Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 27.09.2021 22:01:42  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
B&N
Karta rowerowa
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj

Licznik
Pozostało

do wakacji
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Konkurs Miłośników gier planszowych
          Na zaproszenie do udziału w szkolnym konkursie Miłośników gier planszowych odpowiedziało z klas 1-3 piętnaście osób.
Każda gra zgłoszona do udziału w konkursie wykonana była bardzo dokładnie i starannie. Technika wykonania pracy była dowolna. Otrzymaliśmy kolorowe plansze z ciekawymi instrukcjami. Uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością, zdolnościami plastycznymi i wyobraźnią. Gratulujemy i już teraz zapraszamy ponownie do udziału za rok.
Przedstawiamy laureatów konkursu:
✅I miejsce
1. Łucja Pobozil
2. Sara Figiel
3. Jakub Komorowski
✅II miejsce
1. Jan Majchrzyk
2. Lena Zając
3. Maja Głuszczyk
4. Tymek Kamiński
5. Kasia Kowalczyk
6. Zuzia Bluszcz
✅III miejsce
1. Kaja Pietrzak
2. Lena Stachlewska
3. Maja Florczyk
4. Bianca Brzeźnicka
5. Tosia Bluszcz
6. Maks Kitala


Klasy V w Kazimierzu
          Wodząc palcem po mapie Polski oraz zastanawiając się gdzie fajnie byłoby wybrać się na krótką wycieczkę, pomyśleliśmy o Kazimierzu Dolnym.
Jak pomyśleliśmy, tak uczyniliśmy - w dniu 23.06.2021r. klasy V a i Vb wybrały się na wycieczkę do malowniczego Kazimierza Dolnego.
Uczniowie, swoją niezapomnianą przygodę rozpoczęli od podróży w czasie. Dzięki niej dowiedzieli się jak wyglądały początki powstania miasta oraz jakie historyczne wydarzenia związane były z nazwą "Kazimierz Dolny".
Jednym z pierwszych punktów programu wycieczki był Rejs statkiem po Wiśle do Janowca. Płynęliśmy w górę Wisły, obok zamku w Janowcu do Mięćmierza i z powrotem. Dużo radości uczniom sprawiały towarzyszące nam przez cały czas mewy.
Po tej "aktywności" przyszedł czas na pyszny obiad w restauracji "Austeria Kazimierska" - było miło i smacznie.
Następnie dzieci weszły na Górę Trzech Krzyży, z której mogły podziwiać widok na zabytkowe miasto. Oprócz tego, poznały historię trzech drewnianych krzyży, ustawionych na wzniesieniu. Z tego zabytkowego miejsca można było zachwycać się niesamowitą panoramą okolic.
Kolejną atrakcją dla naszych uczniów było zwiedzanie uroczego rynku i słynnych renesansowych kamieniczek. Tam uczniowie nabyli pamiątki dla siebie i swoich bliskich. Wszyscy wracali z drożdżowymi kogutami - jednym z symboli Kazimierza Dolnego. Wcześniej poznały legendę o kogucie z Kazimierza i powód przyjęcia koguta jako symbol tego miasta.
O tym, że wycieczka do Kazimierza Dolnego była bardzo udana, nie trzeba przekonywać jej uczestników - uczniów klas V - a wspomnienia z niej na długo pozostaną w Ich pamięci. Jak się okazuje nawet ogromna ulewa uznana została za atrakcję tego dnia.
Ten piękny dzień, to już wspomnienie, a na pamiątkę pozostały nam zdjęcia, zapraszamy do ich obejrzenia.
Kolejny sukces szkolnej gazetki
          W czerwcu odbyła się XVII edycja powiatowego konkursu „Jak zostać rzetelnym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji”, skierowanego do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Konkurs swym zasięgiem obejmuje nie tylko teren powiatu sochaczewskiego, ale i dwie pobliskie gminy, tj. Kampinos i Błonie - z powiatu warszawskiego zachodniego, stąd też udział w tegorocznej edycji szkoły z Bieniewic, która zgłosiła gazetki szkolne.
Komisja konkursowa oceniła wszystkie prace, na podstawie zebranych punktów wyłoniono zwycięzcę, przyznano miejsca na podium oraz liczne wyróżnienia.
Organizatorzy konkursu, czyli Starostwo Powiatowe w Sochaczewie oraz Szkoła Podstawowa w Budkach Piaseckich - z powodów pandemicznych zmuszeni byli odwołać ubiegłoroczną edycję. Na szczęście, w tym roku szkolnym udało się konkurs pomyślnie ogłosić i przeprowadzić. Wpłynęło sporo prac, które zostały bardzo wysoko ocenione.
Dużo artykułów dotyczyło szkolnej rzeczywistości z pandemią w tle, młodzież pisała o jej cieniach, ale i blaskach. Poruszała też tematy dotyczące codziennej e-rzeczywistości, uzależnień od technologii, hejtu czy realizacji swoich pasji, opisywała też rodzinne historie i ciekawe przygody z życia.
Miło nam poinformować, że w kategorii prace zespołu redakcyjnego szkoły podstawowe:
✅gazetka „Czas na przerwę” Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach zajęła I miejsce ex aequo z gazetką „Widziadełko” Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie.
Jest to kolejny sukces naszego zespołu redakcyjnego i jej opiekuna Pani Edyty Włodarczyk, którym gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Udanych Wakacji - do zobaczenia we wrześniu!
          Udanych Wakacji - do zobaczenia we wrześniu!


Klasy III we Wrocławiu
          W czwartek 17.06. klasy trzecie pojechały na wyczekaną wycieczkę do Wrocławia.
O 7.45 wyruszyliśmy spod szkoły, a o 12.30 zaczęliśmy zwiedzać zabytki Starego Miasta.
Podobało nam się szukanie krasnali. Potem udaliśmy się do Ogrodu Japońskiego, gdzie mogliśmy się ochłodzić w strumykach.
Na koniec zwiedzania tego dnia wjechaliśmy na punkt widokowy w Sky Tower. Widok był niesamowity. Robiliśmy sobie zdjęcia z piękną panoramą Wrocławia.
Następnie pojechaliśmy do hotelu, gdzie zjedliśmy obiadokolację i mieliśmy trochę czasu dla siebie. Następnego dnia pojechaliśmy do Hydropolis, gdzie ze względu na wskazania sanitarne zwiedzanie rozpoczęła część z nas a inni mogli zakupić pamiątki i zorganizowali sobie piknik na trawie.
Podczas zwiedzania wystawy dowiedzieliśmy się wiele o stanach skupienia wody, organizmach żyjących w głębinach i innych ciekawostkach. Można było się tam orzeźwić przebiegając przez deszczową fontannę. Kolejnym punktem zwiedzania było upragnione ZOO. Najpierw poszliśmy do Afrykarium. Widzieliśmy tam jak hipopotamy dostały na obiad świeżo skoszoną trawę. Były tam także rekiny, żółwie i płaszczki.
Po obiedzie i drugiej turze odwiedzin w Hydropolis ruszyliśmy w drogę powrotną. Na długo zapamiętamy tę wycieczkę. Było super!
(autorami notatki są uczniowie klasy trzeciej)Zakończenie roku szkolnego
          Już w najbliższy piątek, 25 czerwca nastąpi oficjalne zakończenie roku szkolnego 2020/2021.
Niestety i tegoroczne zakończenie będzie miało zdecydowanie inny charakter niż dotychczas. Podczas spotkań z wychowawcami ograniczamy się wyłącznie do rozdania świadectw i nagród. Spotkania odbywać się będą w świetlicy i w salach lekcyjnych według ustalonego harmonogramu:Wyniki konkursu j.angielskiego
          Z radością zawiadamiamy, że otrzymaliśmy oficjalne wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "Olimpus", w którym siedmiu naszych uczniów zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce i zdobyło tytuł laureata.
Są to następujący uczniowie :
✅Joanna Mrozek - klasa 6b
✅Marek Nowak - klasa 6b
✅Jakub Banasiuk - klasa 6b
✅Adrian Bury - klasa 6c
✅Zuzanna Ziubińska - klasa 7a
✅Oliwia Smykiewicz - klasa 7b
✅Weronika Tyl - klasa 8B
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Przerwy z Zumbą
          Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbywają się zajęcia muzyczno - ruchowe - „Długa przerwa z Zumbą”.
Chętni uczniowie uczestniczą w tych wspólnych wygibasach a przepis na dobrą zabawę jest prosty: rytmiczna muzyka, sportowy strój i dobry nastrój.
Zumba to świetna zabawa, połączenie elementów tańca latynoamerykańskiego i fitness. Nie tylko wspaniale poprawia kondycję, ale przede wszystkim gwarantuje mnóstwo pozytywnej energii Proste kroki i porywająca muzyka zachęcają wszystkich do ruchowej aktywności, a w efekcie do dbania o sylwetkę.
Każda forma ruchu korzystnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale także na nasze samopoczucie, poprawia kondycję i daje poczucie satysfakcji.
Każdy ćwiczy na miarę swoich możliwości, wszyscy świetnie się bawią i integrują. Po długim nauczaniu zdalnym wszystkim przydaje się nieco większa dawka ruchu - stąd duże zainteresowanie tą formą spędzania przerw w szkole.

Zawody w Teresinie
          W dniu 12 czerwca zawodnicy UKS "Bieniewiczanka" wzięli udział w Mistrzostwach Mazowsza, które organizowane były przez zaprzyjaźniony klub UKS "Filipides", w pobliskim Teresinie.
Nasi reprezentanci nie spuszczają z tonu i ponownie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Hrehoruk, który nie dał szans rok starszym rywalom, zdobywając dwa złote medale, jednocześnie bijąc dwa rekordy życiowe 60m - 8,71 oraz 300m - 46.01.
Brązowe medale na dystansie 300m zdobyli Paulina Boryś z czasem 51,09 oraz Szymon Hrehoruk również na 300m z czasem 43,64, poprawiając swój rekord życiowy.
Pozostałym zawodnikom nie udało się wywalczyć medali , ale zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, poprawiając swoje rekordy życiowe. Między innymi :
Joanna Krzycka 600m - 2,00,36 ( 5 miejsce);
Marysia Krzycka 600m - 2,05,54;
Helena Radziszewska 300m - 57, 76;
Miriam Wachowiak 300m - 48,31;
Start naszych zawodników należy zaliczyć do udanych. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Szczepienia uczniów
          W dniu 2021-06-11, Ministerstwo Edukacji i Nauki przesłało informacje dotyczące szczepienia dzieci przeciw COVID-19 :
Szanowni Państwo Dyrektorzy

od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.
Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.

Działania informacyjne dotyczące szczepień w szkołach i placówkach będą kontynuowane w kolejnych tygodniach.Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – komunikat MEiN


Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw COVID-19

Podsumowanie akcji sprzątanie Bieniewic
          Zgodnie z planem, 12 czerwca wszyscy chętni uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział w akcji „Wielkie sprzątanie w Bieniewicach”.
Zgodnie z harmonogramem, po zarejestrowaniu się punktualnie o godz. 10 - ej, grupy wyposażone w rękawice i worki do segregacji odpadów, pod opieką nauczycieli wyruszyły aby solidnie posprzątać tereny zielone wokół szkoły, naszą miejscowość oraz okolice.
Po ponad dwugodzinnym sprzątaniu wszyscy wróciliśmy na teren szkoły, aby uczestniczyć w podsumowaniu akcji. Dokonał go dyrektor szkoły Pan Marek Parafiniuk, który wszystkim bardzo gorąco podziękował za udział i zaangażowanie w przedsięwzięcie, które ma na celu przypominać jak ważna jest troska o środowisko naturalne w którym żyjemy, a także zachęcać ludzi do wypracowania drobnych zmian w swoim życiu codziennym, mających niebagatelny wpływ na estetykę naszego otoczenia.
Podziękowania również złożyła sołtys Bieniewic - Pani Grażyna Kościńska.
Na zakończenie odbyło się losowanie nagród - na ten moment wszyscy czekali z ogromną niecierpliwością. Atrakcyjne nagrody sponsorowane przez Sołectwo Bieniewice (bardzo dziękujemy), trafiały do rąk szczęściarzy, których numerki wylosowano.
Udział uczniów Szkoły Podstawowej w Akcji "Sprzątania Bieniewic" z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o otoczenie, estetykę i piękno, ale przede wszystkim uwolnił naszą wieś i okolice od dużej ilości śmieci.
Podsumowując tegoroczną Akcję zauważono, że nasza mała ojczyzna jaką są Bieniewice jest znacznie bardziej zadbana i czystsza niż w poprzednich latach. Ta informacja napełnia nas optymizmem i świadczy o lepszej świadomości ekologicznej naszych mieszkańców.
Strona 3 z 136 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.