Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 24.04.2024 21:56:40  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
3 Maja w Błoniu
          Cała Polska świętowała 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Sejm Czteroletni po burzliwej debacie 3 maja 1791 r. przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja.
Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.
Tradycyjnie już tego dnia delegacja naszej szkoły udała się do Błonia na uroczystości związane tym ważnym dla nas Polaków świętem.
Obchody rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele pw. Świętej Trójcy w Błoniu. Spod kościoła w takt muzyki granej przez orkiestrę Ochotniczej Straży Pożarnej samorządowcy, poczty sztandarowe, przedstawiciele organizacji, instytucji i związków, szkół i przedszkoli z terenu gminy Błonie, harcerze przeszli na Rynek, miejsce dalszych uroczystości.
Na tę część złożyło się podniesienie flagi państwowej i odśpiewanie hymnu narodowego, okolicznościowe przemówienia.
Na zakończenie odbył się apel poległych, a następnie przybyłe delegacje złożyły kwiaty przed Pomnikiem Hymnu Narodowego.






Majowe święta...
          Majowe święta kojarzą się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej.
Tak też było i w tym roku w naszej szkole. W dniu 26 kwietnia (czwartek) odbył się uroczysty apel związany z majowymi świętami - 1 Maja (Święto Pracy), 2 Maja (Święto Flagi), 3 Maja (Święto Konstytucji 3 Maja).
Uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewania Hymnu Narodowego. Następnie uczniowie klas piątych z udziałem klasy czwartej i klasy drugiej gimnazjum, zaprezentowali specjalnie przygotowany na te okazję program artystyczny " Rozwiń skrzydła orle biały...", który przybliżył dzieciom treści patriotyczne związane z obchodami tych świąt.
Przybliżono wiedzę o symbolach narodowych poprzez: utwory literackie - „Dzięki Ci za to Panie” – A. Bursy, „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego, „Legendę o Lechu i Białym Orle” H. Dąbrowskiej oraz utwory muzyczne - odśpiewanie 4 zwrotek Hymnu Państwowego, piosenki "Rozwiń skrzydła orle biały", "Flaga", "Myślimy o Polsce", "Jesteśmy Polką i Polakiem", "Miasto 44".
Przyznać należy, że wiersze, recytowane były z wielkim zaangażowaniem, a pieśni patriotyczne zaśpiewane z poprawną dykcją i intonacją.
Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły Pan Marek Parafiniuk, który podziękował młodym "artystom" za wspaniały występ a wszystkim zebranym życzył miłego wypoczynku w ten długi majowy weekend.











Węże z wizytą w naszej szkole
          W środę, 25 kwietnia 2018 r. przyszedł dzień, na który dzieci czekały z niecierpliwością. Otóż w naszej szkole odbył się wyjątkowy pokaz edukacyjny nt. budowy, życia i zwyczajów węży. Nie chodzi tu o węże pożarowe, których używają strażacy, czy ogrodowe ale o gady, które nie mają nóg a pełzają po ziemi.
Na początku spotkania uczniowie mogli osobiście pogłaskać węża, pod czujnym okiem jego opiekuna. Uprzedził nas wszystkich, iż nie można głaskać węża po głowie, ponieważ jest to najczulsza część jego ciała. Dotykając skóry węża przekonaliśmy się, że jest ona sucha i pokryta łuskami.
Następnie opiekun opowiadał nam o budowie węży. Dowiedzieliśmy się, że są zmienno-cieplne, tzn. ich temperatura ciała jest taka sama jak temperatura otoczenia.
Największe zaskoczenie na niektórych z nas wzbudził fakt, że wąż śpi z otwartymi oczami i nie posiada powiek oraz przechodzi wylinkę, czyli zrzuca naskórek. Najlepszym zmysłem węża jest słuch, ponieważ całym ciałem może odbierać wibracje powietrza i drgania z podłoża, natomiast rozwidlonym językiem rozpoznaje zapachy. Wąż potrafi też nieźle widzieć w ciemności, dzięki czemu jest świetnym myśliwym. Ogon węża zaczyna się od miejsca, gdzie jest odbyt, a przy nim widać małe pazurki. Fakt ten może świadczyć, iż węże w czasach dinozaurów miały nogi.
Na zakończenie spotkania chętni mogli zadawać pytania. Stwierdzamy, że pokaz był bardzo emocjonujący i interesujący.









XII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania
          Kwiecień to miesiąc poświęcony książce. W związku z tym Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie Filia w Błoniu w ramach promowania książki i czytelnictwa oraz krzewienia kultury pięknego słowa po raz dwunasty była organizatorem Konkursu Pięknego Czytania o zasięgu powiatowym.
W dniu 18.04.2018 r. troje uczniów naszej szkoły wytypowanych w eliminacjach szkolnych, wzięła udział w XII Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania pod hasłem "Każda książka drogie dzieci coś mądrego Wam poleci".
Miło nam poinformować, że znaleźli się oni w gronie laureatów: Paweł Ziarno z kl. VIa zajął I miejsce, Wojciech Chojnacki z kl. IVc miejsce III oraz Zuzanna Ziubińska z kl. IVa otrzymała wyróżnienie.
Wszyscy pięknie czytali wybrane przez siebie fragmenty książek. Nagrodami były dyplomy, książki, gry, maskotki oraz słodycze, z których wszyscy ogromnie się cieszyli. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy laureatom.












Klasy III kolejny raz w Warszawie
          W dniu 13.04.2018r. kl. IIIa i IIIc uczestniczyła w interaktywnym programie edukacyjnym „Królestwo zwierząt” w CINEMA PARK BEMOWO.
Dzieci w sali 3D założyły specjalne okulary i wspólnie z kluczem ptaków wybrały się w ekscytującą podróż w czasie ich corocznych migracji. Następnie udały się do sali muzyki gdzie dowiedziały się w jaki sposób porozumiewają się ze sobą zwierzęta. Kolejnym przystankiem była sala inspiracji. Tu uczniowie poznali niezwykłą historię o małych orangutanach. Zobaczyli jak nabywają nowe umiejętności, które pozwolą im przetrwać w dzikiej dżungli. W sali wyobraźni wspólnie z grupą przyjaciół wybrali się na wyprawę po amazońskiej dżungli.
Kolejny etap to sala interakcji, w której wzięli udział w quizie dotyczącym zwierząt. Dzieci wzięły także udział w warsztatach wypiekania pizzy. Najpierw zgłębiły tajemnice produkcji pizzy, a potem zamieniły się w kucharzy i samodzielnie przygotowały swoją ulubioną pizzę.
Uczniowie podczas pobytu odkryli dziką naturę każdym zmysłem oraz pogłębili wiedzę na temat zwierząt żyjących w Polsce i na świecie, ich wyglądu, zwyczajów, sposobów porozumiewania się oraz ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem.
Wyjazd był z pewnością bardzo udany i zasługuje na powtórkę.













Zebrania z rodzicami

ZEBRANIA Z RODZICAMI

11 i 12 kwietnia 2018 r. (środa, czwartek) odbędą si zebrania z rodzicami
poświęcone śródokresowej analizie wyników nauczania i zachowania,
w II semestrze roku szkolnego 2017/2018 w/g poniższego harmonogramu:

KLASY I - III SZKOŁA PODSTAWOWA


KLASY IV - VII SZKOŁA PODSTAWOWA I KLASY II - III GIMNAZJUM


Serdecznie zapraszamy!
Klasa IVc w Krakowie i Wieliczce
          Wycieczki szkolne to zawsze wielka radość dla uczniów. Nie tylko bawią i uczą, ale też pozwalają na urozmaicenie nauki oraz oderwanie się od szkolnej ławki. W dniach 04 - 06 04.04.2018 klasa IVc brała udział w wycieczce do Krakowa i Wieliczki. W środę o godz 8.00 rano, gdy inni rozpoczynali lekcje w szkole oni wyruszyli do dawnej stolicy Polski.
W pierwszym dniu udali się do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, gdzie zwiedzili wystawę „Nauka to takie proste”. Tam mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy o podstawowe prawa fizyki i zapoznania się z nowoczesnymi technologiami, ale przede wszystkim sami przeprowadzali doświadczenia, rozwiązywali zagadki i łamigłówki oraz budowali i majsterkowali.
Z kolei udział w warsztatach „Magia w kuchni” pomógł im doświadczyć, jakie właściwości i „moce” posiadają produkty wykorzystywane w naszych kuchniach.
W drugim dniu pobytu nasi młodzi turyści zwiedzali dawną stolicę Polski - Kraków. Pierwszym etapem poznawania było Wzgórze Wawelskie - zapoznali się z historią Zamku Królewskiego oraz zwiedzili Katedrę.
Następnie swoje kroki skierowali w kierunku kolejnej atrakcji – Rynku Głównego, który jest symbolem miasta, z pewnością jednym z najpiękniejszych i największych średniowiecznych rynków w Europie. Centralne miejsce na Rynku zajmują zabytkowe Sukiennice - średniowieczna budowla handlowa, do dziś służąca kupcom. Na Rynku dumnie stoi pomnik wieszcza narodowego - Adama Mickiewicza, słodko nazywanym tu Adasiem ( miejsce spotkań ludzi umawiających się na tym wielkim placu). Piękne na Rynku są także liczne Kamieniczki o bogatej historii, dodające uroku temu miejscu. Nieodłącznym elementem lokalnego kolorytu są również kramy kwiaciarek, dorożki i gołębie.
Nad Królewskim Rynkiem góruje Bazylika Mariacka, ze słynnym Ołtarzem Wita Stwosza.
Pod Rynkiem natomiast ciągną się Podziemia Rynku Głównego a w nich jeden z oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Wejście do nich znajduje się w Sukiennicach. Zachwyciła ich fantastyczna multimedialna wystawa zatytułowana „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa”.
Zwiedzanie Starego Miasta połączone było z grą miejską – dzieci wykazały się ogromną wiedzą – brawo!.
W ostatnim dniu dzieci udały się do leżącej na obrzeżach Krakowa Kopalni Soli w Wieliczce, która jest niesamowitym podziemnym światem cudów wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie kopalni rozpoczęły na głębokości 64 metrów, a zakończyły na poziomie 135 metrów pod ziemią, oglądając wiele pięknych komór i rzeźb solnych oraz główną atrakcję czyli kaplicę całkowicie wyrzeźbioną w solnej bryle. Spacer po podziemnej trasie w kopalni soli dostarczył wszystkim wielu pięknych wrażeń i na długo pozostanie w ich pamięci.
Obładowani pamiątkami szczęśliwie wrócili do Bieniewic.
Nikt z uczestników wycieczki nie żałował, że wziął w niej udział, ponieważ ten wyjazd dał im wiele radości, wrażeń i wiedzy.















Wielkanocne spotkanie w szkole
"Na stole święcone, a obok baranek, koszyczek pełny barwnych pisanek i tak znamienne w polskim krajobrazie w bukiecie srebrzyste, wiosenne bazie. Zielony barwinek, fiołki i żonkile, barwami stroją uroczyste chwile. W dom polski wiosna wchodzi na spotkanie, gdy wielkanocne na stole śniadanie".

          Wielkanoc to jedno z najradośniejszych świąt, poprzedzone świątecznymi przygotowaniami i troską o szczególny nastrój. To wyjątkowy czas w roku, gdy wokół pojawiają się pierwsze bazie i pierwiosnki. Czas skłaniający do refleksji i zadumy.
Zgodnie z wielkanocną tradycją w szkolnej sali gimnastycznej spotkali się 28 marca uczniowie wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły.
Spotkanie rozpoczęto od zaprezentowania montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez uczniów klas IV - V
szkoły podstawowej i klas II gimnazjum, który wprowadził wszystkich w radosny nastrój świąteczny.
Po części artystycznej ogłoszono laureatów stypendium "Dam radę" za miesiące styczeń, luty i marzec.
Przedstawione zostały też wyniki konkursu szkolnego na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. Licznej grupie uczniów biorących udział w konkursie wręczono nagrody. Organizatorzy dziękują Radzie Rodziców za sponsorowanie nagród.
Na zakończenie uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły Pan Marek Parafiniuk, który podziękował młodym aktorom za piękny, barwny występ oraz złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne - niezapomnianych chwil, spędzonych przy wspólnym stole z najbliższą rodziną, spokojnych Świąt Wielkanocnych, pogodnych i radosnych oraz tchnienia wiosny!
















Poznajemy świat mrówek
          Wraz z nadejściem wiosny budzi się do życia natura. To najwyższa pora, aby poznać zwyczaje pszczół i mrówek, które budzą się z zimowego snu.
21 i 22 marca klasy I - V uczestniczyły we wspaniałych warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez pszczelarza Pana Macieja. Podczas zajęć dzieci poznawały fascynujący świat mrówek. Mogły posłuchać i zobaczyć na modelu jak wygląda mrowisko wewnątrz, poznać kolejne komnaty, ich przeznaczenie i użytkowników. Poznały niewiarygodne możliwości mrówek, ich siłę i wytrwałość oraz sposób komunikowania się. Degustowały także miód spadziowy – dlaczego przy mrówkach? Dlatego, że one także bardzo lubią spadź, do tego stopnia, że same zakładają hodowle mszyc, które ją produkują.
Na koniec oglądały młodą kolonię mrówek w formikarium.
Temat bardzo ciekawy i tak zajął dzieci, że nie miałyby nic przeciwko temu aby sprowadzić jedną kolonię tych owadów do szkoły!







41.Konkurs "Warszawska Syrenka"
          E liminacje Gminnego 41.Konkursu Recytatorskiego odbyły się 17 marca 2018 roku w sali Tanecznej Centrum Kultury w Błoniu.
Istotą Konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury.
W Konkursie biorą udział uczniowie klas 0 – VII szkoły podstawowej oraz wszystkich klas gimnazjum.
Laureaci szkolnych eliminacji pojechali na przesłuchania do CK Błonie.
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów konkursu.
W kategorii klas 0 - III, Angelika Bik zdobyła wyróżnienie.
W kategorii klas IV - VI, Bartłomiej Ziarno został laureatem I miejsca (powtórzył sukces z ubiegłego roku) a Kinga Olszak zajęła III miejsce.
W kategorii gimnazjum, Barbara Tachasiuk zajęła II miejsce.
Laureaci I miejsc zakwalifikowali się do dalszych eliminacji na których reprezentować będą gminę Błonie.
Wszystkim gratulujemy i cieszymy się z ich sukcesu natomiast za Bartka, który weźmie udział w kwietniowych eliminacjach finałowych w Warszawie trzymamy już kciuki.





"Skarpetkowa" akcja w szkole...
          21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Święto zostało ustanowione w 2005 r. z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.
Uczniowie oraz nauczyciele założyli tego dnia dwie, niepasujące do siebie skarpetki symbolizujące niedopasowane chromosomy.
W klasie I i II zorganizowano „skarpetkową” sesję fotograficzną, której rezultaty mogą państwo obejrzeć poniżej. Każda okazja jest bardzo dobra do oswajania pełno i niepełnosprawnych osób.
Celem „skarpetkowej akcji” było ukazanie problemu odmienności i odbioru osób chorych na Zespół Downa.
Odmienny wygląd miał być powodem do dyskusji społecznej w szkole i w domach uczniów. Osoby z Zespołem Downa zasługują bowiem na szacunek i akceptację otoczenia. Tak jak każdy z nas mają swoje pasje, zainteresowania i potrzebę miłości, za którą potrafią odwdzięczyć się stukrotnie.
Należy jednak pamiętać, że pomimo tego, że różne skarpetki zakładamy raz w roku (przynajmniej niektórzy), to na potrzeby i problemy osób z Zespołem Downa i ich bliskich powinniśmy być wrażliwi cały rok.








Strona 91 z 178 << < 88 89 90 91 92 93 94 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.