W pierwszych dniach marca klasy Ia, II b i III a spotkała niespodzianka w postaci wizyty pani technik weterynarii pani Anety Kosior i jej suczki Lacosty.
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wiele o opiece nad psem, jego prawidłowym żywieniu, wizytach u weterynarza i psich zachowaniach. Najciekawszy i najprzyjemniejszy był kontakt z Lacostą.
Dzieci ją przytulały, głaskały. Suczka była bardzo zadowolona z tego powodu i ku radości dzieci dała popis psich sztuczek. To był wspaniały i niezapomniany szkolny dzień. Mile zapamiętany również przez samą prowadzącą spotkanie panią Anetę Kosior, która tak wspomina naszą szkolną społeczność...
.......... Niedawno w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II, w Bieniewicach miałam przyjemność prowadzić zajęcia z zakresu opieki nad zwierzętami domowymi oraz podstawowych zabiegów weterynaryjnych. Moim niezawodnym asystentem był mój pies o imieniu Lacosta.
Wizytę w szkole z pewnością mogę dodać do jednych z przyjemniejszych przeżyć w moim życiu. Miałam okazję połączyć kilka moich pasji – pedagogikę, weterynarię oraz terapię ze zwierzętami.
Ukończyłam kierunek Technik Weterynarii, a obecnie studiuję Pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim. Przeprowadzone zajęcia stały się inspiracją do mojej pracy licencjackiej oraz magisterskiej.
Chciałabym podziękować nauczycielom oraz dyrekcji za profesjonalne i pełne zaangażowania podejście do swojej pracy, dzieci i powierzonych zadań.
Klasy, z którymi miałam przyjemność spędzić kilka godzin zajęć są doskonałymi kompanami do moich dalszych prezentacji, eksperymentów i odkryć! Z pewnością jeszcze nie raz wrócę do tej szkoły i poznanych tam nauczycieli........
Do zobaczenia!
W dniach 5 - 8 marca w Warszawie odbył się XXXI Międzynarodowy salpn Edukacyjny "Perspektywy 2019".
Dla gimnazjalistów i ósmoklasistów Biuro Edukacji przygotowało Prezentacje Liceów i Techników.Uczniowie mogli dowiedzieć się od ekspertów OKE w Warszawie, jakie są zasady i procedury obowiązujące na egzaminie ósmoklasisty i egzaminie gimnazjalnym. Eksperci radzili jak przygotować się do egzaminów i jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów.Biuro Edukacji przygotowało spotkania na temat rekrutacji do liceów, techników i szkół branżowych I stopnia, m.in.na temat korzystania z elektronicznego systemu naboru.
Każdy uczeń mógł spotkać się z przedstawicielami interesującej go szkoły i z pierwszej ręki uzyskać informacje dotyczące rekrutacji, edukacji danej placówki.
Ze względu na duże zainteresowanie tłok był duży. Jednak udało się uzyskać najważniejsze informacje uczniom klas IIIa i IIIb, które odwiedziły salon 8 marca.
Dnia 08.03.2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet.
Z tej okazji w szkole odbyły się małe klasowe uroczystości. Każda klasa świętowała na swój sposób.
Również do tego święta ze zdwojoną mocą bo przy współudziale Rady Rodziców przygotował się Samorząd Uczniowski. Podziękowanie dla przewodniczącego Rady Rodziców p. Łukasza Białka za wsparcie i pomoc finansową w organizacji i przygotowaniu tego dzieła.
Postanowili umilić ten wyjątkowy dzień w roku, każdej pani pracującej w naszej szkole jak i wszystkim koleżankom.
Delegacja Samorządu Uczniowskiego, w składzie: Gracjan Twaróg i Wiktor Biernat, składała Paniom życzenia, wręczała pyszne babeczki a koleżankom małe słodkie co nie co w postaci cukierków.
Nie zabrakło ciepłych słów zarówno ze strony tych, którzy wręczali jak i tych, które otrzymywały te życzenia.
Bardzo dobrze przygotował się do tego dnia „Szkolny radiowęzeł”. Prowadzący audycję już przed godziną ósmą rozpoczęli jej nadawanie. Były życzenia, dedykacje i dobra muzyka. Wszystkim takie świętowanie bardzo się podobało.
Ozoboty to małe i sympatyczne roboty stworzone specjalnie z myślą o nauce programowania. Roboty są proste w obsłudze i w programowaniu, dzięki czemu zyskały wielu fanów na całym świecie.
Dzieci mogą programować Ozoboty na różne sposoby - od rysowania kolorowych linii na kartce papieru po których poruszać się będzie robot, przez układanie kolorowych bloczków programu w prostym graficznym interfejsie programistycznym opartym o popularny Scratch 2.0, aż po naukę języka JavaScript, dzięki wbudowanemu w aplikacji OzoBlockly podglądowi, umożliwiającemu tłumaczenie języka graficznego na tekstowy.
Uczniowie klas I - III przystąpili do nauk programowania. Już odbyło się pierwsze zajęcie po którym dzieci były zachwycone.
Ponieważ w klasie Ib rozmawialiśmy ostatnio o witaminach i o tym jak ważne są dla naszego wzroku, zdrowych kości i dobrego samopoczucia, postanowiliśmy również zjeść trochę smakowitych witamin w postaci sałatki owocowej. Dlatego w poniedziałek każdy przyniósł deskę, nóż i swoje ulubione owoce oraz miskę w której wszystko to później mógł wymieszać.
Pierwszoklasiści bardzo dokładnie pokroili wszystkie owoce. Chętni uczniowie wykonali sos z miodu i soku z cytryny. Dobrze, że zachowały się zdjęcia bo niektóre smakowite sałatki zniknęły dużo szybciej niż powstały. A o to właśnie chodziło.
Degustowaliśmy również warzywa. Plebiscyt na ulubione warzywo wygrała marchewka, drugie miejsce zajął ogórek, a trzecie papryka czerwona.
3 marca rano, ponad 50-cio osobowa grupa uczniów klas trzecich oraz czwartych udała się na BIAŁĄ SZKOŁĘ do Bukowiny Tatrzańskiej.
Celem wyjazdu i lekcji w tej szczególnej szkole, położonej ponad 400 kilometrów od domu, oprócz zobaczenia polskich gór zimą (niektóre dzieci będą po raz pierwszy w górach), integracji klas oraz wspólnej zabawy, była również nauka jazdy na nartach.
Tam na Stacji Narciarskiej Rusiń-Ski pod troskliwym i czujnym okiem opiekunów i instruktorów, część z nich będzie stawiać pierwsze kroki na nartach, a część doskonalić nabyte już w ubiegłym roku, umiejętności narciarskie.
Jak widać na zdjęciach warunki są dobre.
I wreszcie nastał ten dzień. Dzieci czekały na niego z niecierpliwością. Pierwszy dzień szkoły, tym razem białej szkoły, upłynął bardzo szybko.
Po śniadaniu wszyscy wyruszali na stok aby rozpocząć narciarską przygodę .
Część z uczestników zakwalifikowała się do grupy już jeżdżącej a pozostali zaczęli stawiać pierwsze kroki w narciarstwie. Grupa zaawansowana była świetna – wytrzymali w boju do końca.
Początkujący walczyli zawzięcie - najpierw z zapinaniem nart, potem z podnoszeniem się ze stoku, następnie ćwiczyli tzw pług co okazało się nie lada wyzwaniem. Szczególne słowa uznania należą się tym, którzy wytrwale walczyli z własnymi słabościami i zdołali opanować podstawy. Nikt nie poddawał się i każdego dnia szli aby walczyć dalej.
Białe szkoły to oferta, których przewodnim motywem jest nauka jazdy na nartach, integracja, poznawanie ...
Jednocześnie są okazją do niezapomnianych przeżyć oraz radosnego wspólnego działania w gronie rówieśników. Po raz kolejny łączy się naukę, zabawę i uprawianie zimowych sportów w jedną całość.
Do obiadu zajęcia na stoku, które przynosiły dzieciom mnóstwo pozytywnej energii i satysfakcji, zaś po południu zajęcia edukacyjne, do których również chętnie przystępowały. I żadne z nich nie myślało jak tu "po angielsku" wyjść z sali.
Nawet udowodnione zostało, że: „Choć matematyka do trudniejszych należy
Jest uwielbiana przez większość dzieci”
Takim cytatem możemy zilustrować zmagania klasy IIA podczas jednej z ostatnich lekcji matematyki.
Szczególnie w klasach młodszych "królowa nauk" może być ciekawa, łatwa i postrzegana jako zabawa. Okazuje się, że nauka dodawania to wspaniała rozrywka! Domino jako prosta, powszechnienie znana gra, jest jednocześnie atrakcyjną, formą uczenia się poprzez zabawę.
28 lutego uczniowie klasy IIIb gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z malarzem Dariuszem Pala.
W rodzinnym mieście Częstochowa, skończył liceum plastyczne.
Studiował na krakowskiej ASP na wydziale grafiki i litografii u prof. Romana Żygulskiego.
Dyplom uzyskał 1992 roku. W 1993 roku zamieszkał w Warszawie, a w 1998 wyjechał do Stanów Zjednoczonych, skąd powrócił w 2010 roku.
Maluje kompozycje figuralne, martwe natury, abstrakcje, a także tworzy formy przestrzenne z drewna, pleksi, metalu. Cechą rozpoznawczą jego sztuki są mocne kontrastowe kolory, najchętniej trzy podstawowe.
Na tej właśnie triadzie zbudował charakterystyczną estetykę swych obrazów. Dominujące niegdyś anegdotyczne sceny rodzajowe, ostatnio wypierane są przez prostsze, zmierzające ku abstrakcji, obrazy i monotypie.
W Muzeum Ziemi Błońskiej miał miejsce finisaż wystawy malarstwa Dariusza Pali "100 lat".
Była okazja do rozmowy z malarzem o projekcie, malarstwie i jego technikach. Uczniowie zadawali pytania, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. Wywiad przeprowadzony z Gościem ukaże się w następnym numerze gazetki szkolnej.
O tym, że nasz Samorząd Uczniowski wciąż zaskakuje pomysłami - wiedzą już wszyscy w szkole. Tym razem byli inicjatorami wyjazdu na rozgrywki Ligi Mistrzów w piłce siatkowej. 27 lutego 2019 r w Bełchatowie rozegrany został decydujący mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów - PGE Skra Bełchatów z Berlin Recycling Volleys.
Choć spotkanie zakończyło się zwycięstwem mistrzów kraju w trzech setach, w każdym z nich bełchatowianie musieli się sporo napracować, by go wygrać. Wszystkie sety rozstrzygnięte zostały najmniejszą możliwą różnicą punktów, w tym dwukrotnie po grze na przewagi.
Swojego rywala w ćwierćfinale PGE Skra Bełchatów pozna w piątek kiedy w siedzibie Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) odbędzie się losowanie.
Byliśmy bardzo zadowoleni z wygranej naszej drużyny. Mecz był wyrównany więc i emocji nie zabrakło. Nikt nie żałował z wyjazdu do odległego Bełchatowa. Miłym dla nas zaskoczeniem były bardzo dobre miejsca na widowni. Nie był to pierwszy wyjazd na taki mecz ale z pewnością nie ostatni.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Organizowane co roku przez bibliotekę, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń i odbyło się dziś. Głównym celem tej imprezy czytelniczej jest reklama biblioteki szkolnej i zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z jej zbiorów.
To miejsce w szkole powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które będą chętnie odwiedzać.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.
Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się z prezentacji multimedialnej jaka jest droga książki od autora do biblioteki, jak zbudowana jest książka, jak należy dbać o książki oraz czego nie wolno robić, czytając książkę. Lekcja biblioteczna zakończyła się uroczystym Pasowaniem na Czytelnika, wielką zakładką do książek.
Niektórzy uczniowie zadeklarowali się, że będą częstymi gośćmi w bibliotece, ponieważ kochają czytać książki.
Wo tym roku odbędzie 42. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka" 2019.
Konkurs prowadzony jest metodą wielostopniowych eliminacji:
Eliminacje środowiskowe - odbywają się w szkołach i placówkach kulturalno-oświatowych na terenie dzielnic i gmin;
Eliminacje gminne - dla laureatów eliminacji środowiskowych,
Eliminacje powiatowe - dla laureatów eliminacji gminnych,
Finał konkursu – dla laureatów eliminacji powiatowych i stołecznych w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.
Obecnie u nas odbywają się szkolne eliminacje w kategoriach Klasy I - III szkoła podstawowa, klasy IV - VIII szkoła podstawowa i klasy III gimnazjum.
Już wyłoniono laureatów klas I - III, którzy reprezentować będą naszą szkołę na szczeblu gminnym.
Spośród 22 zgłoszonych uczniów wyróżnieni zostali:
I miejsce ( uczniowie ci jadą do Błonia) Adrian Rocki, klasa Ia - wiersz "O Grzesiu kłamczuchu", Zosia Redzisz, klasa IIb oraz Zuzia Białek, klasa IIIa wiersz"Ruda".
II miejsce zajęła Julia Bik, klasa IIIa, wiersz "Ptasie radio",
III miejsce Marta Pokraśniewicz, klasa IIb.
Jury przyznało również wyróżnienia następującym uczniom: Karolinie Książek z klasy IIa, wiersz "Ręce",Julii Kościńskiej z klasy Ic, wiersz "Żuk", Oliwierowi Marchwińskiemu z klasy Ib, wiersz Żuk", Emmie Schumeyko z klasy IIIa oraz Angelice Bik z klasy IIIa, wiersz "Kałuża".
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.