Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 20.01.2019 04:58:30  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Akademia Przyszłości
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy

Biblioteka
Pedagog i Psycholog
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Absolwenci szkoły -...
Imieniny Mikołaja w klasie IIB
          Imieniny Mikołaja w klasie IIB obchodzono nie mniej hucznie niż w innych klasach.
Były mikołajowe prezenty, mikołajowe przebrania, gry i zabawy oraz piosenki o Mikołaju.
Już od samego rana nastrój wszystkim się udzielał. Udekorowana świątecznie już klasa zamieniła się w "Szkołę Elfów". Na lekcji w-f uczniowie chętnie uczestniczyli w grach i zabawach Mikołajkowych.
Jakaż to była niespodzianka, kiedy po powrocie do sali czekały na wszystkich czekoladowe mikołaje.
Następnie wszyscy w czerwonych bluzkach i mikołajowych czapach brali udział w zabawach i ulubionych grach planszowych przyniesionych z domu.
W przerwie między partyjkami gry można było zająć się pracą plastyczno - techniczną i wykonać ozdobę świąteczną - piękne aniołki, bałwanki, mikołaje.
Dużo radości dzieciom sprawiła wizyta, jaką złożył Mikołaj z Samorządu Uczniowskiego ze słodkim co nieco.
Wszystkie zgodnie przyznały, że były grzeczne i ani razu nie zdarzyło im się nabroić.
Pani wychowawczyni przyjęła w tym momencie taktykę strategicznego milczenia, dlatego Mikołaj z jednym okiem zamkniętym wręczył wszystkim dzieciom słodycze. Czyżby nie był do końca o tym przekonany?
Kolejną niespodzianką było znalezienie pod drzwiami czerwonego worka Mikołaja z pizzą, która narobiła wszystkim "smaku" rozsiewając po całej szkole zapach.
Kiedy worek był już pusty dzieci dzieci ćwiczyły celność rzutami piłeczek do worka. Nawet dobrze im to wychodziło - wszystkie trafiały do worka.
W tle słychać było świąteczną muzykę i piosenki śpiewane przez drugoklasistów.
Krótko mówiąc - było słodko i miło, apetycznie i wesoło, niespodziankowo i radośnie - takie Mikołajki to ja rozumiem!
Każdy żałował, że kończy się już ten dzień... ale cierpliwie zaczekamy do przyszłego roku - więc przybądź Mikołaju!

Świetlica nieczynna
          Informujemy, że w czasie przerwy świątecznej świetlica szkolna jest nieczynna.
Mikołajki w klasie IB i IIA
          6 grudnia dla klasy Ib i II a rozpoczął się od nauki piosenki o świętym Mikołaju i ozdabiania pierników na coroczne Malowanie bombek w naszej szkole.
Później podzieleni na grupy zdobywaliśmy kolejne puzzle do układanki z Mikołajem poprzez udział w różnych konkurencjach. Trzeba było odszukać ukryte przedmioty, zdmuchnąć kubeczki powietrzem z balonika, ułożyc piramidę z kubeczków i karteczek, zaprowadzić piłeczkę pingpongową do bramki bez użycia rąk, i najlepsze: posortować M&m'sy szczypcami i potem je zjeść - mniam!
Wszystkie zabawy wymagały współpracy w zespołach i dostarczyły uczniom wiele radości. O przerwach tego dnia nie było mowy, bo nikt nie chciał z nich korzystać.


Klasa IIIB na wycieczce w stolicy
          10 grudnia klasa IIIB gimnazjum udała się na "mikołajkową " wycieczkę do stolicy.
Pierwszym punktem programu naszej wizyty było zwiedzanie w Pałacu Kultury wystawy "Galeria figur stalowych" .
Jak się okazało to niepowtarzalne miejsce, gdzie w jednym miejscu można spotkać rzeźby wykonane z elementów recyklingu metalowego. Figury metalowe inspirowane są postaciami z bajek, filmów Science Fiction, polityków, gwiazdami ze świata muzyki, najbardziej znanymi celebrytami, a także zwierzętami i światowymi hitami motoryzacji.
Dla zwiedzających (i dużych i małych) najważniejszy jest jednak fakt, że eksponatami zachwyceni są wszyscy bez względu na wiek. Wiecie dlaczego? Bo to nie są muzealne eksponaty, a figury stworzone często w skali 1:1. Samochody mają otwierane drzwi więc można do nich wsiąść i posiedzieć za kierownicą. Ba! Można nawet poruszać skrzynią biegów, wcisnąć gaz czy hamulec… Na motocykle można wsiadać spełniając drzemiące głęboko w sercu marzenia.
Tak więc nikt się nie nudził i nie narzekał. Mieliśmy komfortową wręcz sytuację ponieważ byliśmy pierwszą grupą zwiedzających więc nie było tłoku.
Bez wątpienia galerię można nazwać jedyną w swoim rodzaju galerią sztuki współczesnej i nowoczesnej. Wystawa rzeźb stalowych, którą tu spotykamy, to atrakcja unikalna nie tylko w skali Polski, ale także Europy i całego świata.
Po wyjściu z wystawy poczuliśmy głód, więc jak to bywa w wycieczkowym zwyczaju każdy przekąsił "małe co nie co" w KFC lub innym punkcie gastronomicznym. Akurat wypełniliśmy czas oczekiwania na wejście do kina, aby obejrzeć film "Narodziny gwiazdy".
Niestety pogoda uniemożliwiła nam jazdę na łyżwach na lodowisku. Trudno, nadrobimy to innym razem. Kiedy wracaliśmy do domu było już bardzo ciemno, ale niezbyt późno.


Klasa IIB też buduje
          W piątek 14 grudnia uczniowie klasy IIB wraz z innymi uczestniczyli w warsztatach "Mali architekci".
W trakcie zajęć nie było ani jednej osoby, która by się nudziła bądź nie była zainteresowana wspólną zabawą.
Warsztaty były świetną okazją do integracji klasy i do kreatywnego spędzenia czasu.
Dzieci były zachwycone i powiedziały, że już nie mogą się doczekać, kiedy znowu będą mogły wznosić budowle
z tak dużych klocków.
Uczniowie z klas starszych patrząc jak świetnie bawią się ich młodsi koledzy zazdrościli i wcale nie ukrywali, że oni też chętnie wzięliby udział w takich zajęciach.
Bo jeżeli chodzi o zajęcia z klockami, to nie ma ograniczeń wiekowych!!!!
Każdy niezależnie od wieku będzie się świetnie bawił, wystarczy obejrzeć fotorelację z zajęć klasy IIB.
Warsztaty "Mali architekci"
          Klocki uznawane są za jedne z najlepszych zabawek dla dzieci, jeśli chodzi o wspieranie kreatywności dziecka i jego umiejętności manualnych.
Klocki to absolutnie zabawki ponadczasowe.
Mówi się, że to rodzaj zabawki, która rośnie razem z dzieckiem.
Wiarygodnym stało się to stwierdzenie, kiedy 14 grudnia, dzieci klas I i klas II, udały się na zajęcia do sali gimnastycznej, która zamieniła się w plac budowy.
Uczniowie uczestniczyli w kreatywnych zajęciach z wykorzystaniem mega klocków. Dzieci miały do dyspozycji 2000 kolorowych klocków, które zrobiły na nich ogromne wrażenie.
Grupy nawiązały ze sobą współpracę i z wielkim zaangażowaniem budowały z mega klocków - mega budowle.
Zajęcia miały wpływ na pobudzenie u dzieci wyobraźni przestrzennej, pomogły poznawać zasady konstrukcji, uczyły planowania i rozwijały zdolności motoryczne.
Warto też pamiętać o rzeczy oczywistej
– klocki to przede wszystkim dużo radości i świetnej zabawy. Nasze dzieci z całą pewnością tego doświadczyły.Wyniki konkursu "Wzorowa łazienka"
          Jesienią nasza szkoła przystąpiła do konkursu "Wzorowa łazienka". Nadrzędnym celem programu jest poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa i dbałość o zdrowie najmłodszych.
Zwycięskiej szkole organizatorzy fundują generalny remont szkolnej toalety o wartości 30 000 zł, a kolejne szkoły otrzymują nagrodę w postaci 5 000 zł na odświeżenie szkolnych toalet. Następne 100 szkół wyróżniają rocznym zapasem produktów Domestos.
Właśnie ogłoszono wyniki konkursu. Otóż zajęliśmy 68 miejsce (uzbieraliśmy 10557 głosów) i nagrodę w postaci rocznego zapasu produktów Domestos,
Bardzo dziękujemy nauczycielom, dzieciom i wszystkim tym, którzy oddawali głosy na naszą szkołę.

Mobilne Planetrium w naszej szkole
          10 grudnia w sali gimnastycznej stanął ogromny namiot sferyczny. Zostali do niego zaproszeni uczniowie naszej szkoły w dwóch grupach wiekowych. Zarówno młodsi, jak i starsi z zainteresowaniem słuchali informacji o teleskopach i obserwatoriach. Oglądali mgławice planetarne, gromady gwiazd i gromady galaktyk, komety i asteroidy. Zachwycali się widokiem Słońca i Księżyca. Poznawali ciekawostki dotyczące budowy Układu Słonecznego, historii Kosmosu oraz tajemnic Wszechświata. Z całą pewnością pokaz w Mobilnym Planetarium to nieziemska podróż po niebie, która dostarczyła wszystkim „kosmicznych wrażeń”.Prezent dla klasy IIa
          W poniedziałek w klasie 2a pojawił się nowy uczeń 🙂 nazywa się Rila, ma szarą sierść i piękne ciemne oczy 🙂.Od dzisiaj będzie z nami spędzał czas w szkole.
Kilka miesięcy temu powstał pomysł, żeby w klasie pojawiło się zwierzątko, nie lada wyzwanie ale udało się.
Po rozmowie z rodzicami zdecydowaliśmy, że to dobry pomysł i wzięliśmy się za uzgadnianie planu działania,żeby osiągnąć nasz cel.
Dzieci pojechały do sklepu zoologicznego zapoznać się z cenami produktów i przedstawiły się na lekcji , wspólnie obliczyliśmy jaki będzie koszt naszego projektu.
Wymyśliliśmy też sposób jak pozyskać środki.
W ubiegłym tygodniu dzięki współpracy z rodzicami urządziliśmy kiermasz słodkości.
Było pysznie - wszystkie przygotowane przez rodziców ciasta zostały sprzedane a pieniądze przeliczone i schowane do klasowej puszki .
Radości nie było końca kiedy okazało się ze wystarczy na zakup chomika, klatki i wszystkich niezbędnych akcesoriów.
Dzisiaj odwiedził nas Pan Michał i poprowadził nam lekcje przyrody. Opowiedział jak dbać, karmić i postępować z naszym nowym małym przyjacielem.
Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w nasz choinkowy projekt.

Klasa IIa z wychowawczynią.🙂 🙂
Zebranie
          W środę 12 grudnia o godz.18.00 odbędzie się zebranie rodziców dzieci wyjeżdżających na obóz narciarski w styczniu. Zapraszamy.
XIV edycja...już za nami
          8 grudnia 2018 roku, po raz czternasty, spotkaliśmy się na wspólnym, integracyjnym malowaniu bombek.
Dzieci wyczekiwały na to wydarzenie. Z wielkim zapałem zabrały się do pracy. Mamy, oraz tatusiowie dzielnie pomagali.
Wszyscy własnoręcznie wyczarowywali piękne motywy na swoich bombkach. Na szklanych kulach pojawiło się wiele bożonarodzeniowych symboli - Mikołaje, renifery, bałwanki, płatki śniegu.
Każdy z uczestników stworzył wspaniałą i niepowtarzalną bombkową kreację.
To była wielka frajda szczególnie dla dzieci, które własnoręcznie pomalowane bombki mogły zabrać do domu, by zawiesić na choince i cieszyć się ich widokiem podczas świąt.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bieniewicach oraz Rodzice i przygotowali słodkie ciasta, ciasteczka i babeczki. Pieniążki ze sprzedaży tych pyszności również zasiliły konto stypendium.
Organizatorzy - Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Witanowa i Bieniewic oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach - bardzo gorąco Im za to dziękują.
Punktem kulminacyjnym spotkania była licytacja bombek zarówno tych, które dzieci przygotowały na konkurs szkolny, które ozdobione były podczas sobotniego spotkania i tych, które pomalowali nasi artyści lokalni – Pani Anna Sobierajska i Pan Marcin Kochański oraz utalentowane mamy naszych uczennic - PaniEmilia Adamska, Pani Marta Marciniak i Pani Renata Wojdylak. Bardzo, bardzo gorąco dziękujemy za te piękne niecodzienne "okazy" bombkowe.
W gorącej atmosferze rywalizacji o najpiękniejsze bombki uzyskano kwotę ok.4000 PLN, która w całości zasiliła fundusz stypendialny "Dam radę".
Jest to nietypowe stypendium adresowane do tych uczniów naszej szkoły, którzy mają największą progresję w wynikach nauki i największą wytrwałość by taki stan kontynuować.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w sobotnie spotkanie i zapraszamy za rok, na jubileuszowe „XV Malowanie bombek w Bieniewicach”.
Strona 2 z 105 < 1 2 3 4 5 > >>
Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest niedziela 20 Stycznia 2019.
Imieniny obchodzą: Fabian, Fabiola, Sebastian, Mia
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sp_bieniewice
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.