Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 19.07.2024 23:11:58  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Konkurs plastyczny
          Uwaga! - konkurs portretowy jeszcze trwa.

Do 15 maja wydłużony został termin nadsyłania prac na konkurs portretowy.
Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w konkursie portretowym i dziękują za nadesłane prace.
Zalecane jest aby uczestnicy pracowali w dwuosobowych zespołach (nie jest to warunek konieczny). Zadaniem uczestnika konkursu będzie wykonanie portretu drugiej osoby. Niewskazane jest korzystanie z tradycyjnych narzędzi plastycznych takich jak kredki, farby, flamastry czy ołówki. Czekamy na prace wykonane z użyciem niestandardowych technik i materiałów: gazet, plasteliny, bibuły, papierów kolorowych, sznurków, kleju itp.
Liczymy na pomysłowość! Chcemy aby uczestnicy pokazali niestandardowe podejście do wykonywania portretu oraz, że nie musi on być wiernym odwzorowaniem fizyczności.
Za najlepsze realizacje przewidujemy nagrody !
Prace konkursowe prosimy składać w Muzeum Ziemi Błońskiej do 15 maja 2021 lub przesyłając skan pracy na adres: sekretariat@muzeumblonie.pl . Do pracy prosimy dołączyć podpisany obowiązek informacyjny RODO (jeżeli uczestnik jest niepełnoletni taki obowiązek musi podpisać również rodzic) oraz regulamin konkursu. Na odwrocie pracy lub w wiadomości ze skanem prosimy o umieszczenie imienia i nazwiska uczestnika, adresu mailowego, numeru telefonu. Prosimy też o krótki opis techniki jaką została wykonana praca.

Rodo Portret Konkurs Fotograficzny (pobierz)

Regulamin konkursu portretowego (pobierz)
Desery na poprawę humoru...
          Długie godziny spędzane przed komputerem podczas e-lekcji bywają wyczerpujące, dlatego też, aby pilni uczniowie mieli jak najwięcej siły do nauki, warto przygotować im smaczny i pożywny posiłek.
Na godzinie wychowawczej, uczniowie klasy VIIB, postanowili sami przygotować coś pysznego - dla siebie i dla rodziny.
Przysmaki we włoskim stylu? Czemu nie! - wszyscy zdecydowali, że będzie to tiramisu. Jest to najbardziej znany włoski deser - rzekomo jest naprawdę małe ryzyko, że może się nie udać, nawet przy niewielkich umiejętnościach kulinarnych.
Nie spodziewali się, że tak bardzo polubią robić słodkości dla swoich bliskich. Pysznymi, delikatnymi, lekkimi i puszystymi deserami oczarowali wszystkich domowników.










"Wyprawa robotów" z klasami IA i IIB
          W dniu dzisiejszym - 6 maja - klasa Ia i IIb miały przyjemność uczestniczyć w „Wyprawie robotów”.
W czasie warsztatu zapoznaliśmy się z podstawami programowania robotów, a także zastanawialiśmy się jakie roboty znamy oraz w jaki sposób komunikują się z ludźmi.
Poprzez swobodną zabawę poznaliśmy edukacyjne roboty Photon oraz ich możliwości. Wspólnie zaprogramowaliśmy trasę robota wokół toru przeszkód.
Warsztaty odbyły się przy współpracy z Centralnym Domem Technologii.
CDT to nowy inspirujący punkt na edukacyjnej mapie Warszawy, w którym otwarty umysł, technologia, nauka i biznes przenikają się wzajemnie. To pierwsza w Polsce przestrzeń oferująca interdyscyplinarne zajęcia edukacyjne w metodologii STEAM dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych, a także miejsce, w którym biznes spotyka się z nowymi technologiami.
Zadowoleni uczniowie klasy IA i klasy IIB.














Gotowanie "po niemiecku"
          Gotowanie „po niemiecku” – czy to w ogóle możliwe?
Gotowanie to wielka przyjemność. Wiedzą o tym nie tylko ci, którzy lubią gotować, ale również i ci, którzy rozpoczęli swoją przygodę z gotowaniem.
Udział w takich zajęciach korzystnie wpływa na samopoczucie, dostarcza wiary we własne możliwości, ponadto angażuje intelekt (ćwiczy i relaksuje mózg), zapewnia ruch – przede wszystkim dłoni i palców.
Niekonwencjonalny sposób nauki języka niemieckiego „od kuchni” miał miejsce w klasie Va, kiedy po omówieniu działu "Essen" (Jedzenie), uczniowie przeszli do działań praktycznych przygotowując potrawy.
Wiosna zachęca do przygotowywania sałatek warzywnych i owocowych. Uczniowie stworzyli własne, niepowtarzalne, kolorowe sałatki. Szkoda, że pandemia uniemożliwiła wspólną degustację tych wytwornych i pysznych sałatek. Wszystkie wglądały na bardzo smakowite.
Dzięki realizacji takiej lekcji, uczniowie szybciej i w dużo ciekawszy sposób przyswoili nowy materiał językowy, uwierzyli w siebie i swoje możliwości, mogli zastosować poznane zwroty podczas gotowania i stworzyć swoje „dzieło”.
Podsumowując pracę przy realizacji zadania, można przytoczyć słowa Benjamina Franklina: „Powiedz mi, a zapomnę. Naucz mnie, a może zapamiętam. Zaangażuj mnie, a się nauczę”, które doskonale oddają ideę tego przedsięwzięcia.





Gazetka numer 16
          Drodzy uczniowie i miłośnicy gazetki szkolnej „Czas na przerwę”!
Tuż po weekendzie majowym mamy dla Was prezent w postaci wiosennego numeru gazetki szkolnej.
Dziękujemy Wam, że jesteście naszymi Czytelnikami i mamy nadzieję, że "16" również Was zainteresuje - więc zapraszamy do przeczytania najnowszego numeru gazetki. Miłego czytania!

Poniżej link do wersji elektronicznej ostatniego numeru gazetki.
Gazetka nr 16 (kliknij)


4 maja dniem wolnym
Wiosna wita nas,
na majówkę nadszedł czas,
nad rzeczkę, nad traweczkę,
zrelaksować się troszeczkę....


          Uwaga - majowy weekend!

W związku z ważnymi w historii Polski świętami majowymi:
- 1 maja, sobota (Święto Pracy) w tym dniu świętujemy prawo do pracy i odpoczynku,
- 2 maja, niedziela (Święto Flagi) tego dnia obchodzimy także Światowy Dzień Polonii,
- 3 maja, poniedziałek ( 230. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja),
najbliższy weekend będzie długi.
Dodatkowym dniem wolnym od nauki będzie wtorek 4 maja - do zajęć szkolnych wracamy w środę 5 maja.
Wszystkim nauczycielom, uczniom i pracownikom Szkoły życzymy słonecznego i udanego weekendu majowego!

Zwycięstwo Pauliny

“Im trudniejsze zwycięstwo, tym większa radość z wygranej”.
Pele


          W dniu 25 kwietnia, Paulina Boryś - zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Bieniewiczanka, uczennica naszej szkoły - zadebiutowała na zawodach organizowanych przez Polski Związek Lekkoatletyki.
Na Warszawskiej Lidze Biegowej ustanowiła swój życiowy rekord na dystansie 300m - 51,98. Pozwoliło jej to stanąć na podium za zajęcie 2 miejsca.
Paulina w drodze po medal musiała pokonać wiele zawodniczek z warszawskich klubów.
Niezwykle ucieszyła nas wiadomość o tym wielkim dokonaniu Pauliny.
Jesteśmy z niej dumni i życzymy dalszych sukcesów!


Powrót klas I - III do szkoły
          Od poniedziałku 26.04.2021 r. do 30.04.2021 r. wprowadzamy nauczanie hybrydowe
w klasach I-III. Będzie ono polegało na ograniczeniu ilości klas w szkole – czyli wyznaczone klasy będą kontynuowały nauczanie zdalne, natomiast pozostałe będą uczyły się stacjonarnie.

Świetlica szkolna czynna będzie w godzinach 7.00-17.30. Z zajęć świetlicowych korzystać mogą dzieci uczące się w trybie stacjonarnym.
Zajęcia organizowane w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej organizowane będą stacjonarnie (dla dzieci uczących się w danym tygodniu w szkole) oraz zdalnie (dla dzieci uczących się w danym tygodniu zdalnie).
O szczegółach poinformują specjaliści.
Wyniki konkursu „Jestem Europejczykiem. Dbam o zdrowie”
          Konkurs plastyczny "Jestem Europejczykiem. Dbam o zdrowie"


Miło nam poinformować, że uczennica klasy 2a - Julia Buturla została wyróżniona w konkursie plastycznym „Jestem Europejczykiem. Dbam o zdrowie” zorganizowanym przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, prowadzonym przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.
Celem konkursu było propagowanie zdrowego stylu życia, podniesienie świadomości na temat konieczności dbania o formę zdrowotną i kondycję fizyczną oraz nabycie nowych nawyków dbania o zdrowie.



Szczegółowe informacje dotyczące rozstrzygnięcia konkursu znajdują się na stronie Miasta Stołecznego Warszawy:

Link do aktualności - wyniki konkursu "Jestem Europejczykiem. Dbam o zdrowie"(kliknij)

50.rocznica Dnia Ziemi
"Moja Ziemio ukochana
życzę słońca Ci od rana
czystej wody i powietrza
żebyś była coraz „lepsza”.
Pięknych pól i czystych lasów,
trochę chmurek, śpiewu ptaków,
pięknych kwiatów letnią porą
boś Ty naszą jest podporą."

          To już 50. rocznica! - czego? - obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi. Świętowany jest, by uświadamiać społeczeństwu, jak istotna jest troska o naszą planetę.
Tegoroczne obchody są nieco inne niż w latach ubiegłych. Jak możemy w tych wyjątkowych okolicznościach zadbać o środowisko naturalne?
22 kwietnia 2021 roku (czwartek) upłynie pod hasłem: „Przywróć naszą Ziemię”. Motyw przewodni święta będzie miał szczególne znaczenie w dobie pandemii. Większość akcji mających na celu promowanie ekologicznych postaw musi się przenieść do świata wirtualnego.
Samorząd Uczniowski naszej szkoły jak zawsze nie rezygnuje z obchodów tego święta i apeluje - pamiętajmy, żeby dbać o środowisko wokół siebie (w czasie pandemii koronawirusa powinniśmy szczególnie pamiętać właśnie o tym, by nie wyrzucać maseczek i rękawiczek jednorazowych w miejscach do tego nieprzeznaczonych, podczas zakupów unikać plastikowych opakowań, oszczędzać wodę, segregować śmieci w domu).
A w tym dniu:
✅ Zakładamy bluzki, koszulki i inne części garderoby - tym razem w kolorze zielonym. Tak ubrani uczniowie, w tym dniu nie będą odpytywani na lekcjach.
✅ Podczas wyznaczonych lekcji wspólnie z całą klasą oglądamy prezentację na temat "Dzień Ziemi - dlaczego go obchodzimy?"
✅ Zasadźmy drzewo (krzew, kwiat) - może się uda, byłoby wspaniale.
✅ Zorganizujmy wirtualną wystawę - "Mój strój z okazji Dnia Ziemi" oraz "I ja dbam o naszą Planetę".
Przesłane zdjęcia czy filmiki opublikujemy na szkolnej stronie internetowej i fb.
Wszystkich serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w akcji bo jeśli tak postępujemy - to Ziemię ratujemy! A na ochronie środowiska - nasze zdrowie tylko zyska.
Lektura inspiruje...
          Dzieci z Bullerbyn” to jedna z najpopularniejszych powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Ciepła, pełna przygód i humoru opowieść jest historią znaną kilku pokoleniom czytelników.
Chociaż uczymy się zdalnie, nie przeszkodziło to uczniom klasy 2 b przeczytać i omówić tej lektury.
Dzieci poznały mieszkańców Bullerbyn, maleńkiej szwedzkiej wioski, która liczyła zaledwie trzy zagrody ale jak się okazało wcale nie jest tam nudno. Każdy dzień, z pozoru zwyczajny, staje się świetną przygodą. Można łowić raki, spać w stogu siana, szukać skarbów, założyć spółdzielnię wiśniową oraz przesyłać wiadomości sznurkową pocztą. A najważniejsze, że przyjaciele i rodzina zawsze są blisko.
Przygody głównych bohaterów bardzo podobały się uczniom. Uwieńczeniem tego wszystkiego było wykonanie makiety „W Bullerbyn".
Zainspirowani lekturą, w domowym zaciszu, niekiedy przy niewielkiej pomocy rodziców dzieci wykonały przepiękne prace - oceńcie sami.


Strona 56 z 181 << < 53 54 55 56 57 58 59 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.