9 października kilku naszych zawodników wzięło udział w VIII edycji Warszawskiej Ligi Biegowej.
Celem zawodów było uzyskanie jak najlepszych wyników , które być może umożliwią nominacje na halowe Mistrzostwa Polski LDK w Spale.
Cała czwórka zawodników stanęła na wysokości zadania :
✅Paulina Boryś zwyciężczyni biegu na 600m z nowym rekordem 1,51,88,
✅Tomasz Stasiewicz srebrny medal na 600m z fenomenalnym czasem 1,45,97 obecnie 5 czas w kraju w tej kategorii wiekowej,
✅Julia Wolska 2 miejsce na 600m i nowy rekord życiowy 1,51,89,
✅Jakub Stasiewicz zwycięzca biegu na 600m z czasem 1,37,93. Gratulujemy 💪🏅🏆
T eatr Rodzica działający przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach, serdecznie zaprasza wszystkich chętnych Rodziców, którzy chcieliby dołączyć i tworzyć Teatr. Teatr, inny niż wszystkie. Teatr, który integruje, a zarazem pokazuje, że każdy z nas jest inny, piękny, ważny.
Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z Panią Małgorzatą Krzyżak.
5 października 2022 roku uczniowie klas VIa i B oraz VIIB naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Piwnic i Torunia.
W Obserwatorium Astronomicznym w Piwnicach, położonym w malowniczym parku, poznali pracę największego w Polsce radioteleskopu (32 m średnicy), który jest częścią europejskiej i ogólnoświatowej sieci interferometrycznej VLBI.
Następnie odbyli spacer wzdłuż małego Układu Słonecznego, pomniejszonego i umieszczonego w parku. Ostatnim punktem wycieczki po obserwatorium była kopuła, w której znajduje się największy w Polsce teleskop optyczny, o średnicy lustra 90 cm, za pomocą którego oglądaliśmy gwiazdę Wega.
W toruńskim Planetarium obejrzeli pokaz seansu pt. "Światła północy", który przybliżył uczniom jedno z bardziej fascynujących zjawisk, jakim są zorze polarne. Czym są, skąd się biorą i jak tłumaczono sobie ich powstawanie w różnych kulturach na przestrzeni setek lat. Czy występują tylko na naszej planecie?
Po wizycie w Planetarium przyszedł czas na udział w zajęciach laboratoryjnych w Centrum Chemii. Uczniowie Uczestniczyli w warsztatach chemicznych „Reakcje utleniania i redukcji (żelazo, chrom, mangan, miedź)” oraz „W świecie gazów – efektownie i wybuchowo (tlen, wodór, ditlenek węgla). Celem warsztatów było rozwijanie umiejętności badawczych i kreatywności wśród uczniów, a także pokazanie „przyjaznego” oblicza chemii. Pozwoliły młodzieży zgłębić tajniki chemii i ukazały możliwość zastosowania teorii chemicznych w praktyce. Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Torunia – uczestnicy wycieczki odbyli spacer z przewodnikiem trasą Toruńskie ABC, czyli zwiedzanie najważniejszych zabytków toruńskiej Starówki: bramy i baszty miejskie, Krzywa Wieża, Brama Klasztorna, Stary Rynek z Ratuszem i pomnikiem Mikołaja Kopernika, toruńskie kamienice mieszczańskie: Dwór Artusa, Dom Eskenów, Dom Mikołaja Kopernika - miejsce urodzin i dzieciństwa naszego Wielkiego Astronoma), Kamienica pod Gwiazdą, pomniki Starego Miasta (fontanna Flisaka z żabkami, osiołek na starówce – czyli średniowieczny pręgierz, blaszany kot).
Oczywiście był także czas na zakup pamiątek i pysznych, słodkich pierników, najbardziej charakterystycznego symbolu Torunia, od wieków znanych i cenionych na całym świecie.
Wycieczka pozostawiła w uczniach niezapomniane wrażenia i stała się jednocześnie inspiracją do kolejnych wyjazdów do tego pięknego grodu nad Wisłą.
Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego "Błońskie szkoły kompetencji".
6 października uczniowie klas IV wraz z pocztem sztandarowym pod opieką Pań Magorzaty Jurzyk-Stępień, Eweliny Wasioty, Barbary Siedleckiej oraz Pana Jacka Sobczyka uczestniczyli w XXII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. W tym roku jasnogórskie spotkanie przeżywaliśmy pod hasłem „Blask Prawdy”.
Do tradycji naszej szkoły, kultywowanej od 15 lat, należą wyjazdy uczniów do Częstochowy na spotkanie Rodziny Szkół Jana Pawła II.
Głównym punktem pielgrzymki była Msza św. przed jasnogórskim szczytem, pod przewodnictwem Duszpasterza naszej Rodziny ks. bp. Marka Solarczyka.
Pielgrzymka do Częstochowy była też okazją do poznania historii jasnogórskiego sanktuarium, wplecionego w polskie dzieje i literaturę.
Mamy nadzieję, że uczestnicy pielgrzymki wrócili usposobieni do tego, aby iść naprzód z nadzieją i dzielić się radością, wrażeniami oraz treściami spotkania we wspólnocie rodziny i rówieśników.
Po zakończeniu uroczystości uczestnicy pielgrzymki zwiedzali klasztor OO. Paulinów m.in. bazylikę i kaplicę Cudownego Obrazu Matki Bożej, Skarbca, Wałów i Drogi Krzyżowej.
Pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze zakończył się już tradycyjnie zakupem pamiątek dla siebie i najbliższych.
W ysoka forma naszych zawodników na inaugurację zawodów sportowych!
W sztafetowych biegach przełajowych nasi młodzi sportowcy byli bezkonkurencyjni zgarnęli pełną pulę - na 3 wystawione zespoły, 3 złote medale!
Jedziemy dalej! - już 11 października etap między powiatowy. Trzymamy kciuki!
4 października grupa 60 uczniów uczestniczyła w sprzątaniu najbliższego otoczenia szkoły w ramach wydarzenia "Sprzątamy Dla Polski" pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego,
Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka i Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.
W naszej szkole jednym z priorytetów jest kształtowanie u uczniów postaw proekologicznych, stąd kolejna akcja, która miała na celu utrwalanie nawyków dbałości o środowisko i wdrażanie młodego pokolenia do odpowiedzialności za stan przyrody w lokalnym otoczeniu.
Mamy nadzieję, że inni mieszkańcy Bieniewic pójdą za przykładem dzieci i niebawem uda się cieszyć czystym środowiskiem bez odpadów i śmieci.
4 października to Światowy Dzień Zwierząt. Uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami, chcąc świętować ten dzień, udali się do „Wesołej Zagrody” w Drybusie.
W czasie wycieczki dzieci poznały wiele zwierząt i ich zwyczaje.
Pan Mariusz, właściciel „Wesołej Zagrody”, bardzo ciekawie opowiadał o tamarynach czerwononogich, kapucynkach, marmozetach białouchych, kozach pigmejskich i angolskich oraz danielach.
Dzieci miały możliwość karmić zwierzęta a nawet doić krowę.
Był także czas na zabawę na placu zabaw i dyskotekę.
Czas bardzo szybko minął. Dzieci świetnie się czuły pośród zwierząt na łonie natury.
Aż żal było opuszczać gospodarstwo. Zmęczeni, ale szczęśliwi wszyscy wrócili do Bieniewic.🙂
W rzesień to miesiąc, który kojarzy się nie tylko z rozpoczynającą się jesienią - to także miesiąc, w którym swój dzień świętują wszyscy mali i duzi chłopcy. Dzień chłopaka nie może obejść się bez echa w żadnej szkole. Miły upominek i ciekawe atrakcje wprowadzają radosną atmosferę. Jak można urozmaicić ten wyjątkowy dzień?
Dzień chłopaka to doskonała okazja, aby nieco zwolnić szkolny pęd i spędzić miło czas. W klasach dziewczynki pamiętały o swoich kolegach z klasy.
Nasz prężnie działający Samorząd Uczniowski zadbał o to, aby ten dzień był pełen dobrego humoru i radości, a także szczerości w intencjach naszych chłopców i tych dużych. i tych małych. Dopełnieniem była słodka niespodzianka dla wszystkich - bo przecież faceci to łasuchy.
Pamiętano również o nauczycielach i pracownikach szkolnych płci męskiej, którzy nigdy nie są zbyt dorośli, aby cieszyć się z dnia chłopaka.🙂
W dniach 23.09-01.2022 roku odbyła się kolejna edycja obozu Euroweek-Szkoła Liderów, w której wzięło udział 44 uczniów naszej szkoły.
Szeroki program zajęć obejmował udział uczestników w licznych prezentacjach krajów nie tylko Unii Europejskiej ale również całego świata np.: Indonezja, Rumunia, Gruzja, Włochy, Meksyk, Azerbejdżan. Uczniowie poznali różnorodność kulturową i geograficzną w/w państw. Mieli okazję poznać tradycje, religie i zwyczaje z różnych stron świata. Dzięki temu uczyli się tolerancji i szacunku, a jednocześnie podnosili swoje umiejętności języka angielskiego.
Poprzez różnorodne i liczne gry i zabawy językowe uczyli się integracji, pracy w grupie, rozwijali kreatywność i komunikatywność. Mimo różnicy w poziomie umiejętności języka angielskiego uczniowie doskonale radzili sobie w wykonywaniu zadań.
Do aktywnej i twórczej pracy rozgrzewali ich zmotywowani, młodzi i entuzjastyczni wolontariusze, którzy zarażali radością i chęcią do poznawania kultur innych państw a tym samym do nauki języka angielskiego.
Każdy dzień miał swój punkt kulminacyjny czyli Show.
W ostatnim dniu zatytułowany był „Mission impossible”. Uczniowie mieli za zadanie przygotować parodię z jakiegoś nierealnego wydarzenia, tym razem nawet na etapie przygotowań musieli używać tylko języka angielskiego.
Zajęcia kończyło rozdanie certyfikatów potwierdzających uczestnictwo w projekcie. W tym momencie towarzyszyły nam zarazem łzy szczęścia jak i smutku, że to koniec. Pozostaną nam cudowne wspomnienia, wiedza o nowopoznanych krajach, doświadczenie pracy zespołowej i przede wszystkim większa otwartość na używanie języka angielskiego. Jednocześnie musimy potwierdzić, że mieliśmy najlepszych liderów i wolontariuszy pod słońcem. To oni sprawili, że atmosfera była niesamowita. Być może nigdy już ich nie spotkamy, ale na zawsze pozostaną w naszych sercach.
Uśmiechy na twarzach naszych uczniów i ich aktywny udział w całym wydarzeniu są najlepszym dowodem ich zadowolenia z udziału w Obozie Językowym w Różance.
Uczestnicy dziękują dyrektorowi szkoły Panu Markowi Parafiniukowi za umożliwienie udziału w projekcie, Pani Magdalenie Radziszewskiej za zorganizowanie całego wyjazdu, Paniom Lidii Nowakowskiej, Agacie Zasońskiej i Hannie Wasilewskiej – Weiss za towarzyszenie im w tak miłym wyjeździe oraz sprawowanie opieki nad nimi i znajdowanie rozwiązań w każdej sytuacji.
We want to thank everybody who followed our reports, and left likes under our posts.
We hope It helps to advertise Euroweek, which gives unforgettable occasion to practise English in every day life.
E uroweek daje możliwość uczenia się w różnorodny sposób, także poprzez wycieczki. Cudna jesień… piękny, słoneczny i cieplutki dzień…. aż żal nie skorzystać z takiej pogody… więc kilka godzin pozwoliło nam na krótki plenerowy wypad. Wybraliśmy Międzygórze miejscowość leżącą u stóp góry Iglicznej nieopodal naszego obecnego miejsca zamieszkania.
Zachwyciła nas ta bardzo malownicza miejscowość. Spacerując ulicami podziwialiśmy pierwsze oznaki złotej jesieni w górach. Tu i ówdzie można było zobaczyć mieniące się czerwienią i złotem buki, klony, jawor.
Tajemnicze schodki doprowadziły nas do wodospadu Wilczki. Ma on wysokość 22 m i jest drugim co do wielkości w Sudetach. Nad wodospadem znajduje się stalowy mostek dla zwiedzających, można też obserwować go ze specjalnej platformy widokowej. Spadająca z głośnym szumem woda robi wrażenie, zwłaszcza na dzieciach, które aż wstrzymują oddech…
Chociaż byliśmy krótko bo musieliśmy wracać na zajęcia, to i tak było cudnie!
CHCESZ ZMIENIĆ COŚ W SWOJEJ SZKOLE?
CHCESZ ZOSTAĆ NOWYM PRZEWODNICZĄCYM SAMORZĄDU?
W ten sposób zwracano się do wszystkich chętnych, którzy chcieliby zgłosić swoją kandydaturę do samorządu uczniowskiego.
Swoje zgłoszenia kierowano do Pani Barbary Siedleckiej - opiekuna SU. Każdy z kandydatów zobowiązany był do przygotowania swojej kampanii wyborczej i zaprezentowania jej wszystkim uczniom naszej szkoły w dniach 8 – 14.09.2022 roku.
Kandydaci przygotowali plakaty z programem wyborczym oraz osobiście prezentowali je przed społecznością szkolną.
Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły, uczniowie przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów..
Komisja wyborcza w składzie: Marta Zaleska, Wanessa Szypuła, Julia Wolska, Emilia Cieślak, Michał Zabost czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczenia głosów.
Nauczycielami nadzorującymi przebieg wyborów były: Panie Barbara Siedlecka, Hanna Wasilewska-Weiss.
Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego oraz Regulaminem wyborów do SU w roku szkolnym 2022/2023 do Samorządu Uczniowskiego wchodzą osoby o największej liczbie uzyskanych głosów.
Są to:
Miriam Wachowiak – przewodnicząca SU
Xawery Figiel – zastępca przewodniczącej
Lena Adamska – skarbnik
Jakub Banasiuk – sekretarz
Członkowie: Eliza Pokropek, Michał Kubera.
Nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu gratulujemy i życzymy owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym.