J est taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb.
Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Młodzieńcy, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.
Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowane są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka.
Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenia. Ten magiczny wieczór poświęcony wróżbom jest doskonałą okazją do wspólnych spotkań i dobrej zabawy.
Samorząd Uczniowski w naszej szkole, tradycyjnie już zadbał aby było coś dla ciała i dla ducha, dla spragnionych i głodnych, czyli dyskoteka andrzejkowa, która odbyła się w miniony czwartek.
Od 16-ej do 18-ej parkiet zapełniony był roztańczonymi uczniami klas IV – VI a od 18-ej do 20-ej niemniej rozbawionymi uczniami klas VII i VIII. Królowały więc taniec, śpiew, radość i wspólna zabawa, ale prawda jest taka, że najważniejsi byliście WY DRODZY UCZNIOWIE.
Ciekawi swoich dalszych losów, mogli skorzystać z wróżby przepowiadającej przyszłe lata. Najnowsze doniesienia głoszą, że naszych uczniów czeka świetlana przyszłość, pełna piątek, szóstek i pasma samych sukcesów.
Za oprawę muzyczną imprezy odpowiedzialni byli sami uczniowie. Spisali się fantastycznie, przygotowując takie utwory, przy których od samego początku wszyscy świetnie się bawili. Nie zabrakło sławetnej „belgijki” bardzo popularnej w naszej szkole. I tym razem zabawy i śmiechu było co nie miara.
Ogromnie dziękujemy wszystkim osobom włączonym w organizację Andrzejek, jak również wspaniałym opiekunom dbającym o bezpieczeństwo uczniów podczas dyskoteki.
Szczególne słowa podziękowania kierujemy do niestrudzonego Pana Bartosza, który wziął odpowiedzialność za nagłośnienie oraz obsługę sprzętu grającego i oświetleniowego.
Nic dodać, nic ująć - kolejne udane wydarzenie przygotowane przez Samorząd Uczniowski i jego opiekuna Panią Aleksandrę Sosińską. Szkoda tylko, że czas minął zdecydowanie dużo za szybko bo wszyscy jeszcze chętnie zostaliby dłużej.
Wyśmienita zabawa skłoniła ich do planowania kolejnej podobnej imprezy. Zatem... do szybkiego zatańczenia! 💃
Czy pamiętacie jeszcze akcję promującą Europejski Tydzień Mobilności?
Jednym ze zrealizowanych zadań był konkurs plastyczny zachęcający do podejmowania świadomych wyborów w kwestii korzystania z różnorodnych środków transportu.
Liczny udział naszych uczniów w tworzeniu kreatywnych plakatów miło zaskoczył nie tylko nas, jako organizatorów, ale także zostało do zauważone i docenione przez osoby koordynujące projekt na terenie gminy, czyli: panią Agnieszkę Osówniak oraz pana Michała Dominiaka - inspektorów ds. ochrony środowiska w Urzędzie Gminy Błonie.
Uczestnicy akcji usłyszeli od Gości dużo miłych słów i pochwał, co na pewno zapamiętają, a dodatkowo każdy z nich został obdarowany nagrodami, które m.in. podwyższą ich poziom bezpieczeństwa na drodze podczas codziennych wypraw do szkoły.
Bieniewicka szkoła już od kilku lat nieprzerwanie przyłącza się do akcji i promuje ekologiczne zachowania, dlatego cieszymy się z wyróżnienia, które dodatkowo motywuje i zachęca do działań w tym zakresie.
Uwaga! Zagubione rzeczy szukają swoich właścicieli!
Informujemy, że w holu przy wejściu głównym do szkoły, znajduje się pojemnik z rzeczami pozostawionymi w szkole przez naszych uczniów (ubrania, ręczniki, stroje gimnastyczne, obuwie itp.). Właścicieli prosimy o odebranie swoich rzeczy zagubionych.
Z uwagi na brak miejsca na przechowywanie nieodebranych ubrań, ostatniego dnia każdego miesiąca będą one oddawane na cele charytatywne.
Przyjdź i sprawdź czy nie ma tam Twoich rzeczy! 🧦🩴👕👖🧢
W październiku sześć nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach wzięło udział w VIII już edycji projektu SZACHY W MAZOWIECKIEJ SZKOLE, współfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i objęty patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.
72-godzinne szkolenie pozwoliło nam poznać tajniki tej królewskiej gry, a także przygotować nas do prowadzenia zajęć z uczniami naszej szkoły.
Uczestnicy mieli również możliwość rozegrania prawdziwego turnieju szachowego i zdobycia kategorii szachowej, która jest wyrażona liczbowo i pozwala precyzyjnie określić siłę gry szachistów.
W kolejności od najniższej do najwyższej mamy więc następujące kategorie: V, IV, III, II, I, k, m, CM, FM, IM i GM. Ten konkretny projekt pozwalał nauczycielom zdobyć kategorię V lub IV. Niektórym z nas, po wielu zaciętych walkach udało się zdobyć najniższą – V kategorię, a jedna z naszych nauczycielek, jako jedyna ze wszystkich grających, wygrała najwięcej partii szachowych, zdobyła IV kategorię, która również pozwala na bycie instruktorem szachowym!
Uczestnicy projektu dostali pakiet materiałów edukacyjnych składający się z publikacji dotyczących metodyki nauki gry w szachy, a placówki otrzymały sprzęt szachowy, w skład którego wchodzi 15 kompletów szachów dla dzieci oraz duża tablica demonstracyjna na nauczyciela. Także nasza placówka wzbogaciła się o 90 nowych kompletów szachów!
Szkolenie to pozwoliło nam zdobyć nowe umiejętności, które przełożą się na jeszcze efektywniejszą pracę naszej placówki. Już nie możemy się doczekać kiedy zaczniemy nasze pierwsze zajęcia z uczniami, mamy nadzieję, że nauka gry w szachy przyniesie im tyle radości i satysfakcji, ile nam nauczycielom przyniósł udział w tym projekcie!♟♟♟
16 listopada o godz. 15.00 została ogłoszona lista kandydatów naszej szkoły na radnych do Młodzieżowej Rady Miasta Błonie. Bierne prawo wyborcze przysługuje uczniom klas 7 i 8, a w wyborach wezmą udział chętni uczniowie klas 4 – 8.
W szkole zgłoszono kandydaturę 5 osób, a spośród nich zostaną wyłonieni trzej przedstawiciele, którzy będą reprezentować naszą społeczność podczas posiedzeń i działalności Rady.
Obecnie trwa kampania wyborcza, a głosowanie odbędzie się w dniach 22 – 23 listopada, nad którym będzie czuwać powołana Szkolna Komisja Wyborcza.
Trzymamy kciuki za dokonanie trafnych wyborów, a kandydatom życzymy powodzenia!
J ak co roku o tej porze, serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie świątecznym pod hasłem:
,,Najpiękniejsza ozdoba świąteczna bożonarodzeniowa” (ozdoby choinkowe, szopki, stroiki, wypieki z ciasta piernikowego….itp.)
CELE KONKURSU:
✳️ Kultywowanie wśród uczniów tradycji świątecznych,
✳️Zachęcanie do działalności plastycznej na określony temat,
✳️Rozwijanie inwencji twórczej poprzez zastosowanie różnorodnych materiałów,
✳️Wzbudzanie emocji, radości i ożywienia w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia,
✳️Wspomożenie akcji mającej na celu zasilenie konta Stypendium "Dam radę".
REGULAMIN KONKURSU:
✳️W konkursie biorą udział chętni uczniowie z klas I-VIII
✳️Prace będą oceniane w 3 kategoriach wiekowych:
I kategoria - klasy I-III
II kategoria - klasy IV-V
III kategoria - klasy VI-VIII
✳️Materiały i technika wykonania pracy jest dowolna.
✳️Ozdoby można wykonać samodzielnie lub z pomocą rodziców. Do wykonanej pracy należy dołączyć karteczkę z danymi uczestnika konkursu ( imię i nazwisko, klasa).
✳️Prace należy składać do dnia 8-XII-2023r u organizatorów konkursu ( P. M. Kacalińska, P. Hanna Wasilewska-Weiss).
✳️Prace oceni Komisja powołana przez organizatorów. Najlepsze prace zostaną nagrodzone podczas jasełek 21 grudnia 2023 roku.
Wszystkich pasjonatów fotografii i filmu zachęcamy do wzięcia udziału
w Gminnym Konkursie Fotograficznym i Filmowym
„W świecie roślin i zwierząt”.
organizowanego przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 im. Janusza Korczaka w Błoniu.
Cele konkursu :
🟩Rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania przyrodą.
🟩Rozwijanie umiejętności nagrywania i montowania filmów.
🟩Rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz prezentacja twórczości uczniów w dziedzinie fotografii.
🟩Uczestnicy Konkursu wykonują 3 minutowy film lub 3 zdjęcia na temat „W świecie roślin i zwierząt”.
🟩Na prace konkursowe czekamy w terminie do 17.05.2024 roku.
Zapraszamy do udziału w konkursie.
Regulamin konkursu:
W ieczór Polskich Pieśni Patriotycznych, czyli Międzypokoleniowe Śpiewanie dla Niepodległej…
Echo patriotycznych pieśni rozbrzmiewało w wypełnionej po brzegi Sali widowiskowej Centrum Kultury w Błoniu, gdzie 13 listopada zgromadzili się mieszkańcy, by śpiewem uczcić wolną i niepodległą Ojczyznę, ożywić pamięć o naszych bohaterach, opowiedzieć historię o partyzanckich marszach i o żołnierzach biegnących do ataku przy wybuchach pocisków.
Wieczór Polskich Pieśni Patriotycznych przygotowali uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach pod kierunkiem Pani Anny Ziarno – nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, Pani Kariny Juragi - Horosz - nauczyciela muzyki oraz Pani Ewy Samsel – nauczyciela języka polskiego. Dołączyła również p. Marta Palma akompaniująca na skrzypcach.
Na wstępie, wicedyrektor szkoły Pani Mariola Wysińska bardzo gorąco powitała tych wszystkich, którzy przyjęli nasze zaproszenie i przybyli na ten niezwykły wieczór wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.
Zaproszenie do wspólnego śpiewania przyjęli nasi Goście Honorowi: Prezes Rady Pamięci Niepodległej Rzeczpospolitej Kampinoskiej Pani Urszula Przymus, uczestnik powstania warszawskiego, wiceprezes Zarządu Głównego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Jan Antoni Witkowski pseud. „Jaś”, kombatanci żołnierze AK Pan Witold Grzybowski ps. „Kot”, Ułan i żołnierz AK, powstaniec na terenie Kampinosu, który odbył trasę z Wileńszczyzny razem z oddziałem ”Doliny” , Państwo Krystyna i Zbigniew Myśliccy z oddziału „Skowronek”, proboszcz parafii świętej Trójcy w Błoniu ksiądz kanonik Tadeusz Gałecki, sekretarz gminy Przemysław Kubicki, sołtysi, nauczyciele, rodzice, mieszkańcy gminy Błonie.
Po powitaniu, zabrzmiały najpiękniejsze pieśni i piosenki patriotyczne, które kiedyś zagrzewały do walki, koiły po bitwie dając namiastkę wolności, pokrzepienia i nadziei, a w tym szczególnymi dniu śpiewane publicznie były hołdem dla bohaterów, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.
Niezwykły nastrój podkreślony blaskiem świec, udzielił się uczestnikom uroczystości podczas recytacji wierszy o tematyce patriotycznej, przeplatanej akordami pieśni patriotycznych.
Ten program był także krótką polską historią w pigułce. Każdy utwór poprzedzony był krótkim omówieniem okoliczności jego powstania, zawierał informację o autorach tekstów i muzyki. Znajomość historii własnej ojczyzny jest ze wszech miar wskazana i winna być w zasadzie obowiązującą. Mamy piękną, wspaniałą historię za sobą i mamy wszelkie moralne prawa być z niej dumni.
Spotkanie było nie tylko czasem zadumy nad dziejami Polski, wyrazem wdzięczności i pamięci dla naszych przodków, którzy trudzili się, walczyli i ginęli za naszą wolność, ale przede wszystkim naszym świadectwem miłości do Ojczyzny.
Miłym akcentem były wystąpienia szanownych gości: Pani Urszuli Przymus i księdza kanonika Tadeusza Gałeckiego, dziękującym organizatorom i wykonawcom za wzruszającą ucztę muzyczną oraz zaprezentowanie wysokiego poziomu artystycznego, patriotycznego i muzycznego.
Zrobiło się jeszcze milej, kiedy Pani wicedyrektor odebrała medal pamiątkowy przyznany naszej szkole przez Radę Pamięci Niepodległej Rzeczpospolitej Kampinoskiej.
Na zakończenie uroczystości Pani Mariola Wysińska serdecznie podziękowała wykonawcom za ten wyjątkowy wieczór, pełen wzruszeń i refleksji nad wartościami, które kształtują tożsamość człowieka, bo przecież powtarzając za W. Szymborską: Bez tej miłości można żyć, mieć serce puste jak orzeszek, malutki los naparstkiem pić z dala od zgryzot i pocieszeń […] Bez tej miłości można żyć, ale nie można owocować.
Pieśni patriotyczne są dowodem historii naszego narodu. Były zawsze i niech będą nadal manifestacją naszej wspólnoty i tożsamości narodowej, a dla młodego pokolenia niech będą szansą na zakorzenienie się we własnej kulturze i historii.
Wieczornica, przeszła do historii, ale wspomnienie wspólnie spędzonego czasu na długo pozostanie w pamięci uczestników.
W dniu 16 listopada odbyły się gminne eliminacje w koszykówce chłopców klas 7-8. Do zawodów przystąpiło 5 szkół z terenu gminy Błonie.
Miło nam poinformować, że chłopcy z naszej szkoły wygrali wszystkie 4 mecze i zostali mistrzami Gminy Błonie.🥇
Skład naszej drużyny:
🔸Borys Sadowski,
🔸Filip Słomiany,
🔸Igor Kubala,
🔸Mateusz Bartko,
🔸Filip Koceniak,
🔸Dominik Wardziński.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za etap powiatowy, który odbędzie się 28 listopada.
D nia 13 listopada w Centrum Kultury w Błoniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ”Niechaj Polska zna jakie dzieci ma…”.
Konkurs, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach, skierowany był do uczniów szkół podstawowych na terenie gminy Błonie.
Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych wśród uczniów i włączenie ich w obchody Narodowego Święta Niepodległości oraz rozbudzanie zainteresowania swoją narodowością, jej historią, tradycją i kulturą, a także rozwijanie wyobraźni plastycznej i kreatywności.
Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej wizerunki rodaków walczących i poległych za wolność i niepodległość oraz wizerunki tych, którzy rozsławiali Polskę na świecie.
Na konkurs wpłynęło 35 prac w kategorii klas I – III i 15 w kategorii IV – VIII.
Jury miało wyjątkowo trudne zadanie, gdyż nadesłane prace plastyczne były niezwykle ciekawe, samodzielnie wykonane, estetyczne.
Po długich naradach udało się wybrać po trzy zwycięskie prace oraz wyróżnienie w każdej kategorii wiekowej.
Oto lista zwycięzców, wraz z nagrodzonymi pracami: Kategoria klas I – III
🟥Igor Knąber - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach - I miejsce,
🟥Henryk Woźniak - Szkoła Podstawowa Nr 3 im. H. Kołłątaja w Błoniu - II miejsce,
🟥Hanna Szathmari - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. M. Kopernika w Błoniu - III miejsce,
🟥Emilia Dubiel - Szkoła Podstawowa Nr 3 im. H. Kołłątaja w Błoniu - wyróżnienie. Kategoria klas IV - VIII
🟥Mateusz Samsoniuk – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach - I miejsce,
🟥Aleksander Krysztofiak - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach - II miejsce,
🟥Jadwiga Budzisz - Szkoła Podstawowa P Nr 3 im. H. Kołłątaja w Błoniu - III miejsce,
🟥Jakub Komorowski - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach - Wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom oraz dziękujemy Uczestnikom za wzięcie udziału w Konkursie, a Rodzicom, Nauczycielom za zaangażowanie, motywowanie i organizację wysyłki prac.
Dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Bieniewicach za ufundowanie nagród dla laureatów.🎨👏
W dniu 15 listopada w Łomiankach odbyły się długo wyczekiwane zawody w koszykówkę chłopców.
Po ciężkich bojach i bardzo nerwowych końcówkach meczu, zawodnicy naszej szkoły zdobyli tytuł mistrza Powiatu Warszawskiego Zachodniego!
W ubiegłych latach stawaliśmy już na 2 i 3 stopniu podium, aż w końcu udało się stanąć na tym najwyższym!
Gratulujemy naszym zawodnikom i trzymamy kciuki za etap międzypowiatowy, gdzie będą rywalizować z drużynami, które trenują koszykówkę na co dzien.
A oto zwycięski skład:
🥇Oliwier Marchwiński
🥇Krzysztof Hrehoruk
🥇Aleksander Wachowiak
🥇Antoni Fabianowicz
🥇Aleksander Krysztofiak
🥇Remigiusz Grzegorczyk
🥇Wiktor Grzegorczyk
🥇Piotr Łukasik
🥇Bartek Tachasiuk
🥇Tomek Stasiewicz
Brawo chłopcy, brawo trener - jeszcze raz przyjmijcie moc serdecznych gratulacji i życzeń w dalszej drodze po sukces! ⛹️♂️🏆👏