Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 19.07.2024 09:20:59  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Rozdanie nagród za gazetki szkolne
          Już wcześniej pisaliśmy, że nasz zespół redakcyjny składający się z uczniów klas VII, VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum pod opieką p. Edyty Włodarskiej, zajął II miejsce w III edycji konkursu na najlepszą gazetkę szkolną województwa mazowieckiego 2018/2019 pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Właśnie dzisiaj, 1 czerwca, liczna bo kilkunastoosobowa delegacja udała się do Szkoły Podstawowej nr 368
im. "Polskich Olimpijczyków" w Warszawie gdzie podczas festynu rodzinnego, miało miejsce wręczanie nagród laureatom konkursu. Nagrodzeni otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.
W związku z odbywającym się spotkaniem rodzinnym było słonecznie, kolorowo, wesoło, tanecznie i smacznie.
Jeszcze raz gratulujemy naszym laureatom.








Dzień sportu najmłodszych
          Sport był uprawiany przez ludzi od niepamiętnych czasów.
W naszej szkole, zgodnie już z tradycją, uczniowie klas młodszych zmierzyli się ze sobą w rożnych dyscyplinach sportowych.
Dzisiejsza impreza przypominała nieco wielkie światowe święto sportu - olimpiadę.
Motto dzisiejszej wielkiej imprezy sportowej, zgodne było z mottem olimpijskim, które głosi, że „najważniejsze w igrzyskach olimpijskich nie jest zwycięstwo, ale udział”- bawmy się radośnie, bo zwycięstwo nie jest istotne,ale sprawiedliwa, radosna rywalizacja.
Ponieważ pogoda dopisywała, na boisku szkolnym czekały na dzieci różnego rodzaju zadania sprawnościowe oraz dodatkowe konkurencje sprawdzające umiejętności sportowe np. celne uderzenie do bramki, skok w dal, kręgle.
Na dobry początek dnia uczniowie zmierzyli się z Zumbą prowadzoną przez uczennice klasy V. Zumba jest idealna dla osób lubiących dobrą zabawę a nasi najmłodsi uczniowie są zwolennikami takiego spędzania czasu.
Następnie miały miejsce wszelkiego rodzaju zabawy, gry, zabawy ruchowe i konkurencje sportowe, w których dzieci, już jako przedstawiciele różnych narodów, uczestniczyły ze szczególnym uwzględnieniem przestrzegania zasad zdrowej rywalizacji, zgodnie z zasadami fair-play.
Była to lekcja wychowania w duchu wartości jakie niesie sport – przeniesienie i promowanie zasad „fair play” ze sportu do szkoły poprzez gry i zabawy ruchowe.
Zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń oraz sporą dawkę pozytywnej energii. Pozwoliły w miłej atmosferze spędzić ten szczególny dzień.
Na zakończenie wszyscy mali sportowcy otrzymali medale okolicznościowe oczywiście w kolorze złotym - wszyscy na nie zasłużyli.
Dopełnieniem była pizza, przy której mogli odpocząć i posilić się uczestnicy tej sportowej imprezy.
Kierujemy słowa podziękowania dla p. Barbary Siedleckiej - nauczyciel wych. fizycznego oraz wolontariuszy z klasy IIIA gimnazjum, którzy z ogromnym zaangażowaniem pomagali przy organizacji tak udanego dnia dla swoich młodszych kolegów.
Do zobaczenia na święcie dziecięcego sportu za rok!













Doświadczenia z wodą w IIB
          Już kilka razy pisaliśmy o warsztatach w klasach młodszych prowadzonych przez Pana Piotra Burkiewicza, pracownika z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Błoniu. Pan Piotr chętnie prowadzi warsztaty z naszymi uczniami. Dzisiaj dzielimy się informacją z zajęć prowadzonych z uczniami klasy IIB, którzy w poniedziałek 27.05. uczestniczyli w warsztatach " Krażenie wody w przyrodzie", aby dowiedzieć się więcej o wodzie i jak jej mądrze używać.
Uczniowie nauczyli się, co można wylewać do kanalizacji, a czego nie można tam wrzucać. Wykonali z panem kilka doświadczeń z wodą. Kładli na jej powierzchni spinacze, korki i monety. Przedmioty przyciągały się do siebie lub do ścianek naczynia. Na zakończenie pan wrzucił suchy lód do zimnej wody. Powstała para, która bardzo się nam podobała. Dzieci były zainteresowane doświadczeniami z wodą, która jest jednym z podstawowych elementów człowieka. Jest niezastąpiona w życiu i gospodarce. Jest przedmiotem konsumpcji, warunkiem higieny i rekreacji.
Jest też podstawowym czynnikiem rozwoju gospodarki, rolnictwa i przemysłu, a nawet transportu.
Dzieci "piały" z zachwytu widząc efekty eksperymentów. Wszystkie zabawy, w których coś się przelewało, wylewało i musowało były idealne zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.





Dzień Rodziny 2019
          "Rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót. W niej wyrasta człowiek. Już w ubiegłym roku organizatorzy Dnia Rodziny w Bieniewicach zaprosili wszystkich na kolejną edycję tak wspaniałego spotkania naszych rodzin.
O godz.13.00 do szkoły zawitali rodzice, dzieci, rodzeństwo, dziadkowie oraz zaproszeni Goście.
Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły p.Marek Parafiniuk gorąco witając przybyłych i zapraszając do wspólnej zabawy. Następnie wręczył sponsorom okolicznościowe podziękowania.
Po części oficjalnej, którą zakończył występ grup tanecznych z klas I - III wszyscy ruszyli w poszukiwaniu miejsc gdzie można było dobrze spędzić czas i zdobyć pieczątkę na karcie uczestnika imprezy.
Przygotowano wiele atrakcji. Były zawody sportowe oraz malowanie twarzy, i, wyroby biżuterii z koralików, wyroby garncarskie, malowanie drewnianych zabawek, gry planszowe, projekt plaża, konkurs przysłów. . W przerwach między poszczególnymi zajęciami i konkursami czekały na uczestników stoiska gdzie cały czas dostępne były wspaniałe owocowe koktajle, popcorn, wata cukrowa,gofry, które pogłębiły nastrój prawdziwego rodzinnego świętowania.
Rozegrany został mecz piłki siatkowej dla pań ( Mamy kontra uczennice klasy III gimnazjum). Rozgrywkom przyglądały się oczywiście dzieci. Widoczny był ich doping, który mobilizował rodziców do gry na jak najwyższym poziomie i osiągnięcia wysokich wyników.
Emocje sięgnęły zenitu, kiedy przystąpiono do losowania nagród, które było ostatnim etapem tegorocznego festynu. Na dzieci czekały wspaniałe nagrody: namioty, deskorolki, hulajnogi, piłki, śpiwory, rakiety tenisowe, plecaki, łyżworolki, ponton i wiele, wiele innych.
Organizatorzy - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach dziękują sponsorom, którzy przyczynili się do uświetnienia obchodów: Starostwu Warszawskiemu Zachodniemu, Gminie Błonie, GKRPA w Błoniu, Radzie Rodziców p. Grażynie Kościńskiej (Sołtys Bieniewic), p. Esterze Gwiazda (Sołtys Nowych Faszczyc), p. Andrzejowi Chojnackiemu (Sołtys Dębówki), p. Andrzejowi Rybakowi (Sołtys Bramek)i, p. Annie Ponder, Michałowi Mielcarzowi, państwu Mikołajczykom i p. Czernuszyn.
Jak widać, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W opinii uczestników tegoroczny festyn był kolejną bardzo udaną imprezą. Tradycyjnie, nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić wszystkich na przyszły rok.






















Klasy I w Muzeum Ziemi Błońskiej
          23 maja klasa I b i I c odwiedziły Muzeum Ziemi Błońskiej, a tam miały okazję przekonać się, że kaligrafia kiedyś wyglądała trochę inaczej niż w dzisiejszej szkole.
Najpierw poznali różne rodzaje pisma i materiałów wykorzystywanych do pisania, a więc gliniane tabliczki, papirus i pergamin. Później sami mieli okazję pisać prawdziwymi stalówkami maczając je w kałamarzu.
Okazało się, że jest to bardzo ciekawe, jednak dużo bardziej czasochłonne niż dzisiaj, ponieważ aby napisać jedną literę, trzeba oderwać rękę co najmniej raz, a często nawet kilka razy.
Uczniowie spisali się świetnie. Pogoda próbowała nam nieco pokrzyżować plany, bo chmury straszyły deszczem, ale po krótkiej wizycie w Bibliotece Publicznej, gdzie p. Lidia Bogusiewicz zapoznała nas z tamtejszym księgozbiorem, skorzystaliśmy również z paru chwil zabawy w parku Bajka.

Wykład na Uniwersytecie Dziecięcym
          Uczniowie klasy 1a brali udział w projekcie edukacyjnym „Lekcje z klasą” objętego patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Projekt obejmował realizację 7 scenariuszy lekcji. Zajęcia rozbudziły w dzieciach twórcze myślenie, dały możliwość rozwijania komunikatywności, współpracy i nazywania emocji.
Uczestnictwo w Wykładach Uniwersytetu Dzieci to jedna z nagród za jego realizację. Spotkanie odbyło się 21 maja 2019 r. i było dla dzieci doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy i zadania wielu pytań specjalistom. Ponadto, uczniowie mogli poznać atmosferę wyższej uczelni. Wykład: „Jak wyglądałoby życie na Ziemi bez wody?” odbył się w sali wykładowej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
Dodatkową atrakcją wyjazdu była lekcja wychowania fizycznego prowadzona przez wykwalifikowanych trenerów w parku trampolin Airo Active. Wszyscy z radością skakali na trampolinach na różne sposoby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki do basenu z gąbkami, zwinnościowy tor przeszkód oraz rzuty do kosza po odbiciu z trampoliny.
Spotkania w ramach projektu były dla dzieci wyjątkową przygodą i zarazem okazją do nauki.
Piękny Wrocław
          Jak już informowaliśmy na wycieczce przebywają uczniowie klas II i III szkoły podstawowej. Program wypełniony jest różnorodnymi atrakcjami, których w stolicy Dolnego Śląska nie brakuje. Każdy z uczestników na pewno znalazł coś ciekawego dla siebie.
Uczniowie zwiedzili Afrykanarium, gdzie było mnóstwo egzotycznych zwierząt.
Następnie udali się do Ogrodu Japońskiego, gdzie podziwiali wspaniałą roślinność, poruszając się po kamiennych dróżkach wykonanych w stylu japońskim. Byli zachwyceni widokami Wrocławia, kiedy udali się na punkt widokowy, który znajduje się na 49 piętrze drapacza chmur SkyTower.
Innymi atrakcjami, które mali turyści mieli okazję zobaczyć we Wrocławiu były: Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie oraz Rynek.
Jest to wspaniała, niezapomniana wycieczka, która dostarczyła im pięknych przeżyć i wrażeń, za które chcieliby podziękować firmie "Arka Travel” no i przede wszystkim swoim wychowawcom i rodzicom. Bez nich wyjazd nie byłby możliwy.
Poznajemy Wrocław...
          Lata nauki w szkole to nie tylko czas zdobywania wiedzy podręcznikowej, ale także tej związanej z otoczeniem, geografią, kulturą, zabytkami, sztuką oraz tradycjami kraju i świata.
Sprzyjają temu wyjazdy i wycieczki szkolne. Stanowią one znakomite uzupełnienie dla informacji pozyskanych na lekcjach i pozwalają je zobrazować.
Doświadczają tego nasi uczniowie klas II, III szkoły podstawowej, którzy pod troskliwą opieką Pań - Jolanty Wiącek, Agnieszki Kobusińskiej, Doroty Chłodnickiej - Sadłochy i Katarzyny Mielcarz przebywają na wycieczce we Wrocławiu.
To, że świetnie się bawią, dużo poznają nowych miejsc, co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Wystarczy obejrzeć fotorelację z wciąż trwającego wyjazdu.
Konkurs plastyczny
          Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w konkursie plastycznym "Kwiaty ogrodów", którego organizatorem był Burmistrz Błonia.
Celem Konkursu była popularyzacja wiedzy nt. kwiatów, ich różnorodności, zastosowań itp.,pobudzenie wyobraźni i rozwijanie uzdolnień plastycznych uczniów szkół podstawowych biorących udział w konkursie.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych publicznych i niepublicznych z terenu gminy Błonie.
Konkurs podzielony jest na trzy kategorie wiekowe: klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII i klasy gimnazjalne
A oto lista naszych laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych:
Klasy I - III szkoły podstawowe:
Alicja Szpuda - I miejsce
Dominik Wardziński - I miejsce;
Weronika Jamroc - III miejsce;
Zosia Redzisz - III miejsce;
Pola Mielcarz - III miejsce.

Klasy IV - VI szkoły podstawowe:
Laura Adamska - I miejsce;
Zuzanna Ziubińska - I miejsce;
Malwina Rączkowska - II miejsce;
Iga Mielcarz - III miejsce.

Klasy VII, VIII i gimnazjalne
Ola Skonieczna - III miejsce.

Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora Konkursu -Burmistrz Błonia - oceniała prace zgodnie z kryteriami:
- zgodności z tematem konkursu;
- pomysłowości;
- oryginalności ujęcia tematu;
- estetyki wykonania;
-samodzielności wykonania.
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wizyta przedszkolaków w szkole
          15 maja na zaproszenie wychowawców i uczniów klas 1a, 2b i 3a dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola „Iskierka” wraz ze swoimi wychowawczyniami gościli w naszej szkole.
Sala lekcyjna zamieniła się w scenę, a kolorowa scenografia wprowadziła małą publiczność w niezwykły nastrój.
Dzieci przygotowały i zaprezentowały liczne talenty – wokalne, gry na instrumentach, taneczne i aktorskie.
Tego typu działania dały naszym uczniom możliwość kształtowania postaw społeczno-moralnych, gdyż odtwarzane role ułatwiają zrozumienie stosunków międzyludzkich.
Wszystko to sprzyja jednocześnie rozwojowi samodzielności, kształtują wyobraźnię, pomagają w budowaniu pozytywnego obrazu własnego „ja” .
Uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem i rozwinęli drzemiące w nich zdolności i umiejętności artystyczne.
Mamy nadzieję, że wizyta w szkole przedszkolakom się podobała i dostarczyła im wiele niezapomnianych wrażeń.
Wizyta przedszkolaków w szkole...
13 zdjęć
Bieg po medale...
          Po udanych eliminacjach powiatowych nasi sportowcy brali udział w lekkoatletycznych zawodach międzypowiatowych, które odbyły się 14 maja w Międzyborowie.
Z dumą możemy się pochwalić, że był to kolejny fantastyczny występ naszych zawodników, z którego przywieźli medale i awans do zawodów na szczeblu wojewódzkim.
Wyniki jakie osiągnęli są tego potwierdzeniem:
Jan Granowski - skok w dal, III miejsce, wynik 4m 62 cm;
Michał Ferenc - bieg 300 m, V miejsce, wynik 43,86;
Krystian Kaliszkiewicz - bieg 800 m, I miejsce - wynik 2,19,59;
Mateusz Szustkowski - bieg 200 m, II miejsce, wynik 26,12;
Oskar Nowicki - bieg 1000m, II miejsce, wynik 3,04,90;
Kamil Ryszka - bieg 100 m, VII miejsce, wynik 13,12;
Joachim Dąbrowski - skok w dal, I miejsce, wynik 5,50;
Jakub Trochimowicz - skok w dal, II miejsce, wynik 5,45;
Jakub Piwowarski - bieg 400m, III miejsce, wynik 58,57;
Julia Zając - bieg 200 m, V miejsce, wynik 32,18;
Pola Granowska - skok w dal, I miejsce, wynik 4,92;
Barbara Tachasiuk - bieg 100m, VI miejsce;

Barbara Tachasiuk, Pola Granowska, Julia Zając, Natalia Baraniak - sztafeta 4 X 100m, III miejsce, wynik 59,05;

Michał Ferenc, Oliwier Słomiany, Kacper Dubiel, Oskar Nowicki - sztafeta 4 X 100m, III miejsce, wynik 51,64;

Joachim Dąbrowski, Kamil Ryszka, Jakub Piwowarski, Jakub Trochimowicz - sztafeta 4 X 100m, I miejsce, wynik 49,33;

Krystian Kaliszkiewicz, Mateusz Szustkowski, DominikSteleblak, Mateusz Samoraj
- sztafeta olimpijska, I miejsce.

Gratulujemy i życzymy sukcesów na zawodach wojewódzkich w Warszawie.













Strona 76 z 181 << < 73 74 75 76 77 78 79 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.