Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 20.01.2019 04:58:14  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Akademia Przyszłości
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy

Biblioteka
Pedagog i Psycholog
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Absolwenci szkoły -...
Urodziny Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej
          23 i 27 listopada również w szkolnej bibliotece obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.
W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy 1B oraz grupa Krasnali z przedszkola Iskierka.
Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, która opowiadała o pierwszym pluszowym Misiu. Dowiedziały się kto go wymyślił, kiedy powstał i jak miał na imię. Poznały inne Misie – bohaterów książek i filmów dla dzieci. Rozmawiały o tym jak ważne są Misie w życiu każdego dziecka, o tym, że są naszymi wiernymi i mądrymi przyjaciółmi, pomagają w trudnych chwilach i zawsze można się przytulić do ich miękkiego futerka.
Wszyscy świetnie poradzili sobie z misiowymi zagadkami. W labiryncie pomogły misiom odnaleźć miodek i wykazały się spostrzegawczością znajdując różnice na misiowych obrazkach.
Przedszkolaki na zakończenie zajęć wysłuchały fragmentu książki Katarzyny Zychla „Bardzo mała dziewczynka i bardzo duży miś”.
Wszystkie dzieci otrzymały na pożegnanie słodką niespodziankę, oczywiście w kształcie misia i przytulając swoje Misie udały się na dalsze lekcje.

Obchody Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole
          Czy to jutro, czy to dziś każdemu potrzebny jest miś” - pod takim hasłem odbyły się 26 listopada 2018r. w naszej szkole obchody Dnia Pluszowego Misia.
W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły. Na korytarzach zrobiło się kolorowo i „misiowo".
Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Głównym punktem obchodów „misiowego święta” było spotkanie w sali gimnastycznej, która zamieniła się w „Misiową Krainę”.
W klasach uczniowie zapoznawali się z piosenkami, których bohaterem jest miś.
Ze zdziwieniem stwierdzamy, że repertuar „misiowych piosenek” okazał się bardzo bogaty;„Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Kochamy misie”, „Dwa misie”, „Misie szare”, „Pluszowe niedźwiadki”, „Pokochaj pluszowego misia”, „ Ptyś”, „Tulimy misie”, „ Jadą, jadą misie”... i pewnie jeszcze wiele innych. Ale to już następnym razem.
Przypomnijmy, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.
Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić.
Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek.
Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Klasy drugie w Stacji Grawitacji
          21 listopada 2018r. klasy drugie wybrały się na wycieczkę do jednego z najpopularniejszych parków trampolin w Warszawie, jakim bez wątpienia jest Stacja Grawitacja. Uczniom towarzyszyły wychowawczynie: p. Agnieszka Kobusińska i p. Katarzyna Mielcarz.
Trampoliny, ścianka wspinaczkowa, park linowy to wyzwania, które stały przed dziećmi w dniu dzisiejszym. Całe zajęcia rozpoczęły się oczywiście od solidnej rozgrzewki z animatorami.
Po rozruszania każdej partii mięśniowej można było zacząć szaleństwo na trampolinach.
Dzieci swoimi ewolucjami na trampolinach zdawały się przeczyć prawu przyciągania! Salta, zeskoki - to tylko niektóre z wyczynów.
Spróbowały również swoich sił także na dmuchanej poduszce, parku linowym. Mogły zmienić się w wojowników Ninja na torze przeszkód dla najodważniejszych - a tych nie brakowało w naszej grupie.
Po dwóch godzinach beztroskiej zabawy dzieci zmęczone, ale bardzo zadowolone opuściły park trampolin z nadzieją, że jeszcze nie raz przekroczą jego progi.Światowy Dzień Toalet
          Niewiele osób wie, że 19 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Toalet.
Niewiele też jest wynalazków ludzkości, które zasługują na swoje święto tak bardzo jak… toalety.
Historia tego święta rozpoczęła się na początku XXI wieku.W 2013 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło projekt "Urządzenia sanitarne dla wszystkich" i wyznaczyło oficjalnie święto na 19 listopada.
Budowniczym kanalizacji należałoby dziękować, bo to oni w ogromnym stopniu przyczynili się do rozwoju miast i całych regionów oraz do uchronienia tysięcy ludzi przed śmiertelnymi chorobami i przed życiem w warunkach urągających godności.
Niektórym wydaje się śmieszne, takie świętowanie.
Jeśli jednak spojrzymy na sprawę globalnie, widać wyraźnie, że możliwość korzystania z czystej toalety i odprowadzania ścieków poza nasze pole widzenia (i czucia) jest luksusem.
Na świecie więcej osób ma dostęp do telefonu komórkowego niż do sanitariatów. Każdego dnia z powodu chorób będących konsekwencją złych warunków sanitarnych umiera ponad tysiąc dzieci.
Nasza szkoła już wcześniej poczyniła starania aby uczcić ten dzień. Uczniowie przystroili na ten dzień toalety w różnych konwencjach: morskiej, wiosennej itp. Miała miejsce seria lekcji poświęconych czystości i higienie, plakaty i udział w konkursie plastycznym "Wzorowa łazienka."
Jeszcze tylko 10 dni pozostało do końca akcji! Zachęcamy uczniów i dorosłych do mobilizacji w głosowaniu na naszą szkołę w akcji "Wzorowa Łazienka".


Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem
          15 listopada w naszej szkole gościł pisarz i podróżnik Marcin Kozioł, autor książek z serii „Detektywi na kółkach”, współautor serii „Stajnia pod tęczą", którą napisał razem z Katarzyną Dowbor. Jest on także twórcą serii podróżniczej „Wombat Maksymilian”, wyróżnionej nagrodą Magellana dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci roku 2016.
Spotkanie z autorem lektury dla klas 4-6 „Skrzynia Władcy Piorunów” (z serii „Detektywi na kółkach”), było nie tylko okazją do rozmowy o książce, ale też angażującą lekcją multimedialną.
Podczas multimedialnej lekcji, dzieci poznały bohaterów książek z serii „Detektywi na kółkach” – lektury „Skrzynia Władcy Piorunów” oraz „Tajemnicy przeklętej harfy” – Julkę, psa Spajka oraz Toma, a także postać Nikoli Tesli, nazywanego też „Władcą Piorunów”, wynalazcy m.in. taniej energii elektrycznej, którego losy splatają się właśnie z przygodami bohaterów tychże książek.
Pan Marcin wraz z pomocą uczniów przeprowadził eksperyment wykorzystując kulę plazmową Tesli.
Spotkanie z panem Marcinem Koziołem było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i zachętą do sięgnięcia po Jego książki. Każdy uczeń mógł zakupić wybraną książkę i otrzymać dedykację oraz autograf autora.


Dziewczęta górą!!!
          Po udanych eliminacjach gminnych przyszedł czas na eliminacje powiatowe.
15 listopada nasze dziewczęta z klasy III gimnazjum, reprezentowały gminę Błonie w rozgrywkach piłki koszykowej dziewcząt w kategorii wiekowej "Młodzież" na szczeblu powiatowym.
Z ogromną przyjemnością przekazujemy informację, że nasza "złota drużyna" tym razem również nie dała szans żadnej z drużyn biorących udział w zawodach - wszystkie wygrane należały do nich - i stanęła na najwyższym podium zajmując I miejsce.
Przed nimi kolejne rozgrywki na szczeblu międzypowiatowym.
Dziewczęta wystąpiły w tym samym składzie co poprzednio, bo przecież zwycięskich składów się nie zmienia:
Barbara Tachasiuk, Pola Granowska, Natalia Baraniak, Julia Podgórska, Malwina Ciemior, Julia Zając, Ilona Rybińska, Wiktoria Franczuk , Dominika Świtek, Julia Woźniak, Paulina Siniarska.
Tytuł najlepszej zawodniczki przyznano Basi Tachasiuk.
Gratulujemy dziewczętom i ich trenerce p. Barabarze Siedleckiej, życząc sukcesów w dalszych eliminacjach.
Brawo!

Święto Niepodległości w Błoniu
          11 listopada to jeden z najważniejszych dni w kalendarzu. Obchodzimy wtedy Dzień Niepodległości. W 2018 roku 11 listopada to dzień szczególny, bo minęło 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji jak co roku główne uroczystości na terenie gminy odbywały się w Błoniu. Jak zawsze uczestniczyła w nich delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym.
Program uroczystości:
O godz. 11.30 Msza Święta z okolicznościową homilią w intencji
Ojczyzny pod przewodnictwem J.E. bp Piotra Jareckiego w kościele Św. Trójcy w Błoniu
godz. 12.30 Przemarsz na Rynek
- Podniesienie flagi państwowej
- Hymn narodowy w wykonaniu Orkiestry OSP Błonie
- Wystąpienie Burmistrza Błonia Zenona Reszki
- Ceremonia nadania sztandaru Gminie Błonie
- Odsłonięcie i poświęcenie pomnika oraz tablicy pamiątkowej
- Apel Poległych i Salwa Honorowa
- Ceremonia składania kwiatów
- Przeformowanie do defilady
- Uroczyste odprowadzenie pocztów sztandarowych
- Defilada
Po uroczystości wszyscy uczestnicy uroczystości zaproszeni zostali na gorącą grochówkę wojskową oraz na
Koncert patriotyczny „Dla Ciebie, Polsko”, który odbył się w sali widowiskowej Centrum Kultury w Błoniu.


Wieczór Polskiej Pieśni Patriotycznej
          Ostatnim punktem programu, piątkowego świętowania w naszej szkole, 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, był "Wieczór Polskiej Pieśni Patriotycznej".
Na wstępie, dyrektor szkoły p. Marek Parafiniuk bardzo gorąco powitał tych wszystkich, którzy przyjęli nasze zaproszenie i przybyli na ten niezwykły wieczór wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i legionowych.
Tym samym takie świętowanie staje się tradycją w naszej szkole - to już kolejna edycja.
Licznie stawili się przedstawiciele wszystkich pokoleń, w tym szczególnie gorąco oklaskiwane dzieci z scholi, które pięknie prezentowały się podczas śpiewu jak i recytacji.
Wspólny śpiew w hołdzie naszej Matce Ojczyźnie poprowadziły: akompaniując na gitarze p. Anna Ziarno, na elektrycznych organach p. Karina Juraga _ Horosz, narrator p. Edyta Włodarska. Akompaniament wzbogacał goszczący u nas kwartet klarnetowy ze Szkoły Muzycznej w Kaskach.
By ten śpiew płynął gładko, słowa każdej z piosenek pojawiały się na ekranie.
Patriotyczny wydźwięk spotkania podkreślały też okolicznościowe, patriotyczne wiersze, cytaty, złote myśli, fragmenty listów czytane przez młodzież.
Wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni z czasów II Rzeczpospolitej dało mnóstwo radości, wszystkim, którzy w nim uczestniczyli, a tego entuzjazmu, który obserwowaliśmy, ze wzruszeniem, na pewno im nie zabraknie także w przyszłości.
Wszyscy czujemy, taką wewnętrzną potrzebę przekazywania młodym pokoleniom tych pieśni, a jak lepiej to zrobić, jak nie poprzez wspólne ich śpiewanie wraz z młodzieżą i dziećmi.
Chcemy podziękować uczniom Zespołu Szkół Nr 1 im. M. Wańkowicza w Błoniu za obsługę nagłośnienia, p. Krzysztofowi Mordakowi za materiały filmowe z uroczystości.
Do zobaczenia za rok, w pierwszym roku drugiego stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę!Bicie rekordu śpiewania hymnu
          W piątek 9 grudnia 2018 roku, równo o godz. 11.11, polskie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe próbowały pobić "Rekord dla Niepodległej".
To akcja polegająca na jednoczesnym śpiewaniu hymnu polskiego. Włączyły się w nią również polscy uczniowie przebywający za granicą.
Nasza szkoła również przystąpiła do tej akcji.
Już przed godzina jedenastą zebraliśmy się wszyscy w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej.
Dołączyły do nas dzieci z Przedszkola "Iskierka" w Bieniewicach.
W oczekiwaniu na wspólne odśpiewanie hymnu wysłuchaliśmy historii naszego najmłodszego symbolu narodowego.
Punktualnie o godzinie 11:11 przystąpiliśmy do odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego".
Przyznać trzeba, że dla wszystkich obecnych była to wyjątkowo doniosła i wzruszająca chwila. Nie jednej osobie łza zakręciła się w oku.


Konkurs na najładniejszą gazetkę klasową
          Wzwiązku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości z inicjatywy Samorządu Szkolnego przeprowadzony został konkurs GAZETKA KLASOWA - 11 LISTOPADA 1918 R. 100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.
Cele konkursu to:
a)promowanie, rozpowszechnianie i wzmacnianie wśród dzieci i młodzieży wizerunku Polski,
b)rozwijanie u dzieci i młodzieży kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej w odniesieniu do historii Polski w przestrzeni czasowej od 1918 do 2018 roku,
c)zachęcenie nauczycieli i uczniów do czynnego zainteresowania się tematyką,
d)wzmacnianie wspólnoty naszej Małej Ojczyzny – Bieniewic.
Komisja Konkursowa w składzie: p. Magdalena Wachowiak, p. Lidia Bogusiewicz, p. Karina Juraga - Horosz sprawdzając gazetki w klasach brała pod uwagę, wkład pracy w wykonanie gazetki, symbolikę graficzną wydarzenia, hasło gazetki oraz estetykę wykonania.
Po bardzo burzliwej dyskusji i podsumowaniu wszystkich kryteriów pierwsze miejsce przyznano klasie Vb, drugie miejsce klasom VIIa i IIIB gimnazjum natomiast trzecie miejsce klasom IIIb SP i Ia SP.
Przyznane zostały również wyróżnienia klasom Ib SP i IIIa gimnazjum.
Nagrodą za I miejsce jest pizza natomiast za zajęcie II, III miejsca i wyróżnienia są słodycze.
Gratulujemy wszystkim klasom bo dzięki temu korytarze i sale lekcyjne przybrały odświętny wystrój.
Fotogaleria gazetek (wszystkie urzekały swoim wyglądem) ukaże się w późniejszym czasie.


Konkurs najładniejszy plakat
          Pośród wielu inicjatyw programowych szkoły związanych z upamiętnieniem 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się konkurs na plakat promujący to ważne wydarzenie.
Konkurs ma szczególne znaczenie — jest bowiem wypowiedzią artystyczną uczniów na temat jakże przełomowego w naszych dziejach wydarzenia historycznego.
Jest indywidualną emocją każdego z autorów, definiujących poczucie tożsamości narodowej. Jest to także dowód na to, że historia i Ojczyzna to pojęcia dla dzieci i młodzieży bliskie i ważne.
Konkurs promuje ideę patriotyzmu, kształtuje poczucie świadomości narodowej i wzbudza szacunek dla własnego państwa.
Spośród kilkudziesięciu plakatów jury przyznało trzy nagrody i siedem wyróżnień:
I miejsce zajęła Laura Adamska z klasy Vc,
II miejsce Oskar Śmigielski z klasy VIa,
III miejse Witold Skibiński z klasy VIB
.

Wyróżnienia otrzymali:
Alicja Wyszpolska z klasy Vc, Maja Słowińska z klasy VIa, Anna Ryszka z klasy VVB, Wiktoria Krzemińska z klasy VIIIa, Oliwia Bożałek z klasy VIIIa, Julia Majunka z klasy IIIa gimnazjum,Pola Granowska z klasy IIIa gimnazjum.
Podczas szkolnej uroczystości na sali gimnastycznej laureaci konkursu odebrali nagrody wręczane przez dyrektora szkoły p. Marka Parafiniuka oraz wicedyrektora p. Ewę Stolarczyk.
Na wszystkich uczestników konkursu czekały słodkie upominki.
Gratulujemy!

Strona 4 z 105 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest niedziela 20 Stycznia 2019.
Imieniny obchodzą: Fabian, Fabiola, Sebastian, Mia
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp_bieniewice
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.