11 maja w SP w Ożarowie Mazowieckim, 430 uczniów z kilkunastu szkół publicznych i prywatnych z terenu gmin: Błonie, Baranów, Babice Stare, Kampinos, Leszno, Ożarów Mazowiecki i z Pułtuska, uczestniczyło w II etapie konkursu matematycznego MAŁY PITAGORAS i ostatniej edycji konkursu MAŁY EUKLIDES dla uczniów gimnazjum.
Konkurs jest dwuetapowy: w listopadzie lub w grudniu w I etapie szkoły wyłaniają reprezentantów na poziomie poszczególnych klas, w maju w etapie rejonowym wyłaniani są laureaci konkursu.
W tym roku szkolnym do II etapu zakwalifikowało się 82 uczniów klas IV, 82 uczniów klas V, 81 uczniów klas VI, 63 uczniów klas VII, 94 uczniów klas VIII i 28 uczniów klas III gimnazjum. Wśród nich była piątka naszych reprezentantów. Spisali się na medal. A oto wyniki jakie osiągnęli:
- Książek Szymon, klasa IV, zajął I miejsce zdobywając 46 pkt. na 50 pkt. możliwych do zdobycia; - Ziarno Paweł, klasa VII, zajął III miejsce zdobywając 38 pkt. na 50 pkt.;
- Tachasiuk Maciej,klasa VIII, zajął III miejsce zdobywając 36 pkt. na 50 pkt; - Pokraśniewicz Jan, klasa VIII, zajął III miejsce zdobywając 35 pkt. na 50 pkt.; - Olszak Kinga, klasa VI, zdobyła wyróżnienie za dobry wynik tj. 33 pkt.na 50 pkt.
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli w konkursach matematycznych spisali się bardzo dobrze osiągając świetne rezultaty.
Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGURA:
- najlepszy wynik w szkole wyróżniony przez organizatora konkursu ADRIAN BURY, klasa IVc - 100 pkt. na 120 pkt. możliwych do zdobycia (wynik bardzo dobry, laureat musiał mieć minimum 111 pkt.);
- trzy wyniki w szkole wyróżnione przez organizatora konkursu :
- SZYMON KSIĄŻEK, klasa IV c - 98,75 pkt. na 120 pkt. możliwych do zdobycia (wynik dobry, wynik bardzo dobry to nie mniej niż 99 pkt.);
- PIOTR SOBIECKI, klasa IIa - 82,50 pkt. na 105 pkt. możliwych do zdobycia (wynik dobry, wynik bardzo dobry to nie mniej niż 82,75 pkt.);
- AMELIA BONIKOWSKA, klasa IIb - 66,25 pkt. na 105 pkt. możliwych do zdobycia (wynik dobry);
Jak łatwo zauważyć Szymon i Piotr otarli się o próg punktowy dla wyniku bardzo dobrego - obu chłopcom zabrakło tylko 0,25 pkt.!!!.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Beskidy to idealne miejsce do uprawiania turystyki aktywnej. Przekonaliśmy się o tym po wycieczce, która miała miejsce w dniach 10 -13 czerwca. Wtedy to klasy VIII i klasy III gimnazjum wybrały się na ostatnią, wspólną wycieczkę w tej szkole - już za kilka dni będą absolwentami naszej szkoły. Pierwszy dzień obejmował wizytę w Bielsku Białej, gdzie może niestandardowo, ale aktywnie spędziliśmy czas, jeżdżąc na gokartach. Jak się okazało była to niesamowita frajda dla wszystkich uczestników wycieczki. Wieczorem dotarliśmy do Międzybrodzia - miejsca naszego zakwaterowania.
Następny dzień to zwiedzanie Wisły ( Perła Beskidu Śląskiego, miejsce zamieszkania naszego słynnego skoczka narciarskiego p. Adama Małysza, słynna skocznia narciarska "Malinka")), Szczyrku , Istebnej ( Kurna Chata, muzeum regionalne) , Koniakowa (słynne koronki koniakowskie - Koniakowska koronka została wpisana do „Księgi rekordów Guinnessa”! Dzieło pięciu koronczarek z Koniakowa ma 5 metrów średnicy, waży 5 kg, składa się 8 tysięcy elementów i 50 km nici. Największa koronka koniakowska świata powstawała prawie pół roku!) .
Trzeci dzień to całodzienny pobyt w Zatorze w największym rodzinny park rozrywki i zarazem największy park rozrywki w Polsce. Tam każdy znalazł coś dla siebie. Pomimo upału wszyscy bawili się doskonale.
Czwartkowe przedpołudnie spędziliśmy na podziwianiu pięknych, zapierających dech widoków z góry Żar (wjazd kolejką, zjazd na torze saneczkowym) a następnie pokonując trasy w parku linowym (ostatni punkt programu wycieczki). Z całą pewnością nie raz wrócimy wspomnieniami do tej przygody.
Pośród wielu atrakcji i imprez towarzyszących obchodom XXI Dni Błonia, znalazł się między innymi I Bieg im. Zygmunta Karlickiego.
Dystans biegu wynosił 5 km a panujący upał nie pomagał jego uczestnikom. Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły - Mateusz Szustkowski - zajął I miejsce, w kategorii uczestników do lat 18. Brawo Mateusz! Gratulacje!!!
Wszyscy, którzy odwiedzają nasza stronę wiedzą, że w piątek w Błoniu odbył się IV Błoński Festiwal Poloneza i innych Tańców Narodowych, inaugurujący obchody XXI Dni Błonia.
Z każdym rokiem chętnych jest coraz więcej. Świadczy to tylko o tym, że wzrasta popularność i potrzeba organizowania takich przeglądów naszych polskich tańców narodowych.
W tym wydarzeniu, które już przeszło do historii, uczestniczyła nasza szkoła reprezentowana przez uczniów klas III gimnazjum. Szkoły uczestniczące w festiwalu otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki.
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się dnia 19 czerwca 2019 roku
godz. 8.00 - klasy III gimnazjum i klasy VIII szkoły podstawowej
godz. 9.00 - klasy I - III szkoły podstawowej
godz. 11.00 - klasy IV - VII szkoły podstawowej
Dnia 7 czerwca dzieci z naszej szkoły obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.
Była to adaptacja sceniczna na podstawie bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” braci Grimm, w wykonaniu uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicowe.
Zabawa w teatr daje dużo satysfakcji nie tylko nauczycielowi prowadzącemu zajęcia ale przede wszystkim dzieciom, które muszą zapanować nad własnym lękiem, tremą, nieśmiałością, czasem trudnym do powstrzymania śmiechem. Udział w przedstawieniu daje poznać smak pewnej popularności i sukcesu, co na co dzień nie zawsze jest dane wszystkim uczniom.
Dla małych aktorów występ i udział w teatrzyku jest okazją do pięknych, twórczych przeżyć. Dzieci na zajęciach teatralnych spędzają dużo czasu i chętnych jest coraz więcej.
„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" to baśń ponadczasowa, przedstawienie dla ludzi, którzy mają trzy lata, jak i dla takich, którzy mają setkę.
Treść popularnej baśni przemieniła się w niezwykle kolorowy, wesoły i żywiołowy, spektakl.
Na uwagę zasługuje fakt, iż ogromną atrakcją była bogata aranżacja środków scenicznych: charakteryzacja, ciekawe rekwizyty, rozbudowana dekoracja.
Podkreślić należy, że magia, wszystkie efekty sceniczne sprawiły, że poczuliśmy się, jak w bajce, a była to niewątpliwie zasługa świetnych młodych aktorów, którzy nawet przez moment nie pozwolili nudzić się.
Przedstawienie dostarczyło wszystkim widzom (zarówno tym małym, jak i dużym) wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy. Ponadto w przystępny sposób przekazywało takie wartości dydaktyczne jak: umiejętność rozgraniczenia pojęć dobra od zła i ponadczasowość dominacji dobra nad złem oraz pozytywy działania zespołowego.
Miłość, mądrość oraz odwaga – zostały z kolei wybrane i ukazane jako pojęcia kluczowe dla budowy własnej osobowości.
Gratulujemy p. Magdzie Kacalińskiej i jej małym aktorom.
7 czerwca w samo południe, IV Błoński Festiwal Poloneza i Innych Tańców Narodowych na Rynku zainaugurował tegoroczne obchody XXI ŚWIĘTO MIASTA DNI BŁONIA.
Wszystkim wiadomo, że polonez to reprezentacyjny polski taniec narodowy, od lat tańczony podczas ważnych uroczystości, najczęściej na rozpoczęcie balów (obecnie głównie studniówek). Dawniej stanowił element ceremoniału dworskiego na dworach królów polskich, będąc paradą szlachty przed monarchą.
Przed liczną publicznością, kilkanaście grup z placówek oświatowych gminy Błonie zaprezentowało swoje układy choreograficzne.
W tym roku królował wspaniały polonez napisany przez Bartosza Chajdeckiego do serialu telewizyjnego "Czas honoru".
Po raz pierwszy wśród tańczących znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Honor reprezentowania placówki przypadł uczniom klas III gimnazjum, którzy już wkrótce będą ostatnim rocznikiem absolwentów gimnazjum. Zamkną rozdział edukacji zatytułowany „Gimnazjum”.
Nasi uczniowie zatańczyli piękny układ do muzyki wspomnianego poloneza z filmu „Czas honoru”.
Szyk, elegancja, młodość – takie głosy można było usłyszeć, kiedy prezentowali się najpiękniej jak potrafią. I trzeba przyznać, że im się udało. Zatańczyli tak jak powinno się tańczyć poloneza, a więc dostojnie, spokojnie i płynnie.
Zadowolenie na twarzy p. Barbary Siedleckiej, która ich przygotowywała do występu, było najlepszym dowodem na to, że występ należał do udanych. My natomiast im gratulujemy.
Dnia 5 czerwca bieżącego roku w naszej szkole odbyła się premiera przedstawienia pt. "Mały Książę" w wykonaniu koła teatralnego. To już druga premiera w tym roku szkolnym.
"Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'ego jest jedną z najbardziej poczytnych książek na świecie. Został wydany w olbrzymiej ilości egzemplarzy i przetłumaczony na setki języków.
Jest to książka, której ukrytym celem jest pewne pouczenie. W dzisiejszych czasach ludzie gonią za pracą i zdobywaniem pieniędzy, a autor książki chce uświadomić wszystkim, że dobra materialne nie są najważniejsze.
Przypomina czytelnikom o zagubionych wartościach nadrzędnych, którymi są: miłość, prawda i dobro.
Będziemy mogli odnaleźć je wtedy, kiedy zrozumiemy że "najlepiej widzi się tylko sercem". Odtwórcą głównej roli była Zuzia Ziubińska, który świetnie oddała żywiołowy charakter odgrywanej postaci. Artyści występujący w spektaklu doskonale wczuli się w swoje role, mieli bardzo dobrą dykcję, dzięki czemu sztuka była zrozumiała dla wszystkich.
Potrafili bardzo realistycznie przedstawić odczucia postaci, tak, że widz nie musiał zastanawiać się nad tym, w jakim stanie psychicznym znajduje się akurat bohater. Kostiumy pozwalały od razu rozpoznać, kim jest dana postać, a muzyka, która jest bardzo ważnym elementem, oddawała nastrój i pojawiała się w odpowiednich momentach, co jest kolejnym plusem.
Ciężka praca reżysera - p. Ewy Stolarczyk - również nie poszła na marne, ponieważ w przedstawieniu zostały wyodrębnione wszystkie wątki występujące w książce. Większość z nas uważa, że do tej książki, jak i do wystawionej sztuki po prostu trzeba dojrzeć.
Bardzo często zapominamy o najważniejszych wartościach, po prostu uczuciach. Z pewnością, ci co obejrzeli przedstawienie wyciągnęli jakieś wnioski i zrozumieli, jak ważna jest świadomość posiadania przyjaciela.
4 czerwca w klasie 1 a odbyła się bardzo pachnąca lekcja.
Uczniowie wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa „Baziółka” Swedeponic Polska znajdującego się koło Grodziska Mazowieckiego.
W firmie, która zajmuje się hydroponiczną uprawą świeżych ziół, dzieci zobaczyły cały proces ich uprawy od nasionka poprzez każdy etap jego wzrostu.
Dzieci wąchały, smakowały i próbowały odgadnąć ich nazwy.
Świetnie się przy tym bawiły. Każdy otrzymał miły upominek, a jego aromat unosił się w całym autokarze.
To była super lekcja przyrody, która zostanie długo w pamięci!
W dniu 05.06.2018 w Centrum Kultury w Błoniu odbył się XVIII finał Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Wydajemy własną książkę” organizowany przez Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Warszawie – filia w Błoniu.
Sześcioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu finałowego. Piotr Łukasik z kl. Ic otrzymał wyróżnienie w kategorii edytorskiej,
Angelika Bik i Emma Shumeiko z kl. IIIb, oraz Karolina Książek z kl. IIa wyróżnienia w kategorii literackiej i plastycznej.
Zuzanna Koceniak z kl. Vb tytuł Srebrnej Książki za książkę „O flamingu, który zwiedził świat”, natomiast Rafał Lisiecki z kl. IIIa gimnazjum tytuł Młodego Literata za książkę „Nielubiący światła”.
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, gry i maskotki. Serdecznie wszystkim gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie w przyszłym roku.