Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 18.07.2024 04:27:00  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
piewanki pieni patriotycznych

          Ostatnim akcentem tegorocznych szkolnych obchodw wita Niepodlegoci byy piewanki, nawizujce do tradycji wsplnego piewu pieni patriotycznych. Dnia 15 listopada 2016 roku w godzinach popoudniowych nie zabrako chtnych do piewania piosenek patriotycznych i onierskich. Przy akompaniamencie pani Anny Ziarno (gitara) i pani Kariny Juragi - Horosz (pianino) muzyczni gocie wsplnie odpiewali najpopularniejsze pieni patriotyczne, m.in. "Modlitwa obozowa", „O mj rozmarynie”, „Rozkwitay pki biaych r”, „Piechota”, „Legiony”.
Wywietlane na cianie teksty wspomagay czasami zawodn pami a palce si wiece stworzyy odpowiedni nastrj. Kady wkada duo serca i nie aowa gosu, aby piosenki brzmiay dononie i radonie. I zapiewalimy na patriotyczn nut! Wesoo, energicznie, penym sercem ! Po raz kolejny mona byo wczu si w klimat najwaniejszego dla Polakw wita.





Spotkanie z p. Dorot Sumisk

"Los zwierzt jest nierozerwalnie zwizany z losem czowieka"

Emil Zola

          10 listopada 2016 roku do naszej szkoy przybya p. Dorota Sumiska, lekarz weterynarii, psycholog zwierzcy, autorka licznych ksiek o zwierztach – ich zachowaniach i yciu. Dorota Sumiska jest wielka mioniczk zwierzt, ich opiekunk i ordowniczk. Cech t odziedziczya po swoim ojcu, Michale Sumiskim, ktry cae swoje ycie zajmowa si genetyk zwierzt, tworzc nowe ich rasy.
Kontynuuje bogat tradycj rodzinn znawcw i mionikw zwierzt. Od kilku lat prowadzi popularne programy radiowe i telewizyjne o zwierztach. Jest autork wielu ksiek.
Spotkanie autorskie byo okazj do obejrzenia ciekawych filmw i posuchania nie mniej interesujcych opowieci o zwierztach.
Ksika Doroty Sumiskiej "Dlaczego oczy kota wiec w nocy?" staa si jedn z najbardziej ulubionych lektur edukacyjnych w modszych klasach. W naszej szkole rwnie t pikn ksik polubiy zarwno dzieci, jak i rodzice a nawet dziadkowie.
Wsplna zabawa w odkrywanie tajemnic zwierzt tak si podobaa czytelnikom, e powsta tom drugi: "Dlaczego hipopotam jest gruby?"
Na zakoczenie spotkania, autorka podpisaa ksiki naszym najmodszym czytelnikom - uczniom klas I - III szkoy podstawowej.







wito Niepodlegoci Polski

"....Ojczyzno moja, ziemio umiowana, ukochana ziemio"

Jan Pawe II


          Dzie 11 listopada to bez wtpienia jedno z najwaniejszych polskich wit narodowych. Rocznicy odzyskania niepodlegoci towarzysz zatem czsto rozmaite, patriotyczne uroczystoci oraz wydarzenia i imprezy, podkrelajce ogromn wag ustanowienia niepodlegego pastwa polskiego w 1918 roku.
Ze wzgldu na burzliw i nierzadko bardzo dramatyczn histori Polski, Narodowe wito Odzyskania Niepodlegoci jest obecnie jednym z najwaniejszych symboli naszego kraju. Z tego te powodu w naszej szkole organizuje si rok rocznie uroczyste akademie nawizujce do tematyki i znaczenia tego wita.
W tym roku odbya si podwjna uroczysto - obchody 98 rocznicy odzyskania niepodlegoci oraz lubowania klas I gimnazjum.
Uroczysto rozpocza si wprowadzeniem sztandaru szkoy przez poczet sztandarowy oraz wsplnym odpiewaniem hymnu pastwowego. Pierwszoklasici uroczycie lubowali „na sztandar szkoy” szanowa innych ludzi, godnie reprezentowa szko, sprawia rado Rodzicom i Nauczycielom oraz by szlachetnym i dobrym Polakiem.
Podzikowali za serdeczne przyjcie do grona gimnazjalistw. Dyrekcji szkoy, przekazali dokument - dowd przynalenoci do spoecznoci gimnazjalnej, zawierajcy teksty lubowania potwierdzone wasnorcznymi podpisami.
W drugiej czci uroczystoci wszyscy zebrani obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniw klas pitych i klasy I gimnazjum. Scenariusz montau sowno - muzycznego obejmowa treci historyczne, pieni i wiersze.
Na zakoczenie uroczystoci wrczone zostay stypendia "Dam rad" za miesic wrzesie i padziernik uczniom, ktrzy wyrnili si sumienn prac, rozwojem i wytrwaoci.
Jak zawsze 11 listopada, delegacja szkoy uczestniczya w uroczystych obchodach wita Niepodlegoci Polski w Boniu.












Pstrokate kanapki w klasie Ib
„Kady posiek to podr w krain smaku…”

          W pitek 4. listopada klas IB odwiedzia mama Tosi. Jest ona dietetykiem. Przeczytaa nam fragment ksiki „Cecylka Knedelek czyli kucharska ksika dla dzieci”. Opowiedziaa o zasadach zdrowego odywiania, m.in. o tym jak komponowa posiki, jak czy smaki, jakie produkty naley je, eby by zdrowym, dlaczego musimy si zdrowo odywia.
Na nastpnej lekcji robilimy kanapki. Nasza pani powiedziaa, e zadanie wykonalimy doskonale. Kanapki nie tylko byy smaczne i zdrowe, ale take piknie ozdobione i pene witamin. Najlepiej smakuj kanapki wykonane wasnorcznie. Nawet najwiksze niejadki zjaday swoj porcj z apetytem.


Uczennice i uczniowie klasy I b wraz z wychowawczyni










Wycieczka do „Wioski pod kogutem”

"Koguty, koguty
stoj i piej na potach –
krasny grzebie z pomienia,
skrzyda z czystego zota"

          25 padziernika uczniowie klas pierwszych i trzecich pod opiek p. Doroty Chodnickiej – Sadochy, p. Jolanty Wicek, p. Katarzyny Mielcarz, p. Agnieszki Kobusiskiej, p. Marioli Wysiskiej oraz p. Anny Ludwin – Waszczuk wybrali si na wycieczk do „Wioski pod kogutem”.
Zwiedzanie gospodarstwa agroturystycznego rozpoczlimy od podzielenia si na dwie grupy.
W mniejszym gronie atwiej byo nam skorzysta z dobrodziejstw tego zaczarowanego miejsca. Najwicej emocji wzbudzi spacer po mini zoo. W zagrodzie oprcz kur, kaczek i gsi spotkalimy konie, kucyki, osioka, wielbda, lamy, owce, kozy, winie, krliki, pawie, indyki, baanty i wiewirk. Kade ze zwierzt w rnych maciach, rozmiarach obdarzone wyjtkowymi, tak jak ich charaktery, imionami. Kolejnym punktem programu byo zwiedzanie skansenu maszyn rolniczych. Zobaczylimy w nim maszyny napdzane rcznie, przy uyciu pracy zwierzt domowych i pniejsze maszyny parowe. Wzilimy rwnie udzia w zajciach „Pszenica i mleko”. W programie warsztatw znalazo si midzy innymi: poznawanie ziaren zb, robienie pszennych bueczek, ubijanie masa star rczn metod oraz pokaz robienia twarogu. Po powrocie do szkoy dzieci ze smakiem zajaday drodowe bueczki, posmarowane wasnorcznie zrobionym masem czekoladowym.
Wycieczka bya wspaniaa a dzieci z pewnoci bardzo dugo wspomina bd ten wyjazd.

Mariola Wysiska







Zebrania z rodzicami

ZEBRANIA Z RODZICAMI

9 i 10 listopada 2016 r. (roda, czwartek) odbd si zebrania z rodzicami
powicone rdokresowej analizie wynikw nauczania i zachowania,
w I semestrze roku szkolnego 2016/2017 w/g poniszego harmonogramu:

SZKOA PODSTAWOWA


GIMNAZJUM


Serdecznie zapraszamy!
Konkurs "Bezpieczna droga do szkoy"

          Rozstrzygnity zosta konkurs BEZPIECZNA DROGA DO SZKOY. Adresowany by on do uczniw klas I-VI szkoy podstawowej.
Do konkursu zgoszono 62 prace plastyczne, co pokazao wielkie zainteresowanie modych osb zagadnieniami bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.
Prace wykonane zostay w rnych technikach paskich m.in.: malarstwo, rysunek, plastelina, collage i bibua. Inwencja twrcza modych artystw przerosa wszelkie oczekiwania organizatorw. Nadesane prace byy przemylane artystycznie, tworzone z du wiedz i znajomoci zasad bezpieczestwa na drodze.
VII Festiwal Teatralno- Muzyczny „Dajemy Rado”

          20 padziernika klasa IIIc miaa przyjemno zaprezentowania si w ukadzie tanecznym na VII Festiwalu Teatralno - Muzycznym „Dajemy Rado”.
Festiwal nie by oparty na zasadach rywalizacji zespow lecz na integracji rodowisk. Pokaza nam, e niepenosprawno nie przekrela adnego dziecka w realizacji jego marze.
Festiwal organizowany przez stowarzyszenie Dobra Wola w Boniu jak co roku mona uzna za udany. Bardzo licznie zgromadzona widownia z radoci i entuzjazmem oklaskiwaa nasz kowbojski wystp do piosenki „Od rana mam dobry humor”. Uczniowie z III c zataczyli wietnie. Kady may artysta otrzyma pamitkowy medal. Bardzo dzikujemy za zaproszenie na Festiwal i do zobaczenia za rok!

Katarzyna Mielcarz



VII Festiwal Teatralno- Muzyczny „Dajemy Rado” - film



Oglnopolski Dzie Urodzin Ksikowego Misia

          Oglnopolski Dzie Urodzin Ksikowego Misia (17 padziernika) obchodzono w naszej szkole bardzo uroczycie. Biblioteki szkolna i publiczna zaprosiy na spotkanie uczniw klas trzecich szkoy podstawowej wraz ze swoimi ukochanymi Misiami. Odpiewalimy ,, Sto lat…”, a nastpnie dzieci zobaczyy prezentacj, ktra opowiadaa o pierwszym Misiu – Maskotce, kiedy powstaa i jak miaa na imi, o Misiach – Bohaterach ksiek i filmw dla dzieci. Mwia te o tym, e w yciu kadego dziecka Misie s wiernymi i mdrymi przyjacimi, ktrzy zawsze pomagaj w trudnych chwilach.
W drugiej czci spotkania, czci warsztatowej, uczniowie dostali szablony misiw, kawaki tkanin, klej, oczy, flamastry i kredki. Zadaniem kadego dziecka byo zrobienie z danych elementw Misia, najpikniejszego jakiego potrafi. Na naszych oczach powstay tak pikne prace, e ze zdziwienia przecieraymy oczy!
Wszystkie dzieci otrzymay na poegnanie zamiast kawaka urodzinowego tortu elki Zoty Mi i przytulajc swoich pupili, udali si na dalsze lekcje.


Magdalena Krlicka













Dyyr w wietlicy

Uwaga!

31.10.2016 r. /poniedziaek/ jest dniem wolnym od zaj dydaktyczno - wychowawczych.
Autobus szkolny w tym dniu nie kursuje.
Uprzejmie prosimy rodzicw uczniw, dla ktrych istnieje konieczno zorganizowania opieki w wietlicy szkolnej o zgoszenie tego faktu wychowawcy klasy do 28.10.2016 r.
W przypadku braku zgosze, dyur nie bdzie organizowany.
Konkurs SU - wyniki

"Kady, kto dobre ma wychowanie,
mwi "Dzie dobry" na powitanie.
Na poegnanie za "Do widzenia",
bo to s mie pozdrowienia!
Dziecko dobrze wychowane,
sowa zna zaczarowane
i na co dzie je stosuje
- Prosz, przepraszam, dzikuj!"

          
Kultura i szacunek tworz Twj dobry wizerunek
- haso konkursu zorganizowanego przez Samorzd Uczniowski naszej szkoy.

W windzie, na ulicy, na klatce schodowej czy na szkolnym korytarzu. Wszdzie tam spotykamy ludzi, ktrym mona powiedzie zwyke "dzie dobry". Mogoby si wydawa, e to nic takiego. Tymczasem niektrzy nie tylko nie widz sensu w codziennym pozdrowieniu, ale wrcz odwracaj gow, gdy je sysz.
Uprzejme, mie, dla niektrych niezauwaalne, bo codzienne. Troch osuchane ale czy niedzisiejsze? Good morning, bonjour czy guten Tag to jedne z pierwszych sw, ktrych uczymy si poznajc obcy jzyk. Okazuje si jednak, e zwyke ludzkie pozdrowienie staje si czasami pewnym luksusem, a moe nawet oznak czego wicej ni normalnoci.
Ostatnio wyjtkowo czsto mona zaobserwowa, e coraz wicej ludzi - szczeglnie modych - nie mwi nikomu "dzie dobry". Nie oznacza to, e zapominaj czy te nie zauwaaj swoich ssiadw, sprzedawcw w sklepie lub nauczycieli w szkole. Coraz wikszej iloci osb po prostu chyba nie zaley na wzajemnych uprzejmociach, a zwyke "dzie dobry" oznacza dla nich zbyt duy wysiek. Wikszo te osb, ktre nie mwi "dzie dobry" nie potrafi tego w aden sposb uzasadni. Ot tak po prostu brakuje im czasem jzyka.
W naszej szkole rwnie zauway mona byo to zjawisko. Aby wyj naprzeciw zaistniaemu problemowi, Samorzd Uczniowski zorganizowa konkurs plastyczny w kategoriach wiekowych: klasy I - III szkoy podstawowej, klasy IV - VI szkoy podstawowej, klasy I - III gimnazjum.
Zadaniem kadej z klas byo wykonanie plakatu na temat zawsze aktualny: "Moda na dzie dobry. Twoje mae dzie dobry to wielka rzecz". Wczeniej przeprowadzone byy rozmowy o tym czy i dlaczego warto mwi "Dzie dobry".
Klasy bardzo zaangaoway si - plakaty byy pikne, kolorowe, przemylane - trafnie przedstawiona tematyka. Jury konkursu miao nie lada problem aby wyoni laureatw. A oto wyniki w poszczeglnych kategoriach wiekowych:
klasy I - III szkoa podstawowa
1 miejsce zajy ex aequo klasy IIb i IIIb
2 miejsce zajy ex aequo klasy Ia i Ib
3 miejsce zajy ex aequo klasy IIIa i IIa
klasy IV - VI szkoa podstawowa
1 miejsce zaja klasa IVa
2 miejsce zaja klasa Vb
3 miejsce zaja klasa VIa
klasy I - III gimnazjum
1 miejsce zajy ex aequo klasy Ia i Ib
2 miejsce zaja klasa II
3 miejsce zaja klasa III
Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy a wszystkim dedykujemy wierszyk znajdujcy si na pocztku artykuu.
Strona 113 z 181 << < 110 111 112 113 114 115 116 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.