Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 24.11.2020 04:48:13  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Program "Aktywna tablica"
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Licznik
Pozostało

do wakacji
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Spotkanie z dyrygentem
          Wszyscy wiemy, że od kilku lat uczniowie klas I-III uczestniczą w spotkaniach z muzyką. Raz w miesiącu wyjeżdżają do Centrum Kultury w Błoniu na koncerty, w czasie których poznają twórczość wielkich kompozytorów, różne gatunki muzyki, instrumenty muzyczne, a także mają okazję do koncertowania wspólnie z filharmonikami warszawskimi.
Dzieci bardzo lubią te spotkania i chętnie w nich uczestniczą.
Tym razem spotkanie ze sztuką muzyczną miało miejsce w szkole. Naszym Gościem była dyrygent chóru Centrum Myśli Jana Pawła II, Pani Bogna Wojtkielewicz – absolwentka (UMFC) – dawniej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina). Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się kim jest dyrygent i jaką pełni rolę w zespole muzycznym, co to jest rytm a co puls w muzyce, batuta, czy partytura. Sami próbowali swoich sił jako dyrygenci, instrumentaliści. Zabawa z muzyką była wspaniała.

Obóz narciarski "Bukowina 2020"
          Obóz narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczął się 2 stycznia 2020 roku, kiedy uśmiechnięci uczestnicy stawili się na zbiórkę, aby wyruszyć pod opieką instruktorów i wychowawców na zimowy odpoczynek.
Najważniejszym punktem pobytu w Bukowinie Tatrzańskiej były zajęcia na stokach narciarskich.
Debiutanci - a było ich tylko dwoje - w jeździe na nartach uczestniczyli w nauce podstaw tej dyscypliny sportu. Pod okiem doświadczonych instruktorów uczniowie szybko zdobyli umiejętności samodzielnego szusowania.
Bardziej doświadczeni narciarze mieli możliwość szlifowania swojej techniki jazdy. Im również przydały się cenne rady instruktorów, którzy wyjaśniali tajniki sposobów wykonywania rozmaitych ewolucji na ośnieżonych stokach.
To jak jeżdżą zawdzięczają swoim szkoleniowcom: Panu Markowi Parafiniukowi, Panu Bartoszowi Piwowarskiemu, Pani Liliannie Kunc - Jasińskiej, Panu Dariuszowi Kuruc i Panu Markowi Budzyńskiemu. Dzięki Nim, ci co byli pierwszy raz nauczyli się jeździć na nartach, a ci którzy byli kolejny raz doskonalili swoje umiejętności.
Pomocą swoją służyli opiekunowie, którzy z nami wyjechali (Pani Barbara Siedlecka, Pani Małgorzata Berent, Pani Hanna Wasilewska-Weiss, Pan Paweł Ziubiński i Pan Krzysztof Janiszewski).
Pobyt w Bukowinie Tatrzańskiej okazał się wspaniałą przygodą, która będzie przez długi czas wspominana przez uczniów. Spędzili aktywnie czas, wiele się nauczyli, zobaczyli ciekawe miejsca, zintegrowali się w gronie kolegów.
W piątek, 10 stycznia po śniadaniu zajęli wygodne miejsca w autokarze aby udać się w powrotną podróż do Bieniewic.
Podczas jazdy podziwiali niezwykłą panoramę zimowych gór. Wieczorem wrócili szczęśliwie do domów.
Życzenia Świąteczne"Dziadek do orzechów" w wykonaniu klas trzecich....
          Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku.
Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów.
Na stałe w tradycję naszej szkoły, wpisały się klasowe wigilie oraz wspólne spotkania w sali gimnastycznej przeżywane w ostatnim dniu obecności w szkole przed Świętami Bożego Narodzenia.
Nie inaczej było i w tym roku. Uczniowie klas: 3a i 3b mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych - aktorskich, wokalnych, tanecznych i muzycznych. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Przygotowali spektakl „Dziadek do orzechów” - najsłynniejsze przedstawienie zimowe, znane zarówno dzieciom jak i dorosłym na całym świecie. To poruszająca, przepiękna opowieść o dziewczynce Klarze, która za sprawą gwiazdkowego prezentu przenosi się do krainy marzeń, w której nie ma rzeczy niemożliwych, w której wszystko może stać się realne i osiągalne, nawet najskrytsze marzenia.
Przedstawienie oparte było na baśni napisanej przez niemieckiego poetę, pisarza, muzyka i malarza w jednej osobie E.T.A. Hoffmanna.
Ta magiczna opowieść, zabrała nas do świata ożywionych zabawek i opowiedziała historię o spełniających się marzeniach. Wszystko było utrzymane w duchu świąt Bożego Narodzenia.
Nad całością spektaklu czuwały panie Katarzyna Mielcarz i Małgorzata Krzyżak – wychowawczynie klas trzecich.
Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłaciły się. To wyjątkowe przedstawienie bardzo się wszystkim podobało. Zostało ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.
Następnie na scenie pojawili się dyrektor szkoły p. Marek Parafiniuk oraz wicedyrektor p. Mariola Wysińska aby wręczyć stypendia „Dam Radę” laureatom nominowanym w miesiącach listopadzie i grudniu.
Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły złożył wszystkim życzenia zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, dużo radości w tych szczególnych dniach, miłych spotkań z bliskimi i ciepłych wspomnień.


Konkurs kolęd i piosenek świątecznych w języku angielskim
          Dnia 19 grudnia 2019 r. w naszej placówce odbył się Konkurs Piosenki Świątecznej w języku angielskim.
Organizatorem konkursu była nauczycielka języka angielskiego - p. Magdalena Wachowiak.
Głównym celem konkursu było poszerzenie wiedzy o kulturze i obyczajach krajów anglojęzycznych. Uczniowie poznali historię powstania kolęd, wzbogacili słownictwo oraz rozwinęli sprawności językowe.
Świetnie się bawiąc, uczyli się zarazem zdrowego współzawodnictwa.
Do konkursu przystąpiły zespoły z klas IV - VI. Konkurs przeniósł wszystkich zarówno uczestników, jak i słuchaczy w świąteczny nastrój zbliżającego się Bożego Narodzenia. Repertuar prezentował różne anglojęzyczne piosenki o tematyce bożonarodzeniowej ale numerem 1 była ponadczasowa piosenka “Last Christmas ".
Jury oceniało wykonawców biorąc pod uwagę: ogólne wrażenie, poprawność językową wykonywanych utworów, formę przekazu, choreografię, warsztat wokalny, poczucie rytmu, dykcję i muzykalność.
A oto wyniki konkursu:
I miejsce - klasa VC,
II miejsce - klasa IVA,
III miejsce - klasa VA.

Gratulacje!

Zbiórka pieniędzy dla Mai Kapłon
          Finalistka 8. edycji programu "The Voice of Poland", Maja Kapłon, potrzebuje aż 5,5 mln zł na skomplikowaną operację kręgosłupa w Stanach Zjednoczonych.
W czwartek 19 grudnia wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 1 im. Melchiora Wańkowicza w Błoniu połączyli siły z naszym Samorządem Uczniowskim i w naszej szkole zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla Mai.
Każdy kto chciał wesprzeć Maję i pomóc w zebraniu pieniędzy na operację miał ku temu okazję. Aby wokalistka mogła normalnie funkcjonować operacja jest niezbędna.
Wierzymy, że uda się zebrać potrzebną kwotę!


Świąteczna paczka dla Seniora
          Po raz kolejny Samorząd Uczniowski zorganizował akcję „Świąteczna paczka dla seniora”.
Otworzyć serce i przekazać produkty na Święta Bożego Narodzenia dla osób starszych – taki cel przyświecał akcji.
Każda zainteresowana osoba mogła zaangażować się do takiej pomocy.
Podczas zbiórki wśród naszej szkolnej społeczności, do takiej paczki trafiały sucha żywność o długim terminie przydatności do spożycia, taka jak: makaron, kasza, ryż, mąka, cukier, kawa, herbata, słodycze, konserwy mięsne i rybne, kosmetyki, koce itp.
Wszystkie zebrane produkty zostały przekazane osobom starszym z Bieniewic, Starych i Nowych Faszczyc, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Te dary sprawiły, że najbardziej potrzebujący seniorzy choć przez chwilę poczuli się wyjątkowo nie kryjąc wzruszenia.
To wszystko dzięki ludziom o dobrych, wspaniałych sercach, którzy potrafią dzielić się i obdarowywać bezinteresownie innych. Dyrekcja szkoły, Samorząd Uczniowski składają najserdeczniejsze podziękowania wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za przyłączenie się do akcji ,,Paczka dla seniora”. Dzięki waszej wrażliwości, hojności i dobroci, na twarzach wielu seniorów zagościła niespodziewana radość.
Niech dobro, które przekazaliście wróci do każdego ze zdwojoną siłą!
Spotkanie przedświąteczne w klasie IVA
          Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż...
Z tej właśnie okazji, klasie IVA miało miejsce spotkanie z rodzicami.
Spotkanie rozpoczęto programem artystycznym przygotowanym przez dzieci. Były okolicznościowe recytacje, kolędy i pastorałki.
Następnie wszyscy uczestnicy brali udział w warsztatach plastycznych, podczas których każda rodzina przygotowywała kartę świąteczną 3D. Dziecięca komisja miała bardzo trudne zadanie, aby w ramach konkursu wyłonić tę najpiękniejszą. Wszystkie były oryginalne i piękne.
Wyróżniono jednak i nagrodzono 6 prac.
Zwieńczeniem całej uroczystości było dzielenie się opłatkiem - okazja dla wszystkich uczestników spotkania do złożenia sobie nawzajem życzeń i okazania życzliwości poprzez ciepłe słowo i miły gest - dzieci przygotowały drobne prezenty dla swoich rodziców.
…A działo się to wszystko w wieczór grudniowy roku pańskiego 2019 na kilka zaledwie dni przez Świętami Narodzenia Pana - zgodnie z polską tradycją oraz zwyczajem wszystkim życzymy Wesołych Świąt!


Warsztaty plastyczne w klasie IB
          W grudniowe popołudnie uczniowie klasy IB wspólnie z rodzicami i wychowawczynią p. Jolantą Więcek spotkali się na warsztatach plastycznych.
Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało już niewiele czasu, więc tematem przewodnim były ozdoby świąteczne.
Celem tego spotkania była integracja rodziców, miłe spędzenie czasu ze swoimi dziećmi oraz wspólne przygotowanie ozdób świątecznych.
Sala nr 9 zamieniła się na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy.
Wszyscy bardzo się zaangażowali w pracę i w mgnieniu oka powstawały piękne ozdoby. Każde dziecko pozyskało nową maskotkę skrzata ze skarpetki - radość ogromna. Wspólnie dekorowanie smakowitych pierniczków - to kolejna atrakcja a wręczanie tradycyjnych kartek z życzeniami - to zwrot do pięknego, powoli zanikającego zwyczaju ( a szkoda).
Rodzice odkrywali swoje talenty plastyczne a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem, ale był też czas na śpiewy, tańce, miłe pogawędki.
Dziękujemy wszystkim obecnym na warsztatach. Bardzo cieszymy się, że mamy tak uzdolnionych i chętnych do współpracy rodziców.
Rodzicom i dzieciom dziękujemy za twórczo spędzony czas oraz za stworzenie świątecznej atmosfery.
Wyjazd na narty
          Uwaga!

17 grudnia 2019 roku (wtorek) o godz.18.00, w świetlicy szkolnej odbędzie się zebranie rodziców dzieci wyjeżdżających na obóz narciarski, w dniach 2 - 10 stycznia 2020 roku do Bukowiny Tatrzańskiej.
Bardzo serdecznie zapraszamy.


Ciasteczka ....
          6 grudnia, z okazji mikołajek, uczniowie klasy VI a wzięli udział w klasowych warsztatach kulinarnych ,,Pieczemy i zdobimy świąteczne ciasteczka”.
Wszyscy świetnie się bawili. Ciasteczka udały się i znikały w szalonym tempie.
Młodzi kucharze doskonalili swoje umiejętności, jakże przydatne przed świętami Bożego Narodzenia.
Przy piekarniku dyżur pełniły: p. Ewa Czernuszyn i p. Ewa Stolarczyk. Ten przyjemny dzień na długo pozostanie w pamięci…
Strona 8 z 127 << < 5 6 7 8 9 10 11 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest wtorek 24 Listopada 2020.
Imieniny obchodzą: Flora, Emma, Emilia, Chryzogon, Jan, Aleksander, Roman
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.