Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 02.10.2023 20:57:59  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
SzukajOstatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
VI Błoński Festiwal Poloneza i Innych Tańców Narodowych
          16 czerwca odbył się VI Błoński Festiwal Poloneza i Innych Tańców Narodowych. W tej pięknej inicjatywie obok uczniów z innych błońskich placówek szkolnych i przedszkolnych uczestniczyli również nasi ósmoklasiści. Ten dostojny narodowy taniec w wykonaniu naszych ósmoklasistów przeszedł już do historii tak jak i ta niezwykła impreza. Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale - oj było na co popatrzeć 😍🥰

film (kliknij)


Akcja "Segregujmy śmieci"
          Z apraszamy do włączenia się w szkolną akcję proekologiczną polegającą na zbiórce odpadów elektrycznych i elektronicznych, która odbędzie się w dniach 19 - 21 czerwca na placu przed szkołą. Dbajmy o środowisko i segregujmy śmieci!🌳🌿🍀🌹🌻🌹🌺🌸🌞❤️
Szkolny Klub Wolontariatu

Zakończenie klas VIII
          N adchodzi długo oczekiwany przez nas dzień zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Jest on szczególny dla uczniów klas ósmych, którzy za chwilę staną się absolwentami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Kończą oni kolejny etap swojego życia, wkraczając w dorosłość przybliżającą się nieubłaganie.
W czwartek 15 czerwca spotkaliśmy się, aby pożegnać Ich uroczyście.
W tym niezwykłym wydarzeniu wzięli udział dyrektor szkoły – Pan Marek Parafiniuk, wicedyrektor Pani Mariola Wysińska, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, przedstawiciele klas VII oraz zaproszeni Goście - Burmistrz Błonia Pan Zenon Reszka oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Pani Urszula Tkacz.
Część oficjalną absolwenci rozpoczęli tradycyjnie już - pięknym Polonezem Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz" ale w nieco innej scenerii - korzystając z pięknej pogody parkietem był dziedziniec szkoły.
Po przeniesieniu się do przepięknie udekorowanej sali gimnastycznej uroczystość przebiegała zgodnie z przygotowanym scenariuszem.
Po powitaniu wszystkich zebranych uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce ( średnia ocen 5,20) i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie wręczone zostały Stypendia ufundowane przez Burmistrza Błonia.
Po tych wyróżnieniach przystąpiono do wręczenia nagród i dyplomów tym wszystkim uczniom, którzy reprezentowali szkołę podczas różnych uroczystości, zawodów sportowych, brali udział w konkursach i pracy społecznej na rzecz szkoły i środowiska lokalnego, udzielali się w Samorządzie Uczniowskim i Kole Wolontariackim.
Wręczono również rodzicom listy gratulacyjne oraz podziękowania za pomoc, współpracę i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły.
Pierwszą część uroczystości zakończyła ceremonia przekazania sztandaru szkoły młodszym kolegom – uczniom klasy VII, którzy przyrzekają godnie reprezentować społeczność uczniowską Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach.
W drugiej części uroczystości ósmoklasiści podziękowali dyrekcji, nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi za opiekę, troskę, za trud włożony w kształcenie, wychowanie, życzliwość, zrozumienie, uśmiech i okazane serce. Zaprezentowali program artystyczny, przedstawiający humorystyczne podsumowanie uczniowskiego dnia pobytu w szkole. Było wesoło!
Żegnaliśmy tegorocznych absolwentów, gratulując im wytrwałości i życząc samych sukcesów w dalszym życiu. Pamiętajcie ,,Do mety przybywa się tylko po to, aby wyruszyć dalej..." Wszystkiego dobrego!!!👩‍🎓🧑‍🎓❤️🙂


Zakończenie roku harmonogram
👩‍🎓🧑‍🎓🌞          Z akończenie roku szkolnego 2022/2023 przypada na 23 czerwca (piątek).
Informujemy, że w naszej szkole uroczystość odbędzie się wg poniższego harmonogramu:


Nagrody KRUS
          13 czerwca miało miejsce bardzo miłe spotkanie uczniów klas III. Naszą szkołę odwiedziła Pani Kinga Kołpaczyńska przedstawiciel Placówki Terenowej KRUS w Błoniu.
W pierwszej części spotkania odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Instruktażu naszym uczniom udzielali członkowie OSP w Bieniewicach Panowie Piotr i Bartosz Skrucha.
W programie warsztatów znalazły się takie tematy jak:
✅Zapoznanie się z zasadami ruchu drogowego;
✅Zasady bezpieczeństwa w miejscu zdarzenia;
✅Bezpieczeństwo własne;
✅Wezwanie pomocy i przekazywanie informacji;
✅Sprawdzanie oddechu oraz udrażnianie dróg oddechowych;
✅Resuscytacja krążeniowo oddechowa (RKO) z użyciem AED;
✅Pozycja boczna bezpieczna.
Dzięki szkoleniu dzieci zgłębiły wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, poznały sposoby radzenia sobie w różnych sytuacjach zagrożenia, zdobyły większą świadomość otaczającego ich świata oraz śmiałość i odwagę do działania.
W II części spotkania Pani Kinga Kołpaczyńska i dyrektor szkoły Pana Marek Parafiniuk wręczyli nagrody uczestnikom i laureatom XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych sytuacji unikamy”.
Miło nam poinformować, że w kategorii wiekowej klas 0 – III - 2 miejsce zajęła uczennica klasy IA Magdalena Twaróg a wyróżnienie uczeń klasy IIB Adam Komorowski.
W kategorii klas IV – VIII wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VA Alicja Biernat.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie obdarowani zostali nagrodami. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Teatr świetlicowy
          13 czerwca po raz trzeci w tym roku szkolnym Teatrzyk świetlicowy zaprosił najmłodszych uczniów naszej szkoły na przygotowane przez nich przedstawienie teatralne. Tym razem była to pełna uroku, koloru i pięknych piosenek wersja znanej i lubianej baśni Andersena pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”.
Spektakl przeniósł dzieci w fantastyczny świat Króla Grocha, Królowej Grochówki i ich syna, Księcia Groszka. Dowcipne dialogi, nieoczekiwane zwroty akcji, wspaniała dekoracja nie pozwoliły na nudę lecz przykuwały uwagę młodego widza, który z zaciekawieniem śledził losy bohaterów.
Przedstawienie wywołało u dzieci ogromną radość .Po zakończeniu występu dzieci gromkimi brawami nagrodziły młodych aktorów i ich opiekuna Panią Magdę Kacalińską, która podczas zajęć teatralnych umożliwia dzieciom rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie, pobudzanie talentów aktorskich i twórczej ekspresji, ćwiczenie umiejętności opanowania tremy, rozwijanie umiejętności wyrażania emocji za pomocą gestów i mimiki, kształtowanie poprawnej, starannej wymowy.
Żałujemy, że rok szkolny kończy się i nie będzie okazji do obejrzenia nowego widowiska, ale po przerwie wakacyjnej teatrzyk ruszy z impetem ku nowym, kulturalnym wyzwaniom. Tak będzie, to już wiemy z pewnego źródła. A więc do zobaczenia w nowym roku szkolnym!
Dzień bez plecaka
          D zień bez plecaka w szkole to okazja, by zostawić ulubiony plecak Avengers czy inny model w domu. Zwyczaj powstał w USA jako forma przypomnienia o trudnościach, z którymi w drodze do szkoły zmagają się uczniowie w biedniejszych krajach. Z Ameryki Północnej przybył również do Polski.
Samorząd uczniowski Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach zadecydował, iż 12 czerwca 2023 r. będzie dniem, w którym uczniowie będą mogli przyjść do szkoły bez plecaków. To nie znaczy, że bez książek i zeszytów, bo te mieli przynieść w czymkolwiek, co mogłoby zastąpić plecak.
Zabawa polega na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczy się pomysłowość i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób.
Dzień ten okazał się udany, wielu skorzystało z okazji. Uczniowie pokazali swoją kreatywność i pomysłowość w temacie - i zamiast plecaków, wykorzystali m.in. walizki, wózki dla lalek, skrzynki na narzędzia, wózek na odpady ogrodowe, taczkę, poszewki a nawet śpiwór!
Bieg im. Z. Karlickiego
          P odczas Dni Błonia 2023 w Błoniu odbyła się trzecia edycja Biegu im. Zygmunta Karlickiego na dystansie 5 km.
Bieg ten stanowi wyjątkową formę upamiętnienia Zygmunta Karlickiego, niezwykłej postaci - Laureata Tytułu Honorowego "Zasłużony dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego", założyciela LKS Olymp Błonie, Honorowego Obywatela Błonia oraz wychowawcy i trenera wielu pokoleń sportowców. Była to okazja, aby podzielić się pasją do biegania. 👟
Wśród uczestników znaleźli się również reprezentanci naszej szkoły.
W kategorii młodzieży do lat 18 chłopców II miejsce zajął Krzysztof Hrehoruk, natomiast w kategorii dziewcząt II była Julia Wolska.
Gratulacje!
Zwrot podręczników
          S zanowni Państwo, Uczniowie,
w związku z zakończeniem roku szkolnego i koniecznością rozliczenia się z podręczników, lektur oraz książek z biblioteki przedstawiam harmonogram zwrotów.
Każda klasa ma wyznaczony termin oraz godzinę zwrotu.
Zgubione, zniszczone podręczniki i książki muszą zostać odkupione we własnym zakresie przed zakończeniem roku szkolnego.
Podręczniki muszą być skompletowane, nie będą przyjmowane pojedyncze egzemplarze, proszę o usunięcie okładek, wszelkich zakładek, karteczek, pościeranie zaznaczeń ołówkiem.
Bardzo proszę o przestrzeganie wyznaczonego terminu.
Lidia Nowakowska
Biblioteka Szkolna🙂
📚📖📓📔📕📗📘📙📚
Harmonogram zwrotu podręczników szkolnych, lektur, książek do biblioteki.
Każdy uczeń przynosi pełen komplet, pojedyncze egzemplarze nie będą przyjmowane.


>

Klasy IV zwiedzają


Wehikuł czasu

          W ostatnim czasie klasy IV uczestniczyły w dwóch wycieczkach.
W Dzień Dziecka postawiliśmy na element rywalizacji podczas zabawy z laserowym paintballem, aby później poznać historię i działanie popularnych, w latach dwudziestych ubiegłego wieku, flipperów.
Uczestnicy, korzystając z zasobów Muzeum, wypróbowali chyba wszystkie automaty i ćwiczyli swoje umiejętności zręcznościowe, co udawało im się rewelacyjnie.
7 czerwca natomiast, uczniowie mieli okazję „przenieść się” w czasie do początku XX w. i zobaczyć, jak wyglądało życie na ówczesnej polskiej wsi. W Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, bo tam właśnie się wybraliśmy, mogliśmy przy słonecznej pogodzie, poznać autentyczne zagrody wiejskie, ich wyposażenie, rolnicze sprzęty, a nawet karmić gospodarskie zwierzęta.
Nie zabrakło takich atrakcji jak jazda na wozie zaprzężonym w konie i zwiedzania miejscowego zabytkowego kościółka. Odwiedziliśmy też miejscową karczmę wraz z małym sklepikiem z pamiątkami, a na obiad tego dnia zjedliśmy pyszne kiełbaski upieczone na ognisku.
Obydwa wyjazdy miały m.in. zapewnić dobrą zabawę, stworzyć możliwość bezpośredniego poznania własnego regionu, jego właściwości geograficznych, etnicznych, historycznych i kulturowych, ale też umożliwić lepsze poznanie się w warunkach pozaszkolnych. Wszystkie powyższe cele osiągnięto i udokumentowano na fotografiach.
Biegi Przełajowe o puchar Starosty PWZ
„Nie zaniżaj swoich sportowych celów do swoich możliwości. Zamiast tego podwyższaj swoje możliwości do swoich celów.”
          W dniu 6 czerwca odbyły się powiatowe zawody sportowe w Biegach Przełajowych o Puchar Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
Nasza szkoła w licznym gronie stawiła się na starcie zawodów na stadionie OSiR w Babicach Starych, uzyskując ponownie świetne wyniki.
W swoim debiutanckim biegu klas I-II na dystansie 250m doskonale spisały się dziewczynki, gdzie II miejsce zajęła Liliana Chrapczyńska a III miejsce Alicja Michalczyk.
Warto nadmienić, że miejsca 4, 5 i 7 to również zawodniczki naszej szkoły! Brawo! - świetny początek sportowej szkolnej (a może nie tylko szkolnej) kariery.
W biegu chłopców z tej samej kategorii, nie wiele zabrakło do podium a kilku chłopców znalazło się w pierwszej "10" zajmując kolejno miejsca 4, 5, 7, 8 i 9 .
W biegu klas III - IV chłopców wśród naszych zawodników najlepszy okazał się Stanisław Domanowski zajmując 4 miejsce oraz Aleksander Wachowiak miejsce 8.
Wśród dziewcząt w tej kategorii, Sara Figiel zajęła miejsce 8 a Aleksandra Olszewska miejsce 10.
W kategorii klas V-VI to już całkowita dominacja z naszej strony - wśród dziewcząt zwyciężyła Paulina Boryś a 3 miejsce zajęła Joanna Krzycka.
Wisienka na torcie i najpiękniejsze podium jakie mogliśmy sobie wymarzyć to 1 miejsce Krzysztofa Hrehoruka, 2 miejsce Borysa Sadowskiego i miejsce 3 Jana Sieklickiego. Tuż za podium na 4 miejscu uplasował się Filip Koceniak.
W biegu klas VII-VIII pewnie zwyciężyła Iga Sadowska, natomiast wśród chłopców 2 miejsce zajął Filip Słomiany.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rywalizacji sportowej 👏 👏 👏

Strona 3 z 165 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.