22 maja funkcjonariusze z Aresztu ledczego w Warszawie Suewcu, plut. Gabriel Zabost i plut. Patryk Paza, w towarzystwie psa specjalnego Nasera odwiedzili najmodszych uczniw naszej szkoy. Gocie przybyli ze specjaln misj "May przewodnik".
Dzieci znaj psa z lektury szkolnej, ktry jedzi kolej, ale Naser to pies specjalnie wyszkolony do tropienia narkotykw.
Podczas spotkania dzieci miay okazj pogaska psa, dowiedzie si jak widzi i syszy zwierzak, a przede wszystkim jak doskonay ma wch.
Nie obyo si bez dodatkowych pyta. Tata Michaa i Maka, przewodnik Nasera, z przyjemnoci na nie odpowiada. Na pamitk, najmodsi uczniowie otrzymali odznaki „May przewodnik psa specjalnego”oraz dugopisy. Nie zabrako ucisku psiej apy.
Bardzo dzikujemy Panu Gabrielowi Zabostowi i Panu Patrykowi Pazie za zaangaowanie i yczliwo.
W dniach 6-7 czerwca klasy II a, III a i III c uday si na wycieczk do Wrocawia. Pogoda na szczcie bya bardzo sprzyjajca. Zwiedzalimy Ostrw Tumski, Katedre w. Jana Chrzciciela, podziwialimy kamienice na Rynku Gwnym. Due wraenie zrobi na nas punkt widokowy i pikna panorama Wrocawia, ktr moglimy podziwia na 49 pietrze Sky Tower. Drugiego dnia zaraz po niadaniu wybralimy si do Afrykarium gdzie moglimy zobaczy m.in. Raf koralowa Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, ryby sodkowodne Jeziora Malawi i Tanganiki. Gbiny Kanau Mozambickiego gdzie wystpuj rekiny, paszczki i inne due ryby. Zaraz po spacerze po ZOO udalimy si do pierwszego w Polsce wodnego miasta pod ziemi - Hydropolis - ultranowoczesne centrum wiedzy powicone wodzie. Zmczeni , ale szczliwi wrcilimy do domu z gowami penymi pomysw na kolejne wycieczki, ale na razie nie bdziemy zdradza co wymylilimy.
WW sobot 3 czerwca 2017 roku na terenie szkoy ( sale lekcyjne, boisko szkolne, plac zabaw) odby si Dzie Rodziny, na ktry zaproszono wszystkich uczniw wraz z rodzicami, dziadkami i rodzestwem. Frekwencja bya imponujca a w podjciu decyzji uczestnictwa w spotkaniu, pomoga pikna pogoda. Najmodsi mieli wiele okazji do gier i zabaw, konkursw ( "Mam talent", j. angielskiego i j. niemieckiego, przysw polskich, zrcznociowe), malowania twarzy, zaj w kciku plastycznym (biuteria, origami, lepienie z ciastoliny, puzzle) . Starsi mogli kibicowa swoim pociechom a chtni tatusiowie mogli zagra w meczu piki nonej. Kiedy poczulimy si troch ju zmczeni mona byo posili si praon kukurydz i owocowymi koktajlami.
Kady z pewnoci mg znale co dla siebie. Najwiksze emocje wywoao losowanie nagrd. Z wypiekami na twarzy otwierano karteczki z numerem losu - a po odebraniu nagrody to ju bya tylko wielka rado .
Wszyscy mile wspomina bd ten dzie i a al, e trzeba czeka cay dugi rok by znowu wsplnie witowa. Dobrze jest czasami oderwa si od codziennych spraw i spdzi je ze swoimi dziemi podziwiajc ich zdolnoci i przyj ich wyraz mioci w postaci wiersza, taca czy te piosenki.
Midzynarodowy Dzie Dziecka obchodzony jest w Polsce dnia 1 czerwca. To bardzo radosne i optymistyczne wito. W tym roku w naszej szkole klasy I-III spdziy go w niezwyky sposb - dzie ten mia sportowy charakter. Uczniowie startowali w wielu konkurencjach m.in. w slalomie, skokach w dal, biegu z bomb wodn.
W tym dniu na boisku szkolnym krloway: pena radoci atmosfera, determinacja a przede wszystkim przestrzeganie zasad fair play.
Nie zabrako smakowitych niespodzianek dla dzieci: pysznej pizzy, ktr kady mg si posili i uzupeni stracone podczas zawodw kalorie oraz pysznych lodw, ktre jak co roku zapewni sklep "u Witka", za ktre bardzo dzikujemy. Mylimy ze ten dzie wpisze si na stae w kalendarium naszej szkoy i co roku 01.06 bdziemy spotyka si i promowa sport i dobr zabaw .
Bezpiecznie na wsi to podstawa – rodki chemiczne to nie zabawa- pod takim tytuem Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Spoecznego zorganizowaa we wsppracy z Pastwow Inspekcj Pracy sidmy konkurs plastyczny dla dzieci ze szk podstawowych na terenach wiejskich.
Do konkursu, w tym roku przystpio 17 uczniw z klas I-III i 6 uczniw z klas IV – VI.
Uczennica z klasy IV a Dominika Brzuchaska zaja II miejsce na szczeblu gminnym.
Pozostali uczniowie otrzymali nagrody pocieszenia ufundowane przez Oddzia Regionalny KRUS Warszawa - Placwka Terenowa w Boniu oraz Gmina Bonie.
Nagrody wrczali: p. Teresa Mynarczyk przedstawiciel PT KRUS w Boniu p. Beata Waluk – Naczelnik Wydziau Owiaty Kultury i Spotu p. Anna Jaczyska – Podinspektor ds. Owiaty kultury i Sportu oraz p. Marek Parafiniuk - dyrektor Zespou Szk im. Jana Pawa II w Bieniewicach.
18 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Boniu odbyo si podsumowanie gminnego konkursu "Przyroda okiem kamery", w ktrym nasi uczniowie (ju wczeniej o tym pisalimy) bardzo dobrze si zaprezentowali.
W kategorii klas IV - VI szkoy podstawowej - Micha Ferenc z klasy Vb i Szymon Bartko z klasy VIa otrzymali wyrnienia.
W kategorii klas I - III gimnazjum -laureatk I miejsca zostaa uczennica klasy Ia - Dominika witek, natomiast laureatem III miejsca zosta ucze klasy II - Wojciech Biernat.
Jeszcze raz bardzo serdecznie gratulujemy naszym laureatom i wyrnionym.
W poniedziaek 15. maja 2017 r. uczniowie klas Ia i Ib wraz z Dorot Chodnick-Sadocha, Jolant Wicek, Mart Krzeszowsk i Magdalen Krlick wybray si do Zamku Krlewskiego w Warszawie na lekcj muzealn „Skarbiec Krla Jegomocia”.
Podczas wdrwki przez Zamek Panie Przewodniczki uwiadomiy najmodszym, e skarbem bywa nie tylko srebro i zoto.
Dzieci poznay warto przeszoci, tradycji i kultury, nauczyy si, jak cenne s zdrowie, wiedza i talent. Po skoczonej lekcji wszyscy udali si na spacer po Starwce, zobaczyli Kolumn Zygmunta, stare kamieniczki, Pomnik Syrenki. Na koniec zjady przepyszne rurki z kremem.
W dniu 17.05.2017r. z samego rana klasa trzecia gimnazjalna pojechaa na szkoln wycieczk na Mazury.
Uczniowie wraz z opiekunkami – pani Mart Krzeszowsk i pani Ew Stolarczyk, przebywali w orodku wypoczynkowym ,,Krlowa Woda” 3 km od Augustowa.
Wycieczka z Bieniewic zaja pi domkw kempingowych usytuowanym nad brzegiem jeziora Sajno. Uczestnicy aktywnej integracji zostali podzieleni na dwie grupy rywalizujce midzy sob w rnych konkurencjach. Wszyscy mio spdzali czas. Zgodnie z planem wyjazdu uczestnicy wzili take udzia w ognisku i grze zespoowej paintball. Wypoczynek ,,w zgodzie z natur” zakoczy si szczliwym powrotem w pitek wieczorem do domu.
16 maja 2017 roku gocilimy w naszej szkole grup dzieci z Przedszkola nr 6.
Program artystyczny i wsplne zabawy integracyjne przygotoway klasy I a, II a i III a pod opiek Doroty Chodnickiej – Sadochy, Agnieszki Kobusiskiej i Magdaleny Mateli.
Mamy nadziej, e nasi gocie bd mio wspomina czas spdzony w naszej szkole.
W dniach 16 - 19 czerwca uczniowie klas pierwszych i drugiej gimnazjum przebywali na wycieczce "Szlakiem Piastowskim". Turystyczna trasa znana pod t nazw jest najstarsz tego typu tras w Polsce. I chyba nikt nie ma wtpliwoci, i ley ona na obszarze Wielkopolski, czci Kujaw i Pauk.
Jej przebieg czy najwaniejsze obiekty i zabytki naszej historii zwizanej z pocztkami pastwa polskiego. Na obszarze, na ktrym przebiega Szlak Piastowski znajduj si lady funkcjonowania czowieka od czasw schykowego paleolitu. Nagromadzone na nim zabytki pamitaj czasy zaoycieli pastwa polskiego. To te trasa urozmaicona piknem przyrody i bogactwem krajobrazw.
Szlak biegnie przez Wielkopolsk i Kujawy, centra pastwa pierwszych piastw. Zaczyna si w Poznaniu. Na trasie znajduje si kilka pomnikw historii, w tym ruiny na Ostrowie Lednickim, katedra w Gnienie i Biskupin. Zwiedzilimy rwnie ruiny zamku obronnego z XIV wieku znajdujcego si w Wenecji.
Poznalimy najwaniejsze miejsca, gdzie rodzio si pastwo polskie – Gniezno, Ostrw Lednicki –wyspa, gdzie Mieszko I przyj chrzest, Pozna oraz zabytkw wpisanych na list wiatowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, do ktrych nale m.in. synne: XII-wieczne spiowe Drzwi Gnienieskie ze scenami z ycia w. Wojciecha (katedra).
Pogoda na caej trasie nam dopisywaa. Soce grzao bardzo mocno. Po powrocie ze zwiedzania chtni mogli korzysta z basenu, z jazdy konnej, strzelania z uku, gry w bilarda i gier na hali sportowej.
W tym czasie w orodku przebywaa grupa uczniw gimnazjum z Rudnika. W ramach integracji rozegralimy mecze piki koszykowej. Musimy si pochwali, e obydwie nasze druyny - dziewczt i chopcw - odniosy zwycistwa.
Nastpnego wieczoru dobrze bawilimy si na dyskotece. Wielu uczniw zamierza utrzymywa kontakt z nowymi znajomymi ze szlaku.
Zaoeniem wycieczki byo ukazanie modziey kontrastu pomidzy yciem dzisiejszym a yciem naszych przodkw. Dla wielu bya to nie tylko lekcja historii, ale i patriotyzmu. Szacunek dla przodkw narodu i wasnych korzeni nie wyklucza tolerancji dla odmiennoci innych kultur. Miejmy nadziej, e takich lekcji jest przed nami jeszcze wiele…