Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 19.09.2020 11:02:28  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Program "Aktywna tablica"
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Licznik
Pozostało

do końca wakacji
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...

Inauguracja roku szkolnego 2020/21
          Początek roku szkolnego 2020 - to ważna data w kalendarzu każdego ucznia, zwłaszcza, ze ostatni semestr uczniowie spędzili w domu z powodu nauczania zdalnego.
W 2020 r. wakacje przybrały wyjątkowy charakter. Opóźnione terminy egzaminów oraz odbierania wyników spowodowały, że niektórzy zastanawiali się, czy nowy rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie pierwszego września.
Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa nie miały jednak wpływu na termin rozpoczęcia roku szkolnego 2020/21. Pierwszy dzień rozpoczął się tradycyjnie 1 września tylko w nieco innej formie. Podobnie jak podczas zakończenia roku szkolnego uczniowie spotkali się w wyznaczonych klasach ze swoimi wychowawcami, którzy przekazali im najważniejsze informacje na temat organizacji pracy w szkole w bieżącym roku szkolnym. Nowy rok szkolny będzie odbywał się w szczególnym reżimie sanitarnym. MEN przygotowało wytyczne dla dyrektorów placówek, które mają zapewnić bezpieczeństwo uczniom.
Regularną naukę uczniowie rozpoczną dopiero w środę 2 września. Oznaczało to, że 1 września, uczniowie mogli się jeszcze cieszyć z ostatnich chwil letnich wakacji.
Dzień rozpoczęcia roku szkolnego najbardziej przeżywają pierwszoklasiści i ich rodzice. Każda z klas o wyznaczonej godzinie wraz z wychowawczyniami ( Pani Katarzyna Mielcarz - klasa Ia, Pani Małgorzata Krzyżak - klasa Ib i Pani Magdalena Matela - klasa Ic) zebrała się w sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w tak ważnej uroczystości. Przybyli również zaproszeni Goście - Dyrektor szkoły - Pan Marek Parafiniuk, Wicedyrektor szkoły Pani Mariola Wysińska, Burmistrz Błonia Pan Zenon Reszka oraz Rodzice.
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować szkołę a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Marek Parafiniuk dokonał symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej” i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach.
Dowodem były wręczone dzieciom przez Wicedyrektora szkoły Panią Mariolę Wysińską symbolicznych tarcz szkolnych.
Nie zabrakło okolicznościowych przemówień, podczas których życzono najmłodszym ciekawości świata, satysfakcji ze zdobywania wiedzy oraz radości z każdego dnia.
Dzisiejszy dzień był wyjątkowy zarówno dla uczniów, jak i dla rodziców, którzy nie kryjąc wzruszenia, z dumą podziwiali swoje pociechy. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy pasji i chęci poznawania tego co nowe i nieznane, bo „nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć, świadczy o naszej mądrości” (Władysław Grzeszczyk).
Naszym najmłodszym kolegom i koleżankom życzymy wielu wspaniałych chwil w murach naszej szkoły. Powodzenia!


Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest sobota 19 Września 2020.
Imieniny obchodzą: January, Konstancja, Teodor, Leopold
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.