Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 02.10.2023 21:06:03  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Nowy rok szkolny 2023/24
„Witaj nam, szkoło radosna, grająca dzwonkiem co rano!
Dzień dobry, szkoło wesoła. Lesie i łąko, dobranoc!”



         I nauguracja roku szkolnego zwykle odbywa się 1 września. Są jednak wyjątki od tej reguły i tak też jest w tym roku. Wakacje dla uczniów z całej Polski wydłużyły się o kilka dni dlatego też
we wszystkich szkołach 4 września odbyło się oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
Dla jednych radość, a dla drugich rozpacz, że to już koniec wakacji.
Ale i jedni i drudzy pojawili się w swoich placówkach, by przywitać się z nauczycielami i przygotować do wyzwań, jakie przed nimi staną w nadchodzących miesiącach.
Społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach równo o godzinie 9.30 zebrała się na placu szkolnym, by uroczyście zacząć nowy rok szkolny 2023/2024.
Oprócz s
amych uczniów obecni byli nauczyciele, rodzice, przedstawiciele władz miasta i gminy oraz sympatycy szkoły.
Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu narodowego, powitaniu zebranych głos zabrali Burmistrz Błonia Pan Zenon Reszka, dyrektor szkoły Pan Marek Parafiniuk, którzy serdecznie powitali obecnych nauczycieli, uczniów, rodziców.
W przemówieniach były życzenia dla wszystkich – uczniom życzono wielu sukcesów i dobrych ocen, rodzicom pociechy z dzieci, wielu powodów do dumy, szczęścia i satysfakcji płynącej z osiągnięć własnych dzieci, a nauczycielom wytrwałości, cierpliwości, niewyczerpanych pokładów siły, pomysłowości i wyrozumiałości oraz wielu sukcesów i radości z przeżywania każdego nawet najmniejszego osiągnięcia wychowanków.
Rozpoczęcie nauki to przeżycie zwłaszcza dla najmłodszych uczniów.
Po pięknym powitaniu przez starszych kolegów w obecności wszystkich zebranych złożyli uroczystą przysięgę przy poczcie sztandarowym a następnie dyrektor Marek Parafiniuk w towarzystwie burmistrza Zenona Reszki, naczelnik WOKS Urszuli Tkacz i zastępcy dyrektora Marioli Wysińskiej, dokonał Aktu pasowania na ucznia.
Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali prezenty ufundowane przez Burmistrza Błonia.
Mamy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali tegoroczni Pierwszoklasiści, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata. Ten dzień z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszym Pierwszakom.
Życzymy Im, aby nadchodzący rok szkolny był wspaniałą, niepowtarzalną i niezapomnianą przygodą. Żeby nie tylko zdobywali wiedzę, ale także doskonale się bawili w naszej szkole, nawiązywali nowe przyjaźnie oraz odkrywali i rozwijali swoje pasje i zainteresowania.
Po uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.
Tak więc rozpoczęliśmy kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy i kolejnych doświadczeń. Ciekawe co przyniesie ten nowy rok szkolny? – ale o tym za wcześnie mówić.



84 rocznica wybuchu II wojny światowej
"Kie­dy się wy­peł­ni­ły dni
i przy­szło zgi­nąć la­tem,
pro­sto do nie­ba czwór­ka­mi szli
żoł­nie­rze z We­ster­plat­te".


           Konstanty Ildefons Gałczyński

          1 września w całym kraju obchodzimy kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. Równo 84 lata temu, gdy pierwsze bomby spadały na polskie miasto Wieluń, a pancernik Schleswig-Holstein atakował Westerplatte, rozpoczął się najbardziej krwawy konflikt zbrojny w historii świata.
Polscy żołnierze walczyli i ginęli w obronie Ojczyzny na wielu frontach świata. To najtragiczniejsza w skutkach wojna, jaką poznał świat. Przez sześć lat działań zbrojnych na całym świecie zginęło nawet 60 milionów osób – w tym blisko sześć milionów Polaków.
II Wojna Światowa to tragiczna lekcja historii i ostrzeżenie na przyszłość dla kolejnych pokoleń. Naszym obowiązkiem jest pamiętać o wydarzeniach sprzed 84 lat, jako hołd i uznanie dla milionów obywateli II Rzeczpospolitej, którzy oddali swoje życie w walce o Polskę
Podczas organizowanych z tej okazji uroczystości czcimy pamięć i składamy hołd wszystkim tym, którzy w tej największej z wojen oddali życie w walce o wolną Polskę.
Jak co roku delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystościach organizowanych na cmentarzu parafialnym przy Kościele Świętej Trójcy w Błoniu.
W programie uroczystości miały miejsce: Msza święta z okolicznościową homilią, przemówienie Burmistrza Błonia Pana Zenona Reszki, apel poległych i salwa honorowa oraz składanie kwiatów przed Pomnikiem Poległych za Wolność Ojczyzny.







Autobus w dniu rozpoczęcia rou szkolnego
          4 września 2023 roku (poniedziałek) w dniu rozpoczęcia roku szkolnego autobus szkolny kursuje:
✅godz. 09.00 - Bramki
✅godz. 09.10 - Faszczyce
✅godz. 11.30 - wyjazd spod szkoły (powrót do domu).
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
          Informujemy, że uroczyste Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 dla wszystkich uczniów klas I - VIII odbędzie się 4 września o godzinie 9.30 na boisku przy sali gimnastycznej.
Po oficjalnej uroczystości, podczas której będzie miało miejsce pasowanie uczniów klas I odbędzie się spotkanie z Wychowawcami w/g ustalonego harmonogramu.
Serdecznie zapraszamy.


Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024



Spotkanie z pierwszoklasistami

„Edukacja jest paszportem do przyszłości, bo jutro należy do tych, którzy przygotowują się do niego dzisiaj”.

Malcolm X


          
Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach informuje,
że dnia 30 sierpnia 2023 r. o godz.17.00 w sali gimnastycznej
odbędzie się organizacyjne spotkanie wychowawców z rodzicami i dziećmi klas pierwszych szkoły podstawowej.
Serdecznie zapraszamy

Egzamin poprawkowy
          
Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach
informuje, że egzamin poprawkowy z matematyki odbędzie się
dnia 28 sierpnia 2023 roku o godz. 10.00 w sali nr 35.



Kolonie letnie "Farma Kalina 2023"
Kolonie letnie „Farma Kalina 2023” w Łasku
organizowane przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Bieniewicach
w terminie 10. 08. – 17.08.2023 roku.


„Kolonie letnie" to inicjatywa, która ma za zadanie ubarwić dzieciom długi, wakacyjny czas. W akcję angażują się zarówno szkoły, jak i ośrodki sportowe oraz inne placówki organizując różne akcje i formy spędzenia tego czasu. Wszystko po to, żeby dzieci nie poczuły, co to jest nuda.
Może kajaki i piłka nożna? A może trampoliny lub park linowy czy zwiedzanie Kołobrzegu i kąpiel morska? Nawet najbardziej wybredni znajdą w bogatej ofercie letnich atrakcji coś dla siebie.
Na kolonie zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Bieniewicach w terminie 10.08 – 17.08.2023 roku wyjechało 49 dzieci z klas I – VI .
Zajęcia odbywały się codziennie zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem. Dzieci przebywały pod troskliwą opieką pań: Jolanty Wiącek, Katarzyny Mielcarz, Doroty Chłodnickiej - Sadłochy i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
W ciekawej ofercie „WAKACJE BEZ NUDY” znalazły się więc:
-zajęcia w wodzie (pływanie, kajakarstwo, rowery wodne, wędkowanie, supy),
-warsztaty profilaktyczne ( zagrożenia wynikające z braku zachowania ostrożności podczas pieszych wycieczek nad jezioro i kąpieli w nich, do lasu, podczas zajęć w terenie, korzystania z Internetu, zażywania używek),
-chrzest kolonijny,
-konkurs na piosenkę kolonijną,
-warsztaty ceramiczne,
-warsztaty kulinarne,
-zjeżdżalnia wodna,
-dmuchańce,
-park linowy,
-park wodny,
-tyrolka,
-wycieczki piesze i wycieczka autokarowa do Kołobrzegu (zwiedzanie Muzeum 6D, molo), wycieczka nad jezioro Osiek,
-gry zespołowe – piłka nożna, siatkówka plażowa,
-baloniada,
-dyskoteka.
Półkolonie 2023
„Dzieci nie myślą o tym, ani o tym co było,
ani o tym co będzie, ale cieszą się
chwilą obecną, jak mało kto potrafi”
de la Bruleye Jean

„Lato w mieście" to inicjatywa, która ma za zadanie ubarwić wakacyjny czas dzieciom, które nigdzie nie wyjechały bądź jeszcze nie wyjechały. W akcję angażują się zarówno szkoły, jak i ośrodki sportowe czy biblioteki. Wszystko po to, żeby dzieciaki nie poczuły, co to jest nuda.
Może wspinaczka, piłka nożna czy park linowy? A może wyjazd na basen, spotkanie z dinozaurami lub zwiedzanie pięknych miejsc ? Nawet najbardziej wybredni znajdą w bogatej ofercie letnich atrakcji coś dla siebie.
W akcji wakacyjnej organizowanej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach hasłem: „Lato w mieście – bawmy się wesoło, aktywnie i bezpiecznie” w II tygodniowych turnusach, w terminie 26.06 – 07.07.2023 roku uczestniczyło 90 dzieci z klas I – V szkoły podstawowej.
Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 13.30 zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem. Dzieci przebywały pod troskliwą opieką pań: Jolanty Wiącek, Barbary Siedleckiej, Magdaleny Kacalińskiej, Doroty Chłodnickiej - Sadłochy i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
Organizacja letniego wypoczynku dla naszych dzieci, była zgodna z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia - przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.
Wakacje, to czas zorganizowanych form wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Dbając o bezpieczeństwo odpoczywających, przeprowadziliśmy prelekcje wśród uczestników półkolonii. Zajęcia, filmy
i prezentacje dotyczyły bezpieczeństwa podczas spędzania czasu wolnego w okresie letnim.
Wspólnie przypomniały sobie, jak w bezpieczny sposób poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw, nad wodą, w lesie, czy w górach.
Przypomniałyśmy również, aby zachować wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznanych. Dzieci w stopni celującym odpowiadały na zadawane pytania a także wykazały się znajomością numerów alarmowych.
Dopełnieniem spotkania była gra profilaktyczna, która miała duże zainteresowanie wśród najmłodszych. Poprzez zabawę utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa.
W programie akcji znalazły się zajęcia plenerowe i wyjazdy. Przez to dzieci przebywały na świeżym powietrzu i miały kontakt z otaczająca nas przyrodą. W ciekawej ofercie „WAKACJE BEZ NUDY” znalazły się więc wyjazdy do Julinka, Góraszki, Błonia, Mszczonowa, Kołacinka. Miały miejsce również wyjazdy do kina, na basen i parku zabaw.
Podczas wycieczki do baśniowego Dinoparku w Kołacinku, gdzie dzieci mogły spędzić czas na łonie natury i korzystać z wielu atrakcji (zajęcia plastyczne - malowanie dinozaurów, poznawane zawodu archeologa - udział w wykopaliskach, gdzie pod ziemią spoczywały kości dinozaura). Pobyt w tym jurajsko-botanicznym parku, spotkanie z tymi wielkimi gadami z pewnością dostarczyło wielu wrażeń i emocji a spacer po Bajkowej Ścieżce należący do znanych i lubianych to trochę jak wizyta u boku niezwykłych bajkowych postaci – Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Śnieżka i wiele innych - których do tej pory widywały jedynie na kartach książek.
Z kolei w Parku Rozrywki w Julinku przemieszczaliśmy się pomiędzy atrakcjami jakie na nas czekały: Kraina Dmuchańców, Mini Golf, ścianka wspinaczkowa, ścianka wspinaczkowa, tor tubingowy, klockarnia.
W najbardziej ekstremalnym miejscu jakim jest Parku linowy, wszystkie dzieci założyły specjalną uprząż i kask i pokonywała trasy o różnym stopniu trudności.
Absolutnym hitem okazały się bezpieczne pojazdy elektryczne dla najmłodszych, stylizowane na gokarty, doskonale radzące sobie w różnorodnym terenie.
Miło spędziliśmy czas w strefie wodnej zaopatrzonej w kaskady, fontanny, obrotowe wiaderka czy wodne koła, zjeżdżalnie.

Klasy VI i Va w Krakowie
„Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę”
św. Augustyn z Hippony.
          O tym wiedzą i zgadzają się z tym uczniowie klas VI i klasy VA, którzy co roku wyjeżdżają na wycieczki szkolne w różne zakątki naszego pięknego kraju.
Tuż przed końcem roku szkolnego wraz z wychowawcami udali się na kolejną, której tym razem trasa wiodła przez Wieliczkę, Zakopane, Kraków.
Pełni niezwykłego napięcia i oczekiwania 19 czerwca wsiedli do autokaru i wyruszyli po nową przygodę.
Piękne widoki z okien autobusu, letnia słoneczna pogoda nastrajały ich znakomicie. Chciałoby się zaśpiewać „Piękna nasza Polska cała”.
Pierwszym miejscem do którego udali się, była Kopalnia Soli w Wieliczce. Przeżyli tam niesamowitą przygodę pod ziemią. Kopalnia soli w Wieliczce, to blisko 250 km krętych i pełnych tajemnic korytarzy, piękne komory, niesamowite podziemne jeziora i ogromne kilkusetletnie konstrukcje ciesielskie. To co zobaczyli na dole przerosło ich najśmielsze oczekiwania! Lizali ściany, podziwiali komnaty, wdychali jonizowane powietrze. Na wielu z nich Wieliczka zrobiła ogromne wrażenie.
Po zwiedzeniu kopalni soli udali się do stolicy polskich Tatr – Zakopanego. Następny dość intensywny dzień spędzili w Dolinie Kościeliskiej, gdzie jedną z głównych atrakcji są jaskinie kuszące labiryntami mrocznych korytarzy i tajemniczymi komnatami. Zwiedzili Jaskinie Mylna i Smocza Jama.
Po obiedzie zasłużony relaksik w kompleksie basenów termalnych pod Tatrami w Czarnym Potoku.
Trzeci dzień przez wszystkich był bardzo oczekiwany. Dlaczego? – odpowiedź na to pytanie prosta – spędzili go w największym w Polsce parku rozrywki Energylandia w Zatorze.
Niezwykle kolorowy, pełen ciekawych dekoracji i różnorodnej architektury, z mnóstwem atrakcji i pokazów, które przyprawiały ich o zawrót głowy. Było więc tak jak w piosence „Świetna zabawa przez cały dzień”, którą można usłyszeć w parku rozrywki.
Ostatni dzień uczniowie spędzili w Krakowie – dawnej stolicy Polski. Podziwiali Wzgórze Wawelskie - jedno z najważniejszych miejsc w naszej historii - Wawel był wszak siedzibą naszych monarchów.
Wizyta w Krakowie nie byłaby kompletna bez odwiedzenia starej części miasta, a więc przede wszystkim Rynku Głównego, który znajduje się w centrum Starego Miasta, renesansowych Sukiennic, Bazyliki Mariackiej i Muzeum Podziemia Rynku.
Podczas tego wyjazdu wiele się nauczyli, zobaczyli dużo pięknych miejsc, poznali uroki Tatr, Zakopanego, Krakowa i Wieliczki.
Dzięki wspaniałej pogodzie plan został w pełni zrealizowany a sama wycieczka pokazała piękno naszego kraju i uświadomiła, że warto tutaj mieszkać i poznawać jego urokliwe zakątki.
W drodze powrotnej do domu już zastanawiali się - dokąd pojadą w przyszłym roku.
Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
          Z akończenie roku szkolnego to upragniony dzień wszystkich dzieci i całej młodzieży, która uczęszcza do szkół. Koniec roku szkolnego Oznacza on dla nich wakacje, a co za tym idzie, bardzo dużo wolnego czasu. W tym roku 23 czerwca był dniem, w którym nastąpiło zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Uroczystość rozdania świadectw w naszej szkole, odbywała się w Sali gimnastycznej według wcześniej przygotowanego harmonogramu: o godz. 8.00 klasy VIII, o godz. 9.30 klasy I – III i o godz. 11.30 klasy IV- VII.
Honorowymi gośćmi uroczystości byli Burmistrz Błonia Pan Zenon Reszka oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Pani Urszula Tkacz.
Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu, powitaniu wszystkich zebranych, uczniom którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce ( średnia ocen 5,50 dla klas IV – VI i 5,20 dla klas VII-VIII) i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie wręczone zostały Stypendia a uczniom za wybitne osiągnięcia sportowe nagrody ufundowane przez Burmistrza Błonia.
Kolejne wyróżnienia z rąk dyrektora szkoły Pana Marka Parafiniuka i wicedyrektor Pani Marioli Wysińskiej otrzymali laureaci stypendium „Dam radę” wybrani spośród nominowanych uczniów za miesiące kwiecień, maj i czerwiec.
Wreszcie nadszedł czas na wręczenie przez dyrekcję szkoły w towarzystwie wychowawców poszczególnych klas, świadectw z czerwonym paskiem, które są marzeniem wielu uczniów i ich rodziców. Aby jednak zasłużyć na promocję do następnej klasy z wyróżnieniem należy uzyskać średnią ocen nie mniejszą niż 4,75 a także wykazać się co najmniej bardzo dobrą oceną z zachowania.
Na zakończenie uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły, który podziękował uczniom za wielki wysiłek i zaangażowanie w zgłębianie tajników wiedzy, w zdobywanie nowych umiejętności, determinację
. Gratulował wyników w nauce oraz sukcesów wielkich i małych, na które uczniowie pracowali z całych sił przez długi rok, a owocem którego jest każde otrzymane świadectwo.
Szczególne gratulacje złożył tym uczniom, którzy ukończyli szkołę lub otrzymali promocję z wyróżnieniem jaj i tym. którzy otrzymali stypendia, nagrody, wyróżnienia.
Jak pisał poeta Emil Oesch „Do sukcesu nie ma żadnej windy, trzeba iść po schodach” i Ci uczniowie o tym doskonale wiedzą.
Nie zabrakło podziękowania nauczycielom za zaangażowanie włożone w nauczanie, za przekazywaną wiedzę, za dobre rady i cierpliwość, za nieustanną gotowość do pomocy, zrozumienie oraz stworzenie wspaniałej atmosfery, dzięki której udało się przebrnąć przez kolejny rok szkolny i dzisiaj cieszyć się sukcesami naszych uczniów.
Kończąc swoje przemówienie Pan dyrektor życzył wszystkim by okres wakacyjny był czasem odpoczynku, by przyniósł oddech i pozwolił spowolnić tempo życia, aby poczuć wewnętrzną radość, lekkość oraz przypływ energii.
Uczniom natomiast życzył bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły 4 września".
Po wyprowadzeniu sztandaru uczniowie udali się do przydzielonych sal lekcyjnych gdzie odbyły się pożegnalne spotkania wychowawcami.

film (kliknij)





Konkurs ortograficzny
          19 maja 2023r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Błoniu odbył się organizowany przez Stowarzyszenie O UŚMIECH UCZNIA X Powiatowy Konkurs Ortograficzny, skierowany do uczniów klas IV-VIII.
W tym roku finansowany w ramach projektu "Wokół Powstania Styczniowego", ze środków MON, Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Gminy Błonie i Gminy Ożarów Mazowiecki.
W konkursie wzięło udział 175 uczniów reprezentujących16 szkół. Dyktanda tematycznie nawiązywały do Powstania Styczniowego, którego 160. Rocznicę wybuchu obchodziliśmy w tym roku.
Dotarły do nas wyniki konkursu, w którym brali udział nasi uczniowie.
W X Powiatowym Konkursie Ortograficznym najlepiej zaprezentował się Piotr Sobiecki z klasy VIA, który zdobył III miejsce klas V-VI oraz Marta Zaleska uczennica klasy VIIA zdobywając wyróżnienie i Gabriel Bełch uczeń klasy VIIIB nagrodę za wynik "dobry" klas VII-VIII.
Gratulujemy Uczniom, Ich Rodzicom i Nauczycielom języka polskiego!✍️👏🙂
Strona 2 z 165 < 1 2 3 4 5 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.