Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 16.07.2024 12:47:58  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Półkolonie 2023
„Dzieci nie myślą o tym, ani o tym co było,
ani o tym co będzie, ale cieszą się
chwilą obecną, jak mało kto potrafi”
de la Bruleye Jean

„Lato w mieście" to inicjatywa, która ma za zadanie ubarwić wakacyjny czas dzieciom, które nigdzie nie wyjechały bądź jeszcze nie wyjechały. W akcję angażują się zarówno szkoły, jak i ośrodki sportowe czy biblioteki. Wszystko po to, żeby dzieciaki nie poczuły, co to jest nuda.
Może wspinaczka, piłka nożna czy park linowy? A może wyjazd na basen, spotkanie z dinozaurami lub zwiedzanie pięknych miejsc ? Nawet najbardziej wybredni znajdą w bogatej ofercie letnich atrakcji coś dla siebie.
W akcji wakacyjnej organizowanej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach hasłem: „Lato w mieście – bawmy się wesoło, aktywnie i bezpiecznie” w II tygodniowych turnusach, w terminie 26.06 – 07.07.2023 roku uczestniczyło 90 dzieci z klas I – V szkoły podstawowej.
Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 13.30 zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem. Dzieci przebywały pod troskliwą opieką pań: Jolanty Wiącek, Barbary Siedleckiej, Magdaleny Kacalińskiej, Doroty Chłodnickiej - Sadłochy i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
Organizacja letniego wypoczynku dla naszych dzieci, była zgodna z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia - przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.
Wakacje, to czas zorganizowanych form wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Dbając o bezpieczeństwo odpoczywających, przeprowadziliśmy prelekcje wśród uczestników półkolonii. Zajęcia, filmy
i prezentacje dotyczyły bezpieczeństwa podczas spędzania czasu wolnego w okresie letnim.
Wspólnie przypomniały sobie, jak w bezpieczny sposób poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw, nad wodą, w lesie, czy w górach.
Przypomniałyśmy również, aby zachować wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznanych. Dzieci w stopni celującym odpowiadały na zadawane pytania a także wykazały się znajomością numerów alarmowych.
Dopełnieniem spotkania była gra profilaktyczna, która miała duże zainteresowanie wśród najmłodszych. Poprzez zabawę utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa.
W programie akcji znalazły się zajęcia plenerowe i wyjazdy. Przez to dzieci przebywały na świeżym powietrzu i miały kontakt z otaczająca nas przyrodą. W ciekawej ofercie „WAKACJE BEZ NUDY” znalazły się więc wyjazdy do Julinka, Góraszki, Błonia, Mszczonowa, Kołacinka. Miały miejsce również wyjazdy do kina, na basen i parku zabaw.
Podczas wycieczki do baśniowego Dinoparku w Kołacinku, gdzie dzieci mogły spędzić czas na łonie natury i korzystać z wielu atrakcji (zajęcia plastyczne - malowanie dinozaurów, poznawane zawodu archeologa - udział w wykopaliskach, gdzie pod ziemią spoczywały kości dinozaura). Pobyt w tym jurajsko-botanicznym parku, spotkanie z tymi wielkimi gadami z pewnością dostarczyło wielu wrażeń i emocji a spacer po Bajkowej Ścieżce należący do znanych i lubianych to trochę jak wizyta u boku niezwykłych bajkowych postaci – Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Śnieżka i wiele innych - których do tej pory widywały jedynie na kartach książek.
Z kolei w Parku Rozrywki w Julinku przemieszczaliśmy się pomiędzy atrakcjami jakie na nas czekały: Kraina Dmuchańców, Mini Golf, ścianka wspinaczkowa, ścianka wspinaczkowa, tor tubingowy, klockarnia.
W najbardziej ekstremalnym miejscu jakim jest Parku linowy, wszystkie dzieci założyły specjalną uprząż i kask i pokonywała trasy o różnym stopniu trudności.
Absolutnym hitem okazały się bezpieczne pojazdy elektryczne dla najmłodszych, stylizowane na gokarty, doskonale radzące sobie w różnorodnym terenie.
Miło spędziliśmy czas w strefie wodnej zaopatrzonej w kaskady, fontanny, obrotowe wiaderka czy wodne koła, zjeżdżalnie.

Klasy VI i Va w Krakowie
„Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę”
św. Augustyn z Hippony.
          O tym wiedzą i zgadzają się z tym uczniowie klas VI i klasy VA, którzy co roku wyjeżdżają na wycieczki szkolne w różne zakątki naszego pięknego kraju.
Tuż przed końcem roku szkolnego wraz z wychowawcami udali się na kolejną, której tym razem trasa wiodła przez Wieliczkę, Zakopane, Kraków.
Pełni niezwykłego napięcia i oczekiwania 19 czerwca wsiedli do autokaru i wyruszyli po nową przygodę.
Piękne widoki z okien autobusu, letnia słoneczna pogoda nastrajały ich znakomicie. Chciałoby się zaśpiewać „Piękna nasza Polska cała”.
Pierwszym miejscem do którego udali się, była Kopalnia Soli w Wieliczce. Przeżyli tam niesamowitą przygodę pod ziemią. Kopalnia soli w Wieliczce, to blisko 250 km krętych i pełnych tajemnic korytarzy, piękne komory, niesamowite podziemne jeziora i ogromne kilkusetletnie konstrukcje ciesielskie. To co zobaczyli na dole przerosło ich najśmielsze oczekiwania! Lizali ściany, podziwiali komnaty, wdychali jonizowane powietrze. Na wielu z nich Wieliczka zrobiła ogromne wrażenie.
Po zwiedzeniu kopalni soli udali się do stolicy polskich Tatr – Zakopanego. Następny dość intensywny dzień spędzili w Dolinie Kościeliskiej, gdzie jedną z głównych atrakcji są jaskinie kuszące labiryntami mrocznych korytarzy i tajemniczymi komnatami. Zwiedzili Jaskinie Mylna i Smocza Jama.
Po obiedzie zasłużony relaksik w kompleksie basenów termalnych pod Tatrami w Czarnym Potoku.
Trzeci dzień przez wszystkich był bardzo oczekiwany. Dlaczego? – odpowiedź na to pytanie prosta – spędzili go w największym w Polsce parku rozrywki Energylandia w Zatorze.
Niezwykle kolorowy, pełen ciekawych dekoracji i różnorodnej architektury, z mnóstwem atrakcji i pokazów, które przyprawiały ich o zawrót głowy. Było więc tak jak w piosence „Świetna zabawa przez cały dzień”, którą można usłyszeć w parku rozrywki.
Ostatni dzień uczniowie spędzili w Krakowie – dawnej stolicy Polski. Podziwiali Wzgórze Wawelskie - jedno z najważniejszych miejsc w naszej historii - Wawel był wszak siedzibą naszych monarchów.
Wizyta w Krakowie nie byłaby kompletna bez odwiedzenia starej części miasta, a więc przede wszystkim Rynku Głównego, który znajduje się w centrum Starego Miasta, renesansowych Sukiennic, Bazyliki Mariackiej i Muzeum Podziemia Rynku.
Podczas tego wyjazdu wiele się nauczyli, zobaczyli dużo pięknych miejsc, poznali uroki Tatr, Zakopanego, Krakowa i Wieliczki.
Dzięki wspaniałej pogodzie plan został w pełni zrealizowany a sama wycieczka pokazała piękno naszego kraju i uświadomiła, że warto tutaj mieszkać i poznawać jego urokliwe zakątki.
W drodze powrotnej do domu już zastanawiali się - dokąd pojadą w przyszłym roku.
Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
          Z akończenie roku szkolnego to upragniony dzień wszystkich dzieci i całej młodzieży, która uczęszcza do szkół. Koniec roku szkolnego Oznacza on dla nich wakacje, a co za tym idzie, bardzo dużo wolnego czasu. W tym roku 23 czerwca był dniem, w którym nastąpiło zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Uroczystość rozdania świadectw w naszej szkole, odbywała się w Sali gimnastycznej według wcześniej przygotowanego harmonogramu: o godz. 8.00 klasy VIII, o godz. 9.30 klasy I – III i o godz. 11.30 klasy IV- VII.
Honorowymi gośćmi uroczystości byli Burmistrz Błonia Pan Zenon Reszka oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Pani Urszula Tkacz.
Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu, powitaniu wszystkich zebranych, uczniom którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce ( średnia ocen 5,50 dla klas IV – VI i 5,20 dla klas VII-VIII) i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie wręczone zostały Stypendia a uczniom za wybitne osiągnięcia sportowe nagrody ufundowane przez Burmistrza Błonia.
Kolejne wyróżnienia z rąk dyrektora szkoły Pana Marka Parafiniuka i wicedyrektor Pani Marioli Wysińskiej otrzymali laureaci stypendium „Dam radę” wybrani spośród nominowanych uczniów za miesiące kwiecień, maj i czerwiec.
Wreszcie nadszedł czas na wręczenie przez dyrekcję szkoły w towarzystwie wychowawców poszczególnych klas, świadectw z czerwonym paskiem, które są marzeniem wielu uczniów i ich rodziców. Aby jednak zasłużyć na promocję do następnej klasy z wyróżnieniem należy uzyskać średnią ocen nie mniejszą niż 4,75 a także wykazać się co najmniej bardzo dobrą oceną z zachowania.
Na zakończenie uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły, który podziękował uczniom za wielki wysiłek i zaangażowanie w zgłębianie tajników wiedzy, w zdobywanie nowych umiejętności, determinację
. Gratulował wyników w nauce oraz sukcesów wielkich i małych, na które uczniowie pracowali z całych sił przez długi rok, a owocem którego jest każde otrzymane świadectwo.
Szczególne gratulacje złożył tym uczniom, którzy ukończyli szkołę lub otrzymali promocję z wyróżnieniem jaj i tym. którzy otrzymali stypendia, nagrody, wyróżnienia.
Jak pisał poeta Emil Oesch „Do sukcesu nie ma żadnej windy, trzeba iść po schodach” i Ci uczniowie o tym doskonale wiedzą.
Nie zabrakło podziękowania nauczycielom za zaangażowanie włożone w nauczanie, za przekazywaną wiedzę, za dobre rady i cierpliwość, za nieustanną gotowość do pomocy, zrozumienie oraz stworzenie wspaniałej atmosfery, dzięki której udało się przebrnąć przez kolejny rok szkolny i dzisiaj cieszyć się sukcesami naszych uczniów.
Kończąc swoje przemówienie Pan dyrektor życzył wszystkim by okres wakacyjny był czasem odpoczynku, by przyniósł oddech i pozwolił spowolnić tempo życia, aby poczuć wewnętrzną radość, lekkość oraz przypływ energii.
Uczniom natomiast życzył bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły 4 września".
Po wyprowadzeniu sztandaru uczniowie udali się do przydzielonych sal lekcyjnych gdzie odbyły się pożegnalne spotkania wychowawcami.

film (kliknij)





Konkurs ortograficzny
          19 maja 2023r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Błoniu odbył się organizowany przez Stowarzyszenie O UŚMIECH UCZNIA X Powiatowy Konkurs Ortograficzny, skierowany do uczniów klas IV-VIII.
W tym roku finansowany w ramach projektu "Wokół Powstania Styczniowego", ze środków MON, Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Gminy Błonie i Gminy Ożarów Mazowiecki.
W konkursie wzięło udział 175 uczniów reprezentujących16 szkół. Dyktanda tematycznie nawiązywały do Powstania Styczniowego, którego 160. Rocznicę wybuchu obchodziliśmy w tym roku.
Dotarły do nas wyniki konkursu, w którym brali udział nasi uczniowie.
W X Powiatowym Konkursie Ortograficznym najlepiej zaprezentował się Piotr Sobiecki z klasy VIA, który zdobył III miejsce klas V-VI oraz Marta Zaleska uczennica klasy VIIA zdobywając wyróżnienie i Gabriel Bełch uczeń klasy VIIIB nagrodę za wynik "dobry" klas VII-VIII.
Gratulujemy Uczniom, Ich Rodzicom i Nauczycielom języka polskiego!✍️👏🙂
VI Błoński Festiwal Poloneza i Innych Tańców Narodowych
          16 czerwca odbył się VI Błoński Festiwal Poloneza i Innych Tańców Narodowych. W tej pięknej inicjatywie obok uczniów z innych błońskich placówek szkolnych i przedszkolnych uczestniczyli również nasi ósmoklasiści. Ten dostojny narodowy taniec w wykonaniu naszych ósmoklasistów przeszedł już do historii tak jak i ta niezwykła impreza. Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale - oj było na co popatrzeć 😍🥰

film (kliknij)


Akcja "Segregujmy śmieci"
          Z apraszamy do włączenia się w szkolną akcję proekologiczną polegającą na zbiórce odpadów elektrycznych i elektronicznych, która odbędzie się w dniach 19 - 21 czerwca na placu przed szkołą. Dbajmy o środowisko i segregujmy śmieci!🌳🌿🍀🌹🌻🌹🌺🌸🌞❤️
Szkolny Klub Wolontariatu

Zakończenie klas VIII
          N adchodzi długo oczekiwany przez nas dzień zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Jest on szczególny dla uczniów klas ósmych, którzy za chwilę staną się absolwentami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Kończą oni kolejny etap swojego życia, wkraczając w dorosłość przybliżającą się nieubłaganie.
W czwartek 15 czerwca spotkaliśmy się, aby pożegnać Ich uroczyście.
W tym niezwykłym wydarzeniu wzięli udział dyrektor szkoły – Pan Marek Parafiniuk, wicedyrektor Pani Mariola Wysińska, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, przedstawiciele klas VII oraz zaproszeni Goście - Burmistrz Błonia Pan Zenon Reszka oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Pani Urszula Tkacz.
Część oficjalną absolwenci rozpoczęli tradycyjnie już - pięknym Polonezem Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz" ale w nieco innej scenerii - korzystając z pięknej pogody parkietem był dziedziniec szkoły.
Po przeniesieniu się do przepięknie udekorowanej sali gimnastycznej uroczystość przebiegała zgodnie z przygotowanym scenariuszem.
Po powitaniu wszystkich zebranych uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce ( średnia ocen 5,20) i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie wręczone zostały Stypendia ufundowane przez Burmistrza Błonia.
Po tych wyróżnieniach przystąpiono do wręczenia nagród i dyplomów tym wszystkim uczniom, którzy reprezentowali szkołę podczas różnych uroczystości, zawodów sportowych, brali udział w konkursach i pracy społecznej na rzecz szkoły i środowiska lokalnego, udzielali się w Samorządzie Uczniowskim i Kole Wolontariackim.
Wręczono również rodzicom listy gratulacyjne oraz podziękowania za pomoc, współpracę i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły.
Pierwszą część uroczystości zakończyła ceremonia przekazania sztandaru szkoły młodszym kolegom – uczniom klasy VII, którzy przyrzekają godnie reprezentować społeczność uczniowską Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach.
W drugiej części uroczystości ósmoklasiści podziękowali dyrekcji, nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi za opiekę, troskę, za trud włożony w kształcenie, wychowanie, życzliwość, zrozumienie, uśmiech i okazane serce. Zaprezentowali program artystyczny, przedstawiający humorystyczne podsumowanie uczniowskiego dnia pobytu w szkole. Było wesoło!
Żegnaliśmy tegorocznych absolwentów, gratulując im wytrwałości i życząc samych sukcesów w dalszym życiu. Pamiętajcie ,,Do mety przybywa się tylko po to, aby wyruszyć dalej..." Wszystkiego dobrego!!!👩‍🎓🧑‍🎓❤️🙂










Zakończenie roku harmonogram
👩‍🎓🧑‍🎓🌞          Z akończenie roku szkolnego 2022/2023 przypada na 23 czerwca (piątek).
Informujemy, że w naszej szkole uroczystość odbędzie się wg poniższego harmonogramu:


Nagrody KRUS
          13 czerwca miało miejsce bardzo miłe spotkanie uczniów klas III. Naszą szkołę odwiedziła Pani Kinga Kołpaczyńska przedstawiciel Placówki Terenowej KRUS w Błoniu.
W pierwszej części spotkania odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Instruktażu naszym uczniom udzielali członkowie OSP w Bieniewicach Panowie Piotr i Bartosz Skrucha.
W programie warsztatów znalazły się takie tematy jak:
✅Zapoznanie się z zasadami ruchu drogowego;
✅Zasady bezpieczeństwa w miejscu zdarzenia;
✅Bezpieczeństwo własne;
✅Wezwanie pomocy i przekazywanie informacji;
✅Sprawdzanie oddechu oraz udrażnianie dróg oddechowych;
✅Resuscytacja krążeniowo oddechowa (RKO) z użyciem AED;
✅Pozycja boczna bezpieczna.
Dzięki szkoleniu dzieci zgłębiły wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, poznały sposoby radzenia sobie w różnych sytuacjach zagrożenia, zdobyły większą świadomość otaczającego ich świata oraz śmiałość i odwagę do działania.
W II części spotkania Pani Kinga Kołpaczyńska i dyrektor szkoły Pana Marek Parafiniuk wręczyli nagrody uczestnikom i laureatom XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych sytuacji unikamy”.
Miło nam poinformować, że w kategorii wiekowej klas 0 – III - 2 miejsce zajęła uczennica klasy IA Magdalena Twaróg a wyróżnienie uczeń klasy IIB Adam Komorowski.
W kategorii klas IV – VIII wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VA Alicja Biernat.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie obdarowani zostali nagrodami. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.




Teatr świetlicowy
          13 czerwca po raz trzeci w tym roku szkolnym Teatrzyk świetlicowy zaprosił najmłodszych uczniów naszej szkoły na przygotowane przez nich przedstawienie teatralne. Tym razem była to pełna uroku, koloru i pięknych piosenek wersja znanej i lubianej baśni Andersena pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”.
Spektakl przeniósł dzieci w fantastyczny świat Króla Grocha, Królowej Grochówki i ich syna, Księcia Groszka. Dowcipne dialogi, nieoczekiwane zwroty akcji, wspaniała dekoracja nie pozwoliły na nudę lecz przykuwały uwagę młodego widza, który z zaciekawieniem śledził losy bohaterów.
Przedstawienie wywołało u dzieci ogromną radość .Po zakończeniu występu dzieci gromkimi brawami nagrodziły młodych aktorów i ich opiekuna Panią Magdę Kacalińską, która podczas zajęć teatralnych umożliwia dzieciom rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie, pobudzanie talentów aktorskich i twórczej ekspresji, ćwiczenie umiejętności opanowania tremy, rozwijanie umiejętności wyrażania emocji za pomocą gestów i mimiki, kształtowanie poprawnej, starannej wymowy.
Żałujemy, że rok szkolny kończy się i nie będzie okazji do obejrzenia nowego widowiska, ale po przerwie wakacyjnej teatrzyk ruszy z impetem ku nowym, kulturalnym wyzwaniom. Tak będzie, to już wiemy z pewnego źródła. A więc do zobaczenia w nowym roku szkolnym!
Dzień bez plecaka
          D zień bez plecaka w szkole to okazja, by zostawić ulubiony plecak Avengers czy inny model w domu. Zwyczaj powstał w USA jako forma przypomnienia o trudnościach, z którymi w drodze do szkoły zmagają się uczniowie w biedniejszych krajach. Z Ameryki Północnej przybył również do Polski.
Samorząd uczniowski Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach zadecydował, iż 12 czerwca 2023 r. będzie dniem, w którym uczniowie będą mogli przyjść do szkoły bez plecaków. To nie znaczy, że bez książek i zeszytów, bo te mieli przynieść w czymkolwiek, co mogłoby zastąpić plecak.
Zabawa polega na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczy się pomysłowość i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób.
Dzień ten okazał się udany, wielu skorzystało z okazji. Uczniowie pokazali swoją kreatywność i pomysłowość w temacie - i zamiast plecaków, wykorzystali m.in. walizki, wózki dla lalek, skrzynki na narzędzia, wózek na odpady ogrodowe, taczkę, poszewki a nawet śpiwór!
Strona 19 z 181 << < 16 17 18 19 20 21 22 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.