Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 24.11.2020 04:42:39  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Program "Aktywna tablica"
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Licznik
Pozostało

do wakacji
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Kraina Świątecznej Magii
          7 grudnia nauczyciele wraz z uczniami zaprosili wszystkich do "Krainy Świątecznej Magii". Wśród Gości nie zabrakło gospodarza Gminy Błonie - Burmistrza Zenona Reszki.
Na stacjach takich jak Aniołkowo, Choinkowo, Bałwankowo czy Mikołajkowo, dzieci wraz z rodzicami tworzyli ozdoby choinkowe, by wkrótce dojechać do Laponii - stacji finałowej znajdującej się w sali gimnastycznej.
Tam można było wyczarowywać piękne wzory podczas dekorowania świątecznych pierników. Zebrani rozpoczęli dekorowanie ciastek przy dźwiękach najpiękniejszych kolęd i piosenek świątecznych i dołożyli wszelkich starań, by ich pierniki prezentowały się jak najpiękniej. Pracowali z zapałem i wytrwałością.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Mamom, które napiekły tak dużo pierniczków, że wystarczyło dla wszystkich.
W sali gimnastycznej tradycyjnie już odbyła się licytacja bombek i ozdób choinkowych (trudno uwierzyć, ąle to już 15 edycja). Cały dochód z licytacji przekazany jest na fundusz stypendialny "Dam Radę", bo warto wspierać tych uczniów, którzy się starają i którym się chce.
W tym roku zebraliśmy 4 828 PLN podczas licytacji, oraz 230 PLN z zakupów dokonanych już po jej zakończeniu, czyli razem nieco ponad 5 tysięcy złotych.
Dzięki szczodrości naszych rodziców, władz lokalnych, przyjaciół fundusz ma zapewnione finansowanie na kolejny rok.
Na najbardziej wytrwałych uczestników spotkania czekała niespodzianka - losowanie nagród.
Szczęściarzy odbierających nagrody cieszył widok cieplutkich kocyków, skarpet, termosów i kubeczków świątecznych.
Bardzo dziękujemy p. Zdzisławowi Sobierajskiemu za przeprowadzenie po raz 15 licytacji bombek choinkowych oraz udostępnienie zdjęć do naszej fotogalerii.
Wszystkim, którzy wspierali naszą akcję serdecznie dziękujemy. Była to niezwykła okazja, aby spotkać się, porozmawiać i poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.


Kuchnia molekularna
          Kuchnia molekularna jest w Polsce młodym zjawiskiem, które dopiero zaczyna się odkrywać przed szerszą publicznością. Jest to kuchnia wykorzystująca wiedzę naukową z zakresu chemii i fizyki do przygotowywania potraw. Celem tych doświadczeń jest uzyskanie możliwie najbardziej czystych smaków często nietypowymi sposobami i niekiedy w bardzo zaskakujących zestawieniach.
5-6 grudnia 2019 roku, uczniów klas I - IV odwiedzili wykwalifikowani kucharze z Akademii Małego Kuchcika, którzy przeprowadzili mnóstwo eksperymentów na bazie ciekłego azotu.
Prowadzone w formie atrakcyjnych, multimedialnych warsztatów zajęcia były okazją do poznania struktury i właściwości substancji, których połączenie pozwala tworzyć bajecznie kolorowe, niecodzienne desery, podobne do tych serwowanych w najmodniejszych restauracjach kuchni molekularnej.
Aktywnie uczestnicząc w doświadczeniach dzieci miały okazję dowiedzieć się co to jest ciekły azot i do czego można go wykorzystać. Ponadto zapoznały się z właściwościami ciekłego azotu, przekonały się czy trudno jest stworzyć chmurę oraz sprawdzały reakcję żywych tkanek roślinnych na szok temperaturowy.
Mogły skosztować w czystej postaci sorbetów owocowych, własnoręcznie zrobić lody oraz zdrowe żelki.
Dodatkowo wykonały dym i pianę. Na zakończenie każdy otrzymał certyfikat Mistrza Kuchni Molekularnej. Było więc naukowo, smacznie i zdrowo!!!!
Melchiorada dla klas VIII
          "Polskie obyczaje" - to temat, który towarzyszył podczas IX edycji Festiwalu Nauki Niepoważnej zorganizowanej przez ZS Nr 1 im. M. Wańkowicza w Błoniu dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych. 5 grudnia uczestniczyły w tym niezwykłym spotkaniu klasy ósme z gminy Błonie, Leszna
. Uczniowie rywalizowali ze sobą w konkursach,quizach w których konkurencje dotyczyły obyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, Prima Aprilis Andrzejki.
Została zaprezentowana duża ilość stanowisk. Każda z sal lekcyjnych zamieniła się w miejsce zabawy. Wszystkie, bez wyjątku prezentowały co innego, w zależności od nauczanego w nich przedmiotu. W tym dniu żaden przedmiot nie był straszny. Nauczyciele w sposób prosty i przyjemny połączyli nauczane przedmioty z super zabawą, dzięki której można było się również wiele nauczyć. Uczestnicy rozgrywek wychodzili z sal z uśmiechem na twarzy, co oznaczało, że miło spędzili tam czas.
Była okazja przypomnieć sobie - dla tych, którzy już tańczyli albo nauczyć się kroków poloneza,- naszego tańca narodowego. Wszyscy bawili się doskonale. Na koniec wręczono nagrody za konkursy i pamiątkowe zdjęcie. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce i wrócili do szkoły z nagrodą w postaci głośników. Gratulacje!!!


Mikołajki w Warszawie - czemu nie!
          Z okazji Mikołajek klasy IVA i IVB pojechały na wycieczkę do Warszawy.
Najpierw w Muzeum Narodowym w Warszawie uczestniczyły w lekcjach muzealnych poświęconych naszemu słynnemu malarzowi Janowi Matejce oraz dowiedziały się o czym opowiadają obrazy. Ogromne wrażenie wywarło na nich największe i najbardziej znane dzieło malarza, "Bitwa pod Grunwaldem".
Pogoda tego dnia dopisywała - było słonecznie. Z przyjemnością uczniowie obejrzeli znajdującą się przed gmachem Muzeum Wojska Polskiego wystawę plenerową, na której znajduje się unikatowa kolekcja uzbrojenia z okresu od XV do XX w. Prezentowana jest artyleria, sprzęt pancerny, morski, samoloty, śmigłowce i broń rakietowa. Wiele z tych zabytków jest unikalnych w skali Polski, a nawet świata.
Następnie udali się do Stacji Grawitacji, gdzie szaleństw nie było końca. Tu nawet spotkały Mikołaja, który obdarował wszystkich słodkim poczęstunkiem. To była moc wrażeń i dobrej zabawy. Takie Mikołajki z pewnością zapamiętają na długi czas!

Spotkanie integracyjne
          Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bieniewicach zapraszają wszystkich na spotkanie integracyjne w "Krainie Świątecznej Magii", które odbędzie się w sobotę 7 grudnia o godz. 15.00.
Podczas spotkania odbędzie się licytacja bombek, z której dochód przeznaczony będzie na stypendium "Dam radę".

Przyjdźmy i dzielmy się magią świąt.Świąteczna zbiórka żywności
          Świąteczna Zbiórka Żywności – ogólnopolska zbiórka żywności organizowana rokrocznie od 1997 roku przez Federację Polskich Banków Żywności na przełomie listopada i grudnia na terenie sklepów.
Jej celem jest zebranie żywności, która zostaje następnie przekazana w okresie przedświątecznym osobom najuboższym przez organizacje współpracujące z polskimi bankami żywności.
W tym roku Zbiórka Żywności trwała dwa dni i odbywała się na terenie sklepów, galerii i centrów handlowych oraz super i hipermarketów. W tym czasie do koszy ustawionych w pobliżu kas lub wyjść ze sklepu zbierana była żywność. Główny nacisk stawiany jest na produkty z długim terminem przydatności do spożycia, jak np. słodycze, cukier, makaron, dżem, konserwy i olej.
Przez 2 dni wolontariusze w całym kraju zbierali żywność dla najbardziej potrzebujących. Rok do roku Polacy pokazują, że mają wielkie serca, dzieląc się tym co mają z osobami, które naszej pomocy potrzebują.
Ta bardzo szlachetna akcja ma na celu również budowanie zwyczaju pomagania i propagowania postaw wolontarystycznych.
Od wielu już lat do akcji dołączają bardzo licznie wolontariusze z naszej szkoły. Nie mogło być inaczej i tym razem. 29 i 30 listopada, 46 wolontariuszy z naszej szkoły, w marketach na terenie Błonia i Leszna zebrało ponad 2,5 tony produktów na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin z Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
Dziękujemy Im za bezinteresowną pomoc, trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi. Jak zawsze życzymy by każdy dobry uczynek, dobre słowo wracało do Nich i dawało Im satysfakcję, ponieważ „w ofiarowaniu siebie najpiękniejsze jest to, że to, co do nas wraca jest zawsze lepsze od tego, co dajemy”.


Dyskoteka Andrzejkowa...
          Andrzejki to ostatnia chwila do zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 28 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.
Tego wieczoru sala gimnastyczna zamieniła się w kolorową, migoczącą światłami salę disco.
Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili.
Nasi uczniowie w pełni wykorzystali tę sposobność i na parkiecie tłumnie bawili się przy dźwiękach muzycznych hitów puszczanych przez DJ Jacka.
Na dyskotece andrzejkowej oczywiście nie zabrakło również wspólnych zabaw. Krółowały m.in.: pociąg - różne jego odmiany, makarena i wiele innych. Wszyscy wspaniale się bawili i mają miłe wspomnienia.
Jak zawsze przeprowadzony został się konkurs na najciekawszy strój a laureatów obdarowano nagrodami.
Na pamiątkę udanego wieczoru uczniowie robili sobie „fotki-psotki” z supergadżetami.
Wytańczeni i zmęczeni uczniowie wrócili do domu z lekkim niedosytem, że wszystko trwało tak krótko…
Po takim udanym balu zapewne z utęsknieniem będą wyczekiwać kolejnego.

Warsztaty wizażu
          Po raz drugi Pani Wioletta Kowalewska odwiedziła nas na lekcji Doradztwa Zawodowego na specjalne zaproszenie klasy 7a.
Spotkanie to zamieniło się w profesjonalne warsztaty wizażu.
W imieniu Uczniów dziękujemy Pani Wioletcie Kowalewskiej za przekazanie wiedzy, ciekawe warsztaty oraz poświęcenie swojego czasu wolnego.

Zawód strażka - klasa VII
          Jeśli chcesz zostać zawodowym strażakiem, możesz skończyć specjalną szkołę dla pracowników straży pożarnej.
Należy również z dobrym wynikiem ukończyć egzamin sprawnościowy obejmujący m.in. biegi i podnoszenie się na drążku. Druga możliwość to zgłoszenie się do Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości, w której mieszkasz. Sprawność fizyczna bardzo się w takiej pracy przydaje, więc musisz być w dobrej kondycji.
Tym razem na zajęciach z Doradztwa Zawodowego mieliśmy przyjemność gościć absolwentów naszej szkoły, którzy odwiedzili nas jako przedstawicie Ochotniczej Straży Pożarnej.
Strażacy to ludzie wykonujący zawód niebezpieczny, zasługujący na ogromny szacunek.
W zależności od sytuacji strażacy zajmują się różnymi zadaniami. Pomogą ugasić pożar i zwalczyć skutki ognia. Nie tylko pomaga zdjąć kota z drzewa, gdy ktoś utknie gdzieś podczas wypadku samochodowego uwolnią go. Zanim przyjedzie pogotowie udzielą pomocy przedlekarskiej.
Strażak musi liczyć się z tym, że dźwięk syreny i wiadomość SMS z informacją o alarmie będzie wzywać go w najmniej oczekiwanych momentach.
Praca ta wiąże się z niemałą odpowiedzialnością i dyspozycyjnością. Dziękujemy przedstawicielom Ochotniczej Straży Pożarnej za poświęcony nam czas bardzo to doceniamy !!!.


Akcja charytatywna
          Wiecie, jak to jest stracić dom? Obyście nigdy nie znaleźli się w takiej sytuacji.
Jeszcze wszyscy pamiętamy informację o tym, że w czasie pożaru dzieci z Badowa Górnego straciły swój Rodzinny Dom Dziecka, który miał być dla nich bezpieczną przystanią.
Ogień strawił cały budynek. W trakcie pożaru w domu przebywało 12 dzieci. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Dom nie nadaje się do zamieszkania.
Natychmiast ludzie dobrej woli przystąpili do akcji charytatywnej, mającej na celu niesienie pomocy dla pogorzelców. Zbierane były pieniądze, dary rzeczowe nie tylko z Polski, ale i zagranicy.
Przystępując do zbiórki kosmetyków dla dzieci, przyborów szkolnych, artykułów higienicznych, nasze szkolne środowisko po raz kolejny udowodniło, że potrafi pomagać ludziom potrzebującym pomocy. Nie jesteśmy obojętni… Znieczulica ogarniająca świat odziera nas z dobra, które jest jednym z wyznaczników człowieczeństwa.
Po raz już kolejny raz pokazaliśmy, że nadal jesteśmy czuli na krzywdę, szczególnie tych najmniejszych, najbardziej bezbronnych. Daliśmy przykład, że czyniąc coś dobrego, wywołując uśmiech na twarzy dziecka, wspólnie potrafimy czynić świat piękniejszym i lepszym.
Zebrane dary w naszej szkole przedstawiciele SU zawieźli do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żyrardowie, która przekaże je dzieciom z RDD w Badowie.
Dziękujemy również Rodzicom, którzy zawsze rozumieją i wspierają nasze akcje dobroczynne.
Instytut Goethego - kolejny raz
          W dniach 7.11. i 14.11. 2019 klasy VIa i VIb pojechały w ramach projektu Deutsch Plus na wycieczkę do Instytutu Goethego, który do końca grudnia udostępnia instalację wirtualną, związaną z opowiadaniem pt.”Przemiana”Franza Kafki.
Główny bohater opowiadania, Gregor Samsa budzi się pewnego dnia jako karaluch rozmiarów człowieka.
Dzięki wirtualnej rzeczywistości każdy z nas przeniósł się do pokoju bohatera opowiadania Kafki oraz stał się karaluchem na pięć minut. W pokoju było nawet lustro, w którym widzieliśmy siebie jako insekta.
Główne zadanie to odnalezienie klucza i wydostanie się z pokoju. Mnie się nie udało , ale i tak świetnie się bawiłam. Wycieczkę w to miejsce polecam każdemu, kto chce zobaczyć świat z perspektywy ogromnego robaka!
Instytut Goethego promuje znajomość języka niemieckiego za granicą i wspiera współpracę kulturową.
Do Instytutu można przyjść nie tylko z klasą, ale też z rodzicami.
Instalację można odwiedzić od poniedziałku do piątku, od 10.00 do 14.00 w ramach wycieczki szkolnej, samemu zaś w tych samych dniach, ale od 15.00 do 18.00. W Instytucie jest też biblioteka. Jest tam mnóstwo książek i magazynów po niemiecku.
W Instytucie Goethego można również zapisać na kurs języka niemieckiego.

Tekst opracowała Aniela Annunciato, VIbStrona 9 z 127 << < 6 7 8 9 10 11 12 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest wtorek 24 Listopada 2020.
Imieniny obchodzą: Flora, Emma, Emilia, Chryzogon, Jan, Aleksander, Roman
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.