4 października klasy III a i III b udały się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Najpierw zwiedzając ekspozycję mogliśmy odkrywać tajemnice prądu, zjawisk optycznych, poznawać budowę ciała człowieka. Poprzez ruch wytwarzaliśmy prąd, aby zagrało radio czy zaświeciła się żarówka, polecieliśmy latającym dywanem, płynęliśmy statkiem podczas sztormu a z „magicznego” piasku usypaliśmy góry, niziny i wyżyny.
Wszystkiego można było dotknąć! A nawet trzeba było! Odwiedziliśmy też „Majsternię”, gdzie każdy z nas stał się na chwilę konstruktorem maszyny latającej, mostu czy też wieży. Maszyny latające miały swój test lotu w specjalnym tunelu aerodynamicznym.
Dzięki takim próbom lotów nasi konstruktorzy mogli ulepszać swoje wynalazki. Na zakończenie wzięliśmy udział w podróży kosmicznej w Kopernikańskim Planetarium. Można było zobaczyć kosmos z bliska i poczuć się jak prawdziwi astronauci. Miejsce bardzo ciekawe! Polecamy! Nam bardzo się podobało.
4 października kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. W tym roku nasze jasnogórskie spotkanie przeżywaliśmy pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.
Do tradycji naszej szkoły, kultywowanej od 10 lat, należą wyjazdy uczniów do Częstochowy na spotkanie Rodziny Szkół Jana Pawła II.
Tegoroczny zjazd był szczególny. Odbył się w roku związanym z jubileuszem 300. rocznicy koronacji jasnogórskiego obrazu Matki Bożej, 100. rocznicy objawień fatimskich oraz 140. rocznicy objawień gietrzwałdzkich.
Głównym punktem pielgrzymki była Msza św. przed jasnogórskim szczytem, której przewodniczył krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II biskup radomski Henryk Tomasik.
Pielgrzymka do Częstochowy była też okazją do poznania historii jasnogórskiego sanktuarium, wplecionego w polskie dzieje i literaturę. Budujące było także spotkanie tysięcy przedstawicieli szkół, kierujących się w wychowaniu zasadami głoszonymi przez największego z Polaków – św. Jana Pawła II.
Mamy nadzieję, że uczestnicy pielgrzymki wrócili usposobieni do tego, aby iść naprzód z nadzieją i dzielić się radością, wrażeniami oraz treściami spotkania we wspólnocie rodziny i rówieśników.
29 września klasy Ia, I b , IIa, II b wybrały się na wycieczkę do Wesołych ogrodów. Jest to gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Drybus. Położone wśród pól na skraju lasu zapewnia ciszę, spokój i beztroski odpoczynek.
Bezpośredni kontakt ze zwierzętami, przejazd na koniu, trampoliny, plac zabaw, gry, zabawy, konkursy, ognisko z pieczeniem kiełbasek, to tylko część atrakcji jakie czekały na dzieci. Największe wrażenie wywarły zwierzęta: małpki, konie, kozy, papugi, perliczki, pawie i wiele innych. Ulubieńcem wszystkich została papuga Kuba, z którą można „pogadać”.
Dzieci zdobyły wiedzę na temat zwierząt, które miały okazję zobaczyć - co lubią jeść, jak się nimi opiekować. Wspólna zabawa na placu zabaw była okazją do poznawania siebie nawzajem i integracji.
Po szalonej zabawie czekała na wszystkich pyszna pieczona kiełbaska. Pomimo żalu, że czas tak szybko upłynął dzieci do szkoły wróciły uśmiechnięte i zadowolone.
Chociaż nowy rok szkolny dopiero niedawno się rozpoczął to już mamy pierwszy sukces. Uczennice naszej szkoły - Iga Mielcarz z klasy IV oraz Malwina Rączkowska z klasy VI - zostały laureatkami konkursu plastycznego "Pocztówka z bezpiecznych wakacji" organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną i Komendę Policji w powiecie Warszawskim Zachodnim.
Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Od kilku lat w ostatnię niedzielę września delegacja naszej szkoły uczestniczy w rocznicowych uroczystościach patriotyczno - religijnych w Budach Zosinych.
Kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów na czele z Dyrektorem Szkoły Panem Markiem Parafiniukiem, pod opieką nauczycieli: p. Izabeli Žiški oraz Hanny Wasilewskiej - Weiss udała się na cmentarz wojenny w Budach Zosinych - miejsce uroczystości.
Jak co roku na cmentarzu w Budach Zosinych wspominaliśmy żołnierzy poległych w bitwie pod Jaktorowem. Uroczystości te tchnęły duchem patriotyzmu i wdzięczności wszystkim, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju.
W ramach obchodów rocznicowych przygotowano atrakcje podczas pikniku wojskowego, który odbył się bezpośrednio po zakończeniu części oficjalnej. Niejako zgodnie z tradycją przygotowano rekonstrukcję jednego z epizodów tamtej pamiętnej bitwy. Tym razem była to inscenizacja prezentująca zestrzelenie niemieckiego samolotu. Nie zabrakło również degustacji wojskowej grochówki.
Udział w uroczystościach młodzieży i dzieci jest lekcją historii dla młodego pokolenia.
13, 14 i 18 września 2017 roku /sroda, czwartek, poniedziałek) odbędzie się zebrania z rodzicami
w/g poniższego harmonogramu:
SZKOŁA PODSTAWOWA
- klasa Ia, dnia 13.09.2017 r., godz.18:00, sala Nr 3, wychowawca - KATARZYNA MIELCARZ
- klasa Ib, dnia 14.09.2017 r., godz.18:00, sala Nr 3, wychowawca - AGNIESZKA KOBUSIŃSKA
- klasa IIa, dnia 14.09.2017 r., godz.18:00, sala Nr 6, wychowawca - DOROTA CHŁODNICKA
- klasa IIb, dnia 18.09.2017 r., godz.17:15, sala Nr 6, wychowawca - JOLANTA WIĄCEK
- klasa IIIa, dnia 13.09.2017 r., godz.18:15, sala Nr 7, wychowawca - MAGDALENA MATELA
- klasa IIIb, dnia 14.09.2017 r., godz.18:00, sala Nr 7, wychowawca - ANNA ZIARNO
- klasa IIIc, dnia 13.09.2017 r., godz.18:15, sala Nr 11, wychowawca - MARIOLA WYSIŃSKA
- klasa IVa, dnia 13.09.2017 r., godz.17:15, sala Nr 10, wychowawca - EWA STOLARCZYK
- klasa IVb, dnia 13.09.2017 r., godz.17:15, sala Nr 19, wychowawca - ANNA RABECKA
- klasa IVc, dnia 14.09.2017 r., godz.17:15, sala Nr 10, wychowawca - ELIZA SOKOLUK
- klasa Va, dnia 14.09.2017 r., godz.17:15, sala Nr 11, wychowawca - PAULINA PRZYDATEK
- klasa Vb, dnia 13.09.2017 r., godz.17:15, sala Nr 7, wychowawca - IZABELA ZISKA ŽISKA
- klasa VIa, dnia 13.09.2017 r., godz.17:15, sala Nr 11, wychowawca - MARTA BECZEK
- klasa VIb, dnia 13.09.2017 r., godz.17:15, sala Nr 4, wychowawca - KAROLINA ORLEWSKA
- klasa VIIa, dnia 13.09.2017 r., godz.17:15, sala Nr 16, wychowawca - IRENEUSZ GAWRYOŁEK
- klasa VIIb, dnia 13.09.2017 r., godz.18:00, sala Nr 18, wychowawca - BARTOSZ PIWOWARSKI
GIMNAZJUM
- klasa IIa, dnia 18.09.2017 r., godz.18:00, sala Nr 19, wychowawca - BARBARA SIEDLECKA
- klasa IIb, dnia 13.09.2017 r., godz.17:15, sala Nr 18, wychowawca - HANNA WASILEWSKA - WEISS
- klasa III, dnia 13.09.2017 r., godz.18:00, sala Nr 16, wychowawca - KRZYSZTOF PIOTROWSKI
Dnia 4 września 2017 roku już nie w Zespole Szkół, ale w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach zainaugurowano rok szkolny 2017/2018.
W sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Błonia pan Zenon Reszka.
Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonał Dyrektor Szkoły pan Marek Parafiniuk W nowym roku szkolnym w Szkole Podstawowej będą 3 oddziały gimnazjalne oraz klasy I – VII.
Zgodnie z reformą oświaty w klasach pierwszych, czwartych i siódmych będzie wdrażana nowa podstawa programowa.
Po okolicznościowych przemówieniach Dyrektora Szkoły oraz Burmistrza Błonia nastąpiło ślubowanie uczniów klas pierwszych. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych. W nowym roku szkolnym życzymy uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów i satysfakcji.
1 września w całym kraju obchodziliśmy 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej. To najtragiczniejsza w skutkach wojna, jak poznał świat. 1 września 1939 roku, nad ranem, Niemcy napadli na Polskę. Podczas organizowanych z tej okazji uroczystości czcimy pamięć i składamy hołd wszystkim tym, którzy w tej najwiiększej z wojen oddali życie w walce o wolną Polskę.
Jak co roku delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystościach organizowanych na cmentarzu parafialnym przy Kościele Świętej Trójcy w Błoniu.
W programie uroczystości miały miejsce: Msza święta z okolicznościową homilią, przemowienie Burmistrza Błonia p. Zenona Reszki, apel poległych i salwa honorowa oraz składanie kwiatów przed Pomnikiem Poległych za Wolność Ojczyzny.
DNIACH 30, 31 SIERPNIA 2017 R. O GODZ. 17:00
ODBĘDĄ SIĘ SPOTKANIA WYCHOWAWCÓW
Z UCZNIAMI I RODZICAMI UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Dopiero upłynęły dwa tygodnie wakacji a za nami już akcja „Lato w mieście 2017”.
„Lato w miescie" to inicjatywa, która ma za zadanie ubarwić wakacyjny czas dzieciom, które nigdzie nie wyjechały. Wszystko po to, żeby dzieciaki nie poczuły, co to jest nuda. Nauka gry w golfa? Może wspinaczka i piłka nozna? A może wyjazd na basen lub pływanie tratwą? Nawet najbardziej wybredni znajdą w bogatej ofercie letnich atrakcji coś dla siebie.
W akcji „Lato w mieście 2017” organizowanej w Zespole Szół im. Jana Pawła II w Bieniewicach w terminie 26.06 – 07.07.2017 roku uczestniczyło 53 dzieci z klas I – IV szkoły podstawowej.
Zajęcia odbywały sie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 13.30 zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem. Dzieci przebywały pod troskliwą opieka pań: Jolanty Wiącek, Barbary Siedleckiej, Marioli Wysińskiej i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
Z uwagi na trudną sytuacje lokalową ( rozbudowa szkoły) w programie znalazły się zajęcia plenerowe i wyjazdy. Przez to dzieci dużo czasu spedzały na świeżym powietrzu i miały kontakt z otaczająca nas przyrodą.
W ciekawej ofercie „WAKACJE BEZ NUDY” znalazły się więc wyjazdy do Warszawy, Torunia, Drybusa, Janowca, Julinka i Powsina. Miały miejsce również wyjazdy na basen, do kina i parku linowego.
Podczas wycieczki do Parku Rozrywki w Julinku na wszystkich śmiałków gotowych do zabawy czekały trasy, platformy i przeszkody umieszczone na linach: podesty, belki, drabinki i siatki, mosty, skoki, petle. Pod czujnym okiem instruktorów każde chętne dziecko, bez względu na stopień zaawansowania, mogło przejść trasę ciesząc się niezapomnianą przygodą.
Zaczarowana kraina dmuchawcęw zapraszała do zabawy na różnego rodzaju zjeżdżalniach, trampolinie i ...(ciąg dalszy w zakładce - czytaj więcej)