Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 25.01.2020 04:04:14  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Akademia Przyszłości
Program "Aktywna tablica"
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Licznik
Pozostało

do końca roku szkolnego
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Dyskoteka Andrzejkowa...
          Andrzejki to ostatnia chwila do zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 28 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.
Tego wieczoru sala gimnastyczna zamieniła się w kolorową, migoczącą światłami salę disco.
Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili.
Nasi uczniowie w pełni wykorzystali tę sposobność i na parkiecie tłumnie bawili się przy dźwiękach muzycznych hitów puszczanych przez DJ Jacka.
Na dyskotece andrzejkowej oczywiście nie zabrakło również wspólnych zabaw. Krółowały m.in.: pociąg - różne jego odmiany, makarena i wiele innych. Wszyscy wspaniale się bawili i mają miłe wspomnienia.
Jak zawsze przeprowadzony został się konkurs na najciekawszy strój a laureatów obdarowano nagrodami.
Na pamiątkę udanego wieczoru uczniowie robili sobie „fotki-psotki” z supergadżetami.
Wytańczeni i zmęczeni uczniowie wrócili do domu z lekkim niedosytem, że wszystko trwało tak krótko…
Po takim udanym balu zapewne z utęsknieniem będą wyczekiwać kolejnego.

Warsztaty wizażu
          Po raz drugi Pani Wioletta Kowalewska odwiedziła nas na lekcji Doradztwa Zawodowego na specjalne zaproszenie klasy 7a.
Spotkanie to zamieniło się w profesjonalne warsztaty wizażu.
W imieniu Uczniów dziękujemy Pani Wioletcie Kowalewskiej za przekazanie wiedzy, ciekawe warsztaty oraz poświęcenie swojego czasu wolnego.

Zawód strażka - klasa VII
          Jeśli chcesz zostać zawodowym strażakiem, możesz skończyć specjalną szkołę dla pracowników straży pożarnej.
Należy również z dobrym wynikiem ukończyć egzamin sprawnościowy obejmujący m.in. biegi i podnoszenie się na drążku. Druga możliwość to zgłoszenie się do Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości, w której mieszkasz. Sprawność fizyczna bardzo się w takiej pracy przydaje, więc musisz być w dobrej kondycji.
Tym razem na zajęciach z Doradztwa Zawodowego mieliśmy przyjemność gościć absolwentów naszej szkoły, którzy odwiedzili nas jako przedstawicie Ochotniczej Straży Pożarnej.
Strażacy to ludzie wykonujący zawód niebezpieczny, zasługujący na ogromny szacunek.
W zależności od sytuacji strażacy zajmują się różnymi zadaniami. Pomogą ugasić pożar i zwalczyć skutki ognia. Nie tylko pomaga zdjąć kota z drzewa, gdy ktoś utknie gdzieś podczas wypadku samochodowego uwolnią go. Zanim przyjedzie pogotowie udzielą pomocy przedlekarskiej.
Strażak musi liczyć się z tym, że dźwięk syreny i wiadomość SMS z informacją o alarmie będzie wzywać go w najmniej oczekiwanych momentach.
Praca ta wiąże się z niemałą odpowiedzialnością i dyspozycyjnością. Dziękujemy przedstawicielom Ochotniczej Straży Pożarnej za poświęcony nam czas bardzo to doceniamy !!!.


Akcja charytatywna
          Wiecie, jak to jest stracić dom? Obyście nigdy nie znaleźli się w takiej sytuacji.
Jeszcze wszyscy pamiętamy informację o tym, że w czasie pożaru dzieci z Badowa Górnego straciły swój Rodzinny Dom Dziecka, który miał być dla nich bezpieczną przystanią.
Ogień strawił cały budynek. W trakcie pożaru w domu przebywało 12 dzieci. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Dom nie nadaje się do zamieszkania.
Natychmiast ludzie dobrej woli przystąpili do akcji charytatywnej, mającej na celu niesienie pomocy dla pogorzelców. Zbierane były pieniądze, dary rzeczowe nie tylko z Polski, ale i zagranicy.
Przystępując do zbiórki kosmetyków dla dzieci, przyborów szkolnych, artykułów higienicznych, nasze szkolne środowisko po raz kolejny udowodniło, że potrafi pomagać ludziom potrzebującym pomocy. Nie jesteśmy obojętni… Znieczulica ogarniająca świat odziera nas z dobra, które jest jednym z wyznaczników człowieczeństwa.
Po raz już kolejny raz pokazaliśmy, że nadal jesteśmy czuli na krzywdę, szczególnie tych najmniejszych, najbardziej bezbronnych. Daliśmy przykład, że czyniąc coś dobrego, wywołując uśmiech na twarzy dziecka, wspólnie potrafimy czynić świat piękniejszym i lepszym.
Zebrane dary w naszej szkole przedstawiciele SU zawieźli do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żyrardowie, która przekaże je dzieciom z RDD w Badowie.
Dziękujemy również Rodzicom, którzy zawsze rozumieją i wspierają nasze akcje dobroczynne.
Instytut Goethego - kolejny raz
          W dniach 7.11. i 14.11. 2019 klasy VIa i VIb pojechały w ramach projektu Deutsch Plus na wycieczkę do Instytutu Goethego, który do końca grudnia udostępnia instalację wirtualną, związaną z opowiadaniem pt.”Przemiana”Franza Kafki.
Główny bohater opowiadania, Gregor Samsa budzi się pewnego dnia jako karaluch rozmiarów człowieka.
Dzięki wirtualnej rzeczywistości każdy z nas przeniósł się do pokoju bohatera opowiadania Kafki oraz stał się karaluchem na pięć minut. W pokoju było nawet lustro, w którym widzieliśmy siebie jako insekta.
Główne zadanie to odnalezienie klucza i wydostanie się z pokoju. Mnie się nie udało , ale i tak świetnie się bawiłam. Wycieczkę w to miejsce polecam każdemu, kto chce zobaczyć świat z perspektywy ogromnego robaka!
Instytut Goethego promuje znajomość języka niemieckiego za granicą i wspiera współpracę kulturową.
Do Instytutu można przyjść nie tylko z klasą, ale też z rodzicami.
Instalację można odwiedzić od poniedziałku do piątku, od 10.00 do 14.00 w ramach wycieczki szkolnej, samemu zaś w tych samych dniach, ale od 15.00 do 18.00. W Instytucie jest też biblioteka. Jest tam mnóstwo książek i magazynów po niemiecku.
W Instytucie Goethego można również zapisać na kurs języka niemieckiego.

Tekst opracowała Aniela Annunciato, VIbDwa ognie - jest dobrze
          Po sukcesach w koszykówce przyszedł czas na kolejną dyscyplinę zespołową - dwa ognie.
25 listopada drużyna dziewcząt brała udział w zawodach na szczeblu powiatowym. Nasza reprezentacja stanęła na podium zajmując III miejsce. Wcale nie było łatwo bo do zawodów zgłosiło się 12 drużyn.
Nasze zawodniczki ze swojej grupy wyszły na I miejscu wygrywając z następującymi drużynami: Bieniewice - Łomianki SP Nr1 15:5, Bieniewice - Błonie SP Nr 2 9:3, Bieniewice - Babice 8:7, Bieniewice- Łomianki SP Nr 3 20:3. W półfinale przegrały z Koczargami 8:6.
O brązowy medal walczyły z drużyną SP w Babicach wygrywając ten mecz14:5.
Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych najmłodszych zawodniczek. Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Pluszowego Misia
          Dzień Pluszowego Misia obchodzimy w listopadzie. Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa - co rok obchodzimy 25 listopada.
To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.
Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.
Popularność maskotki sprawiła, że zaczęto ją chętnie wykorzystywać w powstających bajkach dla dzieci. Na tej fali powstało wiele kultowych misiowych postaci takich jak m. in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Barnaba.
W Polsce również narodzili się nowi pluszowi bohaterowie np. Miś Uszatek, Miś z okienka, Miś Coralgol.
Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci.
Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy.
Z okazji Dnia Pluszowego Misia organizowane są uroczystości i występy, publiczne czytanie książek o pluszowym misiu, a dzieci tego dnia mogą przynosić ze sobą do przedszkola i szkoły swoje ulubione pluszaki.Tak było i u nas. Uczniowie klas I na dzisiejsze zajęcia zabrali swoich pluszowych przyjaciół - i tych małych, i tych dużych.
Na zajęciach plastycznych różnymi technikami wykonywali portrety misiów. Było origami, lepienie z masy solnej, malowanie farbami itp. Powstała rysunkowa Kraina misiów (wyturlaj misia).
Na koniec dnia odbyła się sesja zdjęciowa, podczas której utrwalona została wizyta pluszowych gości.
Siódmoklasiści poznają nowy zawód
          Silny psychicznie , zdecydowany i odważny, to cechy którymi musi się charakteryzować ratownik medyczny, który każdego dnia w sytuacjach nagłego zagrożenia walczy o zdrowie i życie innych osób.
Do obowiązków ratownika medycznego należy udzielenie szybkiej, sprawnej i profesjonalnej pomocy.
Jak wyglądała droga zawodowa naszego kolejnego gościa dowiecie, się już niedługo z artykułu zamieszczonego w szkolnej gazetce.
Dziś chcieliśmy bardzo podziękować Pani Elizie Ostrowskiej, która poświęciła nam swój czas w piątkowe popołudnie. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.Nasze judoczki...
          Judo to sport walki, który mogą trenować dzieci już od najmłodszych lat. Jest to sztuka walki, która poza samoobroną uczy szacunku do przeciwnika, posłuszeństwa i lojalności wobec mistrza. Sztuki walki judo jest sportem, który ma bardzo pozytywny klimat, ponieważ promuje kulturę osobistą, honor, skromność oraz uparte i konsekwentne dążenie do celu.
Jest to samodoskonalenie i kształtowanie własnego charakteru, dlatego też judo to sport szczególnie polecany dla dzieci.
Nasze uczennice Zuzia Białek z klasy IV i Zuzia Parkot z klasy V trenują tę dyscyplinę sportową. Systematycznie uczęszczają na zajęcia do klubu UKS Piranie w Grodzisku Mazowieckim.
Zwycięstwo to wynik ciężkiej pracy, a niepowodzenie to konsekwencja tego, jak niewiele wysiłku włożyło się w trening.
Nasze dziewczęta wiedzą o tym więc bardzo sumiennie przykładają się do treningów. I są tego efekty podczas udziału w zawodach, turniejach.
Ostatnio dziewczęta brały udział w XV Międzynarodowym Turnieju Judo Młodzików i Dzieci o Puchar Wójta Sochaczewa. Obydwie zawodniczki stanęły na podium zdobywając medale w swoich kategoriach wagowych. Zuzia Białek zdobyła srebrny medal za zajęcie zajęła II miejsca natomiast Zuzia Parkot brązowy medal za zajęcie trzeciego miejsca.
Brawo dziewczęta! Gratulacje!Życzymy dalszych sukcesów.

Klasy IA i IIIA w UP w Warszawie
          Co to jest Urząd Patentowy - wydaje się, że wszyscy wiedzą, ale być w nim, dane było już tylko nielicznym.
Od dzisiaj, do tej grupy mogą zaliczyć się uczniowie klasy IA i IIIA, dzięki wycieczce do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie, w której brali udział.
Wyjazd zorganizowany został dzięki mamie Mai i Mateusza - p. Justynie Bączyk, która umożliwiła im wizytę w tym niezwykłym Urzędzie.
Uczestnicy nie spodziewali się, że to miejsce będzie dla nich tak interesujące. Mieli możliwość obejrzenia sal sądowych, na których toczą się postępowania w sprawie używania marki / loga.
Dowiedzieli się jak opatentować wynalazek, jak długo trwa taki proces i na czym polega praca eksperta, który sprawdza czy można wydać takie dokumenty.
Każdy miał możliwość zasiąść w fotelu prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.
Uczniowie wraz z opiekunami bardzo serdecznie dziękują wszystkim pracownikom za niesamowicie miłe przyjęcie, mnóstwo wrażeń i wiedzy.
Kto wie może kiedyś sami coś stworzą i opatentują. Tego im wszystkim życzymy.


Zawód - fotograf
          Dla osób z artystyczną duszą praca fotografa może wydawać się pracą marzeń. Możemy skończyć odpowiednią szkołę czy kursy i będzie to dobrym doświadczeniem. W wielu dziedzinach fotografii, jak np. w filmie, takie wykształcenie jest potrzebne. Często jest tak, że będąc fotografem musimy robić dobre zdjęcia i ważny jest efekt pracy nie zdobyte dyplomy.
Zawód ten ma nie tylko wiele zalet, ale także wady. Po pierwsze ciężko przebić się w tej branży z powodu dużej konkrecji.
Pomysłem na zdobycie klientów może być propozycja znacznie niższych stawek niż konkurencja. Kiedy zyska się uznanie, można bez obaw podwyższyć stawki i lepiej zarabiać.
Jest jednak bardzo ważny warunek, należy stale się szkolić i inwestować w dobry sprzęt. Fotograf zazwyczaj pracuje jako freelancer, co oznacza, że sam ustala sobie godziny pracy i decyduje o tym, ilu zleceń chce się podjąć. Jest to duża zaleta, ale wymaga samodyscypliny.
Od ilości i rodzaju przyjmowanych zleceń zależy bezpieczeństwo finansowe. Zdecydowanie plusem tej pracy jest to, że jest to niezwykle kreatywne zajecie. Cały czas można uczyć się nowych rzeczy.
Nie jest to praca biurowa, można wychodzić, być wśród ludzi albo przyrody.
Z tą pracą wiążą się też częste wyjazdy, czasem nawet w odległe rejony świata.
Za te i inne informację, poświęcony nam czas i możliwość zobaczenia wspaniałych zdjęć bardzo dziękujemy Pani Karolinie Mikiewicz, która była gościem na zajęciach Doradztwa Zawodowego w kl 7.


Strona 3 z 121 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest sobota 25 Stycznia 2020.
Imieniny obchodzą: Elwira, Pawe, Miosz, Tatiana
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.