Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 02.12.2023 12:17:51  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
SzukajOstatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...

Szkoły do hymnu
          11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.
W piątek 10 listopada 2023 roku polskie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe przystąpiły do akcji "Szkoła do hymnu".
Podobnie jak w ubiegłych latach wspólne odśpiewanie 4 –zwrotkowego hymnu narodowego o symbolicznej godzinie 11:11, ma się odbyć w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości, w tym roku jest to piątek, 10 listopada.
Warto wspomnieć, że akcja ta została zapoczątkowana w 2018 roku. Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem a do akcji przyłączają się również placówki polonijne z całego świata.
W roku ubiegłym „Mazurek Dąbrowskiego” zaśpiewany został w prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.
Już przed godziną jedenastą zebraliśmy się wszyscy - dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły - w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej.
Dołączyły do nas również dzieci wraz z opiekunami z Publicznego Przedszkola Nr 6 "Iskierka" w Bieniewicach – było nas więc więcej.
Punktualnie o godzinie 11:11 przystąpiliśmy do odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego". Dzieci pamiętały tego dnia o galowym ubiorze i prawidłowej postawie podczas śpiewu. Odświętnego klimatu dodały przypięte do stroju biało-czerwone kotyliony.
Przyznać trzeba, że dla wszystkich obecnych była to wyjątkowo doniosła i wzruszająca chwila. Nie jednej osobie łza zakręciła się w oku.
Udział w tej akcji jest jednym z wielu działań podejmowanych w naszych placówkach, mającym na celu kształtowanie wśród wychowanków postawy patriotycznej oraz poczucia świadomości narodowej.
W drugiej części uroczystości uczniowie klasy VA przedstawili montaż słowno - muzyczny "Tobie Polsko..." upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
Dzięki takiej lekcji patriotyzmu najmłodsze pokolenia miały okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się rodzimą kulturą, historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości.
W dalszej części spotkania wicedyrektor szkoły - p. Mariola Wysińska wręczyła stypendia "Dam Radę", uczniom nominowanym w miesiącu październiku.
Nagrodzeni zostali również zwycięzcy konkursu plastycznego "Wymarzona podróż" zorganizowanego z okazji obchodów w naszej szkole Europejskiego Dnia Języków Obcych.
Wśród laureatów znaleźli się:
🔴Natalia Lipowska z klasy VIIIb i Hubert Lipowski z klasy VIIIa, za zajęcie I miejsca;
🔴Julia Kruk z klasy Vb, za zajęcie II miejsca;
🔴Edyta Krawiecka-Ćwieka z klasy Vb, za zajęcie III miejsca.
Gratulujemy laureatom konkursu plastycznego, laureatom stypendium "Dam radę oraz uczniom klasy Va za przygotowanie wspaniałego programu artystycznego.
Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom - p. Małgorzacie Stępień-Jurzyk, p. Karinie Juraga-Horosz - oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszej uroczystości.
Życzymy radosnego i przyjemnego świętowania 11 listopada!

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.