Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 25.04.2024 07:27:22  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Święto Pluszowego Misia w klasie IA
"Miś pluszowy,
Miś kudłaty,
Biały, czarny
Lub łaciaty.
Wszystkie misie
My kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy."


          Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku!
Popularność maskotki sprawiła, że zaczęto ją chętnie wykorzystywać w powstających bajkach dla dzieci. Na tej fali powstało wiele kultowych misiowych postaci takich jak m. in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Barnaba.
Od 2002 roku, w listopadzie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa, bo właśnie 25 listopada przypada rocznica powstania tej maskotki.
W tym roku święto przypada w sobotę, dlatego klasa IA świętowała ten dzień już dzisiaj. Dzięki Pani bibliotekarce dzieci poznały pluszowych bohaterów, którzy narodzili się w Polsce np. Miś Uszatek, Miś z okienka, Miś Coralgol.
Podczas spotkania w szkolnej bibliotece dzieci wykonywały prace plastyczne obejrzały jedną z ulubionych bajek z dzieciństwa swoich rodziców - Misia Colargola.
Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy.
Ponadto pierwszakom udało się stworzyć "Misiowe torebki" i „wyturlać Misia”.
Dzisiejszy dzień różnił się od innych, a to dzięki ukochanym pluszowym Misiom, które przecież kochają zarówno mali jak i duzi. Misie towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia.











Warsztaty w pizzerii
          23 listopada klasy 2a i 2b były z wizytą w pizzerii "Czedar" na zajęciach edukacyjnych pod hasłem „Warsztaty wypiekania pizzy”. Była to niepowtarzalna okazja, by dowiedzieć się wszystkiego o tej najpopularniejszej włoskiej potrawie. Zajęcia pozwoliły dzieciom odkrywać przyjemność samodzielnej twórczości.
Dzieci siedziały przy wspólnym stole, na którym przygotowane były produkty i akcesoria potrzebne do wypieku pizzy. W krótkim wstępie została przedstawiona historia powstawania pizzy. Każdy uczestnik przygotował od podstaw swoją własną prawdziwą pizzę i dekorował ją według własnego pomysłu.
Pizza wypiekana była w piecu, pod obserwacją dzieci. Po wypieczeniu odbyła się konsumpcja własnych dzieł kulinarnych.
Zajęcia bardzo podobały się a pizza smakowała wybornie!!!.











Wizyta przedszkolaków w naszej szkole
          W środę 22 listopada naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki grupy „Słoneczka” z Przedszkola "ISKIERKA" w Bieniewicach.
Dzieci przybyły na zaproszenie klasy IIB.
Celem wizyty było bliższe poznanie szkoły, do której dzieci będą uczęszczać po ukończeniu przedszkola oraz udział w zajęciach „Badacze pogody”.
Drugoklasiści bardzo solidnie przygotowali się do zajęć. Dzięki temu, Goście dowiedzieli się między innymi o tym skąd się bierze deszcz, jakie są składniki pogody, jakie wyróżnia się rodzaje chmur i opadów oraz dla kogo ważna jest prognoza pogody. Mieli okazję podziwiać zaprezentowane przez gospodarzy własnoręcznie wykonane przyrządy do badania pogody.
Na zakończenie miłego spotkania wszyscy razem zaśpiewali piosenkę i zatańczyli żywiołowy taniec.









Sukces goni sukces
          Wczoraj, 21 listopada kolejny sukces odniosły dziewczęta naszej szkoły. Tym razem uczennice klas IV -V szkoły podstawowej, reprezentujące gminę Błonie na zawodach powiatowych w "Dwa ognie usportowione" zdobyły srebrny medal za zajęcie II miejsca.
Zespół w składzie: klasy IV (Aniela Annunciato, Julia Gwiazda, Zuzanna Koceniak, Julia Krajewska, Zosia Sitarska) i klasy V (Kasia Pniewska, Amelia Ostrowska, Amelia Wojciechowska) miał ogromną konkurencję ponieważ do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn.
Zawody stały na bardzo wysokim i równym poziomie, Rywalizacja z minuty na minutę stawała się coraz bardziej zacięta i emocjonująca, co było widać na twarzach dzieci jak również... ich opiekunów.
Dziewczęta wykazały się wolą walki i przez cały czas trwania zawodów były faworytkami. Jedynym przegranym meczem był ten o I miejsce. Chociaż nasze bohaterki czują niedosyt to my i tak cieszymy się oraz gratulujemy sukcesu.








Brązowe medalistki powiatu
          20 listopada nasze uczennice reprezentowały gminę Błonie, na mistrzostwach powiatu w piłce koszykowej. Zawody odbyły się w Starych Babicach. Drużyna w składzie: Barbara Tachasiuk,Julia Woźniak, Pola Granowska, Dominika Świtek, Aleksandra Karasiewicz, Natalia Baraniak, Wiktoria Franczuk, Julia Zając, Julia Podgórska, Ilona Rybińska, Julia Słowińska i Eliza Wołkow, zajęły III miejsce.
Dziewczęta i tym razem wyróżniły się techniką, wytrzymałością i doskonałą obroną. Zabrakło im przysłowiowego szczęścia bo z drużyną zwycięską przegrały tylko 3 punktami. Cieszymy się z sukcesu naszych brązowych medalistek i życzymy im dalszych sukcesów.




Czas na podsumowania
          Na apelu dnia 20 listopada odbyło się podsumowanie konkursów organizowanych w ostatnim czasie w naszej szkole. Uczniowie klas I - III brali udział we wspomnianym wcześniej konkursie „Zdrowa śniadaniówka – pracuje główka”. Uczestnicy mieli bardzo trudne zadanie - sporządzić menu śniadaniowe na cały tydzień szkolny, przygotowywać według menu śniadania i zjadać je w szkole od poniedziałku do piątku oraz wykonać dokumentację w ciekawej formie. Zwycięzcy konkursu a właściwie zwyciężczynie:
I miejsce Zosia Redzisz z klasy Ib,
II miejsce Maja Bączyk z klasy Ia,
III miejsce zdobyła Amelia Bonikowska z klasy Ib

zostały nagrodzone, a ich prace wyeksponowane na szkolnej wystawie wszyscy mogą podziwiać.
Wręczone zostały również nagrody za udział klas w przygotowaniach "Wieczoru Pieśni Patriotycznej", która miała miejsce 14 listopada. Nagrodzono klasy, które wykazały się największym zaangażowaniem - udział w konkursie plastycznym "Dzieje orężu polskiego", przygotowanie elementów dekoracyjnych, przygotowanie sali, uczestnictwo w spotkaniach scholi - próby i występ, prace porządkowe itp.
Za zajęcie I miejsca klasa IIB gimnazjum otrzymała Voucher do kina "Bajka". Nagrodą dla klasy IIIB szkoły podstawowej za zajęcie II miejsca był Voucher na pizzę a dla klasy IIIC szkoły podstawowej za zajęcie III miejsca, Voucher na ucztę owocową.
Na apelu wręczone zostały również stypendia "Dam Radę" za miesiąc wrzesień i październik. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.









Śniadaniówka pracuje główka - II edycja
          20 listopada w naszej szkole zostały ogłoszone wyniki przeprowadzonego w październiku konkursu „Zdrowa śniadaniówka – pracuje główka”. Uczniowie mieli za zadanie sporządzić menu śniadaniowe na cały tydzień szkolny. Następnie trzeba było przygotowywać według menu śniadania i zjadać je w szkole od poniedziałku do piątku. Na zakończenie uczniowie wykonali dokumentację w ciekawej formie. Wszystkie prace bardzo nam się podobały!
Okazało się, że uczniowie bardzo dobrze znają zasady zdrowego odżywiania i przygotowywali pełnowartościowe posiłki dbając także o ich estetykę i smak.
Jury miało niezwykle trudne zadanie. W ocenie prac było brane pod uwagę zaangażowanie uczniów, samodzielny wkład dziecka w pracę, estetyka wykonanej pracy, ciekawa forma dokumentacji, jak również zróżnicowana, bogata dieta posiłków oraz jak najmniej przetworzona forma pożywienia.
Spośród 16 prac 13 otrzymało wyróżnienia.
I miejsce Zosia Redzisz z klasy Ib,
II miejsce Maja Bączyk z klasy Ia,
III miejsce zdobyła Amelia Bonikowska z klasy Ib.

Gratulujemy!










Z wizytą w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego
          Mało kto wie, że kiedy kwitło imperium rzymskie, w Polsce, właśnie na Mazowszu, rozwijał się tzw. ośrodek metalurgiczny. Tutaj hutnicy kuli żelazo między innymi na potrzeby starożytnego Rzymu.
Chociaż wiadomo o tym od 1975 roku, to uczniowie klasy IB dowiedzieli się 17 listopada 2017 roku podczas wizyty w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie.
Uczestnicy mieli możliwość „odwiedzenia" terenów obecnego Mazowsza sprzed dwóch tysięcy lat. Poznali mieszkańców dawnych osad, dowiedzieli się jak mieszkali oraz czym zajmowali się na co dzień. Była okazja poznania niezwykłej umiejętności wytopu żelaza w starożytnych piecach dymarskich. Dzieci staly się budowniczymi, hutnikami i kowalami. Przekonali się też, jak ważną rolę pełniło żelazo wśród ówczesnych społeczności.
Dzieci odwiedziły „Galerię figur stalowych” - niepowtarzalne miejsce na świecie, gdzie w jednym miejscu można spotkać rzeźby wykonane z elementów recyklingu metalowego. Figury metalowe inspirowane są postaciami z bajek, filmów Science Fiction, polityków, gwiazdami ze świata muzyki, najbardziej znanymi celebrytami, a także zwierzętami i światowymi hitami motoryzacji.
Kolejna bardzo udana wycieczka i już dzisiaj dzieci zadają pytanie – kiedy i gdzie wybiorą się następnym razem?













Uczniowie z klasy IA miłośnikami ptaków drapieżnych
          Współczesne sokolnictwo łączy w sobie hodowlę, polowanie, opiekę oraz pokazy.
Pokazy ptaków drapieżnych to jedyny sposób, aby poznać z bliska te fascynujące zwierzęta i najlepszy, kreatywny sposób na zapamiętanie informacji dotyczących ptaków drapieżnych.
Uczniowie klasy Ia - uczestniczyli w zorganizowanym w naszej szkole spotkaniu z Panem Sokolnikiem.
Podobnie jak w przeddzień ich koledzy z innych klas, tak dzisiaj oni mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o tych niezwykłych ptakach. Uczniowie stali się miłośnikami skrzydlatych przyjaciół i każdy z nich chciał potrzymać na ręce fantastycznego sokoła. Żywa lekcja przyrody przypadła do gustu naszym najmłodszym uczniom.













Wieczór Pieśni Patriotycznej w naszej szkole
          99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy niezwykłym spotkaniem w środowisku lokalnym.
14 listopada wzorem ubiegłego roku w naszej szkole zorganizowano wieczór pieśni patriotycznych. Do wspólnego śpiewania włączyli się nauczyciele, rodzice, uczniowie, absolwenci.
Ten uroczysty wieczór, w blasku świec, rozpoczęto krótkim opisem historii powstawania pieśni patriotycznych i roli jaką ogrywały w trudnych okresach Polski, w tym szczególnie pod zaborami i w czasach wojennych.
Pieśni były poprzedzane tłem historycznym ich powstania, z podaniem autorów tekstu i muzyki. Dla ułatwienia wszystkie teksty były wyświetlane na ścianie.
Po raz kolejny przypomnieliśmy pieśni i piosenki, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych. Było pięknie i nastrojowo. Dziękujemy wszystkim za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.















Pokazy sokolnicze w naszej szkole
          Sowy, sokoły, orły, jastrzębie – drapieżne ptaki, które budzą respekt. Rzadko mamy okazję oglądać je w naturze. Czasem przyglądamy się im w ogrodach zoologicznych.
15 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyły się pokazy sokolnicze. Było to niezwykłe spotkanie z Panem Sokolnikiem, w którym uczestniczyli uczniowie klas Ia, Ib, IIa, IIb i IIIb pod opieką nauczycieli.
Na pokazie zaprezentowano: jastrzębia Harrisa, sokoła wędrownego, raroga stepowego i puszczyka zwyczajnego. Pan Sokolnik zwrócił uwagę na ich budowę i zachowania. Ptaki wyglądały pięknie i okazale, były bardzo posłuszne i wypełniały polecenia.
Uczniowie dowiedzieli się m. in., że najmniejsza sowa w Polsce to sóweczka, a największy ptak – Bielik. Puchacz waży 2 kg i ma uścisk potężnych szponów o sile 1 tony a sokół wędrowny potrafi lecieć z prędkością 500km/h.
Pokazy sokolnicze dzieciom bardzo się podobały. Uczniowie przyswoili sobie wiele cennych informacji o drapieżnych ptakach. Dowiedzieli się, gdzie i jak żyją, jak należy o nie dbać, jak je chronić i jak zachowywać się w pobliżu gniazd. Chętni uczniowie po wcześniejszym założeniu specjalnej rękawicy mieli okazję potrzymać na ręce okazałego sokoła.
Ta niezwykła lekcja przyrody z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.










Strona 98 z 178 << < 95 96 97 98 99 100 101 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.