Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 19.07.2024 09:37:40  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Sukces szkolnej gazetki...
          Mamy przyjemność poinformować, że nasza szkoła wzięła udział w III edycji Konkursu na najlepszą gazetkę szkolną województwa mazowieckiego 2018/2019 pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i zdobyła zaszczytne II miejsce w kategorii: Szkoły Podstawowe.
Pierwszy numer gazetki "Czas na przerwę..." ukazał się w grudniu 2018 roku. Dotychczas udało nam się wydać łącznie 4 numery ( piaty jest w trakcie realizacji).
Ostatni, szósty numer ukaże się w czerwcu 2019 roku.
Zespół redakcyjny pod opieką p. Edyty Włodarskiej liczy łącznie 33 osoby. Należą do nich zarówno uczniowie klas trzecich gimnazjum, ósmych i siódmych szkoły podstawowej, jak i klas czwartych i szóstych.
W gazetce poruszamy tematykę szkolnych wydarzeń, zamieszczamy recenzje książek, filmów. Przeprowadzamy wywiady ze znanymi, ciekawymi ludźmi (aktorzy, artyści, pisarze, sportowcy) i nauczycielami pracującymi w naszej szkole.
Opisujemy też działalność Samorządu Uczniowskiego i nasze sukcesy.
W gazetce stałe miejsce zajmuje Kącik Sportowy i Kącik Poezji.
Staramy się, aby każdy czytelnik znalazł coś dla siebie.
Zespół redakcyjny jest bardzo zaangażowany w swoja pracę, a sukces jaki odnieśliśmy (wspomniane wcześniej II miejsce) jeszcze bardziej zmotywował nas do dalszej pracy i zachęcił innych do współpracy.
Mamy nadzieję, że zaangażowanie uczniów, ich chęci i starania przełożą się na sukces w kolejnej edycji konkursu.
Marzy nam się I miejsce...



Klasy VI na zielonej szkole...
          Zielona szkoła to forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Ma spełniać określone cele dydaktyczno-wychowawcze i integracyjne.
Wspólny wyjazd nauczyciela z dziećmi ułatwia poznanie się, stwarza różne sytuacje edukacyjne.
Pobyt na „Zielonej szkole” stwarza przed dzieckiem możliwość samorozwoju, emocjonalnych przeżyć estetycznych, uczy wrażliwości na dobro i piękno. To przygoda i sprawdzenie samodzielności.
Nauka poza szkolnymi murami staje się interesująca, bezpośrednia i twórcza. Zajęcia w kontakcie z przyrodą, znajomość praw rządzących w środowisku dają szansę na kształtowanie właściwych postaw wobec Ziemi, dziedzictwa kulturowego i postaw zdrowotnych.
Taką szansę otrzymali uczniowie klas szóstych, którzy od 13 maja pod troskliwa opieką pań Anny Ludwin - Właszczuk, Marty Krzeszowskiej i Lidii Bogusiewicz przebywają na zielonej szkole w Szczyrku.
Wyjazd ten łamie stereotypy. Nasze dzieci pokazują swoim zaangażowaniem, że w czasie deszczu wcale się nie nudzą. Zamiast tego z wielkim zaangażowaniem bawią się wspólnie, dostarczając sobie nawzajem niesamowitych emocji. Tak trzymać!!!








Dobra passa naszych sportowców
          W ostatnich tygodniach wiele się działo na sportowym podwórku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach. I to dosłownie, bo zawody zarówno na szczeblu gminnym jak i powiatowym odbywały się na naszym szkolnym boisku.
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze w eliminacjach a potwierdzeniem tego są wyniki jakie osiągnęli:
100m chłopców, 2003 , II Kamil Ryszka;
200m chłopców 2003 , I Mateusz Szustkowski;
300m chłopców 2004-05 , I Michał Ferenc;
200m dziewczyn 2003 , II Julka Zając;
100m dziewczyn 2003, II Basia Tachasiuk;
400m chłopców 2003, I Jakub Piwowarski;
800m chłopców 2003, I Krystian Kaliszkiewicz;
1000m chłopców 2004-05 , I Oskar Nowicki;
Skok w dal dziewczyny 2003, I Pola Granowska;
Skok w dal chłopców 2004-05 , III Jan Granowski;
Skok w dal chłopców 2003 , I Joachim Dąbrowski, II Jakub Trochimowicz;
Sztafety 4x 100 chłopcy 2004-05 , I miejsce - Oliwier Słomiany, Michał Ferenc, Kacper Dubiel, Oskar Nowicki;
Sztafeta 4x100 chłopców 2003, I miejsce - Joachum Dąbrowski, Kamil Ryszka, Jakub Trochimowicz, Jakub Piwowarski;
Sztafeta 4x100m dziewczęta 2003, I miejsce - Natalia Baraniak, Pola Granowska, Julia Zając, Barbara Tachasiuk;
Sztafeta Olimpijska, I miejsce - Mateusz Szustkowski, Krystian Kaliszkiewicz, Mateusz Samoraj, Dominik Steleblak.
Gratulacje dla zawodników i ich trenerów oraz życzenia sukcesów w dalszych eliminacjach.













Wizyta w Muzeum Ziemi Błońskiej
          Aby wzbogacić doświadczenia dzieci w wiedzę o historii swojego regionu, w dniu 8 maja uczniowie z klas 1a i 2b uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Ziemi Błońskiej.
Specjalnie dla nich zostały przeprowadzone warsztaty edukacyjne „Pocztówka z Błonia”. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się m.in. że nazwę pocztówka wymyślił Henryk Sienkiewicz oraz że kartki pocztowe miały w przeszłości przeróżne formy.
Oglądali oraz kształtowali wypowiedzi na temat oglądanych przedmiotów, korzystali z przeglądarek multimedialnych będących częścią wystawy eksponatów.
Po przybliżeniu uczniom podstawowych faktów historycznych związanych z regionem, dzieci wykonały niepowtarzalne pocztówki.
W czasie pracy było wiele radości i twórczego działania. Powstały prawdziwe dzieła sztuki!
Po bardzo interesujących zajęciach, podczas których dzieci chętnie i aktywnie brały w nich udział, uczniowie wybrali się do pobliskiego parku Bajka.
Celem wizyty na placu zabaw była przede wszystkim integracja, rozwijanie dużej i małej motoryki dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu.
Uczniowie wiele się nauczyli i doskonale bawili!









Akademia 3 Majowa
          W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień ten jest znakomitą okazją, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak Patriotyzm i Ojczyzna.
Dzisiaj, 26 kwietnia uczniowie klas VII z udziałem kolegów z klas VI i V szkoły podstawowej oraz III gimnazjum w swoim przedstawieniu przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny.
Przypomnieli nam tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 r. i starali się wyjaśnić, dlaczego jest to nadal tak ważny dla Polski dzień.
O doniosłości chwili świadczyła również obecność sztandaru szkoły. Młodzież przygotowała i przedstawiła w sposób bardzo ciekawy - słowem, gestem i piosenką, prezentacją multimedialną – cenną lekcję historii, wkładając w to dużo serca i zaangażowania. Uroczystość przygotowała p. Marzena Lesiak.
Informacja dla rodziców
          Przypominamy, że w przyszłym tygodniu nie ma lekcji. 29.04. - odpracowany 08. 12. 2018 r. ( malowanie bombek ), 30.04. - będzie odpracowany 25.05. - ( Dzień Rodziny). 29 i 30.04. nie będzie zajęć opiekuńczych, świetlica zamknięta. 02.05. - szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze (w razie potrzeby). Do szkoły wracamy 06.05.2019 r.
Miłego wypoczynku!
Prezenty dla kochanych Mam
          4 kwietnia 2019 r. klasa V a pod opieką p. Ewy Stolarczyk podczas lekcji wychowawczej wzięła udział w warsztatach: ,,Malujemy farbami na tkaninie”. Uczniowie mogli na płóciennych torbach namalować motywy związane z Wielkanocą lub obrazki własnego pomysłu. Wszyscy pracowali z zapałem i dobrze się bawili. Niektórzy uczniowie pięknie ozdobionymi torbami obdarowali swoje Mamy. Jesteśmy pewni, że Mamy były bardzo zadowolone!
Pierwszy półfinał PGE Skry Bełchatów w Lidze Mistrzów
          3 kwietnia, 30 osobowa grupa uczniów naszej szkoły - miłośników piłki siatkowej - wraz z opiekunami pojechała do Łodzi na półfinałowy mecz siatkarski Ligi Mistrzów.
O awans do finału w Berlinie mistrzowie Polski rywalizują z jednym z faworytów tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów.
Był to pierwszy mecz półfinałowy rozegrany pomiędzy PGE Skra Bełchatów z Cucine Lube Civitanova.
Nasi siatkarze przegrali z wicemistrzem Włoch Cucine Lube Civitanova 0:3 (14:25, 20:25, 23:25).
Rewanż we Włoszech zaplanowano za tydzień w środę o godz. 20.30. Zwycięzca dwumeczu awansuje do finału, który odbędzie się 18 maja w Berlinie.
Wyjazd umożliwił uczniom obejrzenie meczu na żywo i poczuć atmosferę rozgrywek na najwyższym światowym poziomie.
Do łódzkiej Atlas Areny z prowadzoną przez dobrze znanego w Polsce Ferdinando De Giorgiego ekipą Cucine Lube przyjechały gwiazdy światowej siatkówki, m.in.: Bułgar Cwetan Sokołow, Brazylijczyk Bruno Rezende, Kubańczyk z włoskim paszportem Osmany Juantorena, Serb Dragan Stankovic oraz Simon Robertlandy i Yoandry Leal z Kuby.
W PGE Skra Bełchatów zagrali m.in.: Grzegorz Łomacz, Karol Kłos, Milad Ebadipour, Mariusz Wlazły, Jakub Kochanowski, Artur Szalpuk - Kacper Piechocki (libero) - Milan Katic, Renee Teppan, Kamil Droszyński. To zawodnicy znani nie tylko w polskiej siatkówce.
W łódzkiej Arenie mecz oklaskiwało ponad 10 tysięcy kibiców. Był to półfinał Ligi Mistrzów, siatkówka na najwyższym poziomie.

Warsztaty wypalania w drewnie
          W dniu 04.04.2019 w klasie IIa odbyły się warsztaty wypalania w drewnie.
Zajęcia poprowadziła Pani Agnieszka Użlis, której bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas.
Dzieciom bardzo spodobał się nowy sposób ozdabiania drewna, chociaż praca wcale do łatwych nie należała.
Dziękujemy również rodzicom, za pomoc i opiekę podczas wypalania.
Nagrody za konkurs filmowy
          Komisja Konkursowa ogłosiła wyniki konkursu filmowego "Moja mała ojczyzna" biorąc pod uwagę następujące kryteria:
1) stopień zaangażowania w realizację filmu;
2) zgodność z tematyką konkursu;
3) pomysłowość autora/autorów;
4) oryginalność i kreację filmu;
5) ciekawy sposób ujęcia tematu.
Jury ceniało prace w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród najstarszych uczestników I miejsce zajęła – Dominika Świtek - uczennica klasy IIIB gimnazjum w naszej szkole
W młodszej grupie wiekowej poziom zgłoszonych prac był bardzo wyrównany.
Dla niektórych z nich była to pierwsza próba tworzenia filmu. Jury postanowiło z kl 4-7 wyróżnić 5 osób. Wśród wyróżnionych znalazł sie uczeń klasy VIIA - Paweł Ziarno. Gratulujemy i życzymy zapału i wytrwałości w kolejnych produkcjach filmowych.



Wizyta w siedzibie "Mazowsza"
          Zespół pieśni i Tańca „Mazowsze" to od 60 lat ambasador naszej kultury ludowej. To tu w Karolinie, Mira i Tadeusz Sygietyńscy założyli zespół, który miał na celu promowanie polskich tańców i pieśni, mających swoje korzenie na wsi.
W dniu 2 kwietnia, uczniowie klas IVA, IVB, VA i VB wraz z opiekunami udali się do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze'' w Otrębusach (od 1948r.).
Uczniowie obejrzeli widowisko edukacyjne dla dzieci - "MAGICZNA PODRÓŻ - PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”.
Trójka głównych bohaterów tej fabularnej opowieści: mała dziewczynka Agnieszka, jej starszy brat Tomek oraz tajemniczy konserwator starych ludowych instrumentów muzycznych - Pan Kajetan zabrali nas w pełną niespodzianek i zaskakujących przygód wędrówkę. Wraz z nimi poznaliśmy niezwykłe rzemiosło ludowe (m. in. wycinanki kurpiowskie - leluje, misternie zdobione wysokie palmy wielkanocne, ręcznie malowaną wilamowicką skrzynię posagową), charakterystyczne tańce, stroje, instrumenty ludowe (takie, jak burczybas, diabelskie skrzypce, weselny kozioł wielkopolski), zwyczaje i tradycje. Odwiedziliśmy osiem barwnych i fascynujących miejsc: Mazowsze (Wilanów), Kurpie, Kaszuby, Wielkopolskę (Szamotuły), Śląsk (Wilamowice i Rozbark), Spisz (Jurgów) oraz Lubelszczyznę (Krzczonów).
Ten poznawany barwny świat fascynuje i jednocześnie uczy szacunku dla polskiej tradycji kultury ludowej.
Każdy z odwiedzanych regionów zilustrowany jest przez efektowne tańce regionalne, a prezentowane przez tancerzy kostiumy są prawdziwymi arcydziełami sztuki ludowej.
Poszczególne sceny spektaklu łączone są animacją komputerową, prezentującą z bliska charakterystyczne stroje regionalne wraz z ich haftami i zdobieniami. Animacjom towarzyszą też, w charakterze przewodnika, tematy muzyczne zaczerpnięte z twórczości ludowej odwiedzanych regionów.
Wykonawcami tej niecodziennej formy teatralnej jest Balet i Orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego oraz aktorzy.
Na zakończenie mogliśmy zrobić pamiątkowe zdjęcia z członkami zespołu i kupić pamiątki.
Było wesoło, barwnie, tanecznie, po prostu cudownie - wszystkim się podobało.





Strona 77 z 181 << < 74 75 76 77 78 79 80 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.