Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 20.09.2020 23:25:06  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Program "Aktywna tablica"
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Licznik
Pozostało

do końca wakacji
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Najlepsze w powiecie
          Pisaliśmy wcześniej, że dnia 27 stycznia nasi uczniowie wygrali eliminacje gminne w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt w kat. młodzież.
Dzisiaj dziewczęca drużyna piłki ręcznej brała udział w eliminacjach powiatowych, które miały miejsce w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Ireny Szewińskiej w Łomiankach. W zawodach uczestniczyło 8 drużyn ze szkół podstawowych powiatu warszawskiego zachodniego.
Nasze dziewczęta idą jak burza. Wygrywając ze wszystkimi drużynami stanęły na podium zdobywając I miejsce i kwalifikacje do eliminacji międzypowiatowych.
Zawodniczka naszej drużyny - Amelia Ostrowska - zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki. Brawo Amelka, brawo dziewczęta!
W skład naszej zwycięskiej drużyny wchodziły: Katarzyna Pniewska, Amelia Ostrowska, Amelia Wojciechowska, Zofia Sitarska, Barbara Czernuszyn, Krystyna Czernuszyn, Julia Krajewska, Oliwia Olczak, Hanna Ksit, Zofia Koceniak oraz Laura Adamska.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uwaga ósmoklasiści
          W ybieram Szkołę

REKRUTACJA - Giełda Zawodów ❗️


👉Czy już wiecie że stołeczne szkoły zawodowe kształcą w 70 zawodach❓

W dniach 11-12 marca 2020 r. w godzinach 9.00-19.00 w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się dwudniowa „Giełda Zawodów”.
Stołeczne technika i szkoły branżowe I stopnia zaprezentują swoją ofertę.
Warto pójść i sprawdzić, a może coś Was zainspiruje?❓

Szczegóły na stronie:
Giełda zawodów
Dni otwarte

Wybór szkół
          W ybieram Szkołę

REKRUTACJA - dni otwarte❗️


➡️Czy wiecie, że kolejne kilkanaście szkół ponadpodstawowych w m.st. Warszawa wyznaczyło daty dni otwartych❓

➡️Sprawdź czy wśród nich są również szkoły, które planujesz wybrać podczas rekrutacji.
Warto wybrać się aby poczuć atmosferę szkoły, porozmawiać z uczniami. Zarezerwuj w swoim kalendarzu te daty. 📲

Sprawdź na stronie:Rekrutacja(kliknij)


"Zima w mieście 2020"
          W akcji „Zima w mieście 2020” organizowanej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach w terminie 10.02 – 21.02.2020 roku uczestniczyło 45 dzieci z klas I – V szkoły podstawowej.
Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 13.30 zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem pod troskliwą opieką pań: Jolanty Wiącek, Barbary Siedleckiej (I tydzień), Bartosza Piwowarskiego (II tydzień), Magdaleny Kacalińskiej i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
W ciekawej ofercie „FERIE BEZ NUDY” znalazły się wyjazdy do Warszawy, Pruszkowa
i Julinka. Miały miejsce również wyjazdy do kina.
Podczas wycieczki do Julinka uczestniczyły w corocznej akcji realizowanego programu Powiatowe Ferie „Zima w lesie”. A tam czekało na dzieci moc atrakcji.
Przejażdżka bryczkami po leśnych duktach sprawiła nam wszystkim wiele przyjemności. Obcowanie z przyrodą, a zwłaszcza z końmi, których w Gościńcu nie brakuje była dla wielu naszych dzieci radosnym przeżyciem. Podziwialiśmy bardzo urokliwe zimowe widoki Puszczy Kampinoskiej.
Przy pomocy instruktorów każdy chętny uczestnik mógł przejechać się na koniu, wspinać się na ściance wspinaczkowej, czy wykonać dzbanek z naturalnej gliny na kole garncarskim.
Rekrutacja na rok szkolny 2020/21
Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach
informuje Rodziców dzieci rozpoczynających naukę
w klasie I szkoły podstawowej w roku szkolnym 2020/2021,
o konieczności zapisu dziecka do szkoły.

Zapisów dokonuje się w sekretariacie szkoły:
poniedziałek - piątek w godz. 7.00 - 14.30.

Uchwały, zarządzenia i załączniki znajdziecie Państwo w zakładce "Rekrutacja do szkoły".
Prosimy bardzo o zapoznanie się z nimi.
Nabór na stanowisko księgowego
          Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach ogłasza nabór na stanowisko urzędnicze głównego księgowego, zatrudnienie od dnia 1 kwietnia 2020 roku w wymiarze 3/4 etatu.

Wymagania, zakres zadań, warunki pracy, dokumenty(kliknij)


Kolejna premiera teatrzyku świetlicowego
„Nie możemy czynić wielkich rzeczy
- tylko małe, za to z wielką miłością”.

Matka Teresa

          Od kilku już lat w naszej szkole działa Teatrzyk świetlicowy prowadzony przez panią Magdalenę Kacalińską.
Na zajęciach uczniowie uczą się: czytać role i interpretować tekst, intonować, modulować głosem, ćwiczą techniki zapamiętywania tekstu. Śpiewają piosenki, tańczą, wcielają się w role bohaterów przedstawień oraz tworzą dekoracje sceniczne.
Baśniowa postać pięknego i uczynnego Kopciuszka fascynuje dzieci i dorosłych od wielu już pokoleń. Stąd też 7 lutego odbyła się premiera bajki pt. „Kopciuszek”. Przedstawienie przygotowane było właśnie przez nasz szkolny teatrzyk świetlicowy.
Swoje umiejętności aktorskie uczniowie zaprezentowali przed dziećmi klas I - V.
Oglądając to przedstawienie dzieci zrozumiały, że dobroć, skromność i pracowitość się opłaca. Nauczyły się wrażliwości na krzywdę ludzką, na konieczność właściwego odnoszenia się do osób bliskich.
Gra młodych aktorów, piękne stroje oraz dekoracje przyciągnęły uwagę dzieci, które z dużym zainteresowaniem oglądały spektakl. Na twarzach młodych widzów widać było uśmiech i zadowolenie. Całe spotkanie zakończyło się gromkimi brawami.
Obsada aktorska: Narrator – Julia Bluszcz i Magda Olszewska, Kopciuszek – Emilia Cieślak, Królewicz – Adrian Mieszkowski, Macocha – Eliza Pokropek, Złośnica – Emma Szumejko, Kapryśnica – Marta Pokraśniewicz, Wróżka – Zosia Redzisz, Strażnik – Paweł Marciniak, Woźnica – Oliwier Marchwiński, Olek Wachowiak, Soliści – Gabrysia Kuś, Franek Mikołajczyk. Scenografia - Alicja Szpuda, Ola Olszewska, Maja Florczak.
Klasy IV w Warszawie
          5 lutego uczniowie klas IV udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej połączonej ze zwiedzaniem muzeum. Temat spotkania to "Symbole Polskiego Państwa Podziemnego".
Podczas lekcji uczniowie utrwalili sobie wiedzę o znaczeniu symboli narodowych, których używanie w okresie okupacji było zakazane. Następnie poznali znaki i terminy związane z Małym Sabotażem oraz walką konspiracyjną, takie jak Kotwica czy Żółw. Po tych zajęciach bez problemu potrafili rozpoznać i omówić symbole stosowane w Powstaniu Warszawskim, czyli biało-czerwoną opaskę, czerwony krzyż oraz lilijkę harcerską. Na ekspozycji muzealnej poszukiwali symboli, a następnie odkrywali ich znaczenie i sposoby użycia.
Po wyjściu z muzeum udaliśmy się do Cinema City na projekcję filmu "Doktor Dolittle". Po obejrzeniu filmu, kiedy poczuliśmy się głodni wstąpiliśmy do barku aby zaspokoić nasz głód. Czas bardzo szybko nam upłynął no i trzeba było wracać do domu. Wszystkim wycieczka bardzo podobała się i już nie mogą doczekać się kolejnej.

Piłka ręczna - kategoria dzieci
          Pisaliśmy wcześniej, że dniu 27 stycznia nasi uczniowie wygrali eliminacje gminne w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt w kat. młodzież.
W piątek 31 stycznia odbyły się eliminacje gminne w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt w kat. dzieci.
W tej kategorii nasze reprezentacje również wygrały eliminacje czego z całego serca im gratulujemy.
Dziewczęta wynikami: 9:0 ze Szkołą Podstawową Nr 2 im. J. Korczaka oraz 14:4 ze Szkołą Podstawową Nr 1 im. M Kopernika.
W skład zwycięskiej drużyny wchodziły:
Katarzyna Pniewska, Amelia Ostrowska, Amelia Wojciechowska, Zofia Sitarska, Barbara Czernuszyn, Krystyna Czernuszyn, Julia Krajewska, Oliwia Olczak oraz Zofia Koceniak.
Drużyna chłopców zwyciężyła 11:3 ze Szkołą Podstawową Nr 2 im. J. Korczaka oraz 5:2 ze Szkołą Podstawową Nr 1 im. M Kopernika.
W skład zwycięskiej drużyny wchodzili:
Łukasz Bartko, Wojciech Godzina, Krzysztof Czajka, Mateusz Nowak, Miłosz Wojciechowski, Maks Szustkowski, Antoni Radziszewski, Wojciech Chojnacki oraz Filip Każmierkiewicz.
Przed naszymi drużynami eliminacje powiatowe - już trzymamy kciuki za wspaniałe wyniki. Powodzenia!Piłka ręczna
          W dniu 27 stycznia odbyły się eliminacje gminne w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt w kat. młodzież. Oczywiście nie zabrakło drużyn reprezentujących naszą szkołę.
Obie drużyny zarówno dziewcząt jaki chłopców wygrały swoje kategorie zajmując najwyższe miejsca na podium.
A co to oznacza? - otóż w dalszych, powiatowych eliminacjach reprezentować będą gminę Błonie.
Skład zwycięskiej drużyny dziewcząt: Malwina Rączkowska, Karolina Olesiejuk, Kinga Olszak, Wiktoria Wojdylak, Jagoda Szulawska, Natalia Głuchowska, Patrycja Kelmer.
Skład drużyny chłopców: Piotr Twaróg, Oliwier Słomiany, Michał Pietrzak, Michał Ferenc, Marcin Korzeniewski, Dawid Franczuk, Kacper Mikołajczyk, Bartek Mordak.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych eliminacjach.


Pływanie
          Pływanie to dyscyplina sportowa oraz forma aktywności fizycznej, która znakomicie wpływa na zdrowie i sylwetkę.
Grupa młodych pływaków z naszej szkoły uczestniczyła w Powiatowych Zawodach w Pływaniu, które odbyły się w Ożarowie Mazowieckim 24 stycznia, klasy starsze (kl. VII i kl.VIII a 28 stycznia - klasy młodsze(kl.IV - VI).
Chociaż nie jest to dyscyplina popularna w naszej szkole jak np piłka nożna, lekkoatletyka czy siatkówka i koszykówka, to miło nam poinformować, że uczeń klasy VA - Jakub Stasiewicz - zdobył brązowy medal w swojej kategorii wiekowej.
Bardzo blisko podium znalazł się uczeń klasy IVA - Radek Pluta - zajmując najbardziej nielubiane przez sportowców IV miejsce.
Brawo chłopcy!
Strona 4 z 125 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest niedziela 20 Września 2020.
Imieniny obchodzą: Filipina, Eustachy, Euzebia, Faustyna, Renata
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.