodów pandemicznych zmuszeni byli odwołać ubiegłoroczną edycję. Na szczęście, w tym roku szkolnym udało się konkurs pomyślnie ogłosić i przeprowadzić. Wpłynęło sporo prac, które zostały bardzo wysoko ocenione.
Dużo artykułów dotyczyło szkolnej rzeczywistości z pandemią w tle, młodzież pisała o jej cieniach, ale i blaskach. Poruszała też tematy dotyczące codziennej e-rzeczywistości, uzależnień od technologii, hejtu czy realizacji swoich pasji, opisywała też rodzinne historie i ciekawe przygody z życia.
Miło nam poinformować, że w kategorii prace zespołu redakcyjnego szkoły podstawowe:
✅gazetka „Czas na przerwę” Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach zajęła I miejsce ex aequo z gazetką „Widziadełko” Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie.
Jest to kolejny sukces naszego zespołu redakcyjnego i jej opiekuna Pani Edyty Włodarczyk, którym gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Udanych Wakacji - do zobaczenia we wrześniu!
          Udanych Wakacji - do zobaczenia we wrześniu!


Klasy III we Wrocławiu
          W czwartek 17.06. klasy trzecie pojechały na wyczekaną wycieczkę do Wrocławia.
O 7.45 wyruszyliśmy spod szkoły, a o 12.30 zaczęliśmy zwiedzać zabytki Starego Miasta.
Podobało nam się szukanie krasnali. Potem udaliśmy się do Ogrodu Japońskiego, gdzie mogliśmy się ochłodzić w strumykach.
Na koniec zwiedzania tego dnia wjechaliśmy na punkt widokowy w Sky Tower. Widok był niesamowity. Robiliśmy sobie zdjęcia z piękną panoramą Wrocławia.
Następnie pojechaliśmy do hotelu, gdzie zjedliśmy obiadokolację i mieliśmy trochę czasu dla siebie. Następnego dnia pojechaliśmy do Hydropolis, gdzie ze względu na wskazania sanitarne zwiedzanie rozpoczęła część z nas a inni mogli zakupić pamiątki i zorganizowali sobie piknik na trawie.
Podczas zwiedzania wystawy dowiedzieliśmy się wiele o stanach skupienia wody, organizmach żyjących w głębinach i innych ciekawostkach. Można było się tam orzeźwić przebiegając przez deszczową fontannę. Kolejnym punktem zwiedzania było upragnione ZOO. Najpierw poszliśmy do Afrykarium. Widzieliśmy tam jak hipopotamy dostały na obiad świeżo skoszoną trawę. Były tam także rekiny, żółwie i płaszczki.
Po obiedzie i drugiej turze odwiedzin w Hydropolis ruszyliśmy w drogę powrotną. Na długo zapamiętamy tę wycieczkę. Było super!
(autorami notatki są uczniowie klasy trzeciej)







Zakończenie roku szkolnego
          Już w najbliższy piątek, 25 czerwca nastąpi oficjalne zakończenie roku szkolnego 2020/2021.
Niestety i tegoroczne zakończenie będzie miało zdecydowanie inny charakter niż dotychczas. Podczas spotkań z wychowawcami ograniczamy się wyłącznie do rozdania świadectw i nagród. Spotkania odbywać się będą w świetlicy i w salach lekcyjnych według ustalonego harmonogramu:



Wyniki konkursu j.angielskiego
          Z radością zawiadamiamy, że otrzymaliśmy oficjalne wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "Olimpus", w którym siedmiu naszych uczniów zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce i zdobyło tytuł laureata.
Są to następujący uczniowie :
✅Joanna Mrozek - klasa 6b
✅Marek Nowak - klasa 6b
✅Jakub Banasiuk - klasa 6b
✅Adrian Bury - klasa 6c
✅Zuzanna Ziubińska - klasa 7a
✅Oliwia Smykiewicz - klasa 7b
✅Weronika Tyl - klasa 8B
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Przerwy z Zumbą
          Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbywają się zajęcia muzyczno - ruchowe - „Długa przerwa z Zumbą”.
Chętni uczniowie uczestniczą w tych wspólnych wygibasach a przepis na dobrą zabawę jest prosty: rytmiczna muzyka, sportowy strój i dobry nastrój.
Zumba to świetna zabawa, połączenie elementów tańca latynoamerykańskiego i fitness. Nie tylko wspaniale poprawia kondycję, ale przede wszystkim gwarantuje mnóstwo pozytywnej energii Proste kroki i porywająca muzyka zachęcają wszystkich do ruchowej aktywności, a w efekcie do dbania o sylwetkę.
Każda forma ruchu korzystnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale także na nasze samopoczucie, poprawia kondycję i daje poczucie satysfakcji.
Każdy ćwiczy na miarę swoich możliwości, wszyscy świetnie się bawią i integrują. Po długim nauczaniu zdalnym wszystkim przydaje się nieco większa dawka ruchu - stąd duże zainteresowanie tą formą spędzania przerw w szkole.









Strona 53 z 181 << < 50 51 52 53 54 55 56 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.