„Miłość do tego co robisz, jest paliwem, którego potrzebujesz, żeby dalej pracować, walczyć, dążyć
do wymarzonego życia. Pasja ma moc zmieniania twojego świata, a w rezultacie także świata ludzi,
z którymi się spotykasz.” (Carmie Gallo)
Wszystkich miłośników filmu zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i udziału w kolejnej edycji Gminnego Konkursu Filmowego "Przyroda okiem kamery 2019/20".
REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU
1 Postanowienia ogólne
1. Niniejszy regulamin, zwany dalej regulaminem, określa warunki uczestnictwa w konkursie oraz tryb przeprowadzania Konkursu.
2. Organizatorem Konkursu jest Gmina Błonie i Szkoła Podstawowa nr 2 w Błoniu.
3. Cele konkursu :
-Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i wspieranie uzdolnień uczniów.
- Kształtowanie właściwych postaw człowieka wobec przyrody.
- Rozwijanie umiejętności nagrywania i montowania filmów.
4. Na prace konkursowe czekamy w terminie do 30 marca
2 Przedmiot Konkursu
1. Przedmiotem Konkursu jest przygotowanie przez ucznia biorącego w nim udział:
1) filmu na temat Przyroda okiem kamery
2. Uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej i młodzież szkół średnich we współpracy z nauczycielami lub rodzicami przygotowują pracę w kategorii film.
- dowolną techniką, również z wykorzystaniem np. telefonów komórkowych i tabletów. Czas trwania filmu nie powinien przekroczyć 3 minut.
-konkurs trwa od października 2019 r. do marca 2020 r. Uczestnicy mają możliwość ukazania przyrody w trakcie trwania jednej lub trzech pór roku.
5. Organizator dopuszcza przekroczenie czasu trwania filmu, ale nie więcej niż 30 sekund.
3 Warunki uczestnictwa i przebieg Konkursu
1. Konkurs ma charakter zamknięty. Skierowany jest do uczniów klas starszych szkoły podstawowej i młodzieży ze szkół średnich z terenu gminy Błonie.
2. Udział w Konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.
3. Konkurs składa się z jednego, centralnego etapu.
4. Uczestnicy Konkursu wykonują filmu na temat Przyroda okiem kamery .
5. Każdy uczeń może zgłosić tylko jedno nagranie filmowe wykonane na potrzeby Konkursu.
6. Zgłoszenie musi zawierać tytuł filmu, płytkę z nagranym filmem, opis imię i nazwisko ucznia, jeżeli w filmie jako ścieżka dźwiękowa zostanie wykorzystany utwór muzyczny należy podać w opisie nazwę utworu, tytuł piosenki i imię i nazwisko autora.
7. Zgoda na wykorzystanie nagranych filmów przez Szkolną Telewizję Internetową Korczak TV.
8. Przesyłając zgłoszenie uczeń akceptuje regulamin Konkursu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
9. Płytkę z nagranym filmem i zgłoszenie do konkursu należy zostawić w sekretariacie szkoły.
dopiskiem Konkurs Przyroda okiem kamery .
10. Na zakończenie Konkursu, Komisja Konkursowa, wyłoni spośród wszystkich uczestników laureatów.
10. Przy ocenie filmów Komisja Konkursowa w składzie:
Aldona Cyranowicz - dyrektor szkoły
Ewa Podyma - nauczyciel przyrody
Edyta Kurlej - pedagog terapeuta i opiekun Szkolnej Telewizji Internetowej Korczak TV
weźmie pod uwagę następujące kryteria:
1) stopień zaangażowania w realizację filmu;
2) zgodność z tematyką konkursu;
3) pomysłowość autora/autorów;
4) oryginalność i kreację filmu;
5) ciekawy sposób ujęcia tematu.
14. Termin ogłoszenia wyników konkursu zostanie podany po zapoznaniu się z pracami uczestników.
Jeszcze raz bardzo gorąco zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie.
Dzięki uprzejmości Pani Wioletty Kowalewskiej lekcja doradztwa zawodowego w klasie 7 zamieniła się w profesjonalne warsztaty wizażu.
Na spotkaniu omawialiśmy zagadnienia teoretyczne i praktyczne. Dowiedzieliśmy się, że praca wizażystki nie ogranicza się do zrobienia makijażu, ale obejmuje również pielęgnację skóry twarzy, ust, brwi, rzęs. W tym zawodzie wszyscy mogą osiągnąć sukces( mężczyźni i kobiety).
Potrzebna jest pasja, wytrwałość i stałe doskonalenie umiejętności.
Tego zawodu można nauczyć się w liceum kosmetycznym, w szkole policealnej, na studiach kosmetologicznych, lub na specjalistycznych kursach i szkoleniach. Oprócz wiedzy i umiejętności potrzebne są takie predyspozycje jak: wysoka kultura osobista, życzliwość, otwartość, umiejętność konwersacji i argumentowania.
W czasie zajęć dziewczęta miały możliwość zrobienia swoim koleżankom pięknego, delikatnego makijażu, podkreślającego ich urodę.
W imieniu swoim i Uczniów dziękuję Pani Wioletcie Kowalewskiej i Panu Bartkowi Kaczyńskiemu za przekazanie wiedzy, ciekawe warsztaty oraz poświęcenie nam swojego czasu wolnego.
W najnowszym numerze szkolnej gazetki zamieszczona będzie relacja ze spotkania z Panem Bartkiem Kaczyńskim, który opowiedział nam o pracy informatyka, wykładowcy i rehabilitanta.
Bardzo zależy nam na kolejnych spotkaniach z przedstawicielami różnych grup zawodowych. Osoby które mogłyby podzielić się swoimi doświadczeniami z naszymi uczniami prosimy o kontakt przez dziennik elektroniczny z panią Edytą Kurlej.
W czwartek 17 października 2019 roku klasa II a wraz z wychowawczynią Agatą Zasońską i panią Lidią Bogusiewicz wybrali się na wycieczkę do parku „Bajka” w Błoniu.
Na miejscu uczniowie zostali podzieleni na czteroosobowe grupy by wspólnie wykonać zadania związane z występującymi tu drzewami: kasztanowcem, dębem, lipą, brzozą i klonem. Dzieci bezbłędnie rozpoznały wszystkie drzewa i nazbierały mnóstwo skarbów na klasową „gazetkę”.
Następnie uczniowie musieli wykonać działania matematyczne by dowiedzieć się jak ważne dla naszego życia i życia zwierząt są drzewa. Wszystkie dzieci wykazały się niezwykłą umiejętnością pracy w grupie i szybkim liczeniem w pamięci.
W nagrodę za ciężką pracę uczniowie mogli pobawić na tutejszym placu zabaw. Pełni wiedzy o drzewach i ze skarbami nazbieranymi w parku drugoklasiści wrócili do szkoły by zamienić klasową tablicę korkową w piękny park pełny drzew liściastych.
41 lat temu, 16 października 1978 roku metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Przybrał imię Jan Paweł II. Był pierwszym od 455 lat papieżem spoza Włoch i najmłodszym z papieży, jakich wybrano od półtora wieku.
Aby oddać hołd naszemu Wielkiemu Polakowi a zarazem Patronowi naszej szkoły, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udali się pod miejscowy pomnik Jana Pawła II i i złożyli wiązankę kwiatów oraz zapalili znicze.
Przez cały dzień przez szkolny radiowęzeł przekazywane były informacje dotyczące życia i pontyfikatu naszego Papieża, oraz rozbrzmiewały pieśni związane z osobą Jana Pawła II i miejscami, w których przebywał. Nie mogło zabraknąć ulubionej i autorskiej pieśni JP 2 "Barka".
Nakrętki można przynieść do szkoły i zostawić je pojemniku przy wejściu.
Cel zbiórki - zakup specjalnego wózka dziecięcego i podnośnika transportowo - kąpielowego.
Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do wzięcia udziału w akcji.
19. Pielgrzymka Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II
10 października 2019 roku uczniowie klas IVa, IVb, Vb Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach wraz z opiekunami stanęli u stóp klasztoru na Jasnej Górze, by po raz kolejny uczestniczyć w spotkaniu Rodzin Szkół noszących imię Jana Pawła II.
10 tys. młodych ludzi z 250 szkół, ponad 200 szkolnych pocztów sztandarowych stanęło w czwartek, 10 października przed jasnogórskim Szczytem, by uczestniczyć w 19. Pielgrzymce Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II. Mottem spotkania stało się hasło tegorocznego Dnia Papieskiego „Wstańcie, chodźmy!”.
W tym roku w czasie pielgrzymowania nawiązywano do 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, ale również do 100. rocznicy urodzin papieża Polaka, która przypada na rok szkolny 2019/2020. Wyjazd nasz był pierwszym punktem programu obchodów przez naszą szkołę 100 rocznicy urodzin Patrona - Świętego Jana Pawła II.
Po uroczystości uczniowie zwiedzili m.in. Kaplicę Matki Bożej jak również mieli możliwość zatrzymania się i przy cudownym obrazie Matki Boskiej. Dla wielu z nich był to czas skupienia, refleksji a także wzruszenia.
Przed wyruszeniem w drogę powrotną zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć i kupiliśmy pamiątki dla najbliższych.
Dnia 9 października uczniowie klas VII i VIII uczący się języka niemieckiego uczestniczyli w koncercie niemieckiego rapera Roger’a Rekless’a.
Koncert odbył się w klubie Progresja w Warszawie. Patronat nad koncertem objął Goethe Institut. Udział w koncercie umożliwił nam fakt realizowania w tym roku projektu DEUTSCH PLUS, koordynowanego właśnie przez Goethe Institut.
Na kilku lekcjach przed koncertem uczniowie poznali ciekawą osobowość tego muzyka, jego styl muzyczny oraz kilka sztandarowych utworów.
Koncert był świetną okazją do wspólnej zabawy, śpiewania w języku niemieckim, opanowania kolejnych zwrotów.
Muzyk to przemiły artysta, szybko nawiązał kontakt z młodzieżą. Na koniec wspólne selfie i autograf. Dziękujemy Instytutowi Goethego w Warszawie za wspaniałą inicjatywę.
Dnia 9 października reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w międzypowiatowych zawodach w sztafetowych biegach przełajowych w Kamionie.
Po świetnym występie w zawodach powiatowych, liczyliśmy także na medale na tym etapie i może na awans do finału wojewódzkiego.
Nie wiele zabrakło chłopcom z rocznika 2007-2009, którzy zajęli 3 miejsce przegrywając jedynie z piłkarską szkołą Znicza Pruszków oraz o zaledwie 10 metrów z Raszynem ( niestety tylko 2 pierwsze miejsca awansowały na etap wojewódzki).
Z kolei dziewczynki z rocznika 2007-2009, bardzo dobrze zaczęły bieg i po dwóch zmianach były na prowadzeniu. Niestety rywalki na kolejnych zmianach okazały się zbyt silne i ostatecznie nasze reprezentantki zajęły 5 miejsce.
Ostatnie przed szansą na awans stanęły dziewczynki 2005-2006, jednak i tu ciężkie warunki na trasie dały się we znaki naszym zawodniczkom i ostatecznie zakończyły rywalizację na 4 miejscu.
To już ostatnie zmagania biegowe w tym roku kalendarzowym, gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy wytrwałości w przygotowaniu do wiosennych zawodów.
Skład sztafet:
chłopcy 2007-2008-2009
1. Maksymilian Szustkowski
2. Antek Radziszewski
3. Kajetan Godzina
4. Maciej Osiński
5. Jakub Banasiuk
6. Filip Tarnowski
7. Piotr Piwowarski
8. Mateusz Pajka
9. Wojtek Godzina
10. Łukasz Bartko
dziewczęta 2007-2008-2009:
1. Katarzyna Pniewska
2. Maria Pietrzak
3. Iga Mielcarz
4. Zuzia Koceniak
5. Hania Ksit
6. Oliwia Olczak
7.Amalka Jarka
8. Alicja Wyszpolska
9. Maria Krzycka
10. Julia Krajewska
2 października 2019 r. uczniowie czterech klas ( V b, V c, VI a, VI b ) udali się do Centrum Kultury w Grodzisku na przedstawienie pt. "Chłopcy z Placu Broni". Opiekę sprawowało sześciu nauczycieli naszej szkoły. Dwa autokary ruszyły o 10.50. Spektakl został przygotowany przez Teatr Muzyczny Syrenka z siedzibą w Warszawie i rozpoczął się o godzinie 12.00. Widowni przede wszystkim podobały się piosenki wykonywane przez aktorów na żywo. Trzymaliśmy kciuki za chłopców walczących o swój plac do zabaw i przeżywaliśmy ,"śmierć" biednego, bohaterskiego Nemeczka.
Od kilkunastu lat w ostatnia niedziela września jest tradycyjnie wielkim świętem patriotycznym w Budach Zosinych. W tym roku mija 75 rocznica wielkiej bitwy w miejscowości Budy Zosine pod Jaktorowem. Jak co roku wydarzenie to jest upamiętnianie przez organizacje kombatanckie, jak i władze samorządowe.
Już od ponad dziesięciu lat delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczy w tej uroczystości.
Stałym punktem uroczystości jest Apel Poległych oraz składanie wieńców i wiązanek na grobie poległych bohaterów.
Po zakończeniu Mszy św. polowej oraz oficjalnych uroczystości odbyła się rekonstrukcja historyczna bitwy i piknik historyczny.
Narrator rekonstrukcji, opowiedział historię zmagań wojennych z września 1944 roku. Inscenizacja jest rozbudowywana i obecnie stanowi obszerny spektakl, który przyciąga widzów. Mają oni okazję obejrzeć m. in. wybuchy, zestrzelenie niemieckiego samolotu, pożary budynków, pól i lasów, które robią wrażenie na licznie zgromadzonych gościach.
Na koniec spotkania odbył się tradycyjny piknik historyczny, a strażacy z OSP Międzyborów i OSP Jaktorów jak zwykle częstowali żołnierską grochówką.
Udział dzieci i młodzieży w uroczystości jest doskonałą lekcją historii dla młodego pokolenia.
W zainicjowanej w 2002 r. przez Komisję Europejską kampanii "Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu", polskie miasta biorą udział od samego początku.
Nasza szkoła również brała udział w tej kampanii, która trwała w dniach 16 - 22 września a kulminacyjnym momentem w trakcie ETZT był "Dzień bez samochodu" przypadający na niedzielę 22 września.
W tym roku tematem przewodnim jest „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”. Organizowanym wydarzeniom towarzyszy hasło „Chodź z nami!”, które zachęca do aktywności i przełamania codziennej rutyny siedzącego trybu życia, przyczyniając się do kształtowania prozdrowotnych i proekologicznych zachowań mieszkańców.
Hasło kampanii ”Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy” - pozwoliło na zorganizowanie konkursu plastycznego w klasach IV-VIII SP, przeprowadzenie Quizu na temat bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach w czasie jazdy rowerem i ruchu pieszego.
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w każdej klasie przeprowadziła krótką pogadankę na temat jakie korzyści mogą przynieść aktywne środki transportu indywidualnego, jak mogą wpłynąć na nasze zdrowie i środowisko. Przypomniała podstawowe zasady jakie obowiązują w czasie jazdy rowerem i poruszania się pieszo.
Przed wakacjami w naszej szkole Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję "Bezpieczna jazda rowerem w kasku”. Uczestniczyło w niej 104 uczniów a celem jej było propagowanie bezpiecznej jazdy rowerem w kasku.