Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 23.11.2024 15:15:43  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Ogólnopolski Miesiąc Bibliotek Szkolnych
          21 października, w ramach Ogólnopolskiego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, klasy IVa i IVb udały się do Biblioteki Publicznej Gminy Błonie na spotkanie autorskie z pisarzem p. Pawłem Majem.
Autor m.in. serii książek „Tosia w Tarapatach”, „Głosownik czyli odjechany dziennik Staszka Juraszka” czy ostatnio wydanej „Halo, czy tu straszy?” opowiedział o swojej twórczości, jak powstawały poszczególne tytuły i jak wiele inspiracji czerpie z codziennego życia.
Spotkania autorskie są formą popularyzacji literatury, które w sposób szczególny przyczyniają się do promocji książek i ich twórców.
Odwiedziliśmy również filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN. Poznaliśmy jej zbiory oraz obejrzeliśmy wystawę książek pt. „Dwadzieścia lat minęło…”, które dzieci, w tym oczywiście nasi uczniowie, wykonali w ramach konkursu „Wydajemy własną książkę”.
Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas.



Klasy VII zwiedzają Sejm
          21 października 2022 roku uczniowie klas VIIA i VIIB wraz z wychowawczyniami p. Barbarą Siedlecką i p. Hanną Wasilewską-Weiss wzięli udział w wycieczce do Warszawy celem zwiedzenia Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej.
Na początku przeszliśmy kontrolę. Po jej dokonaniu korytarzami podziemnymi doszliśmy do makiety budynków Sejmu i Senatu. Dowiedzieliśmy się, że dopiero po II wojnie światowej został wybudowany wielki kompleks, zajmujący 5 ha.
W związku z tym, że był to dzień wolny od posiedzeń mieliśmy możliwość zwiedzania: galerii Sali Posiedzeń Sejmu, holu głównego, gdzie znajduje się makieta kompleksu budynków sejmowych, tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli podczas II wojny światowej, oraz tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
Pierwszą salą, którą odwiedziliśmy była Sala Posiedzeń Sejmu RP. Zobaczyliśmy piękną, obszerną salę, z wyściełanymi zieloną tkaniną miejscami dla posłów i fotelem Marszałka. To tutaj zapadają ważne uchwały i decyzje, to tutaj toczą się burzliwe dyskusje miedzy ugrupowaniami parlamentarnymi, to tutaj był w 1999 r. Jan Paweł II - Papież Polak, to stąd dziennikarze przekazują sprawozdania do wiadomości telewizyjnych.
Zajęliśmy miejsca siedzące i wysłuchaliśmy opowiadania pani przewodniczki. Na początku zostaliśmy krótko wprowadzeni w historię obrad Sejmu. Później dowiedzieliśmy się kto zajmuje jakie miejsce i dlaczego. Zobaczyliśmy gdzie siedzi marszałek, poszczególne ugrupowania, a także prezydent. Pani przewodnik opowiedziała nam o komisjach sejmowych. Poznaliśmy kilka ciekawostek m.in. taką, że każdy obywatel Polski ma możliwość uczestnictwa w debacie sejmowej, lecz zasiada on w tak zwanej niemej loży.
Zwiedzanie parlamentu było interesującym i wyjątkowo pouczającym przeżyciem. Nasz pobyt w Sejmie uwieczniony został wspólnym zdjęciem.
Dzień zakończyliśmy w kinie, oglądając premierową projekcję amerykańskiego fantastycznonaukowego filmu akcji na podstawie serii komiksów o superbohaterze - pt. Black Adam.






Wojewódzkie finały biegów przełajowych
          21 października w Kamionie, odbyły się wojewódzkie zawody w sztafetowych biegach przełajowych.
Gminę Błonie i Powiat Warszawski Zachodni reprezentowali zawodnicy naszej szkoły w trzech kategoriach:
🏃‍♀️ kategoria dziewcząt, dzieci, 10x800m,
🏃 kategoria chłopców, dzieci, 10x800m,
🏃‍♂️ kategoria chłopców, młodzież, 10x1000m.
Cieszy nas fakt, duma rozpiera, że wrócili z zawodów z 2 medalami . Dziewczęta zostały wicemistrzyniami🏃‍♀️🥈 natomiast drużyna chłopców w kategorii dzieci zajęła trzecie miejsce🏃🥉 w województwie mazowieckim!
Znakomity wynik osiągnęli chłopcy w kategorii młodzież zajmując piąte miejsce na Mazowszu.
A to nasi bohaterowie:
Kategoria dziewcząt dzieci:
✅Julia Wolska
✅Karolina Książek
✅Zuzanna Glińska
✅Zofia Siniarska
✅Zofia Zasońska
✅Aniela Dobrowolska
✅Joanna Krzycka
✅Maja Wachowiak
✅Helena Radziszewska
✅Paulina Boryś
Kategoria chłopców dzieci:
✅Tomasz Stasiewicz
✅Aleksander Krysztofiak
✅Szymon Kaźmierski
✅Krystian Kulesza
✅Filip Koceniak
✅Jan Sieklicki
✅Szymon Kubicki
✅Adam Jarka
✅Borys Sadowski
✅Krzysztof Hrehoruk
✅Wiktor Grzegorczyk
Kategoria chłopców młodzież:
✅Szymon Hrehoruk
✅Grzegorz Matela
✅Igor Kubala
✅Tomasz Pietrzak
✅Mikołaj Stopa
✅Filip Tarnowski
✅Maciej Kacperski
✅Jakub Nowak
✅Jakub Stasiewicz
✅Antoni Kupść
✅Borys Gajek

Ogromne wyrazy uznania, podziękowania i gratulacje dla zawodników za ich wyczyn oraz trenerom Bartoszowi Piwowarskiemu oraz Piotrowi Michalskiemu za wspaniałe przygotowanie drużyn. Brawo! Brawo! Brawo!



Dzień Papieski
          44 lata temu, 16 października 1978 roku metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Przybrał imię Jan Paweł II. Był pierwszym od 455 lat papieżem spoza Włoch i najmłodszym z papieży, jakich wybrano od półtora wieku.
Aby oddać hołd naszemu Wielkiemu Polakowi a zarazem Patronowi naszej szkoły, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udali się pod miejscowy pomnik Jana Pawła II i i złożyli wiązankę kwiatów oraz zapalili znicze.
Przez cały dzień przez szkolny radiowęzeł przekazywane były informacje dotyczące życia i pontyfikatu naszego Papieża, oraz rozbrzmiewały pieśni związane z osobą Jana Pawła II i miejscami, w których przebywał. Nie mogło zabraknąć ulubionej i autorskiej pieśni JP 2 "Barka".
Uczennice klasy VIII - Miriam Wachowiak i Hanna Warmuz - wędrując po klasach bardzo ciekawie przybliżały tę jakże ważną dla nas postać.



DEN 2022
          D zień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.
Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły.
I właśnie z tej okazji 13 października 2022 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy ten dzień.
Uczniowie i ich rodzice, docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków, składając życzenia, wręczając kwiatki i własnoręcznie wykonane laurki oraz słodki poczęstunek.
Samorząd Uczniowski także włączył się aktywnie w obchody tego ważnego święta. Oprócz życzeń oraz słodkich wypieków, złotych myśli, przygotowali konkurs - "Poznaj nauczyciela swego po zdjęciu z dzieciństwa jego". Celem konkursu było przypisanie nazwisk do zdjęć nauczycieli. Zadanie wcale nie należało do łatwych chociaż dla ułatwienia podane były nazwiska tych, którzy mogą "ukrywać się" na zdjęciach. Zwycięzcą zostanie osoba, która rozpozna największą liczbę pracowników.
Do wygrania: dzień bez pytania, punkty z zachowania....i najważniejsze - satysfakcja i dobra zabawa.
A oto laureaci konkursu:
Asia Mrozek – I miejsce,
Eliza Pokropek – I miejsce,
Bianca Brzeźnicka – II miejsce,
Laura Trelewicz – III miejsce.
Gratulujemy laureatkom. Dodać tylko należy, że
konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci ale również i dorosłych. 🌷🌷🌷








Projektant wnętrz
          N asz dom jest naszą wizytówką, a jego ciepło i kolory mogą być opozycją do chaosu zewnętrznego świata. Jak stworzyć idealny dom?
A może projektowanie wnętrz jest ciekawym pomysłem na życie?
Dzisiaj podczas zajęć doradztwa zawodowego uczniowie klasy 7 spotkali się z architektem wnętrz - p. Martyną Zawiszą, która w bardzo ciekawy sposób opowiadała o swojej pasji, która stała się jej zawodem .
Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem oglądając wizualizacje projektów Pani Martyny.



Przedsiębiorczość - klasa 8
          P rojekt to przedsięwzięcie, na które składa się zespół czynności, charakterystycznych przez to, że mają datę rozpoczęcia, specyficzne cele i limity, ustalone odpowiedzialności (obowiązki) realizatorów, budżet, rozkład czynności oraz datę ich ukończenia.
W naszym codziennym życiu spotykamy się oraz realizujemy różnorodne projekty zaczynając od niewielkich, po te szkolne czy życiowe. W firmach nad odpowiednim przeprowadzeniem przedsięwzięcia czuwa osoba na stanowisku project manager. Dba ona o dobre zrealizowanie powierzonej pracy, tak by nie panował przy jej wykonywaniu chaos oraz niezrozumienie.
Dzisiaj uczniowie klasy VIIIc mieli okazje poznać Pana Roberta Lipowskiego, zajmującego stanowisko project managera w branży IT.
Pan Robert opowiadał jak wyglądała jego ścieżka zawodowa i edukacyjna. Młodzież miała okazję przekonać się o tym, że zawód ten jest niezmiernie ciekawy.
Praca ta jest niezwykle odpowiedzialna, ale gdy projekt zostanie zrealizowany, daje nam to ogromną satysfakcję.
Branża, w której pracuje Nasz gość cały czas się zmienia i rozwija. Na pewno warto wziąć ją pod uwagę wybierając swój przyszły zawód.



„Czytanie dla pokoju”.
          K ONKURS BIBLIOTECZNY

W październiku obchodzimy Ogólnopolski Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
W tym roku hasłem przewodnim jest „Czytanie dla pokoju”.
Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań oraz propagowanie zainteresowania książką.
Nasza szkolna biblioteka bierze udział w tej akcji i dlatego ogłaszamy "Konkurs na plakat lub zdjęcie promujące czytanie".
Plakat powinien być w formacie A3 wykonany dowolną techniką. Zdjęcia mogą być wykonane dowolnym urządzeniem rejestrującym: aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym, wydrukowane w formacie A4.
Prace składamy w bibliotece do 31 października. Dla uczestników konkursu przewidziane są nagrody.
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie.
Biblioteka szkolna
Lidia Nowakowska
Warcaby stupolowe
          W dniach 12-16 października 2022 roku w Szklarskiej Porębie odbyły się rozgrywki XXVIII Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w warcabach stupolowych.
W Mistrzostwach udział wzięli reprezentanci Gminy Błonie, klubu LKS Olymp Błonie oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach (Adam Styliński klasa IA oraz Borys Gryniewicz klasa II B), a także Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Hilaris w Błoniu (Jakub Kalinowski).
Chłopcy przez te kilka dni rozegrali 10 rund, zajmując ostatecznie III miejsce i otrzymując tytuł II vice Mistrza Polski Juniorów w kategorii do lat 8.
Gratulacje wraz z życzeniami dalszych sukcesów.




Konkurs filmowy
          Gminny Konkurs Filmowy „Mój piękny kraj nad Wisłą” „Patron i historia mojej szkoły”.

REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU

✅Niniejszy regulamin, zwany dalej regulaminem, określa warunki uczestnictwa w konkursie oraz tryb przeprowadzania Konkursu.
✅Organizatorem Konkursu jest Gmina Błonie i Szkoła Podstawowa nr 2 w Błoniu.
✅Cele konkursu :
-Promowanie walorów Polski.
-Zachęcenie dzieci do zapoznania się z biografią patronów ich szkoły.
- Rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania przyrodą własnego regionu.
- Rozwijanie umiejętności nagrywania i montowania filmów.
-Rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz prezentacja twórczości uczniów w dziedzinie fotografii
✅ Na prace konkursowe czekamy w terminie do 31 marca 2023 roku.
✅Warunki uczestnictwa i przebieg Konkursu
- Konkurs ma charakter zamknięty. Skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej i młodzieży ze szkół średnich z terenu gminy Błonie.
- Udział w Konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.
- Konkurs składa się z jednego, centralnego etapu.
✅Uczestnicy Konkursu wykonują 3 minutowy film lub 3 zdjęcia na temat - „Mój piękny kraj nad Wisłą” „Patron i historia mojej szkoły”.
✅Każdy uczeń może zgłosić tylko jedno nagranie filmowe na jeden lub dwa tematy.
✅Zgłoszenie musi zawierać tytuł filmu, płytkę z nagranym filmem, opis imię i nazwisko ucznia, jeżeli w filmie jako ścieżka dźwiękowa zostanie wykorzystany utwór muzyczny należy podać w opisie nazwę utworu, tytuł piosenki i imię i nazwisko autora.
✅Zgoda na wykorzystanie nagranych filmów przez Szkolną Telewizję Internetową Korczak TV.
✅Fotografie powinny być wykonane samodzielnie, muszą być pracami autorskimi. Wyklucza się prace tworzone wspólnie (współautorstwo).
✅Nie zezwala się na stosowanie fotomontaży polegających na łączeniu elementów zdjęcia pochodzących z różnych plików.
✅Zdjęcia na konkurs należy wywołać w wybranym formacje od rozmiaru 15 na 21cm.
Zgłoszone maksymalnie trzy fotografie od jednego uczestnika należy opisać według następującego wzoru: Imię_Nazwisko_Kategoria _Tytuł-zdjęcia.
✅Przesyłając zgłoszenie uczeń akceptuje regulamin Konkursu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
✅Płytkę z nagranym filmem lub zdjęcia i zgłoszenie do konkursu przyjmują panie Ewa Podyma i Edyta Kurlej .
✅Na zakończenie Konkursu, Komisja Konkursowa, wyłoni spośród wszystkich uczestników laureatów.
✅Przy ocenie prac Komisja Konkursowa w składzie:
Pani Aldona Cyranowicz - dyrektor szkoły
Pani Ewa Podyma - nauczyciel przyrody
Pani Edyta Kurlej - pedagog terapeuta i opiekun Szkolnej Telewizji Internetowej Korczak TV weźmie pod uwagę następujące kryteria:
a) stopień zaangażowania w realizację filmu lub fotografii ;
b) zgodność z tematyką konkursu;
c) pomysłowość autora/autorów;
d) oryginalność i kreację;
e) ciekawy sposób ujęcia tematu.
✅Termin ogłoszenia wyników konkursu zostanie podany po zapoznaniu się z pracami uczestników.



Nowy rozdział w historii!
          N owy rozdział historii!
11 października w między powiatowych zawodach w sztafetowych biegach przełajowych w Kamionie, reprezentacja naszej szkoły powtórzyła wyczyn z przed tygodnia, wygrywając wszystkie 3 biegi w których startowaliśmy!
Awans na etap wojewódzki tak dużej ilości osób jeszcze nie mieliśmy. Na etapie między powiatowym rywalizowaliśmy z najlepszymi szkołami z powiatu Grodzisk Mazowiecki, Pruszków,. Sochaczew, Żyrardów oraz Warszawski Zachodni. I tak mistrzami tych rejonów zostali :
Kategoria dziewcząt dzieci:
✅Julia Wolska
✅Karolina Książek
✅Zuzanna Glińska
✅Zofia Siniarska
✅Zofia Zasońska
✅Aniela Dobrowolska
✅Joanna Krzycka
✅Maja Wachowiak
✅Helena Radziszewska
✅Paulina Boryś
Kategoria chłopców dzieci:
✅Tomasz Stasiewicz
✅Aleksander Krysztofiak
✅Szymon Kaźmierski
✅Krystian Kulesza
✅Filip Koceniak
✅Jan Sieklicki
✅Szymon Kubicki
✅Adam Jarka
✅Borys Sadowski
✅Krzysztof Hrehoruk
✅Wiktor Grzegorczyk
Kategoria chłopców młodzież:
✅Szymon Hrehoruk
✅Grzegorz Matela
✅Igor Kubala
✅Tomasz Pietrzak
✅Mikołaj Stopa
✅Filip Tarnowski
✅Maciej Kacperski
✅Jakub Nowak
✅Jakub Stasiewicz
✅Antoni Kupść
✅Borys Gajek
Gratulujemy i trzymamy kciuki - 21 października finał województwa mazowieckiego!




Strona 41 z 187 << < 38 39 40 41 42 43 44 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Użytkownicy Online: sp_bieniewice

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.