W grudniowe popołudnie uczniowie klasy IB wspólnie z rodzicami i wychowawczynią p. Jolantą Więcek spotkali się na warsztatach plastycznych.
Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało już niewiele czasu, więc tematem przewodnim były ozdoby świąteczne.
Celem tego spotkania była integracja rodziców, miłe spędzenie czasu ze swoimi dziećmi oraz wspólne przygotowanie ozdób świątecznych.
Sala nr 9 zamieniła się na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy.
Wszyscy bardzo się zaangażowali w pracę i w mgnieniu oka powstawały piękne ozdoby. Każde dziecko pozyskało nową maskotkę skrzata ze skarpetki - radość ogromna. Wspólnie dekorowanie smakowitych pierniczków - to kolejna atrakcja a wręczanie tradycyjnych kartek z życzeniami - to zwrot do pięknego, powoli zanikającego zwyczaju ( a szkoda).
Rodzice odkrywali swoje talenty plastyczne a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem, ale był też czas na śpiewy, tańce, miłe pogawędki.
Dziękujemy wszystkim obecnym na warsztatach. Bardzo cieszymy się, że mamy tak uzdolnionych i chętnych do współpracy rodziców.
Rodzicom i dzieciom dziękujemy za twórczo spędzony czas oraz za stworzenie świątecznej atmosfery.
17 grudnia 2019 roku (wtorek) o godz.18.00, w świetlicy szkolnej odbędzie się zebranie rodziców dzieci wyjeżdżających na obóz narciarski, w dniach 2 - 10 stycznia 2020 roku do Bukowiny Tatrzańskiej.
Bardzo serdecznie zapraszamy.
6 grudnia, z okazji mikołajek, uczniowie klasy VI a wzięli udział w klasowych warsztatach kulinarnych ,,Pieczemy i zdobimy świąteczne ciasteczka”.
Wszyscy świetnie się bawili. Ciasteczka udały się i znikały w szalonym tempie.
Młodzi kucharze doskonalili swoje umiejętności, jakże przydatne przed świętami Bożego Narodzenia.
Przy piekarniku dyżur pełniły: p. Ewa Czernuszyn i p. Ewa Stolarczyk. Ten przyjemny dzień na długo pozostanie w pamięci…
7 grudnia nauczyciele wraz z uczniami zaprosili wszystkich do "Krainy Świątecznej Magii". Wśród Gości nie zabrakło gospodarza Gminy Błonie - Burmistrza Zenona Reszki.
Na stacjach takich jak Aniołkowo, Choinkowo, Bałwankowo czy Mikołajkowo, dzieci wraz z rodzicami tworzyli ozdoby choinkowe, by wkrótce dojechać do Laponii - stacji finałowej znajdującej się w sali gimnastycznej.
Tam można było wyczarowywać piękne wzory podczas dekorowania świątecznych pierników. Zebrani rozpoczęli dekorowanie ciastek przy dźwiękach najpiękniejszych kolęd i piosenek świątecznych i dołożyli wszelkich starań, by ich pierniki prezentowały się jak najpiękniej. Pracowali z zapałem i wytrwałością.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Mamom, które napiekły tak dużo pierniczków, że wystarczyło dla wszystkich.
W sali gimnastycznej tradycyjnie już odbyła się licytacja bombek i ozdób choinkowych (trudno uwierzyć, ąle to już 15 edycja). Cały dochód z licytacji przekazany jest na fundusz stypendialny "Dam Radę", bo warto wspierać tych uczniów, którzy się starają i którym się chce.
W tym roku zebraliśmy 4 828 PLN podczas licytacji, oraz 230 PLN z zakupów dokonanych już po jej zakończeniu, czyli razem nieco ponad 5 tysięcy złotych.
Dzięki szczodrości naszych rodziców, władz lokalnych, przyjaciół fundusz ma zapewnione finansowanie na kolejny rok.
Na najbardziej wytrwałych uczestników spotkania czekała niespodzianka - losowanie nagród.
Szczęściarzy odbierających nagrody cieszył widok cieplutkich kocyków, skarpet, termosów i kubeczków świątecznych.
Bardzo dziękujemy p. Zdzisławowi Sobierajskiemu za przeprowadzenie po raz 15 licytacji bombek choinkowych oraz udostępnienie zdjęć do naszej fotogalerii.
Wszystkim, którzy wspierali naszą akcję serdecznie dziękujemy. Była to niezwykła okazja, aby spotkać się, porozmawiać i poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
Kuchnia molekularna jest w Polsce młodym zjawiskiem, które dopiero zaczyna się odkrywać przed szerszą publicznością. Jest to kuchnia wykorzystująca wiedzę naukową z zakresu chemii i fizyki do przygotowywania potraw. Celem tych doświadczeń jest uzyskanie możliwie najbardziej czystych smaków często nietypowymi sposobami i niekiedy w bardzo zaskakujących zestawieniach.
5-6 grudnia 2019 roku, uczniów klas I - IV odwiedzili wykwalifikowani kucharze z Akademii Małego Kuchcika, którzy przeprowadzili mnóstwo eksperymentów na bazie ciekłego azotu.
Prowadzone w formie atrakcyjnych, multimedialnych warsztatów zajęcia były okazją do poznania struktury i właściwości substancji, których połączenie pozwala tworzyć bajecznie kolorowe, niecodzienne desery, podobne do tych serwowanych w najmodniejszych restauracjach kuchni molekularnej.
Aktywnie uczestnicząc w doświadczeniach dzieci miały okazję dowiedzieć się co to jest ciekły azot i do czego można go wykorzystać. Ponadto zapoznały się z właściwościami ciekłego azotu, przekonały się czy trudno jest stworzyć chmurę oraz sprawdzały reakcję żywych tkanek roślinnych na szok temperaturowy.
Mogły skosztować w czystej postaci sorbetów owocowych, własnoręcznie zrobić lody oraz zdrowe żelki.
Dodatkowo wykonały dym i pianę. Na zakończenie każdy otrzymał certyfikat Mistrza Kuchni Molekularnej. Było więc naukowo, smacznie i zdrowo!!!!
"Polskie obyczaje" - to temat, który towarzyszył podczas IX edycji Festiwalu Nauki Niepoważnej zorganizowanej przez ZS Nr 1 im. M. Wańkowicza w Błoniu dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych. 5 grudnia uczestniczyły w tym niezwykłym spotkaniu klasy ósme z gminy Błonie, Leszna
. Uczniowie rywalizowali ze sobą w konkursach,quizach w których konkurencje dotyczyły obyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, Prima Aprilis Andrzejki.
Została zaprezentowana duża ilość stanowisk. Każda z sal lekcyjnych zamieniła się w miejsce zabawy. Wszystkie, bez wyjątku prezentowały co innego, w zależności od nauczanego w nich przedmiotu. W tym dniu żaden przedmiot nie był straszny. Nauczyciele w sposób prosty i przyjemny połączyli nauczane przedmioty z super zabawą, dzięki której można było się również wiele nauczyć. Uczestnicy rozgrywek wychodzili z sal z uśmiechem na twarzy, co oznaczało, że miło spędzili tam czas.
Była okazja przypomnieć sobie - dla tych, którzy już tańczyli albo nauczyć się kroków poloneza,- naszego tańca narodowego. Wszyscy bawili się doskonale. Na koniec wręczono nagrody za konkursy i pamiątkowe zdjęcie. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce i wrócili do szkoły z nagrodą w postaci głośników. Gratulacje!!!
Z okazji Mikołajek klasy IVA i IVB pojechały na wycieczkę do Warszawy.
Najpierw w Muzeum Narodowym w Warszawie uczestniczyły w lekcjach muzealnych poświęconych naszemu słynnemu malarzowi Janowi Matejce oraz dowiedziały się o czym opowiadają obrazy. Ogromne wrażenie wywarło na nich największe i najbardziej znane dzieło malarza, "Bitwa pod Grunwaldem".
Pogoda tego dnia dopisywała - było słonecznie. Z przyjemnością uczniowie obejrzeli znajdującą się przed gmachem Muzeum Wojska Polskiego wystawę plenerową, na której znajduje się unikatowa kolekcja uzbrojenia z okresu od XV do XX w. Prezentowana jest artyleria, sprzęt pancerny, morski, samoloty, śmigłowce i broń rakietowa. Wiele z tych zabytków jest unikalnych w skali Polski, a nawet świata.
Następnie udali się do Stacji Grawitacji, gdzie szaleństw nie było końca. Tu nawet spotkały Mikołaja, który obdarował wszystkich słodkim poczęstunkiem. To była moc wrażeń i dobrej zabawy. Takie Mikołajki z pewnością zapamiętają na długi czas!
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bieniewicach zapraszają wszystkich na spotkanie integracyjne w "Krainie Świątecznej Magii", które odbędzie się w sobotę 7 grudnia o godz. 15.00.
Podczas spotkania odbędzie się licytacja bombek, z której dochód przeznaczony będzie na stypendium "Dam radę".
Świąteczna Zbiórka Żywności – ogólnopolska zbiórka żywności organizowana rokrocznie od 1997 roku przez Federację Polskich Banków Żywności na przełomie listopada i grudnia na terenie sklepów.
Jej celem jest zebranie żywności, która zostaje następnie przekazana w okresie przedświątecznym osobom najuboższym przez organizacje współpracujące z polskimi bankami żywności.
W tym roku Zbiórka Żywności trwała dwa dni i odbywała się na terenie sklepów, galerii i centrów handlowych oraz super i hipermarketów. W tym czasie do koszy ustawionych w pobliżu kas lub wyjść ze sklepu zbierana była żywność. Główny nacisk stawiany jest na produkty z długim terminem przydatności do spożycia, jak np. słodycze, cukier, makaron, dżem, konserwy i olej.
Przez 2 dni wolontariusze w całym kraju zbierali żywność dla najbardziej potrzebujących. Rok do roku Polacy pokazują, że mają wielkie serca, dzieląc się tym co mają z osobami, które naszej pomocy potrzebują.
Ta bardzo szlachetna akcja ma na celu również budowanie zwyczaju pomagania i propagowania postaw wolontarystycznych.
Od wielu już lat do akcji dołączają bardzo licznie wolontariusze z naszej szkoły. Nie mogło być inaczej i tym razem. 29 i 30 listopada, 46 wolontariuszy z naszej szkoły, w marketach na terenie Błonia i Leszna zebrało ponad 2,5 tony produktów na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin z Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
Dziękujemy Im za bezinteresowną pomoc, trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi. Jak zawsze życzymy by każdy dobry uczynek, dobre słowo wracało do Nich i dawało Im satysfakcję, ponieważ „w ofiarowaniu siebie najpiękniejsze jest to, że to, co do nas wraca jest zawsze lepsze od tego, co dajemy”.
Andrzejki to ostatnia chwila do zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 28 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.
Tego wieczoru sala gimnastyczna zamieniła się w kolorową, migoczącą światłami salę disco.
Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili.
Nasi uczniowie w pełni wykorzystali tę sposobność i na parkiecie tłumnie bawili się przy dźwiękach muzycznych hitów puszczanych przez DJ Jacka.
Na dyskotece andrzejkowej oczywiście nie zabrakło również wspólnych zabaw. Krółowały m.in.: pociąg - różne jego odmiany, makarena i wiele innych. Wszyscy wspaniale się bawili i mają miłe wspomnienia.
Jak zawsze przeprowadzony został się konkurs na najciekawszy strój a laureatów obdarowano nagrodami.
Na pamiątkę udanego wieczoru uczniowie robili sobie „fotki-psotki” z supergadżetami.
Wytańczeni i zmęczeni uczniowie wrócili do domu z lekkim niedosytem, że wszystko trwało tak krótko…
Po takim udanym balu zapewne z utęsknieniem będą wyczekiwać kolejnego.
Po raz drugi Pani Wioletta Kowalewska odwiedziła nas na lekcji Doradztwa Zawodowego na specjalne zaproszenie klasy 7a.
Spotkanie to zamieniło się w profesjonalne warsztaty wizażu.
W imieniu Uczniów dziękujemy Pani Wioletcie Kowalewskiej za przekazanie wiedzy, ciekawe warsztaty oraz poświęcenie swojego czasu wolnego.