Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 26.10.2024 01:58:54  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...

Wizyta klas VIII w Domu Powstańca w Warszawie
          15 i 16 października uczniowie klas VIII, w ramach współpracy z Domem Powstańca w Warszawie, uczestniczyli w spotkaniu z prof. Leszkiem Żukowskim - Żołnierzem Szarych Szeregów i Armii Krajowej, uczestnikiem Powstania Warszawskiego, ps.,,Antek”, więźniem obozów koncentracyjnych Flossenbürg i Dachau, prezesem Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w latach 2013-2020.
Prof. Leszek Żukowski podzielił się z młodzieżą swoimi wspomnieniami z czasu wojny oraz pobytu w obozach. Wspomnieniom towarzyszyła projekcja filmu-wspomnień Profesora.
Dla młodych ludzi była to niekonwencjonalna, wspaniała lekcja historii, etosu Polskiego Państwa Podziemnego, kształtowania postaw.
Pan profesor – mimo sędziwego wieku 95 lat – zaimponował uczniom niesłychaną pamięcią oraz znakomitą kondycją fizyczną. Podczas spotkania mogliśmy przenieść się w czasie do okupowanej i powstańczej Warszawy, której obraz kreślił przed słuchaczami. Spotkanie z panem prof. Żukowskim pozwoliło nam zrozumieć, co naprawdę oznaczają pojęcia „powstanie” i ,,patriotyzm”.
Dla młodzieży były to chwile bezcenne, pełne wzruszeń i refleksji. Jak podkreślają uczniowie, możliwość spotkania z Panem Profesorem to dla nich ogromny zaszczyt i niezwykłe przeżycie.
Spotkania z Powstańcami - naocznymi świadkami - opowiadającymi swoje przeżycia, dają świadectwo bohaterstwa, patriotyzmu i poświęcenia. Uczą kolejne pokolenia o wartościach, które są warte naśladowania. Uwrażliwiają młodzież na temat wojny, krzywdy ludzkiej, ale i dobra, które spotkało ich w tych ważnych czasach.
Śmiało możemy rzec, że była to dla uczniów wyjątkowa lekcja - ,,żywa lekcja historii”, która niewątpliwie jest jednym z ciekawszych sposobów na poznanie dziejów naszego narodu.
Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli listy dla Powstańców, które pisali wcześniej na lekcji języka polskiego pod czujnym okiem Pani Anety Bronisz oraz symboliczny bukiet kwiatów.
Panie Profesorze - serdecznie dziękujemy!🌹🌹🌹




Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.