Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 27.09.2021 22:11:56  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
B&N
Karta rowerowa
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj

Licznik
Pozostało

do wakacji
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...

Akcja "Lato w mieście 2021"
          Była strefa strefa wodnej zabawy, Strachowisko – miejsce, po którym można spacerować w odrobinę upiornym klimacie. Były również gokarty, trampoliny i niewielki małpi gaj, tężnie, dmuchańce, a nawet pociąg, w którym lokomotywą był… „traktor”! Dzieci korzystały z parku linowego i wielu miejsc do odpoczynku (ustronnie położony stół piknikowy, hamak, leżak lub huśtawka). Absolutnie każdy znalazł cos dla siebie i z całą pewnością dzieci nie nudziły się. Dzieci zapoznały się z regulaminem pobytu na terenie Parku Rozrywki.
Z kolei podczas wyjazdu do Błonia - oglądając wystawę stałą pt. „Błonie – miasto na szlaku”, poznaliśmy historię naszego miasta i regionu. Z kolei oglądając wystawę czasową „Zabawki rodem
z PRL” mogły zobaczyć czym i jak bawili się ich dziadkowie i rodzice.
Niezwykle atrakcyjnym okazał się również wyjazd do krainy Frajdalandii! - znajdującej się
w Budach Iłowskich. Podczas pokazu sokolniczego mieliśmy okazję poznać drapieżne ptaki - jak wyglądają, jak się zachowują, jak polują. Zademonstrowali to ich przedstawiciele: sowa płomykówka, puchacz, myszołów, sokół, raróg, jastrząb i orzeł stepowy.
Zwiedzając mini ZOO gdzie toczy się prawdziwe życie zagrodowe poznaliśmy jego mieszkańców: strusie afrykańskie, osiołek, kozy, owce, alpaki, kucyki szetlandzkie, świnka, kurki i króliki.
Znajdując się w strefie dziecięcej nieskrępowanej zabawy składającej się tak naprawdę z kilka zagród: park linowy, leśne miasteczko, a także ogromna piaskownica dzieci bardzo dobrze się bawiły. Wszystkich miłośników lotów i miękkich lądowań z pewnością uradowała możliwość skakania na dmuchańcach. W ten upalny dzień przyjemnie chłodziła nas bryza z kurtyn wodnych.
Wizyta w Sali kinowej Centrum Kultury w Błoniu była okazją do obejrzenia projekcji najnowszych filmów dla dzieci „Luca” oraz "Piotruś Królik 2: Na gigancie", natomiast w Parku Bajka do aktywnego korzystania z przestrzeni parku, z wykorzystaniem każdej formy spędzania wolnego czasu na powietrzu wśród ciekawych form przestrzennych wyplatanych z wikliny w formie zamków, labiryntów czy podwieszanych na gałęziach foteli, a także zestaw zewnętrznych instrumentów muzycznych, krzywych zwierciadeł, itp.
Bawiąc się w takim miejscu dzieci zgodziły się, że „W pandemii i lecie - świeże powietrze jest najlepsze na świecie”.
Do bardzo udanych należał również wyjazd do Dom Pracy Twórczej "Granica". Podczas warsztatów z frotażu, dzieci dekorowały za pomocą liści i farb ekologiczne torby. Była więc okazja wykonać prezent dla mamy, babci a może siostry.
Podzieleni na grupy uczestniczyliśmy również w grach terenowych, które wszystkim bardzo przypadły do gustu. Można było grać w warcaby, piłkarzyki.
Do udanych należał również wyjazd do parku rozrywki "Labirynt pod Warszawą"
w Milanówku, gdzie musiały zmierzyć się z zadaniami odnalezienia w labiryncie wszystkich elementów zagadek. Sama zabawa w labiryncie dostarczyła dużo emocji i wielu wrażeń. W drodze powrotnej była okazja aby zajrzeć do Ogrodów Soriano - gdzie znajdują się rzeźby Juana Soriano - meksykańskiego malarza i rzeźbiarza.
Uczestnicząc w zajęciach na basenie w Błoniu, zaprezentowaliśmy uczniom, alternatywną formę spędzania czasu wolnego, innej od preferowanej przez dzieci i młodzież w postaci wielogodzinnego spędzania czasu przy komputerze.
Wycieczka na basen była świetną zabawą i integracją.
Ćwiczenia i zabawy w wodzie w bezpieczny i przyjazny sposób oswajają z nowym środowiskiem, pozwalają pokonać strach i opór przed wodą. Uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów mogli wykazać się umiejętnością pływania. Zjeżdżalnia, jaccusi i basen - to atrakcje, z których dzieci mieli okazję skorzystać. Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks, świetną zabawą i okazją do integracji. Uczestnicząc w zajęciach dzieci miały nieograniczone możliwości zabawy, kreatywności
i realizowania swoich pomysłów.
Półkolonie były okazją do integrowania się, nabierania pewności siebie, odkrywania swoich nowych możliwości i umiejętności: sportowych, muzycznych ( gry i zabawy ze śpiewem, karaoke), plastycznych, kulinarnych. Przy takiej organizacji spędzania czasu nie sposób było się nudzić.
Dyrekcja szkoły, uczniowie i rodzice składają serdeczne podziękowania:
Urzędowi Miasta i Gminy w Błoniu – za zorganizowanie akcji „Lato w mieście 2021” oraz dowóz dzieci do kina, Parku „Bajka”, kręgielni, basenu w Błoniu,
– Sołtysowi Bieniewic, pani Grażynie Kościńskiej, za dofinansowanie wyjazdu do Milanówka, Podskarbca Szlacheckiego, zakupu nagród,
- Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Błoniu - za umożliwienie dożywiania.

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.