W niedziel 5 marca, 33 osobowa grupa uczniw klas I - III szkoy podstawowej wyjechaa na bia szko do Bukowiny Tatrzaskiej. Gwnym celem wyjazdu jest czynny wypoczynek dzieci, poczony z zajciami edukacyjnymi, nauk jazdy na nartach oraz poznaniem osobliwoci, przyrody i tradycji regionu Podhala.
Wszyscy uczniowie, i ci co tam ju byli, i ci co przyjechali tu po raz pierwszy, nie mog doczeka si jutrzejszego dnia i wyjcia na stok.
W tegorocznej akcji „Zima w miecie 2017” organizowanej w Zespole Szk im. Jana Pawa II w Bieniewicach w terminie 13.02 – 24.02.2017 roku w kadym tygodniu uczestniczyo po 45 dzieci z klas I – V szkoy podstawowej.
Zajcia odbyway si od poniedziaku do pitku w godzinach 8.30 – 13.30 zgodnie z wczeniej przygotowanym harmonogramem pod troskliw opiek pa: Jolanty Wicek, Barbary Siedleckiej, Marioli Wysiskiej i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
W ciekawej ofercie „FERIE BEZ NUDY” znalazy si wyjazdy do Warszawy i Julinka. Miay miejsce rwnie wyjazdy na basen i do kina.
Podczas wycieczki do Julinka uczestniczyy w corocznej akcji realizowanego programu Powiatowe Ferie 2017 „Zima w lesie”. A tam czekao na dzieci moc atrakcji.
Przejadka bryczkami po lenych duktach sprawia nam wszystkim wiele przyjemnoci. Obcowanie z przyrod, a zwaszcza z komi, ktrych w Gocicu nie brakuje bya dla wielu naszych dzieci radosnym przeyciem. Podziwialimy bardzo urokliwe zimowe widoki Puszczy Kampinoskiej.
Przy pomocy instruktorw kady chtny uczestnik mg przejecha si na koniu, strzela do celu czy wykona dzbanek z naturalnej gliny na kole garncarskim.
Tegoroczna zima pozwolia wreszcie na gry i zabawy na nartach biegowych. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego prowadzili pogadanki na temat bezpieczestwa. Prezentowali psy patrolowo - tropice, pokazywali radiowozy i opowiadali o pracy Policji. Ratownicy medyczni z Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego w Boniu prowadzili pokazy z ratownictwa medycznego uczc nas prawidowego zachowania w przypadkach zagroenia zdrowia i ycia. Ostatecznego, pozytywnego efektu dopeni smaczny obiad, ktry dzieci zjady z ogromnym apetytem.
W naszej szkole od padziernika 2016r. istnieje kko dziennikarskie, do ktrego nale chtni uczniowie z klas czwartych SP.
Zajcia odbywaj si w pitki. Modzi dziennikarze poznali ju zasady etyki dziennikarskiej, podstawowe pojcia zwizane z prac redaktora oraz gatunki dziennikarskie. Dowiedzieli si rwnie, na czym polega praca w redakcji, jak redagowa pytania potrzebne podczas przeprowadzenia wywiadu i jak pisa artykuy do gazety. Zrealizowali wszystkie tematy znajdujce si w ksice Magdaleny Kubiak pt. "Midzy nami dziennikarzami. Karty pracy na lekcje pisania w szkole podstawowej”.
Owocem pracy s pierwsze gazetki -",Mam Pytanie?” i "Dzieci Wiedz Najlepiej” . Aktualnie znajduj si one w naszej szkolnej bibliotece. Mona przyj do biblioteki, usi wygodnie, obejrze i poczyta artykuy napisane przez czwartoklasistw.
Opieka na koem dziennikarskim sprawuje p. Ewa Stolarczyk.
10 lutego 2017r. modzi artyci nalecy do szkolnego kka teatralnego wystawili dla uczniw klas I-III SP przedstawienie na podstawie bani H. Ch. Andersena pt. ,,Calineczka”.
Aktorzy odegrali swe role dwa razy ( na czwartej lekcji dla pierwszej zmiany i na szstej lekcji dla drugiej zmiany).
Dekoracje i rekwizyty zostay wykonane wasnorcznie podczas zaj koa. Przygotowania do spektaklu trway do dugo. Niektrzy uczniowie klas gimnazjalnych wystpowali na scenie po raz pierwszy i mieli trem. Najmodszym uczniom, ktrzy zasiedli na widowni, przedstawienia si podobay i zostay nagrodzone gromkimi brawami. Cieszymy si, e szkoa staa si dla chtnych uczniw miejscem, w ktrym mona ,,sprbowa swoich si” na scenie teatralnej.
A oto nasi artyci:
Narrator – Patrycja Gobiewska
Calineczka – Julia Zajc
Matka – Paulina Stpie
Wrka – Julia Podgrska
Ropucha- Wojciech Biernat
Syn Ropuchy – Piotr Krzysztofik
Rybka – Oksana Stpie
Motylek – Aleksandra Kominek
Chrabszcz I – Rafa Lisiecki
Chrabszcz II – Jakub Piwowarski
Myszka – Pola Granowska
Kret – Adrian Radziejewski
Jaskeczka – Natalia Grecka
Ksi Elfw – Krystian Kaliszkiewicz
Elfy – Martyna agowska, Karolina Osicka, Oksana Stpie, Aleksandra Kominek
Opiek nad koem teatralnym sprawuje p. Ewa Stolarczyk.
Centrum Kultury w Boniu zaprosio uczniw trzeciej klasy gimnazjalnej na spotkanie ze znanym i lubianym dziennikarzem p. Tomaszem Kammelem.
Spotkanie odbyo si 9 lutego 2017r. w sali tanecznej. Podczas wywiadu zgromadzeni na widowni zapoznali si z biografi zaproszonego gocia i mieli okazj zadawa pytania. Zdziwienie uczniw wzbudzi kierunek studiw, jaki ukoczy Tomasz Kammel – germanistyka.
Wszyscy biorcy udzia w rozmowie ze znan postaci polskiej telewizji wyszli z Centrum Kultury bardzo zadowoleni i zmotywowani do walki o realizacj wasnych planw. Dziennikarz mocno zachca modzie z boskich szk gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wytrwaoci w deniu do osigania wyznaczonych celw yciowych. Przed opuszczeniem sali chtni poprosili o autograf i wsplne zdjcie.
Opiek nad uczniami sprawowaa wychowawczyni p. Ewa Stolarczyk.
Ju po raz kolejny Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Spoecznego organizuje Oglnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniw szk podstawowych, pn. „Bezpiecznie na wsi to podstawa - rodki chemiczne to nie zabawa"
Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowa zwizanych z prac i zabaw na terenach wiejskich, poszerzanie wiedzy dzieci na temat zasad bezpieczestwa i higieny pracy, ze szczeglnym uwzgldnieniem zapobiegania wypadkom najczciej wystpujcym latem a take rozbudzenie i rozwj wraliwoci estetycznej oraz indywidualnych zdolnoci twrczych wrd najmodszych mieszkacw wsi.
Na terenie Oddziau Regionalnego KRUS w Warszawie i podlegych mu Placwek Terenowych, Konkurs przebiega w 2 etapach: PT KRUS i wojewdzkim. Uczestnikami Konkursu mog by uczniowie szk podstawowych klas 0-VI, w dwch kategoriach wiekowych (I grupa: klasy 0-III, II grupa: klasy IV-VI).
Zgoszenie udziau szkoy w Konkursie dokonuje szkoa do dnia 5 kwietnia br. do Placwki Terenowej KRUS Bonie. Zadaniem Konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, o tematyce zwizanej z zapobieganiem wypadkom dzieci zwizanym z obecnoci w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych, w tym przede wszystkim substancji rcych, paliw, chemicznych rodkw ochrony rolin, nawozw i rozpuszczalnikw organicznych, a take substancji szkodliwych powstajcych w procesie produkcji rolniczej.
Prace skadamy do 18 marca do p. Magdaleny Kacaliskiej lub p. Hanny Wasilewskiej - Weiss.
Na laureatw obu etapw konkursu czekaj nagrody rzeczowe. Prace plastyczne laureatw trzech pierwszych miejsc etapu wojewdzkiego z kadej kategorii wiekowej niniejszego konkursu wezm udzia w eliminacjach centralnych.
Zapraszamy do licznego uczestnictwa w konkursie.
Ostatni dzie przed wyczekiwanymi feriami upyn w naszej szkole w kolorach czerwieni oraz atmosferze mioci i przyjani. A wszystko to z okazji Walentynek, przypadajcych 14 lutego.
My ten dzie - Dzie Zakochanych - obchodzilimy ju w pitek 10 lutego. W szkole krlowa kolor czerwony. Nie zapomniano o odpowiedniej dekoracji – wszdzie pojawiy si ozdoby w ksztacie serc.
Uczniowie, ktrzy przyszli do szkoy ubrani na czerwono nie byli w tym dniu pytani.
Samorzd Uczniowski ju tydzie wczeniej rozpocz przygotowania do tego szczeglnego dnia.
Jednym z najpopularniejszych walentynkowych zwyczajw, bez ktrego trudno sobie wyobrazi Dzie Zakochanych w szkoach, jest niewtpliwie poczta walentynkowa. Uczniowie, ktrzy chc wyrazi uczucia swoim sympatiom, wrzucaj kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanego pudeka.
Na korytarzu zostaa ustawiona czerwona skrzynia, do ktrej uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyraajc w ten sposb swoje sympatie. Nastpnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregoway poczt i rozday wszystkim adresatom.
Z okazji wita zakochanych, zorganizowany zosta konkurs plastyczny na " Najpikniejsz Walentynk", ktry zosta rozstrzygnity w trzech kategoriach: klasy I-III, IV-VI i gimnazjum. Po burzliwych obradach komisji konkursowej wyoniono laureatw i wrczono fantastyczne nagrody.
Wycieczka jest jedn z podstawowych form procesu nauczania. Stanowi nieodzowny element wychowania i dydaktyki, a przede wszystkim realizuje wszystkie zadania szkoy. Nic nie jest w stanie zastpi poznania przez obserwacj, przeycie i wasne dowiadczenie.
W myl tej zasady, uczniowie klasy II i III gimnazjum oraz kilkoro uczniw z klas: V, VI i I gimnazjum 2 lutego 2017 roku udao si do Warszawy.
Punktem kulminacyjnym programu wycieczki do Warszawy bya wizyta w teatrze Studio Buffo i obejrzenie najpopularniejszego w Polsce musicalu „Metro” w reyserii Janusza Jzefowicza.
„Metro” opowiada o grupie modych ludzi, artystw szukajcych szczcia w yciu, marzeniach i mioci. Kady z nich przywozi wasna histori, marzenia, cel. Przyjedaj oni na casting do teatru, ale go nie przechodz.
Gdzie midzy fikcj a rzeczywistoci … Uliczni grajkowie, piewacy i tancerze wystawiaj na podziemnych peronach metra spektakl dla pasaerw. Jego twrc jest Jan. Spektakl budzi sensacj, a modzi artyci otrzymuj propozycj pracy w komercyjnym teatrze. To opowie o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o modzieczych ideaach i wadzy pienidza, a przede wszystkim to historia romantycznej mioci.
Zebrani usyszeli wiele chwytajcych za serce kompozycji J. Stokosy – zarwno za spraw samej muzyki, jak i tekstw. Ogromne wraenie zrobia rwnie choreografia – zachwycajce ukady taneczne, ocierajce si o rne style, od jazzu do baletu. Mimo tak dugiego czasu od premiery(1991 r.), spektakl cigle gromadzi pen widowni i jest podziwiany przez kolejne pokolenia „wiat, si zmienia. Padaj mury, otwieraj si granice. Teatr si zmienia. Niezmienne pozostaj tylko marzenia…. Marzenia modych ludzi….”
Wycieczka czya w sobie walory poznawcze z rnych dyscyplin wiedzy, dziki czemu bya ciekawa i na dugo zapadnie w pamici gimnazjalistom.
Tradycyjnie, tu przed feriami 2 lutego odbya si dyskoteka karnawaowa dla uczniw klas IV - VI i gimnazjum. By to dzie niecierpliwie oczekiwany przez uczniw. Tego dnia w godz. 17.00 - 20.00 sala gimnastyczna zamienia si w sal balow. Wczeniej uczniowie piknie j ozdobili.
Dyskotek poprowadzi DJ Jaguar. Podczas zabawy przeprowadzonych byo wiele konkursw a zwycizcy zostali obdarowani nagrodami zakupionymi przez Samorzd Uczniowski.
Wyoniono te zwycizcw wczeniej ogoszonego konkursu na najciekawszy strj karnawaowy. Gratulujemy pomysowoci w przygotowaniu swoich strojw jak rwnie efektownego zaprezentowania si podczas szkolnej imprezy. Wszystkim uczestnikom zabawy oprcz pomysowych strojw nie zabrako dobrego humoru! Zabawa udana. Do zobaczenia w przyszym roku!
Serdecznie zapraszamy rodzicw uczniw Gimnazjum
na spotkanie z Panem Piotrem Deputowskim na temat dopalaczy.
Spotkanie odbdzie si 9 lutego o godz. 18.00 w sali Nr 19.
W pitkowe przedpoudnie, 27 stycznia, odby si - tak dugo oczekiwany przez uczniw klas I - III Szkoy Podstawowej - bal karnawaowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamienia si w zaczarowan krain pen wrek, czarodziejw, ksiniczek, kowbojw, duchw, motylkw i innych barwnych postaci z kreskwek i bajek.
Przy dwikach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawcw dzieci mogy pobawi si ze szkolnymi kompanami, a take rodzicami i nauczycielami. Rozrywk uczestnikom balu zapewni najmodszych Wujcio Wariatucio, ktry nikomu nie pozwolili si nudzi.
Dzieci bawiy si wietnie i chtnie uczestniczyy w konkursach prowadzonych przez wodzireja.
Plsy na parkiecie i wsplne zabawy wyczerpay siy tancerzy. Podczas krtkiej przerwy wszystkie dzieci uday si na poczstunek przygotowany przez rodzicw w klasach. Pyszne przekski i sodkoci zregeneroway siy i mona byo dalej si bawi. Ju od dzi z niecierpliwoci czekamy na nastpn zabaw karnawaow w naszej szkole.