Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 16.07.2019 13:17:59  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Akademia Przyszłości
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Biblioteka
Pedagog i Psycholog
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Absolwenci szkoły -...
Nagrody za konkurs filmowy
          Komisja Konkursowa ogłosiła wyniki konkursu filmowego "Moja mała ojczyzna" biorąc pod uwagę następujące kryteria:
1) stopień zaangażowania w realizację filmu;
2) zgodność z tematyką konkursu;
3) pomysłowość autora/autorów;
4) oryginalność i kreację filmu;
5) ciekawy sposób ujęcia tematu.
Jury ceniało prace w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród najstarszych uczestników I miejsce zajęła – Dominika Świtek - uczennica klasy IIIB gimnazjum w naszej szkole
W młodszej grupie wiekowej poziom zgłoszonych prac był bardzo wyrównany.
Dla niektórych z nich była to pierwsza próba tworzenia filmu. Jury postanowiło z kl 4-7 wyróżnić 5 osób. Wśród wyróżnionych znalazł sie uczeń klasy VIIA - Paweł Ziarno. Gratulujemy i życzymy zapału i wytrwałości w kolejnych produkcjach filmowych.
Wizyta w siedzibie "Mazowsza"
          Zespół pieśni i Tańca „Mazowsze" to od 60 lat ambasador naszej kultury ludowej. To tu w Karolinie, Mira i Tadeusz Sygietyńscy założyli zespół, który miał na celu promowanie polskich tańców i pieśni, mających swoje korzenie na wsi.
W dniu 2 kwietnia, uczniowie klas IVA, IVB, VA i VB wraz z opiekunami udali się do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze'' w Otrębusach (od 1948r.).
Uczniowie obejrzeli widowisko edukacyjne dla dzieci - "MAGICZNA PODRÓŻ - PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”.
Trójka głównych bohaterów tej fabularnej opowieści: mała dziewczynka Agnieszka, jej starszy brat Tomek oraz tajemniczy konserwator starych ludowych instrumentów muzycznych - Pan Kajetan zabrali nas w pełną niespodzianek i zaskakujących przygód wędrówkę. Wraz z nimi poznaliśmy niezwykłe rzemiosło ludowe (m. in. wycinanki kurpiowskie - leluje, misternie zdobione wysokie palmy wielkanocne, ręcznie malowaną wilamowicką skrzynię posagową), charakterystyczne tańce, stroje, instrumenty ludowe (takie, jak burczybas, diabelskie skrzypce, weselny kozioł wielkopolski), zwyczaje i tradycje. Odwiedziliśmy osiem barwnych i fascynujących miejsc: Mazowsze (Wilanów), Kurpie, Kaszuby, Wielkopolskę (Szamotuły), Śląsk (Wilamowice i Rozbark), Spisz (Jurgów) oraz Lubelszczyznę (Krzczonów).
Ten poznawany barwny świat fascynuje i jednocześnie uczy szacunku dla polskiej tradycji kultury ludowej.
Każdy z odwiedzanych regionów zilustrowany jest przez efektowne tańce regionalne, a prezentowane przez tancerzy kostiumy są prawdziwymi arcydziełami sztuki ludowej.
Poszczególne sceny spektaklu łączone są animacją komputerową, prezentującą z bliska charakterystyczne stroje regionalne wraz z ich haftami i zdobieniami. Animacjom towarzyszą też, w charakterze przewodnika, tematy muzyczne zaczerpnięte z twórczości ludowej odwiedzanych regionów.
Wykonawcami tej niecodziennej formy teatralnej jest Balet i Orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego oraz aktorzy.
Na zakończenie mogliśmy zrobić pamiątkowe zdjęcia z członkami zespołu i kupić pamiątki.
Było wesoło, barwnie, tanecznie, po prostu cudownie - wszystkim się podobało.
Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu
          Kim jes2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia organizacje zajmujące się ludźmi z autyzmem starają się przypominać o tym, że takie osoby żyją wśród nas, chcą przypominać o ich potrzebach, a także o tym, że ich odmienność, związana z autyzmem, to nie wszystko, co można o nich powiedzieć. Są jednymi z nas.
Nasza szkoła również przystąpiła do akcji "Niebiesko dla autyzmu" dlatego uczniowie, nauczyciele założyli ubiory w niebieskawych barwach.
Uczniowie klas I - III szkoły podstawowej pojechali do Błonia aby wspólnie z innymi placówkami oświatowymi uczestniczyć w obchodach Światowego Dnia Autyzmu pod hasłem "Na niebiesko dla autyzmu".
W ramach obchodu na Rynku wysłuchali koncertu i obejrzeli film "Życie animowane" w kinie "Bajka"
Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie
17 zdjęć
14.rocznica śmierci Jana Pawła II
          We wtorek 2 kwietnia przypada 14. rocznica śmierci Patrona naszej szkoły - Jana Pawła II.
W całym kraju obchodzi się kolejną rocznicę śmierci Wielkiego Polaka.
Tradycyjnie o godz. 21.15 na placu Piłsudskiego w Warszawie rozpocznie się tradycyjne czuwanie połączone z refleksją nad nauczaniem papieża. Tegorocznej rocznicy towarzyszy hasło "Odnów oblicze!"
W naszej szkole Samorząd Uczniowski w ramach obchodów tej smutnej rocznicy zorganizował prezentację dotyczącą naszego Patrona. Uczennica klasy III gimnazjum - Basia Tachasiuk przypomniała pewne fakty z życia i pontyfikatu Papieża Polaka -
Papież Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. w wieku 84 lat. Pontyfikat Jana Pawła II trwał 26 lat, 5 miesięcy i 16 dni. Był trzecim co do długości w historii papiestwa – po św. Piotrze i Piusie IX. Na datę liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II wybrano 22 października – rocznicę uroczystej inauguracji pontyfikatu.
Następnie delegacja SU udała się pod pomnik Jana Pawła II w Bieniewicach aby złożyć kwiaty i zapalić znicze.
Akcja strajkowa w szkole
          Szanowni Rodzice!

W naszej szkole odbyło się referendum dotyczące strajku. Wzięło w nim udział 52% pracowników, z których ponad 88% opowiedziało się za przystąpieniem do strajku. W związku z tym nasza placówka od poniedziałku 8 kwietnia 2019 r. przystępuje do akcji strajkowej. Oznaczać to będzie, że część nauczycieli nie podejmie czynności związanych z wykonywaną pracą, pozostali przystąpią do pracy. Zajęcia w naszej szkole będą się odbywać zgodnie z planem, z małymi zmianami, o których na bieżąco będziemy Państwa informować.
Jednocześnie przypominamy, że dni 10, 11, 12 oraz 15, 16, 17 kwietnia 2019 r. zostały ustalone jako dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych – wówczas odbywać się będą egzaminy gimnazjalne i egzaminy ósmoklasisty. W naszej szkole egzaminy odbędą się zgodnie z planem.
W dniach przeznaczonych na przeprowadzenie egzaminów oraz 18 i 19.04.2019 r. w szkolnej świetlicy będzie zapewniona opieka dla uczniów w godzinach: 7.00 - 17.30.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach


Akcja "Opatrunek na ratunek"
          "Nie szukajcie wielkich rzeczy, tylko czyńcie małe rzeczy z wielką miłością” - w myśl słów Matki Teresy z Kalkuty uczniowie nasze szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio w Poznaniu. Celem akcji była pomoc medyczna ubogim krajom. Akcja trwała od 1 do 28 marca i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a jej efekty przerosły najśmielsze oczekiwania.
W misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą paczki z Fundacji to zawsze wielka radość i święto.
Zgłaszają się Ci, których nie stać na lecenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie rany goją się gorzej, a wiele tropikalnych chorób dotyczy również skóry.
W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.
Przyda się więc każdy zebrany bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku).
Dziękujemy wszystkim, którzy przystąpili do tej akcji. Największą nagrodą dla nich jest świadomość, że gdzieś, choćby nawet w najdalszym krańcu świata żyje osoba, której mogli pomóc."Pomóżmy dzieciom z Syrii"
          Projekt pt. "Pomóżmy dzieciom z Syrii" został przeprowadzony w naszej szkole zgodnie z harmonogramem otrzymanym od Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF w ramach pracy Samorządu Uczniowskiego.
Uczniowie naszej szkoły nie są obojętni na los i krzywdę dzieci na całym świecie.
Kiedy dowiedzieli się o akcji charytatywnej natychmiast włączyli się do działania.
Zapoznano uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum z celami projektu, z sytuacją dzieci w Syrii, pokazano jak wojna wpływa na życie dziecka.
Ustalono więc, że zorganizują "Słodką kawiarenkę", gdzie sprzedawane będą ciasta, ciasteczka, babeczki i napoje. Dochód z tej akcji przekazany zostanie na pomoc dzieciom z Syrii.
Wszystkie klasy poprzez przyniesienie słodkich wiktuałów i napojów włączyły się do akcji charytatywnej.
Uczennice klasy VIIb zajęły się przygotowaniem stoiska i sprzedażą słodkości.
Akcja,,Pomóżmy dzieciom z Syrii ” cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci, rodziców i nauczycieli. Chociaż 1 porcja kosztowała symboliczna złotówkę, udało się zgromadzić ponad 600 zł, które zasilą konto Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF.
Dziękujemy tym, którzy przynieśli słodkości, tym którzy zajęli się sprzedażą ( uczennice klasy VIIB - Kinga Podgórska, Kasia Szymańska). Szczególne podziękowania kierujemy do klasy VB, którzy z własnych środków wpłacili kwotę w wysokości 100 zł na ten cel.
Udział w projekcie uświadomił uczniom, że pomaganie jest nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można podarować innym dzieciom szansę na normalne życie. Ponadto kształtuje wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego.

Konkurs pieknego czytania
          27 marca w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie Filia w Błoniu w ramach promowania książki i czytelnictwa oraz krzewienia kultury pięknego słowa po raz trzynasty odbył się Konkurs Pięknego Czytania o zasięgu powiatowym.
Wzięły w nim udział trzy uczennice naszej szkoły wytypowane w eliminacjach szkolnych. Hasłem XIII Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania było "Każda książka drogie dzieci coś mądrego Wam poleci".
Miło nam poinformować, że znalazły się one w gronie laureatów: Zuzanna Ziubińska z kl Va oraz Natalia Szmurło z kl. VIb zajęły II miejsce natomiast Aleksandra Ryszka z kl. IVb otrzymała wyróżnienie.
Wszyscy pięknie czytali wybrane przez siebie fragmenty książek. Nagrodami były dyplomy, książki, gry oraz słodycze, z których wszyscy ogromnie się cieszyli. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy laureatom.Teatrzyk swietlicowy
          Dnia 1 marca Świetlicowy teatrzyk w skład, którego wchodzą uczniowie klas I – IV przygotował i wystawił przedstawienie „Jaś i Małgosia”. W rolę bohaterów wcielili się:
Małgosia – Joanna Mrozek
Jaś – Kajetan Godzina
Baba Jaga – Emma Shumeiko
Macocha – Zofia Redzisz
Ojciec – Paweł Marciniak
Narrator – Lena Adamska
Oprawa muzyczna:
Amelia Bonikowska – flet
Zofia Harpula – skrzypce
Obsługa techniczna - Adrian Mieszkowski.
Przedstawienie bardzo podobało się. Wszyscy zachwyceni byli grą małych aktorów, scenografia i kostiumami.
Spotkanie z pszczelarzem
          Kim jest pszczelarz, czym jest ul, co to pszczela rodzina, jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata, dlaczego powinniśmy o nie dbać, jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli…?
Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań uczniowie klas I - III uzyskali w czasie trwania warsztatów pszczelarskich.
Warsztaty pszczelarskie to wyjątkowa okazja, by w warunkach sali lekcyjnej poczuć klimat prawdziwej pasieki, posłuchać historii bartnictwa i pszczelarstwa, czym jest i w jaki sposób produkuje się miód, a także jakie są jego rodzaje.
Podczas warsztatów uczestnicy poznają rodzaje ulów, ubierają się w ochronny strój pszczelarza, dowiadują się jakimi narzędziami posługują się pszczelarze i jak wygląda praca w pasiece.
W ramach zajęć jest także degustacja różnych rodzajów miodów, by wykazać jakie występują między nimi różnice i podobieństwa.
Warsztaty pszczelarskie
28 zdjęć
Konkurs filmowy
          Somisja Konkursowa ogłosiła wyniki konkursu filmowego "Moja mała ojczyzna" biorąc pod uwagę następujące kryteria:
1) stopień zaangażowania w realizację filmu;
2) zgodność z tematyką konkursu;
3) pomysłowość autora/autorów;
4) oryginalność i kreację filmu;
5) ciekawy sposób ujęcia tematu.
oceniała prace w dwóch kategoriach wiekowych.
Wśród najstarszych uczestników I miejsce zajęła – Dominika Świtek - uczennica klasy IIIB gimnazjum w naszej szkole.
W młodszej grupie wiekowej poziom zgłoszonych prac był bardzo wyrównany. Dla niektórych z nich była to pierwsza próba tworzenia filmu.
Jury postanowiło z kl 4-7 wyróżnić 5 osób. Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń klasy VIIA - Paweł Ziarno.
Gratulujemy i życzymy zapału i wytrwałości w kolejnych produkcjach filmowych.
Wręczenie nagród nastąpi w późniejszym terminie.
348
Liczba odbiorców
34
Aktywność
Strona 4 z 112 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest wtorek 16 Lipca 2019.
Imieniny obchodzą: Eustachy, Maria, Benedykt, Marika, Benita, Mirella
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp_bieniewice
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.