W Bieniewicach nie zwalniamy tempa.
W sobotę - 5 października, 19 osobowa reprezentacja szkoły wzięła udział w XIII REGIONALNYCH MISTRZOSTWACH ZRZESZENIA LZS W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH w Osuchowie.
Nasi zawodnicy nie dali szans rywalom, zdobywając 4 złote medale, 3 srebrne, 2 brązowe oraz 2 miejsca czwarte i 2 piąte.
W klasyfikacji generalnej nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce!
Zawodnicy na podium otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe w postaci m.in. zegarków, toreb sportowych, bidonów, dartów oraz zestawu do tenisa.
Poniżej przedstawiamy naszą reprezentację wraz z zajętym miejscem:
1. ŁUKASZ BARTKO 1
2. AMALKA JARKA 1
3. KAJETAN GODZINA 1
4. KATARZYNA PNIEWSKA 1
5. MACIEJ OSIŃSKI 2
6. MATEUSZ PAJKA 2
7. WIKTORIA WOJDYLAK 2
8. JULIA KRAJEWSKA 3
9. MAJA SŁOWIŃSKA 3
10. WOJCIECH GODZINA 4
11. OLGIERD OSTROWSKI 4
12. PIOTR PIWOWARSKI 5
13. FILIP TARNOWSKI 5
14. DOMINIKA KSIAŻEK 6
15. HANIA KSIT 7
16. ZUZIA KOCENIAK 8
17. MIŁOSZ WOJCIECHOWSKI 8
18. JAKUB BANASIUK 9
19. FILIP MIŃKOWSKI 13
Gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy poświęcili swój wolny czas w sobotę, a niech żałują Ci, którzy się nie pojawili.
Bieniewice rządzą !!! 😁😁😁
W dniu 3 października w Zielonkach odbyły się sztafetowe biegi przełajowe. Naszą szkołę reprezentowały 4 drużyny ( w sumie 40 uczniów - chłopcy i dziewczęta) z kategorii dzieci i młodzieży.
W pierwszym biegu startowały dziewczynki z kat. Dzieci na dystansie 800 m. Ukończyły rywalizację na 2 miejscu, przegrywając jedynie ze szkołą ze Starych Babic. Skład naszej sztafety:
1. Katarzyna Pniewska
2. Maria Pietrzak
3. Iga Mielcarz
4. Zuzia Koceniak
5. Hania Ksit
6. Oliwia Olczak
7. Amalka Jarka
8. Zosia Sitarska
9. Maria Krzycka
10. Julka Krajewska
W drugim biegu na dystansie 800 m startowali chłopcy z kategorii - dzieci (2007-2009). Chłopcy obronili tytuł mistrza powiatu z przed roku, zajmując 1 miejsce po fantastycznym finiszu na ostatniej zmianie Łukasza Bartko. Skład złotej sztafety:
1. Maksymilian Szustkowski
2. Antek Radziszewski
3. Kajetan Godzina
4. Maciej Osiński
5. Jakub Banasiuk
6. Filip Tarnowski
7. Piotr Piwowarski
8. Mateusz Pajka
9. Wojtek Godzina
10. Łukasz Bartko
Kolejny bieg to rywalizacja dziewcząt w kategorii młodzież ( 2005-2006).Sztafeta zajęła pierwsze miejsce.Skład drużyny:
1. Karolina Olesiejuk
2. Maja Słowinska
3. Kinga Olszak
4. Natalia Gluchowska
5. Wiktoria Wojdylak
6. Patrycja Kelmer
7. Monika Struniawska
8. Malwina Raczkowska
9. Amelia Marciniak
10. Jagoda Szulawska
Ostatni bieg to zmagania chłopców w kategorii młodzież, ukończony na 4 miejscu, najbardziej pechowym miejscu dla sportowców.
Bieg o zróżnicowanym tempie, przed ostatnią zmiana byliśmy na 6 pozycji, ale ponownie wspaniały bieg na ostatniej zmianie Oliwiera Słomiany pozwolił nam na zajęcie 4 miejsca. Sklad sztafety:
1.Michał Ferenc
2. Jan Woźniak
3. Mateusz Gałkowski
4. Krzysztof Sitarski
5. Piotr Twaróg
6. Kacper Mikołajczyk
7. Dawid Franczuk
8. Paweł Ziarno
9. Oskar Śmigielski
10. Oliwier Słomiany
Do finału międzypowiatowego, który odbędzie się 9 października w Kamionie awansowały 2 sztafety dziewcząt i jedna chłopców. Gratulujemy i życzymy powtórzenia sukcesu.
Zespół pieśni i Tańca „Mazowsze" to od 60 lat ambasador naszej kultury ludowej. To w Karolinie, Mira i Tadeusz Sygietyńscy założyli zespół, który miał na celu promowanie polskich tańców i pieśni, mających swoje korzenie na wsi.
3 października, uczniowie klas II, III i IV wraz z opiekunami udali się do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze'' w Otrębusach (od 1948r.).
Uczniowie obejrzeli widowisko edukacyjne dla dzieci - "MAGICZNA PODRÓŻ - PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”. Trójka głównych bohaterów tej fabularnej opowieści: mała dziewczynka Agnieszka, jej starszy brat Tomek oraz tajemniczy konserwator starych ludowych instrumentów muzycznych - Pan Kajetan zabrali nas w pełną niespodzianek i zaskakujących przygód wędrówkę.
Wraz z nimi poznaliśmy niezwykłe rzemiosło ludowe (m. in. wycinanki kurpiowskie - leluje, misternie zdobione wysokie palmy wielkanocne, ręcznie malowaną wilamowicką skrzynię posagową), charakterystyczne tańce, stroje, instrumenty ludowe (takie, jak burczybas, diabelskie skrzypce, weselny kozioł wielkopolski), zwyczaje i tradycje. Odwiedziliśmy osiem barwnych i fascynujących miejsc: Mazowsze (Wilanów), Kurpie, Kaszuby, Wielkopolskę (Szamotuły), Śląsk (Wilamowice i Rozbark), Spisz (Jurgów) oraz Lubelszczyznę (Krzczonów).
Ten poznawany barwny świat fascynuje i jednocześnie uczy szacunku dla polskiej tradycji kultury ludowej.
Każdy z odwiedzanych regionów zilustrowany jest przez efektowne tańce regionalne, a prezentowane przez tancerzy kostiumy są prawdziwymi arcydziełami sztuki ludowej.
Poszczególne sceny spektaklu łączone są animacją komputerową, prezentującą z bliska charakterystyczne stroje regionalne wraz z ich haftami i zdobieniami. Animacjom towarzyszą też, w charakterze przewodnika, tematy muzyczne zaczerpnięte z twórczości ludowej odwiedzanych regionów.
Wykonawcami tej niecodziennej formy teatralnej jest Balet i Orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego oraz aktorzy.
Na zakończenie mogliśmy zrobić pamiątkowe zdjęcia z członkami zespołu i kupić pamiątki.
Było wesoło, barwnie, tanecznie, po prostu cudownie - wszystkim się podobało.
Dzieci w młodszym wieku szkolnym poznają otaczający świat przy pomocy zmysłów, dlatego gromadzenie doświadczeń, zdobywanie wiedzy, rozwijanie umiejętności w warunkach pozaszkolnych jest ważne przy realizacji zagadnień programowych.
Za jedną z najskuteczniejszych metod oddziaływań dydaktyczno-wychowawczych w procesie edukacji dzieci na poziomie wczesnoszkolnym należy uznać wycieczki szkolne.
Wycieczkom towarzyszy zaangażowanie emocjonalne, radość, ciekawość, otwarcie na coś nowego, może jeszcze nieznanego.
2 października uczniowie klas pierwszych spędzili czas w "Wesołej zagrodzie".
Jest to powstałe w 2010 roku gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Drybus. Położone wśród pól na skraju lasu zapewnia ciszę, spokój i beztroski odpoczynek. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami, przejazd na koniu, trampoliny, plac zabaw, gry, zabawy, konkursy (plastyczny na temat zwierząt , które tam znajdują się), budowanie zamków z piasku, pieczenie kiełbasek, to tylko część atrakcji jakie czekały na dzieci. Jednak największe wrażenie wywarły zwierzęta: małpki, konie, kozy, papugi, alpaki, kangury, świnka wietnamska, perliczki, pawie i wiele innych.
Uczniowie zgłębili swoją wiedzę na temat zwierząt, które mieszkają w zagrodzie. Mogły z bliska poznać nie tylko wygląd zwierząt, ale także usłyszeć odgłosy jakie wydają.
Wycieczka z całą pewnością należała do udanych i nawet kapryśna pogoda nie zepsuła wyjazdu a humory dopisywały wszystkim.
Nic więc dziwnego, że uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i obiecują, że jeszcze tam powrócą.
W dniu 27.09.2019 r. w miejscowości Zielonki odbyły się Mistrzostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców.
Nasza szkoła wytypowała liczną reprezentację składająca się z 52 uczniów.
Miło nam poinformować, że nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze.
Z tytułami mistrzów Powiatu Warszawskiego Zachodniego wrócili - Oliwier Słomiany w biegu na 1000 m oraz Marysia Pietrzak w biegu na 600 m .
Drugie miejsca na podium zajęli Łukasz Bartko w biegu na 1000 m oraz Maja Słowińska w biegu na 1000 m.
Na podium znaleźli się także Jagoda Szulawska oraz Antek Radziszewski, zajmując trzecie miejsca.
W sumie, 15 osobowa grupa uczniów naszej szkoły, uzyskała awans na etap międzypowiatowy. Oprócz wymienionych wcześniej uczniów do grupy dołączyli:
Maria Krzycka - 6 miejsce
Kajetan Godzina - 4 miejsce
Katarzyna Pniewska - 4 miejsce
Maciej Osiński - 6 miejsce
Maksymilian Szustkowski - 7 miejsce
Mateusz Pajka - 4 miejsce
Amelia Marciniak - 12 miejsce
Julia Krajewska - 12 miejsce
Michał Ferenc - 4 miejsce
Natalia Głuchowska - 8 miejsce.
Po powrocie do szkoły wszyscy uczestnicy zawodów, w nagrodę za godne reprezentowanie szkoły otrzymali małe słodkie co nie co w postaci czekolady.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych eliminacjach. Oczywiście bardzo mocno trzymamy za nich kciuki!
Od roku 2001, w którym Komitet Ministrów Rady Europy przyjął deklarację o ustanowieniu corocznych obchodów europejskiego święta języków, w wielu krajach europejskich dzień 26 września jest wielkim świętem całego środowiska edukacji językowej.
Podstawowe cele to m.in. ukazanie znaczenia uczenia się i nauczania języków obcych, szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami; promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować oraz propagowanie uczenia się języków przez całe życie.
Europejski Dzień Języków od dłuższego czasu zaskarbia sobie rzesze wielbicieli i osób chętnych do zorganizowania obchodów tego wydarzenia w szkole.
W naszej szkole od trzech lat uroczyście obchodzony jest Dzień Języków, który łączy elementy nauki i zabawy oraz stanowi niezwykłą niezwykłą motywację do działania zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów.
Stałym elementem święta jest konkurs kulinarny obejmujący kuchnie różnych narodów. Zadaniem uczniów jest wyszukanie ciekawego przepisu i przygotowanie wybranego dania dla pozostałych uczestników. Przedsięwzięcie angażuje wiele osób i pozwala na odkrycie nowych talentów. Na korytarzach szkolnych pojawiły się więc stoiska z przysmakami, które sprzedawane były za symboliczną złotówkę. Część pieniędzy trafiła na konto "Kudłaci przyjaciele Marty" - Fundacja Zwierzęca Arkadia Grupa Sochaczew.
Były liczne konkursy min. najładniejszy plakat, najciekawszy strój, quizy oraz rozmaite konkurencje językowe.
W czasie Dnia Języków Obcych uczniowie mają również okazję obejrzeć różnorodne prezentacje multimedialne przygotowane wcześniej przez kolegów i koleżanki.
Tematyka jest bardzo różnorodna (np. zabytki w Wielkiej Brytanii, kraje niemieckojęzyczne).
Uczniowie również bardzo dobrze bawią się podczas Zumby i karaoke. Dało się zauważyć, że oprócz sprawności fizycznej, mają bardzo bogaty repertuar piosenek obcojęzycznych (hity ze światowych list przebojów).
Mamy nadzieję, że te zajęcia uświadomią wszystkim uczestnikom, że znajomość języków obcych ułatwia życie i można uczyć się ich nie tylko poprzez naukę ale również zabawę.
Łupu cupu ! Łupu cupu !
Aż ręce ustały:
Ta pszeniczka wielkopolska
Słynie na świat cały"
Fragmenty wierszy Marii Konopnickiej "Żniwa" i "Młocka" bardzo pasują do lekcji, jakie miały miejsce w klasach IIIa i IIIb.
Na początku lekcji dzieci usłyszały - skąd się bierze zboże? Co się z nim dzieje, kiedy już urośnie? Jakie są rodzaje zbóż, co się z nich robi?
Otóż uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat zbóż i produktów zbożowych.
Dowiedzieli się, że do najważniejszych zbóż dostarczających ziarna należą: pszenica, ryż, kukurydza, żyto, jęczmień, owies, proso, sorgo i gryka.
Wiedzą już, dlaczego są tak ważne dla prawidłowego odżywiania - bo zawierają błonnik, który poprawia pracę przewodu pokarmowego, bo są źródłem węglowodanów, które zapewniają energię do zabawy i nauki, do pracy mózgu, bo zawierają dużo witamin z grupy B ( odpowiadają za dobrą pamięć i koncentrację ).
Dzieci wiedzą, że zdrowsze są produkty ze zbóż nisko przetworzonych: ciemne pieczywo, grube kasze.
Jako prawdziwe pomoce posłużyły na lekcji zboża przywiezione właśnie z Wielkopolski (wspomniane w wierszu), gdzie dzieci spędzały wakacje (kolonie w Farmie Kalina).
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Ptaki w obiektywie" organizowanym w naszej szkole.
REGULAMIN KONKURSU
I.Organizator
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
Ewelina Wasiota—koordynator
II. Uczestnicy
Uczniowie SP w Bieniewicach.
III. Cele konkursu
1. Budzenie zainteresowań przyrodą własnego regionu.
2. Poszerzanie wiedzy o gatunkach ptaków mieszkających w Polsce.
3. Rozwijanie wrażliwości artystycznej i ekologicznej.
4. Prezentacja twórczości dzieci i młodzieży w dziedzinie fotografii.
5. Rozpowszechnianie idei fotografowania, jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu.
6. Rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni uczniów.
IV. Zasady ogólne
1. Przedmiotem konkursu są prace fotograficzne wykonane samodzielnie, będące oryginałami.
2. Wyklucza się prace tworzone wspólnie (współautorstwo).
3. Nad pracami czuwa nauczyciel koordynujący pracę konkursową.
4. Oddane prace należy opisać drukowanymi literami (tytuł pracy, imię i nazwisko autora, klasa)
5. Udział w konkursie jest bezpłatny.
6. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną wywieszone w formie wernisażu na terenie szkoły.
V. Zasady szczegółowe
1. Przedmiotem fotografii powinny być okazy ptaków mieszkających w Polsce ( mile widziane fotografie gatunków chronionych) .
2. Technika wykonania fotografii jest dowolna.
3. Każdy uczestnik konkursu dostarcza jedną fotografię o formacie A4.
VI. Terminy
Prace wykonane zgodnie z wymogami organizatora należy przekazać osobiście do dnia 25. 09. 2019 r.
Prace przyjmowane będą w bibliotece szkolnej i w sali nr 23.
VII. Ogłoszenie wyników i nagrody
Oceny prac dokona jury, powołane przez Organizatora. Decyzje jury są ostateczne.
Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie szkoły.
VIII. Postanowienia końcowe
Laureat konkursu wyraża zgodę na nieodpłatne publikowanie przez organizatora konkursu nadesłanych przez niego zdjęć. Odbitki zgłoszone do konkursu przechodzą na własność Organizatora. Organizator nie zwraca nadesłanych prac. Organizator zastrzega sobie prawo do ich bezpłatnej reprodukcji w materiałach reklamowych i publikacjach biblioteki. Uczestnik udziela nieodpłatnego prawa do wykorzystania swojej pracy. Informacje o konkursie można uzyskać u koordynatora konkursu:
Ewelina Wasiota (sala nr 23).
U waga rodzice dzieci dojeżdżających autobusem szkolnym do szkoły. Prosimy bardzo o zapoznanie się z zarządzeniem i regulaminem dowożenia uczniów do placówek oświatowych w Gminie Błonie.
Następnie do 19 września należy złożyć podpis potwierdzający zapoznanie się z treścią regulaminu i zobowiązaniem się do jego przestrzegania. Listy znajdują się u wychowawców klas. Serdecznie zapraszamy.
Zarządzenie i treść regulaminu w sprawie dowozu dzieci do szkoły:
Dnia 14 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekkoatletycznych zawodach "BIEGIEM W KOLEJNE STULECIE ", które odbywały się w Teresinie.
Rywalizowaliśmy z klubami sportowymi z Milanówka, Teresina i Błonia. Był to świetny występ naszych zawodników i doskonały prognostyk przed zbliżającymi się biegami przełajowymi.
W skoku w dal swoje kategorie wiekowe wygrali Mateusz Nowak - 4,15 , Maciej Osiński - 4,45 oraz Karolina Olesiejuk - 4,55. Drugie miejsce wywalczył Wojtek Godzina - 4,08 m zaś 3 miejsce zajął Łukasz Bartko - 4,08.
W biegu na 300m, 2 miejsce zajęła Marysia Pietrzak z czasem - 49,67 oraz drugie miejsce Maja Słowińska z czasem 47, 65.
W biegu na 1000 m chłopców rocznik 2008 i młodszych, 2 miejsce zajął Maciek Osiński - 3,36 oraz 3 miejsce Kajtek Godzina - 3,40 . Obydwaj zawodnicy ustanowili swoje rekordy życiowe (brawo!).
W biegu na 1000m dziewcząt, 4 miejsce zajęła Marysia Krzycka, ściągając się ze starszymi o rok rywalkami.
Dużo emocji dostarczył bieg na 1000 m chłopców 2007, gdzie zwyciężył Łukasz Bartko z fenomenalnym czasem 3,12 – nowy rekord życiowy!, 2 miejsce zajął Mateusz Pajka z czasem 3,35 a 3 miejsce Wojtek Godzina z czasem 3,42.
Wszystkim gratulujemy udanego startu w pierwszych zawodach w nowym roku szkolnym oraz życzymy powodzenia w zbliżających się zawodach w biegach przełajowych.
Wycieczki to stały element edukacji w szkole, bez względu na to, czy jest to szkoła podstawowa, czy liceum.
Tradycja wyjazdów uczniowskich sięga lat 50. poprzedniego wieku i pomimo zmian ustroju i sposobów nauczania przetrwała do dziś. Dlaczego uczniowie tak bardzo lubią wycieczki szkolne? Decyduje o tym nie tylko brak zajęć dydaktycznych, ale także możliwość zacieśnienia kontaktu z rówieśnikami i nauczycielami.
To bardzo ważne nawet wtedy kiedy jesteśmy ostatni rok w szkole. Będąc na wycieczce, uczniowie mają okazję lepiej się poznać.
Wspólny wyjazd nauczyciela z dziećmi ułatwia poznanie się, stwarza różne sytuacje edukacyjne. Na co dzień nie zawsze jest na to czas. Klasa VIIIB już na początku roku szkolnego udała się na się na wycieczkę integracyjną do Kampinoskiego Parku Narodowego.
Miejscem gdzie wspólnie spędzali czas był Gościniec w Julinku. Był to dzień pełen atrakcji oraz okazja aby bliżej poznać się z nową wychowawczynią klasy panią Magdaleną Wachowiak i psychologiem szkolnym panią Agnieszką Paczkowską. Słoneczna pogoda nastrajała wszystkich do wspaniałej zabawy. Przejażdżka bryczkami po leśnych duktach sprawiła wszystkim wiele przyjemności.
Obcowanie z przyrodą, a zwłaszcza z końmi, których w Gościńcu nie brakuje była dla wielu z nich radosnym przeżyciem. Podziwiali bardzo urzekające widoki Puszczy Kampinoskiej, która powoli zaczyna zmieniać szatę na jesienną. Wszyscy świetnie bawili się na placu zabaw oraz chętnie uczestniczyli w zabawach integracyjnych.
Po zajęciach udali się na pieczenie kiełbasek w ognisku. Był to najbardziej smakowity punkt programu. Uczestnicy jeszcze czują niesamowity smak "bardzo upieczonych" porcji kiełbasy i ziemniaków.
Po tak mile spędzonym dniu z uśmiechem i pełni wrażeń powrócili do szkoły. Już myślą o zimowym wyjeździe do Julinka na kulig.