Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 15.09.2019 10:27:18  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Akademia Przyszłości
Program "Aktywna tablica"
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Licznik
Pozostało

do rozpoczęcia roku szkolnego
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Podziękowanie
          Dyrekcja szkoły, uczniowie i rodzice składają serdeczne podziękowania Urzędowi Miasta i Gminy w Błoniu – za zorganizowanie akcji „Lato w mieście 2019” oraz dowóz dzieci do kina i Warszawy, GKRPA w Błoniu – za dofinansowanie wyżywienia, Sołtysowi Bieniewic, pani Grażynie Kościńskiej za dofinansowanie wyjazdu do "Magicznych Ogrodów" w Janowcu.


Lato w mieście
          Wraz z początkiem wakacji w całej Polsce pełną parą ruszyła akcja "Lato w mieście 2019".
Nasza szkoła w ramach tej akcji również przygotowała wiele atrakcji dla dzieci, które z różnych powodów jeszcze nie wyjechały na wakacje.
Na dobry początek pod troskliwą opieką Pań - Jolanty Wiącek, Barbary Siedleckiej, Magdaleny Kacalińskiej, Pauliny Krajewskiej i Hanny Wasilewskiej - Weiss -pojechały do Eldorado - sali zabaw, która mieści się w Galerii Handlowej Bemowo. Tam dzieci bawiły się w bajkowym świecie Małego Żeglarza - ponieważ sala zabaw posiada ponad 400 m2 konstrukcję zabawową stylizowaną na Statek Piracki, w którym znajduje się ogromny labirynt ze zjeżdżalniami, przeciskaczami, mostami, basenem z piłeczkami, torem przeszkód oraz pochylniami imitującymi wodospady. W przerwie dzieci posiliły się smaczną pizzą i pysznym napojem owocowym.
Kolejny wyjazd był również do Warszawy. W Muzeum Warszawy mieszczącym się w Rynku Starego Miasta. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej połączonej ze zwiedzaniem Starego Miasta (młodsze dzieci) oraz grze miejskiej (dzieci starsze).
Gra odbywała się w przestrzeni staromiejskich murów. Ich zadaniem było m.in. wykonanie dekoracyjnego sgraffita czy poprawne ułożenie puzzli, żeby dowiedzieć się jak przed wojną wyglądał dany budynek. Wcielając się w rolę detektywa, zaopatrzony w kompas i lornetkę, rozszyfrowywali nazwy ulic i budowli znajdujących się na Starym Mieście. Młodsi uczniowie również uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której poszukiwały tropów legend warszawskich. Po zakończonych zajęciach wszyscy podziwialiśmy pomnik Warszawskiej Syrenki, kataryniarza oraz eleganckie konne dorożki.
Zgodnie z zapowiedzią prognostyków czerwiec ma być najgorętszym miesiącem lata. Jak do tej pory wszystko się sprawdza. Upały dają się we znaki wszystkim. Każdy w takim dniu myśli tylko o chłodnej kąpieli. Popularnym sposobem spędzania wolnego czasu, szczególnie w upalne wakacje jest basen. My też tak uważamy więc pojechaliśmy do Mszczonowa, gdzie znajduje się profesjonalnie wyposażony kompleks basenów z wykorzystaniem unikatowych, słodkich źródeł termalnych.
Cały kompleks składa się z basenów zjeżdżalni wodnych, sauny, groty solnej, boiska do plażowej piłki siatkowej, placu zabaw dla dzieci oraz wielu innych atrakcji. W taki upalny dzień nikt raczej nie myśli o siatkówce tylko o kąpieli w basenie.
Dzieci z przyjemnością pluskały się w bardzo cieplutkiej wodzie. Bardzo żałowały, że czas pobytu tak szybko upłynął. Chętnie zostałyby tam dłużej.
Magiczne Ogrody w Janowcu położonym koło Kazimierza Dolnego nad Wisłą to wspaniały rodzinny park tematyczny - świetne miejsce rozrywki i rekreacji nie tylko dla dzieci. To tam właśnie spędziliśmy kolejny dzień.


Wyniki konkursu matematycznego
          11 maja w SP w Ożarowie Mazowieckim, 430 uczniów z kilkunastu szkół publicznych i prywatnych z terenu gmin: Błonie, Baranów, Babice Stare, Kampinos, Leszno, Ożarów Mazowiecki i z Pułtuska, uczestniczyło w II etapie konkursu matematycznego MAŁY PITAGORAS i ostatniej edycji konkursu MAŁY EUKLIDES dla uczniów gimnazjum.
Konkurs jest dwuetapowy: w listopadzie lub w grudniu w I etapie szkoły wyłaniają reprezentantów na poziomie poszczególnych klas, w maju w etapie rejonowym wyłaniani są laureaci konkursu.
W tym roku szkolnym do II etapu zakwalifikowało się 82 uczniów klas IV, 82 uczniów klas V, 81 uczniów klas VI, 63 uczniów klas VII, 94 uczniów klas VIII i 28 uczniów klas III gimnazjum. Wśród nich była piątka naszych reprezentantów. Spisali się na medal. A oto wyniki jakie osiągnęli:
- Książek Szymon, klasa IV, zajął I miejsce zdobywając 46 pkt. na 50 pkt. możliwych do zdobycia;
- Ziarno Paweł, klasa VII, zajął III miejsce zdobywając 38 pkt. na 50 pkt.;
- Tachasiuk Maciej,klasa VIII, zajął III miejsce zdobywając 36 pkt. na 50 pkt;
- Pokraśniewicz Jan, klasa VIII, zajął III miejsce zdobywając 35 pkt. na 50 pkt.;
- Olszak Kinga, klasa VI, zdobyła wyróżnienie za dobry wynik tj. 33 pkt.na 50 pkt.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Sukcesy matematyczne naszych uczniów
          Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli w konkursach matematycznych spisali się bardzo dobrze osiągając świetne rezultaty.
Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGURA:
- najlepszy wynik w szkole wyróżniony przez organizatora konkursu ADRIAN BURY, klasa IVc - 100 pkt. na 120 pkt. możliwych do zdobycia (wynik bardzo dobry, laureat musiał mieć minimum 111 pkt.);
- trzy wyniki w szkole wyróżnione przez organizatora konkursu :
- SZYMON KSIĄŻEK, klasa IV c - 98,75 pkt. na 120 pkt. możliwych do zdobycia (wynik dobry, wynik bardzo dobry to nie mniej niż 99 pkt.);
- PIOTR SOBIECKI, klasa IIa - 82,50 pkt. na 105 pkt. możliwych do zdobycia (wynik dobry, wynik bardzo dobry to nie mniej niż 82,75 pkt.);
- AMELIA BONIKOWSKA, klasa IIb - 66,25 pkt. na 105 pkt. możliwych do zdobycia (wynik dobry);
Jak łatwo zauważyć Szymon i Piotr otarli się o próg punktowy dla wyniku bardzo dobrego - obu chłopcom zabrakło tylko 0,25 pkt.!!!.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Aktywnie w Beskidach...
          Beskidy to idealne miejsce do uprawiania turystyki aktywnej. Przekonaliśmy się o tym po wycieczce, która miała miejsce w dniach 10 -13 czerwca. Wtedy to klasy VIII i klasy III gimnazjum wybrały się na ostatnią, wspólną wycieczkę w tej szkole - już za kilka dni będą absolwentami naszej szkoły. Pierwszy dzień obejmował wizytę w Bielsku Białej, gdzie może niestandardowo, ale aktywnie spędziliśmy czas, jeżdżąc na gokartach. Jak się okazało była to niesamowita frajda dla wszystkich uczestników wycieczki. Wieczorem dotarliśmy do Międzybrodzia - miejsca naszego zakwaterowania.
Następny dzień to zwiedzanie Wisły ( Perła Beskidu Śląskiego, miejsce zamieszkania naszego słynnego skoczka narciarskiego p. Adama Małysza, słynna skocznia narciarska "Malinka")), Szczyrku , Istebnej ( Kurna Chata, muzeum regionalne) , Koniakowa (słynne koronki koniakowskie - Koniakowska koronka została wpisana do „Księgi rekordów Guinnessa”! Dzieło pięciu koronczarek z Koniakowa ma 5 metrów średnicy, waży 5 kg, składa się 8 tysięcy elementów i 50 km nici. Największa koronka koniakowska świata powstawała prawie pół roku!) .
Trzeci dzień to całodzienny pobyt w Zatorze w największym rodzinny park rozrywki i zarazem największy park rozrywki w Polsce. Tam każdy znalazł coś dla siebie. Pomimo upału wszyscy bawili się doskonale.
Czwartkowe przedpołudnie spędziliśmy na podziwianiu pięknych, zapierających dech widoków z góry Żar (wjazd kolejką, zjazd na torze saneczkowym) a następnie pokonując trasy w parku linowym (ostatni punkt programu wycieczki). Z całą pewnością nie raz wrócimy wspomnieniami do tej przygody.I Bieg im. Zygmunta Karlickiego
          Pośród wielu atrakcji i imprez towarzyszących obchodom XXI Dni Błonia, znalazł się między innymi I Bieg im. Zygmunta Karlickiego.
Dystans biegu wynosił 5 km a panujący upał nie pomagał jego uczestnikom. Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły - Mateusz Szustkowski - zajął I miejsce, w kategorii uczestników do lat 18. Brawo Mateusz! Gratulacje!!!
Co to był za polonez
          Wszyscy, którzy odwiedzają nasza stronę wiedzą, że w piątek w Błoniu odbył się IV Błoński Festiwal Poloneza i innych Tańców Narodowych, inaugurujący obchody XXI Dni Błonia.
Z każdym rokiem chętnych jest coraz więcej. Świadczy to tylko o tym, że wzrasta popularność i potrzeba organizowania takich przeglądów naszych polskich tańców narodowych.
W tym wydarzeniu, które już przeszło do historii, uczestniczyła nasza szkoła reprezentowana przez uczniów klas III gimnazjum. Szkoły uczestniczące w festiwalu otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki.


Zakończenie roku szkolnego
          Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się dnia 19 czerwca 2019 roku

godz. 8.00 - klasy III gimnazjum i klasy VIII szkoły podstawowej
godz. 9.00 - klasy I - III szkoły podstawowej
godz. 11.00 - klasy IV - VII szkoły podstawowej

"Śnieżka i 7 krasnoludków"
          Dnia 7 czerwca dzieci z naszej szkoły obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.
Była to adaptacja sceniczna na podstawie bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” braci Grimm, w wykonaniu uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicowe.
Zabawa w teatr daje dużo satysfakcji nie tylko nauczycielowi prowadzącemu zajęcia ale przede wszystkim dzieciom, które muszą zapanować nad własnym lękiem, tremą, nieśmiałością, czasem trudnym do powstrzymania śmiechem. Udział w przedstawieniu daje poznać smak pewnej popularności i sukcesu, co na co dzień nie zawsze jest dane wszystkim uczniom.
Dla małych aktorów występ i udział w teatrzyku jest okazją do pięknych, twórczych przeżyć. Dzieci na zajęciach teatralnych spędzają dużo czasu i chętnych jest coraz więcej.
„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" to baśń ponadczasowa, przedstawienie dla ludzi, którzy mają trzy lata, jak i dla takich, którzy mają setkę.
Treść popularnej baśni przemieniła się w niezwykle kolorowy, wesoły i żywiołowy, spektakl.
Na uwagę zasługuje fakt, iż ogromną atrakcją była bogata aranżacja środków scenicznych: charakteryzacja, ciekawe rekwizyty, rozbudowana dekoracja.
Podkreślić należy, że magia, wszystkie efekty sceniczne sprawiły, że poczuliśmy się, jak w bajce, a była to niewątpliwie zasługa świetnych młodych aktorów, którzy nawet przez moment nie pozwolili nudzić się.
Przedstawienie dostarczyło wszystkim widzom (zarówno tym małym, jak i dużym) wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy. Ponadto w przystępny sposób przekazywało takie wartości dydaktyczne jak: umiejętność rozgraniczenia pojęć dobra od zła i ponadczasowość dominacji dobra nad złem oraz pozytywy działania zespołowego.
Miłość, mądrość oraz odwaga – zostały z kolei wybrane i ukazane jako pojęcia kluczowe dla budowy własnej osobowości.
Gratulujemy p. Magdzie Kacalińskiej i jej małym aktorom.


Poloneza czas zacząć
          7 czerwca w samo południe, IV Błoński Festiwal Poloneza i Innych Tańców Narodowych na Rynku zainaugurował tegoroczne obchody XXI ŚWIĘTO MIASTA DNI BŁONIA.
Wszystkim wiadomo, że polonez to reprezentacyjny polski taniec narodowy, od lat tańczony podczas ważnych uroczystości, najczęściej na rozpoczęcie balów (obecnie głównie studniówek). Dawniej stanowił element ceremoniału dworskiego na dworach królów polskich, będąc paradą szlachty przed monarchą.
Przed liczną publicznością, kilkanaście grup z placówek oświatowych gminy Błonie zaprezentowało swoje układy choreograficzne.
W tym roku królował wspaniały polonez napisany przez Bartosza Chajdeckiego do serialu telewizyjnego "Czas honoru".
Po raz pierwszy wśród tańczących znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Honor reprezentowania placówki przypadł uczniom klas III gimnazjum, którzy już wkrótce będą ostatnim rocznikiem absolwentów gimnazjum. Zamkną rozdział edukacji zatytułowany „Gimnazjum”.
Nasi uczniowie zatańczyli piękny układ do muzyki wspomnianego poloneza z filmu „Czas honoru”.
Szyk, elegancja, młodość – takie głosy można było usłyszeć, kiedy prezentowali się najpiękniej jak potrafią. I trzeba przyznać, że im się udało. Zatańczyli tak jak powinno się tańczyć poloneza, a więc dostojnie, spokojnie i płynnie.
Zadowolenie na twarzy p. Barbary Siedleckiej, która ich przygotowywała do występu, było najlepszym dowodem na to, że występ należał do udanych. My natomiast im gratulujemy.


"Mały książe"
          Dnia 5 czerwca bieżącego roku w naszej szkole odbyła się premiera przedstawienia pt. "Mały Książę" w wykonaniu koła teatralnego. To już druga premiera w tym roku szkolnym.
"Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'ego jest jedną z najbardziej poczytnych książek na świecie. Został wydany w olbrzymiej ilości egzemplarzy i przetłumaczony na setki języków.
Jest to książka, której ukrytym celem jest pewne pouczenie. W dzisiejszych czasach ludzie gonią za pracą i zdobywaniem pieniędzy, a autor książki chce uświadomić wszystkim, że dobra materialne nie są najważniejsze.
Przypomina czytelnikom o zagubionych wartościach nadrzędnych, którymi są: miłość, prawda i dobro.
Będziemy mogli odnaleźć je wtedy, kiedy zrozumiemy że "najlepiej widzi się tylko sercem". Odtwórcą głównej roli była Zuzia Ziubińska, który świetnie oddała żywiołowy charakter odgrywanej postaci. Artyści występujący w spektaklu doskonale wczuli się w swoje role, mieli bardzo dobrą dykcję, dzięki czemu sztuka była zrozumiała dla wszystkich.
Potrafili bardzo realistycznie przedstawić odczucia postaci, tak, że widz nie musiał zastanawiać się nad tym, w jakim stanie psychicznym znajduje się akurat bohater. Kostiumy pozwalały od razu rozpoznać, kim jest dana postać, a muzyka, która jest bardzo ważnym elementem, oddawała nastrój i pojawiała się w odpowiednich momentach, co jest kolejnym plusem.
Ciężka praca reżysera - p. Ewy Stolarczyk - również nie poszła na marne, ponieważ w przedstawieniu zostały wyodrębnione wszystkie wątki występujące w książce. Większość z nas uważa, że do tej książki, jak i do wystawionej sztuki po prostu trzeba dojrzeć.
Bardzo często zapominamy o najważniejszych wartościach, po prostu uczuciach. Z pewnością, ci co obejrzeli przedstawienie wyciągnęli jakieś wnioski i zrozumieli, jak ważna jest świadomość posiadania przyjaciela.

Strona 2 z 114 < 1 2 3 4 5 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest niedziela 15 Września 2019.
Imieniny obchodzą: Albin, Albina, Nikodem, Maria, Roland, Lolita
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp_bieniewice
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.