Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 30.10.2020 17:07:15  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Program "Aktywna tablica"
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Licznik
Pozostało

do wakacji
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Nauczanie zdalne w szkołach podstawowych
          Od 26 października 2020 r. będą obowiązywały nowe regulacje dotyczące nauczania w szkołach podstawowych w klasach 4-8.

* Od 24 października br. cała Polska staje się strefą czerwoną, a od 26 października do 8 listopada edukacja w szkołach podstawowych w klasach 4-8 oraz szkołach ponadpodstawowych będzie realizowana w trybie zdalnym.

* W godzinach od 8 do 16 dzieci i młodzież do 16. roku życia nie może wychodzić sama ani tym bardziej spotykać się w grupach. Może to robić jedynie pod opieką dorosłego. "Zasada ta nie obowiązuje: kiedy dziecko idzie do szkoły lub wraca z niej do domu, a także w weekendy i dni wolne od nauki".

* Prosimy rodziców i uczniów o zapoznanie się z regulaminem nauki zdalnej w naszej szkole. Będziemy bardzo wdzięczni za przestrzeganie niniejszego regulaminu. Znajomość regulaminu ułatwi nam współpracę i pozwoli uniknąć nieporozumień oraz niekomfortowych sytuacji.

Regulamin pracy zdalnej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach, klasy IV - VIII (kliknij)
Wyjazdy na basen
          W związku ze zmianą dotyczącą korzystania z basenów dla grup zorganizowanych przywraca się wyjazdy naszych uczniów klas II, III, IV i V na basen (wtorki, środy) według wcześniej ustalonego harmonogramu.
Zawieszone wyjazdy na basen
          W czwartek premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych decyzjach rządu w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju. Zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej, siłownie i baseny będą zamknięte do odwołania.
W związku z zaistniałą sytuacją, do odwołania zostają zawieszone wyjazdy na basen (wtorki, środy) uczniów klas II, III, IV i V.
DEN

          Z okazji Dnia Nauczyciela składamy wszystkim nauczycielom
serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu
oraz tego, aby podejmowany trud
był źródłem satysfakcji i społecznego uznania!
Sztafety przełajowe znowu na podium
          9 października uczniowie naszej szkoły ponownie rywalizowali w sztafetowych biegach przełajowych. Jako mistrzowie powiatu Warszawskiego Zachodniego, na szczeblu międzypowiatowym walczyliśmy ze szkołami z Grodziska Mazowieckiego, Żyrardowa, Pruszkowa i Sochaczewa. Zarówno reprezentacja chłopców jak i dziewcząt stanęli na podium tym razem zajmując 3 miejsce.
Składy brązowych medalistów:
chłopcy
1. Maks Szustkowski
2. Igor Kubala
3. Borys Gajek
4. Jakub Nowak
5. Szymon Hrehoruk
6. Maciej Kacperski
7.Jakub Stasiewicz
8. Antek Radziszewski

dziewczęta
1. Oliwia Olczak
2. Marysia Krzycka
3. Paulina Borys
4. Joasia Krzycka
5. Iga Skrzecz
6. Miriam Wachowiak
7. Amalka Jarka
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na sportowej arenie.
Grzybobranie w IA
          Jesień zadomowiła się już na dobre. Coraz więcej śladów jej obecności możemy dostrzec w otaczającym nas świecie.
Uczniowie klasy IA bardzo pilnie obserwują zmiany dokonujące się w przyrodzie. Dary jakie otrzymują w prezencie od Pani Jesieni wykorzystują na zajęciach plastycznych.
Po jarzębinowych sznurach korali przyszedł czas na wielkie grzybobranie więc grzyby królują nie tylko na talerzach ale też w wytworach prac dziecięcych.
Na zajęciach plastycznych uczniowie wykonywali grzybki - proste ale zarazem efektowne. Z korzeni pietruszki i ziemniaków powstały piękne borowiki, kozaki, maślaki a także urocze muchomorki. Są one doskonałą ozdobą jesiennej wystawki przyrodniczej. Po dodaniu szyszek, żołędzi, kasztanów powstał prawdziwy, jesienny kącik przyrodniczy.
Poniżej w galerii zdjęć widzimy efekty pracy małych, sprawnych rączek pierwszoklasistów. Wspaniałe - prawda?

Dzień wolny od zajęć edukacyjnych
          Informujemy, że środa - 14 października (Dzień Edukacji Narodowej) - jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych. W tym dniu nie ma wyjazdu na basen dla klas IV i V.

Spis Rolny - informacja z Wydziału Rolnego
          Szanowni Rodzice - na prośbę Wydziału Rolnego w Błoniu przekazujemy informację dotyczącą Spisu Rolnego 2020.
Wiadomość kierujemy do rodziców będących rolnikami, użytkownikami gospodarstw rolnych lub posiadających w swojej najbliższej rodzinie taką osobę.
Cały czas trwa Powszechny Spis Rolny. Jeśli do tej pory nie wypełnili Państwo formularza spisowego, może zadzwonić do Państwa rachmistrz w celu przeprowadzenia spisu. Rachmistrz może zadzwonić od poniedziałku do soboty w godzinach od 8.00 do 20.00.
Nadal można skorzystać z formularza online dostępnego na stronie https://spisrolny.gov.pl/ – najwygodniejszej formy przekazania danych. Wypełniając ankietę mogą Państwo samodzielnie, bez udziału osób trzecich, przekazać dane o swoim gospodarstwie. Wcześniejsze przygotowanie informacji o np. powierzchni działki, uprawach, nawozach znacznie usprawnia i przyspiesza wypełnianie formularza. Wsparcie i pomoc można uzyskać dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99 w. 1.
Gmina, w której Państwo mieszkacie bierze udział w konkursie dla Gminnych Biur Spisowych w województwie mazowieckim. Nagrodą dla zwycięskiej gminy jest aż 50 zestawów sportowych dla szkół i atrakcyjne zestawy edukacyjne dla przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej. Zasady konkursu są bardzo proste: nagrodę wygrywa gmina z najwyższym odsetkiem rolników spisanych samodzielnie przez Internet. Jeżeli do tej pory nie wypełnili Państwo formularza, nie ma na co czekać. Jego wypełnienie nie zabiera wiele czasu, natomiast z nagród może skorzystać wiele dzieci.
Jeżeli nie prowadzą Państwo gospodarstwa rolnego, ale w rodzinie, sąsiedztwie lub okolicy mają Państwo znajomych rolników, prosimy o przekazanie im informacji o konkursie. Każdy wypełniony formularz zwiększa szansę na wygraną atrakcyjnych nagród dla miejscowych szkół i przedszkoli.
Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020:Informacje o Spisie Rolnym 2020
W biegach przełajowych - niekwestionowani zwycięzcy!
          W dniu 1 października nasza szkoła rozpoczęła sportową rywalizację w nowym roku szkolnym. Na Stadionie Miejskim im. Marszałka J. Piłsudskiego w Błoniu odbyły się sztafetowe biegi przełajowe, które zainaugurowały sportową rywalizację międzyszkolną w roku 2020/2021.
Głównym organizatorem zawodów był Powiat Warszawski Zachodni.
W biegach udział wzięło blisko 150 dzieci z siedmiu szkół.
W sztafetowych biegach przełajowych nie było na nas mocnych i pewnie zwyciężyliśmy zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt - roczniki 2008 i młodsze.
Skład naszych reprezentantów:
w kategorii chłopcy
1. Maks Szustkowski
2. Igor Kubala
3. Borys Gajek
4. Jakub Nowak
5. Szymon Hrehoruk
6. Maciej Kacperski
7.Jakub Stasiewicz

w kategorii dziewczęta
1. Marysia Pietrzak
2. Marysia Krzycka
3. Paulina Borys
4. Joasia Krzycka
5. Iga Skrzecz
6. Miriam Wachowiak
7. Amalka Jarka

Na międzypowiatowe finały 9 października w Kamionie pojadą uczniowie naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Ożarowie Mazowieckim.
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Klasy IA i IB w Drybusie
          Dzisiejszy dzień klasy IA, IB i IC spędziły w "Wesołej zagrodzie". Jest to powstałe w 2010 roku gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Drybus.
Położone wśród pól na skraju lasu zapewnia ciszę, spokój i beztroski odpoczynek. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami, przejazd na koniu, trampoliny, plac zabaw, gry, zabawy integracyjne, konkursy, pieczone kiełbaski, to tylko część atrakcji jakie czekały na dzieci. Jednak największe wrażenie wywarły zwierzęta: małpki, konie, kozy, papugi, perliczki, pawie i wiele innych.
Jako miejsce pierwszej wspólnej wycieczki pierwszaków wybrano to miejsce ponieważ dzieci miały okazję złożyć wizytę zwierzętom z okazji obchodzonego 4 października Światowego Dnia Zwierząt. Jest on nie tylko okazją do docenienia naszych pupili ale również czasem do zastanowienia się nad tym, jaki mamy stosunek do zwierząt, a także jak możemy pomóc instytucjom, które na co dzień walczą o ich prawa i lepsze życie.
Pierwszoklasiści bardzo lubią podróże i zwiedzanie ciekawych miejsc. Mają więc nadzieję, że ich Panie - Kasia, Małgosia i Magda - zabiorą je na kolejne atrakcyjne wycieczki.
Pogoda dopisała, uśmiechy także, więc wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i obiecują, że jeszcze tam powrócą.
Klasy IV w Puszczy Kampinoskiej
          Wakacje już za nami, nowy rok szkolny już się rozpoczął, złota polska jesień już króluje, a październik to wspaniały czas na wycieczki. Już upał nie dokucza, na szlakach robi się luźniej, a barwne kolory jesieni potęgują niezapomniane wrażenia z wyprawy.
Październikowy las kryje w sobie wiele ciekawych zjawisk wartych zaobserwowania.
O tym przekonali się uczniowie klasy IVA i IVB udając się na pierwszą w tym roku szkolnym klasową wycieczkę.
Dolinka Roztoki, którą obrali za cel podróży,znajduje się w sercu Puszczy Kampinoskiej. Przed wejściem do kniei znajduje się polana. Miejsce to od początku urzeka bogatą florą i fauną. Nie ma się tu wrażenia, że to zwyczajny bór, ze zwyczajnym wydeptanym szlakiem. Co kilkanaście metrów umieszczone są tablice informacyjne, które wyjaśniają złożoność ekosystemu i pomagają zrozumieć historię lasu.
Po długim spacerze, na polance tuż obok ścieżki, uczniowie urządzili sobie piknik, rozkoszując się kanapkami zabranymi z domu. Nie wiadomo dlaczego, ale na powietrzu człowiek zawsze robi się bardziej głodny więc prowiant zniknął w piorunującym tempie.
Sama polana jest dość spora, więc z powodzeniem uczestniczyli w grach i zabawach ruchowych.
Czas niestety minął bardzo szybko i trzeba było wracać do domu, ale z pewnością jeszcze nie raz tam powrócą.


Strona 1 z 126 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest piątek 30 Października 2020.
Imieniny obchodzą: Zenobia, Przemysaw, Edmund, Alfons, Augustyna, ukasz, Urban
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.