Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 23.04.2024 08:28:13  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
13.Malowanie bombek
          Tak, tak... to już XIII edycja malowania bombek w Bieniewicach. Organizatorzy jak zawsze bardzo serdecznie zapraszają wszystkich do udziału w tym wydarzeniu.
W sobotę 9 grudnia 2017 roku o godz. 15.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach czekamy.

Przeczytaj - Zapamiętaj - Przyjdź




Akcja "Flamaster"
          Wiele rodzin, dzieci w polskich szkołach za naszą wschodnią granicą, znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. Od wielu lat w Polsce zbierane są artykuły szkolne dla naszych rodaków mieszkających na tych terenach. Po raz kolejny postanowiliśmy im przyjść z pomocą organizując zbiórkę przyborów szkolnych podczas akcji "Flamaster".
Celem tej akcji jest pomoc dla Polaków mieszkających na Litwie. Różnego rodzaju przybory szkolne zebrane przez Samorząd Uczniowski przekazane zostaną najbardziej potrzebującym.
Umożliwią one lepszy start edukacji najmłodszym, a nam - Polakom mieszkającym w Polsce - przypominają o pamięci o tych, którzy mieszkają poza granicami Polski, a warunków do nauki nie mają tak komfortowych jak my. Będą dowodem na to, że potrafimy pomagać, bo szczęście jest prawdziwe, tylko wtedy kiedy je dzielimy z innymi.
Serdecznie dziękujemy wszystkim klasom, które włączyły się do akcji.





Dyskoteka andrzejkowa
          Pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka już za nami. W czwartek 30 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.Tego dnia w godz. 16.30 - 20.00 ponad 100 uczniów z klas IV i VII i II-III gimnazjum tańczyło w rytm muzyki puszczanej przez DJ Jaguara.
Podczas zabawy przeprowadzonych było wiele konkursów a zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami zakupionymi przez Samorząd Uczniowski.
Wyłoniono też zwycięzców wcześniej ogłoszonego konkursu na najciekawszy strój na tę okazję. Gratulujemy pomysłowości w przygotowaniu swoich strojów jak również efektownego zaprezentowania się podczas szkolnej imprezy. Wszystkim uczestnikom zabawy nie zabrakło dobrego humoru a to podstawa dobrej zabawy!
Wszyscy zdrowi, wszyscy cali
w gimnastycznej tańcowali.
„Tańców jeszcze to nie koniec…” –
jak donosi szkolny goniec,
„…bo w przyszłości niedalekiej
znów zrobimy dyskotekę!”
A więc do zobaczenia !













Z wizytą u kóla
          29 listopada klasy III a i III b wybrały się z wizytą do króla Jana III Sobieskiego do Wilanowa.
Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej, której celem było poznanie zwyczajów królewskich i szlacheckich w okresie panowania Jana III Sobieskiego. Mogli obejrzeć a nawet przymierzyć żupan, kontusz i pas kontuszowy czyli strój polskiego szlachcica. Dowiedzieli się także, że za sprawą królowej Marysieńki do Polski już w XVII wieku przenikały trendy mody francuskiej.
Znacznie bardziej jednak dzieciom podobały się polskie stroje szlacheckie. Podziwiały malowidła w królewskich sypialniach i antykamerach, a przewodnik uczył ich odczytywać ukrytą w nich symbolikę i fakty z życia rodziny królewskiej. Pałac w Wilanowie zrobił na nich ogromne wrażenie, a lekcja była bardzo ciekawa! Pan przewodnik zanim się z pożegnał powiedział, że dawno w Pałacu nie było tak grzecznej i aktywnej grupy jak nasza!





Andrzejkowe wróżby u najmłodszych
          Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała magiczną moc, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Z tej okazji 30 listopada Samorząd Uczniowski przygotował młodszym kolegom niespodziankę i zorganizował wróżby andrzejkowe. Każdy mógł sobie powróżyć: kim będzie w przyszłości, kto skradnie jego serce. Zabawie towarzyszył wesoły nastrój. Wszyscy byli podekscytowani i ciekawi, co przepowiedzą im wróżki. Pierwszoklasiści byli bardzo zaskoczeni bo po raz pierwszy uczestniczyli w naszym szkolnym wróżeniu.



Inormacja o zebraniu

UWAGA


W dniu 7 grudnia 2017 r. /czwartek/ o godz. 18.00 w sali gimnastycznej odbędzie się zebranie
dla rodziców dzieci zapisanych na obóz narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej
w terminach: 04-12.01.2018 r. i 04-11.03.2018 r.


Sukcesy naszych uczniów w pływaniu
          Pływanie jest dyscypliną sportową i formą rekreacji, którą może uprawiać każdy, niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Naukę można rozpocząć w każdym wieku, ale ze względu na specyfikę pływania - ruch w środowisku wodnym i korzyści, jakie przynosi jego uprawianie dla rozwoju fizycznego, skłaniają do jak najwcześniejszego opanowania tej umiejętności. Powszechnie uważa się, że pływanie jest jednym z najzdrowszych sportów.
Cieszy nas fakt, że w tej dyscyplinie sportowej nasi uczniowie zaczynają odnosić sukcesy. Otóż 29 listopada 2017 roku na zawodach pływackich w Ożarowie Mazowieckim, w swoich kategoriach na podium, za zajęcie III miejsca stanęli: Iga Mielcarz, Oliwia Piwko, Kamil Śliwiński i Miłosz Wojciechowski.
Gratulujemy nowej grupie naszych sportowców - może nie stali się od razu mistrzami jak Michael Phelps, ale dzięki pływaniu mają szansę na olimpijskie zdrowie i kolejne sukcesy. Życzymy im tego z całego serca, wierząc że na tym jednym nie poprzestaną i usłyszymy o nich jeszcze nie raz, bo ,,Kto raz posiadł sztukę pływania - zdobył ją na całe życie".





Podziękowanie dla wolontariuszy
          Gdyby zwierzęta potrafiły mówić powiedziałyby same. Niestety tak nie jest, dlatego w ich imieniu słowa podziękowania do wolontariuszy Samorządu Uczniowskiego, kierują ich opiekunowie. Są to gorące podziękowania za zbiórkę karmy dla ich podopiecznych. ze schroniska w Milanówku. Chyba każdemu wolontariuszowi robi się ciepło na sercu gdy otrzymuje takie podziękowania. To jedno proste słowo, a niesie ze sobą wielką moc.

Wolontariusze SU w przedszkolu z okazji "Dnia Pluszowego Misia"
          Z powstaniem pluszowego misia, wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku.
To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka.
Sprawę nagłośniono i powstała nawet karykatura prezydenta, który broni misia.
Popularność misia z rysunku postanowił wykorzystać właściciel sklepu z zabawkami na nowojorskim Brooklynie.
Za zgodą prezydenta „pluszaka” nazwał "Teddy's Bear". Narody anglojęzyczne do dziś pluszowego misia nazywają po prostu „Teddy's Bear”, a maskotka stała się niekwestionowanym królem zabawek.
Misie pluszowe to ulubione zabawki na całym świecie. Każdy z nas jakiegoś posiadał. Te pluszaki mają też własne święto. Dzień Pluszowego Misia jest bardzo popularny w przedszkolach i szkołach. Dzieci mogą w tym dniu zabrać ze sobą swoją maskotkę.
Dzieci z Przedszkola „Iskierka” mieszczącego się w budynku naszej placówki również nie zapominają o tym dniu. Oglądają filmy z pluszowymi bohaterami, śpiewają piosenki, tańczą i wykonują różnorodne prace plastyczne. W tym roku dołączyli do nich starsi uczniowie naszej szkoły. W ramach wolontariatu Samorząd Uczniowski razem z przedszkolakami świętował ten dzień. Starsi koledzy byli organizatorami wielu zabaw i gier, które przyniosły przedszkolakom wiele radości. Sami przy tym bardzo dobrze się bawili. Przypomniały im się dobre "stare" czasy, kiedy sami byli przedszkolakami. Spotkanie tak wszystkim się podobało, że zaplanowali kolejne zajęcia, które przebiegną pod hasłem „Wyruszamy z książką w baśniową podróż”. Dzieciom zostaną przeczytane baśnie ze zbioru „Najpiękniejsze baśnie świata”.
Na tę wizytę już z niecierpliwością czekają i mali i duzi.








Święto Pluszowego Misia w klasie IA
"Miś pluszowy,
Miś kudłaty,
Biały, czarny
Lub łaciaty.
Wszystkie misie
My kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy."


          Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku!
Popularność maskotki sprawiła, że zaczęto ją chętnie wykorzystywać w powstających bajkach dla dzieci. Na tej fali powstało wiele kultowych misiowych postaci takich jak m. in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Barnaba.
Od 2002 roku, w listopadzie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa, bo właśnie 25 listopada przypada rocznica powstania tej maskotki.
W tym roku święto przypada w sobotę, dlatego klasa IA świętowała ten dzień już dzisiaj. Dzięki Pani bibliotekarce dzieci poznały pluszowych bohaterów, którzy narodzili się w Polsce np. Miś Uszatek, Miś z okienka, Miś Coralgol.
Podczas spotkania w szkolnej bibliotece dzieci wykonywały prace plastyczne obejrzały jedną z ulubionych bajek z dzieciństwa swoich rodziców - Misia Colargola.
Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy.
Ponadto pierwszakom udało się stworzyć "Misiowe torebki" i „wyturlać Misia”.
Dzisiejszy dzień różnił się od innych, a to dzięki ukochanym pluszowym Misiom, które przecież kochają zarówno mali jak i duzi. Misie towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia.











Warsztaty w pizzerii
          23 listopada klasy 2a i 2b były z wizytą w pizzerii "Czedar" na zajęciach edukacyjnych pod hasłem „Warsztaty wypiekania pizzy”. Była to niepowtarzalna okazja, by dowiedzieć się wszystkiego o tej najpopularniejszej włoskiej potrawie. Zajęcia pozwoliły dzieciom odkrywać przyjemność samodzielnej twórczości.
Dzieci siedziały przy wspólnym stole, na którym przygotowane były produkty i akcesoria potrzebne do wypieku pizzy. W krótkim wstępie została przedstawiona historia powstawania pizzy. Każdy uczestnik przygotował od podstaw swoją własną prawdziwą pizzę i dekorował ją według własnego pomysłu.
Pizza wypiekana była w piecu, pod obserwacją dzieci. Po wypieczeniu odbyła się konsumpcja własnych dzieł kulinarnych.
Zajęcia bardzo podobały się a pizza smakowała wybornie!!!.











Strona 97 z 178 << < 94 95 96 97 98 99 100 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.