Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 26.11.2020 11:35:54  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Program "Aktywna tablica"
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Licznik
Pozostało

do wakacji
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Sztafety przełajowe znowu na podium
          9 października uczniowie naszej szkoły ponownie rywalizowali w sztafetowych biegach przełajowych. Jako mistrzowie powiatu Warszawskiego Zachodniego, na szczeblu międzypowiatowym walczyliśmy ze szkołami z Grodziska Mazowieckiego, Żyrardowa, Pruszkowa i Sochaczewa. Zarówno reprezentacja chłopców jak i dziewcząt stanęli na podium tym razem zajmując 3 miejsce.
Składy brązowych medalistów:
chłopcy
1. Maks Szustkowski
2. Igor Kubala
3. Borys Gajek
4. Jakub Nowak
5. Szymon Hrehoruk
6. Maciej Kacperski
7.Jakub Stasiewicz
8. Antek Radziszewski

dziewczęta
1. Oliwia Olczak
2. Marysia Krzycka
3. Paulina Borys
4. Joasia Krzycka
5. Iga Skrzecz
6. Miriam Wachowiak
7. Amalka Jarka
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na sportowej arenie.
Grzybobranie w IA
          Jesień zadomowiła się już na dobre. Coraz więcej śladów jej obecności możemy dostrzec w otaczającym nas świecie.
Uczniowie klasy IA bardzo pilnie obserwują zmiany dokonujące się w przyrodzie. Dary jakie otrzymują w prezencie od Pani Jesieni wykorzystują na zajęciach plastycznych.
Po jarzębinowych sznurach korali przyszedł czas na wielkie grzybobranie więc grzyby królują nie tylko na talerzach ale też w wytworach prac dziecięcych.
Na zajęciach plastycznych uczniowie wykonywali grzybki - proste ale zarazem efektowne. Z korzeni pietruszki i ziemniaków powstały piękne borowiki, kozaki, maślaki a także urocze muchomorki. Są one doskonałą ozdobą jesiennej wystawki przyrodniczej. Po dodaniu szyszek, żołędzi, kasztanów powstał prawdziwy, jesienny kącik przyrodniczy.
Poniżej w galerii zdjęć widzimy efekty pracy małych, sprawnych rączek pierwszoklasistów. Wspaniałe - prawda?

Dzień wolny od zajęć edukacyjnych
          Informujemy, że środa - 14 października (Dzień Edukacji Narodowej) - jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych. W tym dniu nie ma wyjazdu na basen dla klas IV i V.

Spis Rolny - informacja z Wydziału Rolnego
          Szanowni Rodzice - na prośbę Wydziału Rolnego w Błoniu przekazujemy informację dotyczącą Spisu Rolnego 2020.
Wiadomość kierujemy do rodziców będących rolnikami, użytkownikami gospodarstw rolnych lub posiadających w swojej najbliższej rodzinie taką osobę.
Cały czas trwa Powszechny Spis Rolny. Jeśli do tej pory nie wypełnili Państwo formularza spisowego, może zadzwonić do Państwa rachmistrz w celu przeprowadzenia spisu. Rachmistrz może zadzwonić od poniedziałku do soboty w godzinach od 8.00 do 20.00.
Nadal można skorzystać z formularza online dostępnego na stronie https://spisrolny.gov.pl/ – najwygodniejszej formy przekazania danych. Wypełniając ankietę mogą Państwo samodzielnie, bez udziału osób trzecich, przekazać dane o swoim gospodarstwie. Wcześniejsze przygotowanie informacji o np. powierzchni działki, uprawach, nawozach znacznie usprawnia i przyspiesza wypełnianie formularza. Wsparcie i pomoc można uzyskać dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99 w. 1.
Gmina, w której Państwo mieszkacie bierze udział w konkursie dla Gminnych Biur Spisowych w województwie mazowieckim. Nagrodą dla zwycięskiej gminy jest aż 50 zestawów sportowych dla szkół i atrakcyjne zestawy edukacyjne dla przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej. Zasady konkursu są bardzo proste: nagrodę wygrywa gmina z najwyższym odsetkiem rolników spisanych samodzielnie przez Internet. Jeżeli do tej pory nie wypełnili Państwo formularza, nie ma na co czekać. Jego wypełnienie nie zabiera wiele czasu, natomiast z nagród może skorzystać wiele dzieci.
Jeżeli nie prowadzą Państwo gospodarstwa rolnego, ale w rodzinie, sąsiedztwie lub okolicy mają Państwo znajomych rolników, prosimy o przekazanie im informacji o konkursie. Każdy wypełniony formularz zwiększa szansę na wygraną atrakcyjnych nagród dla miejscowych szkół i przedszkoli.
Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020:Informacje o Spisie Rolnym 2020
W biegach przełajowych - niekwestionowani zwycięzcy!
          W dniu 1 października nasza szkoła rozpoczęła sportową rywalizację w nowym roku szkolnym. Na Stadionie Miejskim im. Marszałka J. Piłsudskiego w Błoniu odbyły się sztafetowe biegi przełajowe, które zainaugurowały sportową rywalizację międzyszkolną w roku 2020/2021.
Głównym organizatorem zawodów był Powiat Warszawski Zachodni.
W biegach udział wzięło blisko 150 dzieci z siedmiu szkół.
W sztafetowych biegach przełajowych nie było na nas mocnych i pewnie zwyciężyliśmy zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt - roczniki 2008 i młodsze.
Skład naszych reprezentantów:
w kategorii chłopcy
1. Maks Szustkowski
2. Igor Kubala
3. Borys Gajek
4. Jakub Nowak
5. Szymon Hrehoruk
6. Maciej Kacperski
7.Jakub Stasiewicz

w kategorii dziewczęta
1. Marysia Pietrzak
2. Marysia Krzycka
3. Paulina Borys
4. Joasia Krzycka
5. Iga Skrzecz
6. Miriam Wachowiak
7. Amalka Jarka

Na międzypowiatowe finały 9 października w Kamionie pojadą uczniowie naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Ożarowie Mazowieckim.
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Klasy IA i IB w Drybusie
          Dzisiejszy dzień klasy IA, IB i IC spędziły w "Wesołej zagrodzie". Jest to powstałe w 2010 roku gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Drybus.
Położone wśród pól na skraju lasu zapewnia ciszę, spokój i beztroski odpoczynek. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami, przejazd na koniu, trampoliny, plac zabaw, gry, zabawy integracyjne, konkursy, pieczone kiełbaski, to tylko część atrakcji jakie czekały na dzieci. Jednak największe wrażenie wywarły zwierzęta: małpki, konie, kozy, papugi, perliczki, pawie i wiele innych.
Jako miejsce pierwszej wspólnej wycieczki pierwszaków wybrano to miejsce ponieważ dzieci miały okazję złożyć wizytę zwierzętom z okazji obchodzonego 4 października Światowego Dnia Zwierząt. Jest on nie tylko okazją do docenienia naszych pupili ale również czasem do zastanowienia się nad tym, jaki mamy stosunek do zwierząt, a także jak możemy pomóc instytucjom, które na co dzień walczą o ich prawa i lepsze życie.
Pierwszoklasiści bardzo lubią podróże i zwiedzanie ciekawych miejsc. Mają więc nadzieję, że ich Panie - Kasia, Małgosia i Magda - zabiorą je na kolejne atrakcyjne wycieczki.
Pogoda dopisała, uśmiechy także, więc wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i obiecują, że jeszcze tam powrócą.
Klasy IV w Puszczy Kampinoskiej
          Wakacje już za nami, nowy rok szkolny już się rozpoczął, złota polska jesień już króluje, a październik to wspaniały czas na wycieczki. Już upał nie dokucza, na szlakach robi się luźniej, a barwne kolory jesieni potęgują niezapomniane wrażenia z wyprawy.
Październikowy las kryje w sobie wiele ciekawych zjawisk wartych zaobserwowania.
O tym przekonali się uczniowie klasy IVA i IVB udając się na pierwszą w tym roku szkolnym klasową wycieczkę.
Dolinka Roztoki, którą obrali za cel podróży,znajduje się w sercu Puszczy Kampinoskiej. Przed wejściem do kniei znajduje się polana. Miejsce to od początku urzeka bogatą florą i fauną. Nie ma się tu wrażenia, że to zwyczajny bór, ze zwyczajnym wydeptanym szlakiem. Co kilkanaście metrów umieszczone są tablice informacyjne, które wyjaśniają złożoność ekosystemu i pomagają zrozumieć historię lasu.
Po długim spacerze, na polance tuż obok ścieżki, uczniowie urządzili sobie piknik, rozkoszując się kanapkami zabranymi z domu. Nie wiadomo dlaczego, ale na powietrzu człowiek zawsze robi się bardziej głodny więc prowiant zniknął w piorunującym tempie.
Sama polana jest dość spora, więc z powodzeniem uczestniczyli w grach i zabawach ruchowych.
Czas niestety minął bardzo szybko i trzeba było wracać do domu, ale z pewnością jeszcze nie raz tam powrócą.


Tańcowała igła z nitką
          Na polanie w lesie chodzi sobie jesień, różne dary niesie.
Koral, koral sznur korali, la, la, la, la, la, la, la – kto z nas nie pamięta tej piosenki?
Dzieci kochają jarzębinę! Służy do ozdabiania babek z piasku, bywa pomocna w nauce liczenia, a przede wszystkim jest doskonałym materiałem do wszelkiego rodzaju prac plastycznych.
Uczniowie klasy Ia są miłośnikami „darów jesieni” i znoszą ich mnóstwo do domu, do szkoły. Można je wykorzystać w kreatywny sposób. Na dzisiejszej lekcji poznali literę "I" na podstawie wyrazu igła.
Była to również okazja do wykorzystania darów jesieni podczas "Tańca igły z nitką". Niektórzy z uczniów pierwszy raz własnymi rękami nawlekali igłę i mogli własnoręcznie wykonać piękny, jesienny sznur czerwonych korali.
Korale utkane ze skarbów jesieni jeszcze długi czas mogą im przypominać słoneczne i ciepłe dni, gdy nadejdzie już śnieżna zima.


Wyniki turnieju piłki nożnej w Lesznie
          23 września wznowiony został cykl spotkań sportowych organizowanych w ramach Stowarzyszenia „Mazovia”. Na obiektach Zespołu Sportowo-Rekreacyjnego w Lesznie rozegrany został turniej piłki nożnej z cyklu Mazovia Cup w kategorii szkół podstawowych (roczniki 2011–2013).
Rywalizowały drużyny z sześciu gmin: Błonia, Brwinowa, Leszna, Michałowic, Milanówka i Nadarzyna. Zespoły grały na boisku trawiastym w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym” w danej grupie.
W tych zawodach uczniowie naszej szkoły reprezentowali gminę Błonie.
O czołowe miejsca w klasyfikacji końcowej walczyli zawodnicy naszej szkoły i zawodnicy z Nadarzyna.
Wyrównaną walkę rozstrzygnęły rzuty karne – nasi zajęli II miejsce.
Skład zespołu:
1. Antoni Ksit
2. Krzyś Hrehoruk
3. Aleksander Wachowiak
4. Bartek Tachasiuk
5. Remek Grzegorczyk
6. Antoni Fabianowicz
7. Szymon Kaźmierski.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Konkursy przedmiotowe
„Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli.”
Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

          Wszystkim zainteresowanym kuratoryjnymi konkursami przedmiotowymi organizowanymi w bieżącym roku szkolnym podajemy linki do informacji dotyczących:

Regulamin konkursu (kliknij)

Harmonogram konkursu
(kliknij)

Oświadczenie rodziców
(kliknij)


Prosimy o zapoznanie się z informacjami i zgłaszanie się do konkursów. Powodzenia.
Konkurs multimedialny o Janie Pawle II
          Z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II organizujemy konkurs plastyczny oraz multimedialny o św. Janie Pawle II. Konkurs polega na stworzeniu prezentacji multimedialnej lub pracy plastycznej o św. Janie Pawle II pt. „Jan Paweł II Polak, Europejczyk - Papież Pielgrzym”.
Cele konkursu:
- rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania życiem i nauczaniem św. Jana Pawła II,
- propagowanie wartości wychowawczych utożsamianych z postacią papieża;
- przybliżenie uczniom postaci św. Jana Pawła II jako autorytetu moralnego współczesnego świata;
- zachęcenie uczestników do prezentowania własnych umiejętności;

Informacje o konkursie:
Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie prezentacji multimedialnej lub narysowanie pracy plastycznej na temat „Jan Paweł II Polak, Europejczyk – Papież Pielgrzym”

Zasady
Prace plastyczne – technika dowolna, praca nie może być mniejsza niż format A4;
Prezentacje w programie POWERPOINT lub PREZI

Kategorie konkursu:
klasy IV – VI szkoły podstawowej
klasy VII – VIII szkoły ponadpodstawowej

Prezentacje multimedialne należy dostarczyć formą elektroniczną pod adres e-mail: hanna.wasilewska-weiss@spbieniewice.edu.pl lub bezpośrednio do p. Hanny Wasilewskiej -Weiss nagranych na płycie CD, pendrive.

Termin składania prac upływa 13.10.2020 roku.
Serdecznie zapraszamy
Strona 2 z 127 < 1 2 3 4 5 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest czwartek 26 Listopada 2020.
Imieniny obchodzą: Delfina, Sylwester, Konrad, Leonard, Leon, Lesawa
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.