Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 15.09.2019 10:27:03  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Akademia Przyszłości
Program "Aktywna tablica"
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Licznik
Pozostało

do rozpoczęcia roku szkolnego
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Niezwykła lekcja przyrody w IA
          4 czerwca w klasie 1 a odbyła się bardzo pachnąca lekcja.
Uczniowie wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa „Baziółka” Swedeponic Polska znajdującego się koło Grodziska Mazowieckiego.
W firmie, która zajmuje się hydroponiczną uprawą świeżych ziół, dzieci zobaczyły cały proces ich uprawy od nasionka poprzez każdy etap jego wzrostu.
Dzieci wąchały, smakowały i próbowały odgadnąć ich nazwy.
Świetnie się przy tym bawiły. Każdy otrzymał miły upominek, a jego aromat unosił się w całym autokarze.
To była super lekcja przyrody, która zostanie długo w pamięci!Wyniki konkursu czytelniczego
          W dniu 05.06.2018 w Centrum Kultury w Błoniu odbył się XVIII finał Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Wydajemy własną książkę” organizowany przez Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Warszawie – filia w Błoniu.
Sześcioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu finałowego. Piotr Łukasik z kl. Ic otrzymał wyróżnienie w kategorii edytorskiej,
Angelika Bik i Emma Shumeiko z kl. IIIb, oraz Karolina Książek z kl. IIa wyróżnienia w kategorii literackiej i plastycznej.
Zuzanna Koceniak z kl. Vb tytuł Srebrnej Książki za książkę „O flamingu, który zwiedził świat”, natomiast Rafał Lisiecki z kl. IIIa gimnazjum tytuł Młodego Literata za książkę „Nielubiący światła”.
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, gry i maskotki. Serdecznie wszystkim gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie w przyszłym roku.
Pierwszaki poznają różne zawody
          W klasie Ib poznajemy zawody naszych rodziców.
Odwiedziła nas już mama Kuby, która opowiedziała o pracy analityka biznesowego.
Mogliśmy się dowiedzieć, ile wynoszą roczne obroty jednego z większych marketów w Polsce oraz np. ile średnio wydaje klient podczas zakupów w tym sklepie.
Rozwiązaliśmy też zadania matematyczne dotyczące zakupów przygotowane przez panią Kasię.
Dzisiaj mieliśmy okazję gościć tatę Poli, który prowadzi sklep zoologiczny. Opowiedział nam o swojej pracy i przywiózł zwierzęta.
To było niesamowite. Każdy z nas mógł przyjrzeć się im z bliska, pogłaskać i nakarmić.
Były wśród nich gryzonie takie jak chomiki, białe myszki, szynszyla, szczury, królik, świnka morska.
Barwne papużki przywitały się z nami śpiewem, gdy tylko pan Michał nam je pokazał.
Dokarmialiśmy zwierzęta ich ulubionymi pokarmami.
Każde z nich wymaga odpowiedniej klatki, poidełka, naczynia na pokarm.
Mogliśmy to wszystko zobaczyć.
Pokarm kładliśmy do odpowiednich dla nich pojemników. Najciekawszy był jednak bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Zapamiętamy to spotkanie na długo. Dziękujemy i zapraszamy do nas kolejnych Rodziców!Złoto dla Poli
          M iło nam poinformować, że wczoraj nasza uczennica Pola Granowska z klasy IIIA gimnazjum, zdobyła w finałach wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Warszawie w lekkiej atletyce, złoty medal w skoku w dal. Brawo Pola!!!

Rozdanie nagród za gazetki szkolne
          Już wcześniej pisaliśmy, że nasz zespół redakcyjny składający się z uczniów klas VII, VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum pod opieką p. Edyty Włodarskiej, zajął II miejsce w III edycji konkursu na najlepszą gazetkę szkolną województwa mazowieckiego 2018/2019 pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Właśnie dzisiaj, 1 czerwca, liczna bo kilkunastoosobowa delegacja udała się do Szkoły Podstawowej nr 368
im. "Polskich Olimpijczyków" w Warszawie gdzie podczas festynu rodzinnego, miało miejsce wręczanie nagród laureatom konkursu. Nagrodzeni otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.
W związku z odbywającym się spotkaniem rodzinnym było słonecznie, kolorowo, wesoło, tanecznie i smacznie.
Jeszcze raz gratulujemy naszym laureatom.
Dzień sportu najmłodszych
          Sport był uprawiany przez ludzi od niepamiętnych czasów.
W naszej szkole, zgodnie już z tradycją, uczniowie klas młodszych zmierzyli się ze sobą w rożnych dyscyplinach sportowych.
Dzisiejsza impreza przypominała nieco wielkie światowe święto sportu - olimpiadę.
Motto dzisiejszej wielkiej imprezy sportowej, zgodne było z mottem olimpijskim, które głosi, że „najważniejsze w igrzyskach olimpijskich nie jest zwycięstwo, ale udział”- bawmy się radośnie, bo zwycięstwo nie jest istotne,ale sprawiedliwa, radosna rywalizacja.
Ponieważ pogoda dopisywała, na boisku szkolnym czekały na dzieci różnego rodzaju zadania sprawnościowe oraz dodatkowe konkurencje sprawdzające umiejętności sportowe np. celne uderzenie do bramki, skok w dal, kręgle.
Na dobry początek dnia uczniowie zmierzyli się z Zumbą prowadzoną przez uczennice klasy V. Zumba jest idealna dla osób lubiących dobrą zabawę a nasi najmłodsi uczniowie są zwolennikami takiego spędzania czasu.
Następnie miały miejsce wszelkiego rodzaju zabawy, gry, zabawy ruchowe i konkurencje sportowe, w których dzieci, już jako przedstawiciele różnych narodów, uczestniczyły ze szczególnym uwzględnieniem przestrzegania zasad zdrowej rywalizacji, zgodnie z zasadami fair-play.
Była to lekcja wychowania w duchu wartości jakie niesie sport – przeniesienie i promowanie zasad „fair play” ze sportu do szkoły poprzez gry i zabawy ruchowe.
Zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń oraz sporą dawkę pozytywnej energii. Pozwoliły w miłej atmosferze spędzić ten szczególny dzień.
Na zakończenie wszyscy mali sportowcy otrzymali medale okolicznościowe oczywiście w kolorze złotym - wszyscy na nie zasłużyli.
Dopełnieniem była pizza, przy której mogli odpocząć i posilić się uczestnicy tej sportowej imprezy.
Kierujemy słowa podziękowania dla p. Barbary Siedleckiej - nauczyciel wych. fizycznego oraz wolontariuszy z klasy IIIA gimnazjum, którzy z ogromnym zaangażowaniem pomagali przy organizacji tak udanego dnia dla swoich młodszych kolegów.
Do zobaczenia na święcie dziecięcego sportu za rok!

Doświadczenia z wodą w IIB
          Już kilka razy pisaliśmy o warsztatach w klasach młodszych prowadzonych przez Pana Piotra Burkiewicza, pracownika z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Błoniu. Pan Piotr chętnie prowadzi warsztaty z naszymi uczniami. Dzisiaj dzielimy się informacją z zajęć prowadzonych z uczniami klasy IIB, którzy w poniedziałek 27.05. uczestniczyli w warsztatach " Krażenie wody w przyrodzie", aby dowiedzieć się więcej o wodzie i jak jej mądrze używać.
Uczniowie nauczyli się, co można wylewać do kanalizacji, a czego nie można tam wrzucać. Wykonali z panem kilka doświadczeń z wodą. Kładli na jej powierzchni spinacze, korki i monety. Przedmioty przyciągały się do siebie lub do ścianek naczynia. Na zakończenie pan wrzucił suchy lód do zimnej wody. Powstała para, która bardzo się nam podobała. Dzieci były zainteresowane doświadczeniami z wodą, która jest jednym z podstawowych elementów człowieka. Jest niezastąpiona w życiu i gospodarce. Jest przedmiotem konsumpcji, warunkiem higieny i rekreacji.
Jest też podstawowym czynnikiem rozwoju gospodarki, rolnictwa i przemysłu, a nawet transportu.
Dzieci "piały" z zachwytu widząc efekty eksperymentów. Wszystkie zabawy, w których coś się przelewało, wylewało i musowało były idealne zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

Dzień Rodziny 2019
          "Rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót. W niej wyrasta człowiek. Już w ubiegłym roku organizatorzy Dnia Rodziny w Bieniewicach zaprosili wszystkich na kolejną edycję tak wspaniałego spotkania naszych rodzin.
O godz.13.00 do szkoły zawitali rodzice, dzieci, rodzeństwo, dziadkowie oraz zaproszeni Goście.
Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły p.Marek Parafiniuk gorąco witając przybyłych i zapraszając do wspólnej zabawy. Następnie wręczył sponsorom okolicznościowe podziękowania.
Po części oficjalnej, którą zakończył występ grup tanecznych z klas I - III wszyscy ruszyli w poszukiwaniu miejsc gdzie można było dobrze spędzić czas i zdobyć pieczątkę na karcie uczestnika imprezy.
Przygotowano wiele atrakcji. Były zawody sportowe oraz malowanie twarzy, i, wyroby biżuterii z koralików, wyroby garncarskie, malowanie drewnianych zabawek, gry planszowe, projekt plaża, konkurs przysłów. . W przerwach między poszczególnymi zajęciami i konkursami czekały na uczestników stoiska gdzie cały czas dostępne były wspaniałe owocowe koktajle, popcorn, wata cukrowa,gofry, które pogłębiły nastrój prawdziwego rodzinnego świętowania.
Rozegrany został mecz piłki siatkowej dla pań ( Mamy kontra uczennice klasy III gimnazjum). Rozgrywkom przyglądały się oczywiście dzieci. Widoczny był ich doping, który mobilizował rodziców do gry na jak najwyższym poziomie i osiągnięcia wysokich wyników.
Emocje sięgnęły zenitu, kiedy przystąpiono do losowania nagród, które było ostatnim etapem tegorocznego festynu. Na dzieci czekały wspaniałe nagrody: namioty, deskorolki, hulajnogi, piłki, śpiwory, rakiety tenisowe, plecaki, łyżworolki, ponton i wiele, wiele innych.
Organizatorzy - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach dziękują sponsorom, którzy przyczynili się do uświetnienia obchodów: Starostwu Warszawskiemu Zachodniemu, Gminie Błonie, GKRPA w Błoniu, Radzie Rodziców p. Grażynie Kościńskiej (Sołtys Bieniewic), p. Esterze Gwiazda (Sołtys Nowych Faszczyc), p. Andrzejowi Chojnackiemu (Sołtys Dębówki), p. Andrzejowi Rybakowi (Sołtys Bramek)i, p. Annie Ponder, Michałowi Mielcarzowi, państwu Mikołajczykom i p. Czernuszyn.
Jak widać, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W opinii uczestników tegoroczny festyn był kolejną bardzo udaną imprezą. Tradycyjnie, nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić wszystkich na przyszły rok.


Klasy I w Muzeum Ziemi Błońskiej
          23 maja klasa I b i I c odwiedziły Muzeum Ziemi Błońskiej, a tam miały okazję przekonać się, że kaligrafia kiedyś wyglądała trochę inaczej niż w dzisiejszej szkole.
Najpierw poznali różne rodzaje pisma i materiałów wykorzystywanych do pisania, a więc gliniane tabliczki, papirus i pergamin. Później sami mieli okazję pisać prawdziwymi stalówkami maczając je w kałamarzu.
Okazało się, że jest to bardzo ciekawe, jednak dużo bardziej czasochłonne niż dzisiaj, ponieważ aby napisać jedną literę, trzeba oderwać rękę co najmniej raz, a często nawet kilka razy.
Uczniowie spisali się świetnie. Pogoda próbowała nam nieco pokrzyżować plany, bo chmury straszyły deszczem, ale po krótkiej wizycie w Bibliotece Publicznej, gdzie p. Lidia Bogusiewicz zapoznała nas z tamtejszym księgozbiorem, skorzystaliśmy również z paru chwil zabawy w parku Bajka.

Wykład na Uniwersytecie Dziecięcym
          Uczniowie klasy 1a brali udział w projekcie edukacyjnym „Lekcje z klasą” objętego patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Projekt obejmował realizację 7 scenariuszy lekcji. Zajęcia rozbudziły w dzieciach twórcze myślenie, dały możliwość rozwijania komunikatywności, współpracy i nazywania emocji.
Uczestnictwo w Wykładach Uniwersytetu Dzieci to jedna z nagród za jego realizację. Spotkanie odbyło się 21 maja 2019 r. i było dla dzieci doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy i zadania wielu pytań specjalistom. Ponadto, uczniowie mogli poznać atmosferę wyższej uczelni. Wykład: „Jak wyglądałoby życie na Ziemi bez wody?” odbył się w sali wykładowej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
Dodatkową atrakcją wyjazdu była lekcja wychowania fizycznego prowadzona przez wykwalifikowanych trenerów w parku trampolin Airo Active. Wszyscy z radością skakali na trampolinach na różne sposoby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki do basenu z gąbkami, zwinnościowy tor przeszkód oraz rzuty do kosza po odbiciu z trampoliny.
Spotkania w ramach projektu były dla dzieci wyjątkową przygodą i zarazem okazją do nauki.
Piękny Wrocław
          Jak już informowaliśmy na wycieczce przebywają uczniowie klas II i III szkoły podstawowej. Program wypełniony jest różnorodnymi atrakcjami, których w stolicy Dolnego Śląska nie brakuje. Każdy z uczestników na pewno znalazł coś ciekawego dla siebie.
Uczniowie zwiedzili Afrykanarium, gdzie było mnóstwo egzotycznych zwierząt.
Następnie udali się do Ogrodu Japońskiego, gdzie podziwiali wspaniałą roślinność, poruszając się po kamiennych dróżkach wykonanych w stylu japońskim. Byli zachwyceni widokami Wrocławia, kiedy udali się na punkt widokowy, który znajduje się na 49 piętrze drapacza chmur SkyTower.
Innymi atrakcjami, które mali turyści mieli okazję zobaczyć we Wrocławiu były: Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie oraz Rynek.
Jest to wspaniała, niezapomniana wycieczka, która dostarczyła im pięknych przeżyć i wrażeń, za które chcieliby podziękować firmie "Arka Travel” no i przede wszystkim swoim wychowawcom i rodzicom. Bez nich wyjazd nie byłby możliwy.
Strona 3 z 114 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest niedziela 15 Września 2019.
Imieniny obchodzą: Albin, Albina, Nikodem, Maria, Roland, Lolita
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp_bieniewice
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.