Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 25.10.2020 01:45:36  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Program "Aktywna tablica"
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Licznik
Pozostało

do wakacji
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Kolejna premiera teatrzyku świetlicowego
„Nie możemy czynić wielkich rzeczy
- tylko małe, za to z wielką miłością”.

Matka Teresa

          Od kilku już lat w naszej szkole działa Teatrzyk świetlicowy prowadzony przez panią Magdalenę Kacalińską.
Na zajęciach uczniowie uczą się: czytać role i interpretować tekst, intonować, modulować głosem, ćwiczą techniki zapamiętywania tekstu. Śpiewają piosenki, tańczą, wcielają się w role bohaterów przedstawień oraz tworzą dekoracje sceniczne.
Baśniowa postać pięknego i uczynnego Kopciuszka fascynuje dzieci i dorosłych od wielu już pokoleń. Stąd też 7 lutego odbyła się premiera bajki pt. „Kopciuszek”. Przedstawienie przygotowane było właśnie przez nasz szkolny teatrzyk świetlicowy.
Swoje umiejętności aktorskie uczniowie zaprezentowali przed dziećmi klas I - V.
Oglądając to przedstawienie dzieci zrozumiały, że dobroć, skromność i pracowitość się opłaca. Nauczyły się wrażliwości na krzywdę ludzką, na konieczność właściwego odnoszenia się do osób bliskich.
Gra młodych aktorów, piękne stroje oraz dekoracje przyciągnęły uwagę dzieci, które z dużym zainteresowaniem oglądały spektakl. Na twarzach młodych widzów widać było uśmiech i zadowolenie. Całe spotkanie zakończyło się gromkimi brawami.
Obsada aktorska: Narrator – Julia Bluszcz i Magda Olszewska, Kopciuszek – Emilia Cieślak, Królewicz – Adrian Mieszkowski, Macocha – Eliza Pokropek, Złośnica – Emma Szumejko, Kapryśnica – Marta Pokraśniewicz, Wróżka – Zosia Redzisz, Strażnik – Paweł Marciniak, Woźnica – Oliwier Marchwiński, Olek Wachowiak, Soliści – Gabrysia Kuś, Franek Mikołajczyk. Scenografia - Alicja Szpuda, Ola Olszewska, Maja Florczak.
Klasy IV w Warszawie
          5 lutego uczniowie klas IV udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej połączonej ze zwiedzaniem muzeum. Temat spotkania to "Symbole Polskiego Państwa Podziemnego".
Podczas lekcji uczniowie utrwalili sobie wiedzę o znaczeniu symboli narodowych, których używanie w okresie okupacji było zakazane. Następnie poznali znaki i terminy związane z Małym Sabotażem oraz walką konspiracyjną, takie jak Kotwica czy Żółw. Po tych zajęciach bez problemu potrafili rozpoznać i omówić symbole stosowane w Powstaniu Warszawskim, czyli biało-czerwoną opaskę, czerwony krzyż oraz lilijkę harcerską. Na ekspozycji muzealnej poszukiwali symboli, a następnie odkrywali ich znaczenie i sposoby użycia.
Po wyjściu z muzeum udaliśmy się do Cinema City na projekcję filmu "Doktor Dolittle". Po obejrzeniu filmu, kiedy poczuliśmy się głodni wstąpiliśmy do barku aby zaspokoić nasz głód. Czas bardzo szybko nam upłynął no i trzeba było wracać do domu. Wszystkim wycieczka bardzo podobała się i już nie mogą doczekać się kolejnej.

Piłka ręczna - kategoria dzieci
          Pisaliśmy wcześniej, że dniu 27 stycznia nasi uczniowie wygrali eliminacje gminne w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt w kat. młodzież.
W piątek 31 stycznia odbyły się eliminacje gminne w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt w kat. dzieci.
W tej kategorii nasze reprezentacje również wygrały eliminacje czego z całego serca im gratulujemy.
Dziewczęta wynikami: 9:0 ze Szkołą Podstawową Nr 2 im. J. Korczaka oraz 14:4 ze Szkołą Podstawową Nr 1 im. M Kopernika.
W skład zwycięskiej drużyny wchodziły:
Katarzyna Pniewska, Amelia Ostrowska, Amelia Wojciechowska, Zofia Sitarska, Barbara Czernuszyn, Krystyna Czernuszyn, Julia Krajewska, Oliwia Olczak oraz Zofia Koceniak.
Drużyna chłopców zwyciężyła 11:3 ze Szkołą Podstawową Nr 2 im. J. Korczaka oraz 5:2 ze Szkołą Podstawową Nr 1 im. M Kopernika.
W skład zwycięskiej drużyny wchodzili:
Łukasz Bartko, Wojciech Godzina, Krzysztof Czajka, Mateusz Nowak, Miłosz Wojciechowski, Maks Szustkowski, Antoni Radziszewski, Wojciech Chojnacki oraz Filip Każmierkiewicz.
Przed naszymi drużynami eliminacje powiatowe - już trzymamy kciuki za wspaniałe wyniki. Powodzenia!Piłka ręczna
          W dniu 27 stycznia odbyły się eliminacje gminne w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt w kat. młodzież. Oczywiście nie zabrakło drużyn reprezentujących naszą szkołę.
Obie drużyny zarówno dziewcząt jaki chłopców wygrały swoje kategorie zajmując najwyższe miejsca na podium.
A co to oznacza? - otóż w dalszych, powiatowych eliminacjach reprezentować będą gminę Błonie.
Skład zwycięskiej drużyny dziewcząt: Malwina Rączkowska, Karolina Olesiejuk, Kinga Olszak, Wiktoria Wojdylak, Jagoda Szulawska, Natalia Głuchowska, Patrycja Kelmer.
Skład drużyny chłopców: Piotr Twaróg, Oliwier Słomiany, Michał Pietrzak, Michał Ferenc, Marcin Korzeniewski, Dawid Franczuk, Kacper Mikołajczyk, Bartek Mordak.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych eliminacjach.


Pływanie
          Pływanie to dyscyplina sportowa oraz forma aktywności fizycznej, która znakomicie wpływa na zdrowie i sylwetkę.
Grupa młodych pływaków z naszej szkoły uczestniczyła w Powiatowych Zawodach w Pływaniu, które odbyły się w Ożarowie Mazowieckim 24 stycznia, klasy starsze (kl. VII i kl.VIII a 28 stycznia - klasy młodsze(kl.IV - VI).
Chociaż nie jest to dyscyplina popularna w naszej szkole jak np piłka nożna, lekkoatletyka czy siatkówka i koszykówka, to miło nam poinformować, że uczeń klasy VA - Jakub Stasiewicz - zdobył brązowy medal w swojej kategorii wiekowej.
Bardzo blisko podium znalazł się uczeń klasy IVA - Radek Pluta - zajmując najbardziej nielubiane przez sportowców IV miejsce.
Brawo chłopcy!
Dzieci potrafią ratować
          P ierwsza pomoc przedmedyczna jest niezmiernie istotna.
Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której znajomość technik udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętność szybkiego reagowania uratuje komuś życie. Nie tylko osoby dorosłe, ale również nasze dzieci mogą być świadkami zdarzenia zagrażającego życiu. Ważne jest, aby dziecko wiedziało, jak zachować się w takiej sytuacji.
W naszej szkole odbył się kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy IB, prowadzony przez panów Krystiana Stachlewskiego oraz Michała Kowalewskiego. W czasie spotkania dzieci miały okazję ćwiczyć, m. in.: ćwiczyć układanie osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej, zgłaszanie wypadku, rozpoznawanie pojazdów służb specjalnych. Przypomniane zostały także numery telefonów alarmowych.
Warsztaty dla dzieci w tym wieku pomagają oswoić się z tematem pierwszej pomocy oraz rozwijać w nich od najmłodszych lat poczucie obowiązku niesienia pomocy innym.
Muzeum Hutnictwa
          Uczniowie klasy IIb i IIc odwiedzili Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie.
Podczas zajęć prowadzonych przez mistrza kowalskiego dowiedzieli się, co to jest kuźnia, kim był kowal, czym dokładnie się zajmował..
Uczniowie poznali fascynujący i tajemniczy świat kuźni, ognia oraz rozpalonego do czerwoności żelaza.
Niecodzienne zajęcia były dla dzieci bardzo cennym doświadczeniem oraz okazją do poznania jak żyli i czym zajmowali się ludzie zamieszkujący w starożytności nasze tereny.
Pasowanie na czytelnika
          W tym tygodniu w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelnika biblioteki szkolnej. Biblioteka to miejsce, które powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które będą chętnie odwiedzać. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie organizowane jest co roku przez bibliotekę, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, z prezentacji multimedialnej dowiedzieli się jaka jest droga książki od autora do biblioteki oraz poznali budowę książki.
Odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę, zapoznali się z regulaminem i zasadami wypożyczania oraz księgozbiorem.
Po wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej uczniowie otrzymali zakładki do książek oraz pamiątkowe długopisy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.
Po uroczystej ceremonii, wreszcie przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie lektury szkolnej. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.
Dzień Babci i Dziecka
          Dzień Babci i Dziadka – rodzinne, świeckie święto, obchodzone w Polsce w styczniu w celu uhonorowania dziadków.
Przyjęło się, że w tym dniu wnuki składają życzenia swoim dziadkom, a w przedszkolach, świetlicach i innych instytucjach opiekuńczo-wychowawczych organizowane są spotkania, pokazy artystyczne dzieci i poczęstunek. Tak tez było i u nas.
20.01.2020 r. klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawcami przygotowali dla dziadków pełne muzyki, tańca i magii piękne widowisko "Dziadek do orzechów". Przedstawienie przeniosło babcie i dziadków do świata magii.
Na twarzach zebranej widowni widać było radość, dumę i łzy wzruszenia, kiedy na scenie widzieli wnuki wcielające się w swoje role.
Po przedstawieni na gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta jeszcze raz życzymy mnóstwa zdrowia, uśmiechu i pociechy z wnucząt.
Zebranie w sprawie wyjazdu na narty
          Uwaga!

6 lutego 2020 roku (czwartek) o godz.18.00, w świetlicy szkolnej odbędzie się zebranie rodziców dzieci wyjeżdżających na obóz narciarski, w dniach 1 - 8 marca 2020 roku do Bukowiny Tatrzańskiej.
Bardzo serdecznie zapraszamy.

Konkurs KRUS


          Już po raz kolejny Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, pn. „Bezpiecznie na wsi - Nie ryzykujesz gdy zwierzęta szanujesz".
Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” i ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych.
Aby móc przystąpić do Konkursu należy wykonać pracę plastyczną w formacie A3, w dowolnej technice na temat zapobiegania wypadkom i chorobom związanym z obecnością zwierząt w gospodarstwie rolnym. Na każdym etapie konkursu zgłoszone prace oceniane będą w podziale na dwie kategorie wiekowe (kl. 0-III i IV-VIII), według następujących kryteriów: zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie, oryginalność, pomysłowość w zobrazowaniu przesłania konkursu oraz walory estetyczne pracy.
Szczegółowe zasady organizacji i przebiegu konkursu określa jego regulamin.
Autorzy najciekawszych prac na każdym etapie konkursu zostaną nagrodzeni. Laureaci etapu centralnego otrzymają m.in. sprzęt multimedialny ufundowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a także upominki od współorganizatorów i patronów konkursu.
Zgłoszenie udziału szkoły w Konkursie dokonuje szkoła do dnia 31 stycznia 2020 roku do Placówki Terenowej KRUS Błonie.
Zadaniem Konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, praca płaska o tematyce związanej ze znajomością zwierząt domowych i gospodarskich oraz właściwym opiekaniem się nimi.
Prace składamy do dnia 26 lutego do p. Magdaleny Kacalińskiej lub p. Hanny Wasilewskiej - Weiss.

Zapraszamy do licznego uczestnictwa w konkursie.

Regulamin konkursu do pobrania(kliknij)

Strona 6 z 126 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest niedziela 25 Października 2020.
Imieniny obchodzą: Daria, Wilhelmina, Wilhelm, Inga, Bonifacy, Maurycy, Sambor
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.