„…I nowa bije już godzina,
Nowy rok szkolny się zaczyna
Już czeka szkoła i koledzy,
I w książkach zasób nowej wiedzy…”
Jan Brzechwa
Każde rozpoczęcie nowego roku szkolnego jest wyjątkowe, ale tym razem społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach miała szczególny powód do święta. Otóż 3 września, nastąpiło uroczyste oddanie do użytku rozbudowanej części budynku szkolnego.
Zgodnie z ceremoniałem szkoły na początku został wprowadzony sztandar oraz odśpiewano hymn państwowy. Następnie wszystkich zebranych serdecznie powitał dyrektor szkoły p. Marek Parafiniuk.
Podczas inauguracji obecni byli Burmistrz Błonia pan Zenon Reszka, Wiceburmistrz pan Marek Książek, Proboszcz parafii Świętej Trójcy w Błoniu Ks. Tadeusz Gałecki, Naczelnik WOKS w Błoniu pani Beata Waluk, Sekretarz Gminy pan Przemysław Kubicki, Sołtys Bieniewic pani Grażyna Kościńska, przedstawiciele Rady Miejskiej, nauczyciele, rodzice i dzieci.
Dzień ten szczególnie ważny był dla pierwszoklasistów, którzy pasowani byli na uczniów naszej szkoły.
Na zakończenie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie budynku, a tym samym symboliczne otwarcie nowej dobudowanej części szkoły.
Przez cały długi rok trwała rozbudowa, ale dzisiaj szkoła wzbogaciła się o nowe sale, świetlicę. Wszyscy - cała społeczność szkolna czekaliśmy z niecierpliwością na ten moment.
1 września w całym kraju obchodziliśmy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. To najtragiczniejsza w skutkach wojna, jaką poznał świat.
Rokrocznie 1 września wspomina się ofiary II wojny światowej. Oddaje się cześć tym Polakom, którzy stawiali się najeźdźcom. W największych miastach organizowane są obchody ku ich czci. 1 września 1939 roku, nad ranem, Niemcy napadli na Polskę.
Podczas organizowanych z tej okazji uroczystości czcimy pamięć i składamy hołd wszystkim tym, którzy w tej największej z wojen oddali życie w walce o wolną Polskę.
Jak co roku delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystościach organizowanych na cmentarzu parafialnym przy Kościele Świętej Trójcy w Błoniu.
W programie uroczystości miały miejsce: Msza święta z okolicznościową homilią, przemówienie Burmistrza Błonia p. Zenona Reszki, apel poległych i salwa honorowa oraz składanie kwiatów przed Pomnikiem Poległych za Wolność Ojczyzny.
3 września (poniedziałek) w dniu rozpoczęcia roku szkolnego autobus szkolny kursuje:
godz. 8.30 - Bramki
godz. 8.40 - Faszczyce
godz. 10.45 - powrót
Kursy autobusu od 4 września (wtorek):
godz. 7.00 Bramki
godz. 7.10 Faszczyce
godz. 13.30 - kurs odwożący dzieci do domu
godz. 15.40 - kurs odwożący dzieci do domu
godz. 17.25 - kurs odwożący dzieci do domu
NAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 ODBĘDZIE SIĘ 3 WRZEŚNIA 2018R. O GODZ. 9:00.
PO CZĘŚCI OFICJALNEJ ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE UCZNIÓW Z WYCHOWAWCAMI.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DZIECI, MŁODZIEŻ I RODZICÓW.
NIA 29 i 30 SIERPNIA 2018 R. O GODZ. 17:00
ODBĘDĄ SIĘ ORGANIZACYJNE SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW
Z RODZICAMI I DZIEĆMI KLAS PIERWSZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Kolonie letnie to inicjatywa, która ma za zadanie ubarwić dzieciom długi, wakacyjny czas. W akcję angażują się zarówno szkoły, jak i ośrodki sportowe oraz inne placówki organizując różne akcje i formy spędzenia tego czasu. Wszystko po to, żeby dzieci nie poczuły, co to jest nuda.
Może kajaki i piłka nożna? A może trampoliny lub park linowy czy zwiedzanie Międzyzdrojów i kąpiel morska? Nawet najbardziej wybredni znajdą w bogatej ofercie letnich atrakcji coś dla siebie.
Na kolonie zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Bieniewicach w terminie 03.07 – 15.07.2018 roku wyjechało 46 dzieci z klas I – VIII szkoły podstawowej.
Zajęcia odbywały się codziennie zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem. Dzieci przebywały pod troskliwą opieką pań: Jolanty Wiącek, Katarzyny Mielcarz, Magdaleny Kacalińskiej i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
Dyrekcja szkoły, uczniowie i rodzice składają serdeczne podziękowania GKRPA w Błoniu oraz Sołectwu Bieniewice – za dofinansowanie wyjazdu kolonijnego, które pozwoliło uatrakcyjnić dzieciom pobyt na koloniach letnich w Łasku.
W ciekawej ofercie „WAKACJE BEZ NUDY” znalazły się więc:
- zajęcia w wodzie (pływanie, kajakarstwo, rowery wodne, wędkowanie),
- warsztaty profilaktyczne ( zagrożenia wynikające z braku zachowania ostrożności podczas pieszych wycieczek nad jezioro i kąpieli w nich, do lasu, podczas zajęć w terenie, korzystania z Internetu, zażywania używek),
- warsztaty taneczne (nauka podstawowych kroków i figur polki, walca angielskiego, makareny, cha - chy),
- warsztaty ceramiczne (lepienie, zdobienie, malowanie wypalanie),
- warsztaty plastyczne (rysunek 3D, malarstwo, plakat, tatuaże, kolaż),
- warsztaty kulinarne,
- zjeżdżalnia wodna,
- dmuchańce,
- gry terenowe – GPS, Grand Pri, 50 – tka,
- park linowy,
- wycieczki piesze i wycieczka autokarowa do Międzyzdrojów, wycieczka do Mierzęcina – kręgielnia i ogrody japońskie,
- gry zespołowe – piłka nożna, siatkówka plażowa,
- nagrywanie reklam,
- baloniada,
- zajęcia zręcznościowe – mega budowle z mega skrzynek,
- wyjazd do kręgielni,
- robotyka i wiele innych.
Wędrując po okolicy lub uczestnicząc w grach terenowych dzieci miały możliwość poznania pięknej wsi Łasko nad Jeziorem Okrągłym, położonej w otulinie Drawieńskiego Parku Narodowego .
Miłe wspomnienia z pobytu w Stacji Grawitacji. Nie lada gratką jest ogromna ściana wspinaczkowa. Łączy ona w sobie akrobacje, gimnastykę i wspinanie. Istny raj dla fanów wspinaczki.
"Lato w mieście" to inicjatywa, która ma za zadanie ubarwić wakacyjny czas dzieciom, które nigdzie nie wyjechały bądź jeszcze nie wyjechały. W akcję angażują się zarówno szkoły, jak i ośrodki sportowe czy biblioteki. Wszystko po to, żeby dzieciaki nie poczuły, co to jest nuda. Może wspinaczka i piłka nożna? A może wyjazd na trampoliny lub zwiedzanie Kazimierza Dolnego? Nawet najbardziej wybredni znajdą w bogatej ofercie letnich atrakcji coś dla siebie.
W akcji „Lato w mieście 2018” organizowanej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach w terminie 25.06 – 29.06.2018 roku uczestniczyło 45 dzieci z klas I – VI szkoły podstawowej.
Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 13.30 zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem. Dzieci przebywały pod troskliwą opieką pań: Jolanty Wiącek, Barbary Siedleckiej, Katarzyny Mielcarz i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
Z uwagi na trudną sytuację lokalową ( rozbudowa szkoły) w programie znalazły się zajęcia plenerowe i wyjazdy. Przez to dzieci przebywały na świeżym powietrzu i miały kontakt z otaczająca nas przyrodą.
W ciekawej ofercie „WAKACJE BEZ NUDY” znalazły się więc wyjazdy do Warszawy, Kazimierza Dolnego, Ujazdu. Miały miejsce również wyjazdy do kina i parku zabaw.
Podczas wycieczki do Ujazdu – miejscowości znajdującej się na południowy wschód od Łodzi, w Parku Edukacyjno - Rozrywkowym Mikrokosmos, dzieci mogły spotkać niezwykle realistyczne ogromne figury owadów. Było ich kilkadziesiąt, a wykonano je w wielokrotnym powiększeniu, dlatego znacznie przewyższają człowieka. Wśród nich były modliszka, biedronka czy ważka. Ścieżki dydaktyczne były idealnym sposobem na zgłębienie wiedzy, bo prócz owadów są tabliczki z informacjami na temat każdego z nich.
Park ukazał nam niezwykłe bogactwo świata owadów, który normalnie nie jest dla nas widoczny ze względu na niewielkie rozmiary tych zwierząt.
W Mikrokosmosie dzieci zwiedzały również ogród i staw z rzadkimi gatunkami ptactwa wodnego. Ponadto bawiły się na trampolinie, zjeżdżalni, domku na drzewie, basenie z piłeczkami i niezwykłym placu zabaw.
Z kolei podczas wyjazdu do Kazimierza Dolnego - prawdziwa perła, jedno z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce dzieci miały okazję poznać to miasto i jego historię. Dowiedziały się również, że Kazimierz jest też jedną z najbardziej znanych miejscowości turystyczno-wypoczynkowych w kraju i za granicą, o ponad stuletniej tradycji letniska i kolonii artystycznej - posiada ogromną ilość obiektów i miejsc zabytkowych, udostępnianych zwiedzającym (m.in. obiekty sakralne, zabytkowe budynki Muzeum Nadwiślańskiego, synagoga, zespół zamkowy, budownictwo drewniane).
Dużą atrakcją podczas pobytu w Kazimierzu był rejs statkiem po Wiśle do Janowca. Z pokładu statku podziwialiśmy niepowtarzalny krajobraz okolic Kazimierza.
Warto się wybrać po to by delektować się naturą i odkrywać malownicze widoki nad Wisłą okolic Kazimierza.
Niezwykle atrakcyjnym okazał się również wyjazd do „Stacji Grawitacji” w Warszawie i znajdujący się tam Park Trampolin. Znajduje się tam ogromna strefa trampolin, tor przeszkód Ninja, airbag na którym można było skakać w dowolny sposób, boiska do koszykówki z trampolinami. Była to doskonała okazja do zabawy jak również szlifowania nabytych umiejętności.
Niesamowitą frajdę sprawiła dzieciom ścianka wspinaczkowa. Wspinanie jest formą aktywności ruchowej, która w Polsce cieszy się coraz szerszym zainteresowaniem wśród młodzieży, a także osób dorosłych. Powszechnie kojarzone jest z grupą dyscyplin sportu uważanych za ekstremalne.
Dzieci pod okiem doświadczonych instruktorów miały okazję do kształtowania samokontroli i dyscypliny, zaufania do innych oraz przełamywania własnych lęków i zahamowań.
Wizyta w Sali kinowej Centrum Kultury w Błoniu była okazją do obejrzenia projekcji filmu dla dzieci „Bella i Sebastian 3” natomiast w Parku Bajka do aktywnego korzystania z przestrzeni parku, z wykorzystaniem każdej formy spędzania wolnego czasu na powietrzu wśród ciekawych form przestrzennych wyplatanych z wikliny w formie zamków, labiryntów czy podwieszanych na gałęziach foteli, a także zestaw zewnętrznych instrumentów muzycznych, krzywych zwierciadeł, itp.
Bawiąc się w takim miejscu dzieci zgodziły się, że „W lecie - świeże powietrze jest najlepsze na świecie”.
Do bardzo udanych należał również wyjazd do Eldorado w Warszawie. Tam dzieci uczestniczyły w fantastycznej zabawie stwarzającej bajkowy świat Małego Żeglarza, który podróżując po morzach i oceanach zwiedza wiele wspaniałych zakątków i poznaje mnóstwo interesujących ludzi.
Uczestnicząc w zajęciach dzieci miały nieograniczone możliwości zabawy, kreatywności i realizowania swoich pomysłów, a konstrukcja labiryntów, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami, to miejsce które czasami jest żaglowcem Sindbada, a innym razem efektem dziecięcej wyobraźni. Z pewnością wszystkie dzieci spędziły miło czas w pięknej scenerii odzwierciedlającej życie w głębinach morskich.
Półkolonie były okazją do integrowania się, nabierania pewności siebie, odkrywania swoich nowych możliwości i umiejętności: sportowych, muzycznych ( gry i zabawy ze śpiewem, karaoke), plastycznych. Przy takiej organizacji spędzania czasu nie sposób było się nudzić.
Dyrekcja szkoły, uczniowie i rodzice składają serdeczne podziękowania Urzędowi Miasta i Gminy w Błoniu – za zorganizowanie akcji „Lato w mieście 2018” oraz dowóz dzieci do kina i Warszawy, GKRPA w Błoniu – za dofinansowanie wyjazdu do Kazimierza, Sołtysowi Bieniewic, pani Grażynie Kościńskiej za dofinansowanie wyjazdu do Parku Mikrokosmos w Ujeździe k/Łodzi.
22 czerwca – na ten dzień czekaliśmy wszyscy – zakończenie roku szkolnego!
Na sali gimnastycznej, punktualnie o godzinie ósmej, zgromadzili się uczniowie i nauczyciele klas gimnazjalnych o godz. 9.00 uczniowie klas I - III a o godz. 10.30 uczniowie klas IV - VII szkoły podstawowej.
W tym ostatnim dniu nauki w każdej części uroczystości, dyrektor szkoły pan Marek Parafiniuk powitał wszystkich zgromadzonych, gratulując osiągnięć edukacyjnych, sportowych i innych młodzieży naszej szkoły. Następnie, w asyście wychowawców poszczególnych klas wręczył nagrody książkowe, dyplomy oraz świadectwa z wyróżnieniem.
Była to okazja do wyróżnienia najlepszych uczniów, którzy wykazali się nie tylko wiedzą ale również umiejętnościami sportowymi.
Uczniowie klas IV - VII mieli przyjemność odbioru świadectw, dyplomów i nagród z rąk miłych Gości - posłanki na Sejm VIII kadencji - pani Kingi Gajewskiej i Burmistrza Błonia - pana Zenona Reszki.
W końcu nastąpiła długo wyczekiwana przez uczniów chwila – ostatnie przedwakacyjne spotkanie w klasach, by odebrać upragnione świadectwa.
Teraz można planować wakacyjne wojaże! Życzymy wszystkim bezpiecznego i dobrze zaplanowanego wakacyjnego wypoczynku!