Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 20.07.2024 09:02:46  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
SzukajOstatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...

Zakończenie klas VIII
          Życie składa się z różnych chwil – radosnych i przyjemnych, z momentów, kiedy odczuwa się porażkę i smutek, ale też zwycięstwo i satysfakcję. Do takich chwil zalicza się również pożegnania, które towarzyszą ludziom od zawsze i są naturalną koleją rzeczy. Pomimo tego nie zawsze potrafimy przejść do tego faktu bez emocji.
W piątek 14 czerwca 2024 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość pożegnania uczniów klas ósmych. Skończył się pewien etap w życiu naszych absolwentów. Muszą, wyruszyć po nowe edukacyjne wyzwania, które czekają ich od kolejnego roku szkolnego, bo każde zakończenie to jednocześnie nowy początek.
W wydarzeniu uczestniczyli: Dyrektor Szkoły Pan Marek Parafiniuk, wicedyrektor Szkoły Pani Mariola Wysińska, Burmistrz Błonia Pan Zenon Reszka, Naczelnik Oświaty, Kultury i Sportu w Błoniu Pani Urszula Tkacz, Nauczyciele, Rodzice oraz Uczniowie – absolwenci szkoły podstawowej, wychowankowie Pani Hanny Wasilewskiej-Weiss i Pani Barbary Siedleckiej.
Tradycyjnie pożegnanie absolwentów rozpoczęło się od poloneza, który został gromko nagrodzony przez zgromadzoną publiczność oraz walca do pięknej muzyki z filmu “Noce i dnie”.
Muzyka, eleganckie stroje uczniów oraz powaga z jaką odnieśli się do tradycji wzruszyły wszystkich: rodziców, wychowawców i bliskich, którzy towarzyszyli im w tej wyjątkowej chwili. Po udanym występie tanecznym przyszła pora na dalszą część akademii, na którą przenieśliśmy się do sali gimnastycznej zamienionej w Dolby Theatre w Los Angeles.
Ważnym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru młodszym kolegom z klasy siódmej i złożenie przez nich przyrzeczenia o godnym reprezentowaniu szkoły.
Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, który w swoim przemówieniu podsumował efekty pracy naszych absolwentów. Wyróżnił uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i w zachowaniu oraz tych, którzy angażowali się w pracę na rzecz społeczności szkolnej.
Kolejnym ważnym ale i niezmiernie miłym akcentem było wręczanie i uhonorowanie przez Burmistrza Błonia i Naczelnika Oświaty Kultury i Sportu w Błoniu nagród absolwentom - nagroda za wyniki w nauce: przyznawana uczniom, którzy uzyskali wzorowe oceny z zachowania oraz średnią ocen 5,2 w klasach VII-VIII oraz nagroda za wybitne osiągnięcia naukowe: przyznawana uczniom, którzy osiągnęli co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania i nauki oraz zdobyli tytuł laureata w konkursach przedmiotowych lub tematycznych na szczeblu wojewódzkim lub w olimpiadach interdyscyplinarnych, przedmiotowych, tematycznych.
Na szczególne uznanie zasłużyła Marta Zaleska z klasy VIIIa, która uzyskała świadectwo ukończenia szkoły z maksymalną średnią ocen 6.0. Nie często zdarzają się tacy fenomenalni uczniowie.
Z rąk Pana Burmistrza Marta otrzymała dwie nagrody – za wyniki w nauce oraz za laureata III miejsca w województwie, w konkursie matematycznym “Mały Pitagoras”. Gratulacje!
Stypendia za wyniki w nauce otrzymali: Emilia Cieślak(5,56), Julia Wolska (5,33), Radosław Pluta (5,33), Adam Szypke (5,28), Mikołaj Krajewski (5,24), Mateusz Bartko (5,22), Zuzanna Glińska (5,22).
Był to piękny sposób na docenienie ich wysiłku i osiągnięć.
Poza wymienionymi wyżej uczniami nagrody ufundowane tym razem przez Radę Rodziców otrzymali uczniowie, którzy kończą szkołę z wyróżnieniem (średnia ocen od 4,75) – Zuzanna Białek, Wiktor Arciszewski, Dawid Banasiuk, Michał Piwko, Wanessa Szypuła, Maciej Zabost, Gabriela Kuś, Wiktor Słoma I Igor Kubala.
Wręczono też pamiątkowe puchary za osiągnięcia sportowe, nagrody za pracę na rzecz gazetki szkolnej “Czas na przerwę “ oraz konkursu j. angielskiego.
Rodzicom uczniów wyróżniającym się w nauce wręczono listy gratulacyjne a podziękowania rodzicom szczególnie zaangażowanym w pracę na rzecz klas i szkoły.
Uroczystość zakończył program artystyczny przygotowany specjalnie na te okazję przez bohaterów dzisiejszej imprezy.
Po pełnej wzruszeń i pożegnań uroczystości przyszła pora na część mniej oficjalną – poczęstunek i dyskotekę prowadzoną przez DJ Jaguara, na której wszyscy bawili się wyśmienicie.
„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna…”
Drodzy Absolwenci - niech te słowa ks. Twardowskiego wiodą Was przez kolejne lata Waszego życia.
Idźcie przed siebie z takim samym zapałem i entuzjazmem, jaki czujecie w sercach, kiedy odbieracie świadectwa. Podsycajcie Waszą młodzieńczą świeżość i ciekawość świata, którą tak łatwo zatracić w codziennym życiu. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Nie cofajcie się, ale i nie zapominajcie o tych, którzy Was ukształtowali.
Powodzenia!!!
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.