Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 20.01.2019 04:58:24  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Akademia Przyszłości
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy

Biblioteka
Pedagog i Psycholog
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Absolwenci szkoły -...
Akcja "Flamaster"
          Co roku w grudniu ogłaszana jest akcja "Flamaster", w ramach której zbierane są wszelkie artykuły papiernicze -flamastry, kredki, plasteliny, bloki, farby, krepina, piórniki, temperówki, ołówki itp.
Zebrane rzeczy zawożone są na Litwę, do małej miejscowości Taboryszki, gdzie mieszka tam wielu Polaków i wiele potrzebujących polskich dzieci.
Nasza szkoła po raz drugi włączyła się do akcji.
Chociaż okres przedświąteczny to czas wielu akcji i zbiórek charytatywnych to nasze dzieci i ich rodzice i tym razem nie pozostali obojętni wobec potrzebujących.
Dzięki ich szczodrości i dobremu sercu Samorząd Uczniowski zebrał i tym razem dużą ilość przyborów szkolnych, książek, zeszytów, które trafią do najbardziej potrzebujących polskich dzieci mieszkających na Litwie.
Umożliwią one lepszy start edukacji najmłodszym, a nam - Polakom mieszkającym w Polsce - przypominają o pamięci o tych, którzy mieszkają poza granicami Polski, a warunków do nauki nie mają tak komfortowych jak my.
Będą dowodem na to, że potrafimy pomagać, bo szczęście jest prawdziwe, tylko wtedy kiedy je dzielimy z innymi.
Serdecznie dziękujemy wszystkim klasom, które włączyły się do akcji.
Pomoc ze strony rodziców, dzieci i nauczycieli może stanowić wzór nie tylko dla ludzi tworzących tę inicjatywę, dając im siłę i motywację do szerzenia pomocy, ale przede wszystkim pokazuje innym, że są jeszcze wśród nas ludzie, którym nie jest obojętny los dzieci i młodzieży i są wrażliwi na potrzeby innych.
„Pomagając dzieciom, pomagasz sobie”.

Mikołajki w szkole
          Imieniny świętego Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia.
Dla wielu uczniów Mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie szkolnego roku.
Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole.
W tym wyjątkowym dniu, pojawili się również uczniowie, którzy w swoim stroju mieli coś czerwonego, czyli mikołajowego. Ci, którzy założyli mikołajkową czapkę albo rogi renifera nie byli odpytywani na lekcjach natomiast na tych, którzy założyli stroje Mikołaja czekały słodkie nagrody.
Tradycyjnie też jak co roku, tego dnia, panował u nas szczególny klimat, przede wszystkim za sprawą szanownego Gościa - Mikołaja.
Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Mikołaj dotarł do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie.
Dla każdego dziecka znalazła się słodka niespodzianka - i dla młodszego i dla starszego, i dla grzecznego i mniej grzecznego.
Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie Go oczekują. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń.
O to, żeby ten dzień należał do udanych zadbał Samorząd Uczniowski a o to, żeby był słodki zadbał p. Grzegorz Matela, któremu bardzo dziękujemy.
Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!










Świąteczna zbiórka żywności
"Zawsze bądź szlachetny. Bądź do pomocy gotowy.”
Johann Wolfgang Goethe

          30 listopada wystartowała 10. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Przez 2 dni wolontariusze w całym kraju zbierali żywność dla najbardziej potrzebujących.
Rok do roku Polacy pokazują, że mają wielkie serca, dzieląc się tym co mają z osobami, które naszej pomocy potrzebują.
Rok do roku również dołączają bardzo licznie wolontariusze z naszej szkoły, więc i tym razem nie mogło być inaczej.
30 listopada i 1 grudnia w marketach na terenie Błonia i Leszna zbierali produkty na paczki świąteczne.
Dziękujemy Im za bezinteresowną pomoc, trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi.
Niech każdy dobry uczynek, dobre słowo wraca do Nich i daje Im satysfakcję, ponieważ „w ofiarowaniu siebie najpiękniejsze jest to, że to, co do nas wraca jest zawsze lepsze od tego, co dajemy”.



Polubić judo... czemu nie
          Judo przyczynia się do harmonijnego rozwoju, udowadnia, że nie siła i ciężar ciała, a szybkość i zręczność są czynnikami decydującymi w działaniu. To sport olimpijski, w którym przepisy wykluczają techniki i akcje niebezpieczne dla zdrowia. Badania dotyczące urazów, które przeprowadzono na warszawskiej AWF wykazały, że w judo jest znacznie mniejsza ilość kontuzji niż w piłce nożnej.
3 uczennice naszej szkoły - Karolina Marciniak, Zuzia Parkot i Zuzia Białek - polubiły ten sport. Trenują w UKS "PIranie" w Grodzisku Maz. Systematycznie uczęszczają na zajęcia a ciężka praca przekłada się na wyniki i sukcesy.
17 listopada 2018 r, w Sochaczewie odbył się Międzynarodowy Turniej Judo, podczas którego Zuzia Parkot wywalczyła brązowy medal.
2 grudnia w Błoniu odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Judo pod patronatem Burmistrza Błonia, w którym wystartowało 360 zawodników z 22 klubów z Polski.
Zawodnicy z klubu Piranie wywalczyli 18 medali w tym 8 złotych, 2 srebrne i 8 brązowych medali.
Wśród medalistów znalazły się uczennice naszej szkoły: Karolina Marciniak stanęła na najwyższym podium zajmując I miejsce, natomiast Zuzia Parkot i Zuzia Białek zdobyły brązowe medale za miejsca III.
BRAWO DZIEWCZĘTA! GRATULUJEMY!



Klasa IIb podbija salę zabaw Fikołki
          Klasa IIb bardzo lubi odkrywać nowe, nieznane miejsca w okolicy, a jeśli jeszcze jest możliwość świetnej zabawy to zawsze znajdzie okazję by udać się tam z wizytą.
Dowiedzieli się, że wraz z otwarciem Nowej Stacji w Pruszkowie ruszyła także Sala Zabaw Fikołki.
Nowoczesny obiekt jest wyposażony w konstrukcję zabawową liczącą 5 poziomów i ściankę wspinaczkową na wysokość 7 metrów.
Sercem centrum rozrywki Fikołki jest ogromna konstrukcja, czyli labirynt i tor przeszkód wyposażony m.in. w kilka rodzajów zjeżdżalni, tyrolkę i sieć Spidermana.
W salkach tematycznych odbywają się również cykliczne warsztaty i zajęcia edukacyjne.
Wszystkie atrakcje dostosowane są do wieku i umiejętności dzieci.
Uczniowie nie zwlekali i 29 listopada wraz z wychowawczynią udali się więc do sali zabaw, w której jeszcze dotychczas nie byli.
Na miejscu okazało się, że można tam aktywnie i miło spędzić czas a w przerwie między kolejnymi stacjami zabaw posilić się smacznymi goframi. Było więc: zabawowo, kolorowo, wesoło i smacznie.
Chętnie tam wrócą jeszcze raz.





Malowanie bombek - XIV edycja
          Tak, tak... to już XIV edycja malowania bombek w Bieniewicach. Organizatorzy jak zawsze bardzo serdecznie zapraszają wszystkich do udziału w tym miłym, przedświątecznym wydarzeniu.
Czekamy w sobotę 8 grudnia 2018 roku o godz. 15.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach.
Przeczytaj - Zapamiętaj - Przyjdź

Andrzejkowy dzień w szkole
          Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice.
Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka.
Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa natomiast 30 listopada Samorząd Uczniowski przygotował wróżby andrzejkowe dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
W tym dniu szkolne korytarze zostały zamienione w "Salę Wróżb". Wróżbitki i Wróżbici przepowiadali wszystkim chętnym uczniom i nauczycielom przyszłość z kart, wróżyły również ze szklanej kuli, magicznych serc oraz kombinacji cyfr z daty urodzenia.
Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością czekał na przepowiednie, które w rezultacie dostarczyły wiele śmiechu i radości. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.
Dużym powodzeniem cieszyły się cukierki z wróżbami, które przygotował Samorząd Uczniowski.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.





Dyskoteka andrzejkowa
          Tak się jakoś składa, że w każdym roku szkolnym pierwszą dyskoteką dla uczniów i tych, którzy lubią tańczyć i tych, którzy lubią popatrzeć jest dyskoteka andrzejkowa, którą organizuje Samorząd Uczniowski.
Obchodzone w Polsce od kilku pokoleń "Andrzejki", nie tracą na popularności, choć trwają nieco w cieniu nadchodzących i wszechobecnych Świąt Bożego Narodzenia. Przez lata zwyczaje się zmieniały, teraz bawimy się wspólnie, wróżąc sobie nawzajem, łącząc te wróżby z konkursami i wesołą zabawą.
29 listopada w godz. 17.00 - 19.30 ponad 100 uczniów z klas IV i VIII i III gimnazjum tańczyło w rytm muzyki puszczanej przez zaprzyjaźnionego już DJ Jaguara.
Podczas zabawy przeprowadzonych było wiele konkursów oraz wróżb andrzejkowych. Na zwycięzców czekały nagrody.
Wyłoniono też laureatów wcześniej ogłoszonego konkursu na najciekawszy strój na tę okazję.
Gratulujemy pomysłowości w przygotowaniu swoich strojów jak również efektownego zaprezentowania się podczas szkolnej imprezy.
Warto zaznaczyć, że o nagrody zadbał Samorząd Uczniowski, który jak widać dobrze zarządza swoimi środkami.
Wszystkim uczestnikom zabawy nie zabrakło dobrego humoru a to podstawa dobrej zabawy!
Jak co roku o tej porze, wszyscy zdrowi, wszyscy cali w gimnastycznej tańcowali.
„Tańców jeszcze to nie koniec…” –
jak donosi szkolny goniec,
„…bo w przyszłości niedalekiej
znów zrobimy dyskotekę!”
A więc do zobaczenia ! - na dyskotece karnawałowej.



















VIII Festiwal Nauki Niepoważnej
          "Polscy Nobliści" - to temat, który towarzyszył podczas VIII edycji Festiwalu Nauki Niepoważnej zorganizowanej przez ZS Nr 1 im. M. Wańkowicza w Błoniu dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych klas Trzecich gimnazjum.
29 listopada uczestniczyło w tym niezwykłym spotkaniu 13 klas trzecich gimnazjalnych. Uczniowie rywalizowali ze sobą w konkursach, w których konkurencje dotyczyły noblistów.
Została zaprezentowana duża ilość stanowisk. Każda z sal lekcyjnych zamieniła się w miejsce zabawy. Wszystkie, bez wyjątku prezentowały co innego, w zależności od nauczanego w nich przedmiotu.
W tym dniu żaden przedmiot nie był straszny. Nauczyciele w sposób prosty i przyjemny połączyli nauczane przedmioty z super zabawą, dzięki której można było się również wiele nauczyć.
Uczestnicy rozgrywek wychodzili z sal z uśmiechem na twarzy, co oznaczało, że miło spędzili tam czas. Uczniowie ZS również mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych, wokalnych iluzjonistycznych i zręcznościowych. Swoimi występami zaserwowali wszystkim dużą dawkę emocji i rozrywki. Wszyscy bawili się doskonale. Na koniec wręczono nagrody za konkursy i pamiątkowe zdjęcie.







Akcja "Flamaster"
          Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji akcji charytatywnej na rzecz dzieci z Litwy. W ubiegłym roku udało się więc i w tym liczymy na życzliwość, wielkie serca i wsparcie tej akcji.

Klasy IA i IC w muzeum WP
          Ten rok dla każdego Polaka jest szczególny. Sto lat temu po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.
Ten uroczysty moment chcieli uczcić uczniowie klas Ia i Ic.
29 listopada 2018 r. wybrali się na wycieczkę dydaktyczną do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
Klasa Ia, która wzięła udział w warsztatach "Hełm, szyszak czy rogatywka? – wojskowe nakrycia głowy", mogła uzyskać odpowiedzi na pytania:
Ile ważył hełm rycerza? Co żołnierz nosi na głowie? Czy był wygodny?
Uczestnicy zajęć, oglądając różne hełmy, kaski i czapki, jakich używali na przestrzeni wieków wojownicy i żołnierze, poznali poprzez zabawę, ich nazwy, wady i zalety. Klasa Ic miała okazję utrwalić wiedzę na temat symboli narodowych, poznać cechy dobrego patrioty, obejrzeć mundury oraz broń służącą w wojsku.
Dzieci miały możliwość rozwijać spostrzegawczość oraz umiejętności plastyczne podczas zadań praktycznych.
Na zewnątrz obejrzeli imponującą kolekcję armat, czołgów, wozów bojowych, samolotów i śmigłowców.
Ta część muzealnej wystawy szczególnie podobała się chłopcom. Dzieci były zafascynowane zaprezentowanym tematem, który był dostosowany do wymogów programowych.
W trakcie lekcji uczniowie przekonali się, że Muzeum to ciekawe miejsce, które pełne jest niezwykłych przedmiotów i związanych z nimi opowieści. Warto więc je odwiedzać.








Strona 3 z 105 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest niedziela 20 Stycznia 2019.
Imieniny obchodzą: Fabian, Fabiola, Sebastian, Mia
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp_bieniewice
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.