Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 20.07.2024 09:36:27  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
SzukajOstatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Zakończenie klas VIII
          Życie składa się z różnych chwil – radosnych i przyjemnych, z momentów, kiedy odczuwa się porażkę i smutek, ale też zwycięstwo i satysfakcję. Do takich chwil zalicza się również pożegnania, które towarzyszą ludziom od zawsze i są naturalną koleją rzeczy. Pomimo tego nie zawsze potrafimy przejść do tego faktu bez emocji.
W piątek 14 czerwca 2024 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość pożegnania uczniów klas ósmych. Skończył się pewien etap w życiu naszych absolwentów. Muszą, wyruszyć po nowe edukacyjne wyzwania, które czekają ich od kolejnego roku szkolnego, bo każde zakończenie to jednocześnie nowy początek.
W wydarzeniu uczestniczyli: Dyrektor Szkoły Pan Marek Parafiniuk, wicedyrektor Szkoły Pani Mariola Wysińska, Burmistrz Błonia Pan Zenon Reszka, Naczelnik Oświaty, Kultury i Sportu w Błoniu Pani Urszula Tkacz, Nauczyciele, Rodzice oraz Uczniowie – absolwenci szkoły podstawowej, wychowankowie Pani Hanny Wasilewskiej-Weiss i Pani Barbary Siedleckiej.
Tradycyjnie pożegnanie absolwentów rozpoczęło się od poloneza, który został gromko nagrodzony przez zgromadzoną publiczność oraz walca do pięknej muzyki z filmu “Noce i dnie”.
Muzyka, eleganckie stroje uczniów oraz powaga z jaką odnieśli się do tradycji wzruszyły wszystkich: rodziców, wychowawców i bliskich, którzy towarzyszyli im w tej wyjątkowej chwili. Po udanym występie tanecznym przyszła pora na dalszą część akademii, na którą przenieśliśmy się do sali gimnastycznej zamienionej w Dolby Theatre w Los Angeles.
Ważnym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru młodszym kolegom z klasy siódmej i złożenie przez nich przyrzeczenia o godnym reprezentowaniu szkoły.
Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, który w swoim przemówieniu podsumował efekty pracy naszych absolwentów. Wyróżnił uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i w zachowaniu oraz tych, którzy angażowali się w pracę na rzecz społeczności szkolnej.
Kolejnym ważnym ale i niezmiernie miłym akcentem było wręczanie i uhonorowanie przez Burmistrza Błonia i Naczelnika Oświaty Kultury i Sportu w Błoniu nagród absolwentom - nagroda za wyniki w nauce: przyznawana uczniom, którzy uzyskali wzorowe oceny z zachowania oraz średnią ocen 5,2 w klasach VII-VIII oraz nagroda za wybitne osiągnięcia naukowe: przyznawana uczniom, którzy osiągnęli co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania i nauki oraz zdobyli tytuł laureata w konkursach przedmiotowych lub tematycznych na szczeblu wojewódzkim lub w olimpiadach interdyscyplinarnych, przedmiotowych, tematycznych.
Na szczególne uznanie zasłużyła Marta Zaleska z klasy VIIIa, która uzyskała świadectwo ukończenia szkoły z maksymalną średnią ocen 6.0. Nie często zdarzają się tacy fenomenalni uczniowie.
Z rąk Pana Burmistrza Marta otrzymała dwie nagrody – za wyniki w nauce oraz za laureata III miejsca w województwie, w konkursie matematycznym “Mały Pitagoras”. Gratulacje!
Stypendia za wyniki w nauce otrzymali: Emilia Cieślak(5,56), Julia Wolska (5,33), Radosław Pluta (5,33), Adam Szypke (5,28), Mikołaj Krajewski (5,24), Mateusz Bartko (5,22), Zuzanna Glińska (5,22).
Był to piękny sposób na docenienie ich wysiłku i osiągnięć.
Poza wymienionymi wyżej uczniami nagrody ufundowane tym razem przez Radę Rodziców otrzymali uczniowie, którzy kończą szkołę z wyróżnieniem (średnia ocen od 4,75) – Zuzanna Białek, Wiktor Arciszewski, Dawid Banasiuk, Michał Piwko, Wanessa Szypuła, Maciej Zabost, Gabriela Kuś, Wiktor Słoma I Igor Kubala.
Wręczono też pamiątkowe puchary za osiągnięcia sportowe, nagrody za pracę na rzecz gazetki szkolnej “Czas na przerwę “ oraz konkursu j. angielskiego.
Rodzicom uczniów wyróżniającym się w nauce wręczono listy gratulacyjne a podziękowania rodzicom szczególnie zaangażowanym w pracę na rzecz klas i szkoły.
Uroczystość zakończył program artystyczny przygotowany specjalnie na te okazję przez bohaterów dzisiejszej imprezy.
Po pełnej wzruszeń i pożegnań uroczystości przyszła pora na część mniej oficjalną – poczęstunek i dyskotekę prowadzoną przez DJ Jaguara, na której wszyscy bawili się wyśmienicie.
„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna…”
Drodzy Absolwenci - niech te słowa ks. Twardowskiego wiodą Was przez kolejne lata Waszego życia.
Idźcie przed siebie z takim samym zapałem i entuzjazmem, jaki czujecie w sercach, kiedy odbieracie świadectwa. Podsycajcie Waszą młodzieńczą świeżość i ciekawość świata, którą tak łatwo zatracić w codziennym życiu. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Nie cofajcie się, ale i nie zapominajcie o tych, którzy Was ukształtowali.
Powodzenia!!!
III klasy w OSP
          Pędzi wielki wóz strażacki i syreny alarmują
"By do ognia się nie zbliżać - wszystkich ludzi informują.
Taki strażak to bohater - chociaż dym go szczypie w oczy
Ryzykuje życie stale, z ogniem walkę musi stoczyć”
Niejeden z trzecioklasistów marzy o tym, żeby w przyszłości zostać strażakiem. Aby przekonać się, jak wygląda niezwykle trudna praca strażaka uczniowie klas trzecich wraz z nauczycielami, wybrali się na wycieczkę do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieniewicach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka, utrwaliły numery telefonów do Straży Pożarnej - 998 i na numer alarmowy - 112. Miały okazję wzbogacić wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto oglądały wóz strażacki, poznały wyposażenie i sprzęt, służący do udzielania pomocy nie tylko w przypadku pożarów, ale również wypadków drogowych oraz innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków.
Dziękujemy strażakom za miłe i pouczające spotkanie, które z całą pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Po wizycie w OSP nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami.🚒❤️
Oliwier MP ze swoją drużyną
          Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Oliwier Marchwiński, wraz ze swoim klubem BAK Brwinów w dniu dzisiejszym zdobyli mistrzostwo Polski w koszykówce chłopców U-13.🏆🥇
Gratulacje dla Oliwiera i klubu, za to wspaniałe osiągnięcie! 🏀
Życzymy dalszych sukcesów!
Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL
          8 czerwca uczniowie klas VIII wraz z nauczycielami p. Małgorzatą Stępień-Jurzyk, Barbarą Siedlecką i Hanną Wasilewską-Weiss wyjechali na wycieczkę do Warszawy, aby zwiedzić Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, znajdujące się przy ulicy Rakowieckiej 37.
Jest to miejsce poświęcone żołnierzom podziemia niepodległościowego po II wojnie światowej oraz więźniom politycznym PRL.
Wszyscy wiemy już, co oznaczają słowa Rotmistrza Witolda Pileckiego, że „Oświęcim to była igraszka”. Zwiedzając to miejsce, przekonaliśmy się, że kryje wiele mrocznych tajemnic i ludzkich tragedii.
W naszej pamięci pozostaną widoki ciasnych cel, w których przebywali więźniowie.
Wycieczka była cenną lekcją historii, która z pewnością na długo zapadnie w pamięci uczestników wyjazdu.Czwórbój Lekkoatletyczny "Mazovia Cup 2024"
          7 czerwca w Brwinowie odbyły sie zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym "Mazovia Cup 2024".
Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza zorganizowało turniej dla dzieci z rocznika 2011 i młodszych. Gminę Błonie reprezentowali zawodnicy z naszej szkoły:
✅Zofia Zasońska,
✅Joanna Krzycka,
✅Maja Obrębska,
✅Krzysztof Hrehoruk
✅Wiktor Grzegorczyk,
✅Tomasz Stasiewicz.
Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600m.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu drużna stanęła na podium podium za zajęcie III miejsca!🥉Gratulujemy i cieszymy się z sukcesów! 👏
Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie otrzymali również indywidualne wyróżnienia:
✅Krzysztof Hrehoruk - najlepszy zawodnik turnieju,
✅ Wiktor Grzegorczyk - drugie miejsce. Brawo! 👏


Konkurs czytelniczy
          W czerwca w Centrum Kultury w Błoniu odbył się XXIII finał Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Wydajemy własną książkę” organizowany przez Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. KEN w Warszawie – filia w Błoniu.
Cztery uczennice naszej szkoły zakwalifikowały się do etapu finałowego. Byliśmy bardzo dumni bo wszystkie otrzymały I miejsce i tytuł Złotej Książki.
Nagrodzone to:
📕Hanna Zachwieja – kl. 2a
📗Iga Koceniak – kl. 3b
📙Katarzyna Buturla – kl. 4a
📘Natalia Stępień – kl. 4a
Laureatki otrzymały dyplomy, bony do księgarni i ogromne pluszaki.
Wykonane przez dziewczynki książki były bardzo ładne, zarówno literacko, graficznie i edytorsko.
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie w przyszłym roku.


Dzień sportu najmłodszych
„Dziś zrób coś, czego innym się nie chce, a jutro będziesz miał to, czego inni pragną”
          Dnia 3 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu dla klas I – III pod hasłem „Bawimy się zdrowo na sportowo”.
Oficjalnego otwarcia tej sportowej imprezy dokonała wicedyrektor szkoły – Pani Mariola Wysińska.
Następnie uczestnicy zawodów przystąpili do najbardziej oczekiwanej części imprezy tj. udziału dzieci w konkurencjach sportowych poprzedzony wspólną ruchową rozgrzewką, którą przeprowadziły starsze koleżanki z klas V.
Podczas zawodów panowała niezwykła atmosfera, gdyż wszyscy wiedzieli, iż głównym celem zawodów jest połączenie rywalizacji z dobrą zabawą.
Młodzi sportowcy rywalizowali w 9 konkurencjach, takich jak skoki w workach, chodzenie na szczudłach, skoki na skakance, gra w bule, zabawy zręcznościowe i kształtujące koordynację wzrokowo – ruchową.
Ostatnią konkurencją była sztafeta międzyklasowa, w której zwycięstwo odnieśli reprezentanci klasy 3a. Gratulacje!👏
Nad przebiegiem i poprawnością zawodów czuwała specjalnie powołana Komisja składająca się z wolontariuszy i członków Samorządu Uczniowskiego (kierujemy słowa podziękowania za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu oraz przeprowadzeniu tych zawodów).
Podczas wszystkich konkurencji uczniowie wspaniale dopingowali sportowcom. Każda z drużyn dzielnie walczyła, dzieci były w pełni zaangażowane i dawały z siebie wszystko, dlatego na zakończenie każda drużyna otrzymała pamiątkowe medale. Kto wie? Może spośród tych małych zawodników wyrośnie wielka gwiazda sportowa?
Po zakończeniu sportowej rywalizacji uczniowie już w swoich klasach świętowali sukcesy sportowe - zajadając się pizzą o co zadbali niezawodni rodzice - oj, było bardzo smakowicie!
I znowu trzeba będzie czekać cały długi rok na taką wspaniałą imprezę.🙂🏆🥇🥈🥉❤️


Organizacja zakończenia roku szkolnego
         Uwaga! 21 czerwca blisko, a wraz z nim koniec roku szkolnego!
Proszę o zapoznanie się z harmonogramem Uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego 2023/2024.Zebranie rodziców I klas

          DYREKCJA SZKOŁY PODTAWOWEJ IM. jANA pAWŁA II W BIENIEWICACH INFORMUJE, ŻE 19 CZERWCA 2024 R. (ŚRODA) O GODZ. 17:00 ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW, KTÓRZY OD WRZEŚNIA ROZPOCZYNAJĄ NAUKĘ W KLASIE PIERWSZEJ.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Klasy V - na ludowo
          Dnia 28 maja, uczniowie klas piątych wraz z opiekunami Paniami Eweliną Wasiotą i Małgorzatą Stępień-Jurzyk oraz Panem Krzysztofem Piotrowskim pojechali do Łowicza, jednego z najstarszych miast w Polsce i położonej pod Łowiczem miejscowości Maurzyce.
Wycieczka miała charakter etnograficzno- edukacyjny, której celem było przybliżenie kultury, obrzędowości, tradycji i zwyczajów regionu, który ma bogatą i ciekawą historię a jednocześnie jest tak blisko nas - można rzec po sąsiedzku - więc warto złożyć wizytę.
Podczas zwiedzania łowickiego muzeum, którego najciekawszą ekspozycję stanowi wystawa poświęcona ludowej tradycji regionu uczniowie obejrzeli znajdujące się tu eksponaty dotyczące tradycyjnego budownictwa, rolnictwa, kolekcja strojów ludowych, elementy dekoracyjne izb księżackich (np. wycinanki, pająki), wyroby rzemiosła oraz przedmioty związane z kulturą duchową i obrzędowością.
W Maurzycach zwiedzili Skansen Ziemi Łowickiej - niezwykłe muzeum na wolnym powietrzu, którego ekspozycję stanowią kolorowe, niezwykle malownicze drewniane domy i budynki gospodarcze charakterystyczne dla wsi tego regionu.
Był to kolejny udany wyjazd, podczas którego dopisywała dobra pogoda i świetny humor, krótko mówiąc – było zdrowo, kolorowo i na ludowo!


Bieg Papieski
          27 maja, już po raz piętnasty w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach odbył się „Bieg Papieski”. Hasło przewodnie Biegu brzmiało: „Biegamy, bo pamiętamy”, ponieważ celem wydarzenia jest zachowanie w pamięci postaci promotora sportu, Patrona naszej szkoły św. Jana Pawła II i uczczenie poprzez Bieg Jego kanonizacji (27 kwietnia 2014), dziewiętnastą rocznicą śmierci (2 kwietnia 2005), a także 46 rocznicę Jego wyboru na Papieża (16 października 1978) i 104 rocznicę Jego urodzin (18 maj 1920).
Celem imprezy było także: upowszechnienie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, propagowanie wartości oraz korzyści niesionych przez sport – fair play oraz popularyzacja zdrowego stylu życia i biegów masowych.
Do udziału w imprezie zaproszeni byli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Bieg odbywał się w kilku kategoriach - klasy I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII (dziewczęta, chłopcy).
Bieg rozpoczął się od tradycyjnej rozgrzewki - a następnie biegacze wyruszyli energicznie po wyznaczonej trasie. Uczestnicy biegu bardzo szybko i z uśmiechem na ustach pokonali zaplanowany dystans. Na linii mety dyrektor szkoły Pan Marek Parafiniuk wręczył szczęśliwym, choć zmęczonym uczestnikom dyplomy, medale, pogratulował i już zaprosił do udziału w kolejnej edycji.
Aby to piękne wydarzenie zachować w pamięci, uśmiechnięci i szczęśliwi biegacze chętnie pozowali do zdjęć.
Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego naszej szkoły, wolontariuszom za organizację tego wydarzenia oraz zawodnikom, bez których bieg nie miałby miejsca.Strona 2 z 181 < 1 2 3 4 5 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.