Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 26.03.2019 16:19:54  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Akademia Przyszłości
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Biblioteka
Pedagog i Psycholog
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Absolwenci szkoły -...
WOŚP po raz 27
          27 . Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste” odbywa się 13 stycznia 2019 roku.
W tym roku gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.
Orkiestrowa gorączka opanowała cały świat. Gramy od Japonii po obie Ameryki. Gramy do końca świata i na całym świecie!
W naszej szkole orkiestra zagrała już w piątek – 11 stycznia. Jak co roku odbyła się aukcja prac plastycznych dzieci. Udało się zebrać 565,61 złotych, które zasilą konto WOŚP.
Dziękujemy Pani Magdzie Kacalińskiej, która od wielu lat dyryguje naszej szkolnej orkiestrze.

Spotkanie autorskie z pisarzem
          18 stycznia klasy I - III szkoły podstawowej uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarzem p. Pawłem Maj.
To było kolejne spotkanie z pisarzem dla dzieci. Pan Paweł Maj - autor „Tosi w Tarapatach” opowiedział uczestnikom spotkania o tym, kiedy, jak i na czym pisze książki.
Dzieci dowiedziały się co skłoniło go do napisania pierwszej. Doradził co zrobić, aby oswoić swoje lęki.
Jak tu nie wpadać w tarapaty, gdy ma się na nazwisko Tarapata?! Tosia jak magnes przyciąga niesamowite stwory i niezwykłe sytuacje. A to ktoś łypie spod łóżka i wciąga pod nie ubranie, a to jakieś widmo kradnie dziadkowi jedzenie... Skąd ten nagły bałagan i świszczący chichot w dziecięcych pokojach? Czy sala zabaw może rzucać czary, a ulica porywać ludzi? Ciągle jakieś tarapaty... Ale spokojnie! Odważna pogromczyni potworów z pomocą sprawdzonych przyjaciół rozwikła każdą zagadkę. Nawet jeśli przedtem przejdzie ją dreszczyk...
Na zakończenie Pan Paweł Maj podpisywał swoją książkę tym wszystkim, którzy byli jej posiadaczami. Sympatycznemu Gościowi, uczniowie wręczyli podziękowanie.
Policz się z cukrzycą
          13 stycznia 2019 r. już po raz 13. odbył się bieg z hasłem „Policz się z cukrzycą" promujący zdrowy styl życia.
Jak co roku w wielu miastach uczestnicy przebiegli dystans 5 km. Za datki zebrane przy rejestracji na bieg zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
Dzięki Biegom WOŚP "Policz się z cukrzycą" organizowanym w latach 2014-2017 zakupiono 43 pompy dla kobiet ciężarnych z cukrzycą!
W naszej gminie organizatorem tegorocznego 4 Błońskiego Biegu "Policz się z cukrzycą" było Centrum Sportu i Rekreacji.
Start i meta zlokalizowane były przy Stadionie Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Błoniu.
Pośród uczestników nie zabrakło reprezentantów naszej szkoły. Pobiegli: Krystian Kaliszkiewicz, Oskar Nowicki, Rafał Lisiecki, Jakub Piwowarski, Maks Szustkowski, Dawid Krajewski, Kacper Dubiel, Jakub Wojciechowski, Maciej Kominek, Bartosz Piwowarski oraz Katarzyna Mielcarz, Iga Mielcarz, Pola Mielcarz, Olgierd Ostrowski, Amelia Ostrowska.
Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i koszulki.

Klasa III na spotkaniu z Zimą
          Kto z nas nie pamięta zimowego szaleństwa na śniegu: zjazdów na sankach, orłów na śniegu czy rzucania śnieżkami?
Pamiętajmy, zima trwa krótko. Wykorzystujemy zatem każdą nadarzającą się okazję, aby umożliwić dzieciom korzystanie z jej uroków. W tym roku Zima daje znać o sobie w każdej części Polski. Do Bieniewic również zawitała Jaśnie Panująca nam obecnie pora roku.
Drugoklasiści nie czekali długo i udali się na szkolne boisko by porzucać się śnieżkami, ulepić bałwany, a raczej bałwanki (trochę śniegu za mało), rysować na śniegu i cieszyć się urokami zimy.
Nie były to warunki takie jakie panują w górach ale zabawa była przednia!

Podziękowanie
Wyjazd na narty
          Obóz narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczął się 3 stycznia 2019 roku, kiedy uśmiechnięci uczestnicy stawili się na zbiórkę, aby wyruszyć pod opieką instruktorów i wychowawców na zimowy odpoczynek.
Najważniejszym punktem pobytu w Bukowinie Tatrzańskiej były zajęcia na stokach narciarskich.
Debiutanci w jeździe na nartach uczestniczyli w nauce podstaw tej dyscypliny sportu.
Pod okiem doświadczonych instruktorów uczniowie szybko zdobyli umiejętności samodzielnego szusowania.
Bardziej doświadczeni narciarze mieli możliwość szlifowania swojej techniki jazdy na trudniejszych trasach. I im przydały się cenne rady instruktorów, którzy wyjaśniali tajniki sposobów wykonywania rozmaitych ewolucji na ośnieżonych stokach. Pobyt w Bukowinie Tatrzańskiej okazał się wspaniałą przygodą, która będzie przez długi czas wspominana przez uczniów.
Spędzili aktywnie czas, wiele się nauczyli, zobaczyli ciekawe miejsca, zintegrowali się w gronie kolegów.
W piątek 11 stycznia po śniadaniu zajęliśmy wygodne miejsca w autokarze i udaliśmy się w powrotną podróż z Bukowiny Tatrzańskiej do domu.
Podczas jazdy podziwialiśmy niezwykłą panoramę zimowych gór. W tym roku wyglądają bajecznie - już Pani Zima o to zadbała.


Dzień otwarty
          8 stycznia 2019r. – Dzień Otwarty dla Rodziców
Tego dnia nauczyciele będą dostępni od godziny 17.00 do godziny 18.00. W przypadku dużego zainteresowania ze strony rodziców nauczyciele będą do godz.19.00.
Zestawienie sal, w których będą dyżurować nauczyciele zostanie wywieszone na drzwiach wejściowych
do szkoły 08 stycznia.
Serdecznie zapraszamy zainteresowanych Rodziców!

Podziękowanie
          W grudniu przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej" Łańcuch dobra", którą zorganizowało Stowarzyszenie Pro Salute w Białymstoku. Dotyczy ona bicia rekordu długości łańcucha choinkowego z papieru. A to wszystko dla dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Stowarzyszenia. Idea bicia rekordu to zadanie symboliczne - ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha.
Ogłoszenie wyniku nastąpi 7 stycznia - do 6 stycznia można jeszcze wesprzeć akcję więc nie zwlekaj.
Mocno wierzymy w to, że akcja się uda!!!
Otrzymaliśmy właśnie podziękowanie od organizatorów.Życzenia świąteczne
Jasełka 2018
          Święta Bożego Narodzenia w tradycji polskiej to czas niezwykły. Najbardziej wyjątkowym dniem jest oczywiście Wigilia.
Tradycją w naszej szkole są Wigilie klasowe organizowane przez poszczególne klasy i wychowawców na ostatnich godzinach wychowawczych w kończącym się roku.
Tego dnia wszyscy akcentują zbliżające się Święta i Wigilię. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie spotykają się w swoich klasach, wspólnie łamiąc się opłatkiem i składając życzenia, kolędując oraz spożywając razem słodkości.
Do tradycji należą również bożonarodzeniowe jasełka.
W tym roku dzieci i młodzież naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie oparte na motywach baśni H.Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Symbolika tej opowieści poruszyła serca wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej.
Bohaterka baśni, umiera z głodu i zimna – tak jest u Andersena, zatroskane, wzruszone tą opowieścią dzieci, proszą jednak baśniopisarza, by zmienił zakończenie i pozwolił im zaprosić dziewczynkę „do siebie” – taki koniec miała inscenizacja pokazana przez uczniów naszej szkoły.
Młodzi aktorzy z klas IC, IIa i IIIb, doskonale odegrali swoje role.Występ dzieci bardzo się wszystkim podobał, mali aktorzy z zapałem wcielali się w grane przez siebie postaci, pięknie prezentowali się w kolorowych strojach. Znakomicie opanowali teksty i z wielkim zaangażowaniem, walcząc z tremą, opowiedzieli nam o krzywdzie dziecka.
Jeśli dodać, że nie ma w literaturze i sztuce bardziej wzruszającego motywu, jak właśnie motyw skrzywdzonego dziecka, a okres świąt Bożego Narodzenia stwarza okazję do mówienia o biednych, opuszczonych i potrzebujących pomocy, z łatwością można wyobrazić sobie, jakie wrażenie wywarło to przedstawienie na zgromadzonej „widowni”.
Od wielu już lat podczas uroczystości bożonarodzeniowej wręczane są uczniom stypendia "Dam radę" oraz nagrody za udział w konkursie plastycznym "Ozdoba bożonarodzeniowa".
Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły pan Marek Parafiniuk złożył życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, rodzicom oraz uczniom.

Paczka dla Seniora 2018r
          21 grudnia podsumowano zbiórkę artykułów na paczkę świąteczną „Paczka dla Seniora 2018r”, której inicjatorem był Samorząd Uczniowski we współpracy z Sołectwem Bieniewice.
Podobnie jak w roku ubiegłym rozpropagowano i przeprowadzono wśród społeczności uczniowskiej, nauczycieli oraz pracowników szkoły zbiórkę artykułów żywnościowych i słodkości, która miała za cel wsparcie seniorów z Bieniewic i okolic.
Każdy sukces takiej akcji wynika z coraz głębszej świadomości uczniów i ich rodzin, które dostrzegają potrzebę wpierania ludzi starszych, zauważają ich problemy i trud dnia codziennego.
Pokrzepiające jest to, że dzieci i młodzież dbają o podtrzymywanie międzypokoleniowych więzi, a za przykładem rodziców oraz nauczycieli pielęgnują szacunek dla osób starszych i uczą się odpowiedzialności za świat, który ich otacza.
Niezwykłe wzruszenie i poczucie dumy wzbudza również zaangażowanie samych wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas i dokładają starań, aby każda akcja charytatywna była przeprowadzona z sercem.
Bardzo Im wszystkim dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego.
Strona 4 z 108 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest wtorek 26 Marca 2019.
Imieniny obchodzą: Larysa, Emanuel, Teodor, Tymoteusz, Dora, Olga
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp_bieniewice
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.